close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.05.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

רבנים מזהירים את המשטרה: אל תשלחו שוטרות להפגנות

על רקע יציאת אנשי "העדה החרדית" בשבתות האחרונות למחאות על חילולי השבת בירושלים, רבני הקהילה שיגרו מכתב זועם למשטרה בו הם טוענים כי המשטרה שולחת שוטרות המתגרות במפגינים: "מדברות דיבורים מגונים" • בפנים: המכתב המלא

12
הדפס
הפגנה של
הפגנה של "העדה החרדית" (צילום ארכיון: יונתן זינדל, פלאש 90)

על רקע יציאת אנשי "העדה החרדית" בשבתות האחרונות למחאות על חילולי השבת בירושלים, רבני הקהילה שיגרו מכתב זועם למשטרה בו הם טוענים כי המשטרה שולחת שוטרות המתגרות במפגינים: "מדברות דיבורים מגונים".

כאמור, בשבתות האחרונות יוצאים אנשי "העדה החרדית" להפגנות בירושלים על רקע התגברות חילולי השבת בבירה שנחשפו זה מכבר ב'בחדרי חרדים'. לטענת אנשי העדה החרדית, המשטרה מנצלת את העובדה שהחרדים אינם מצלמים בשבת על מנת להשתמש בכח רב כנגד המפגינים וכן בהבאת שוטרות הפועלות נגד המפגינים.

במכתב ששיגרו רבני העדה החרדית למשטרת ירושלים, ומתפרסם לראשונה ב"בחדרי חרדים", כותבים רבני העדה: "כידוע לכם בשבתות האחרונות עם התגברות חילולי השבת העיר הקודש ירושלים יוצאת העדה החרדית למחאות ביום השבת בראשות רבנים שליט"א זקני העדה הכואבים על חילולי השבת המתרבים לדאבון העיר בעיר מלוכה.

"כשיצאו המוחים לכיוון כיכר הדווידקה הגיע כוח משטרה גדול ואלים במיוחד, אשר הכה ללא רחם בזקנים וצעירים, ראשי העדה רבנים זקנים ומבוגרים בראשם הרה"ח רבי יחיאל כהן שליט"א וסיו"ר העדה הרה"ח ר' יעקב הכהן ראטה שליט"א הופלו לארץ ונבעטו באכזריות ורשעות כאחרוני הפושעים".

עוד כותבים רבני הקהילהף "זאת ועוד, במחאות האחרונות כדי להלהיט את הרוחות וכפי הנראה בכוונת מכוון נשלחות שוטרות אל המחאות של הציבור החרדי, והן מדברות דיבורים מגונים אל המוחים, מאיימות בבעיטות ואף מוציאות אותן בפועל בחיוך מתוך ידיעה שהדבר הזה מפריע למוחים החרדים האמונים על שמירת הצניעות".רבני "העדה" מוסיפים: "העדה החרדית לא תוכל לעבור על סדר היום על העוול הזה, לא על הכאת הרבנים הזקנים והמוחים אשר לא עשו דבר מעבר להליכה ברחוב תוך כדי זעקת שבת כמחאה בדרכה של תורה"ק, וקל וחומר שלא תוכל להסכים לעצת בלעם של הבאת שוטרות בידיעה שזה גורם להתססת הרוחות דבר שמביא לעימותים מיותרים.

"העדה החרדית תעמוד בכל הדרכים העומדים לרשותה על זכותה להמשיך במחאות השבת ככל שהמצב בעיר הקודש לא ישתנה חס וחלילה, וככל שיהיה צורך תגייס העדה החרדית עזרה משפטית להגן על זכותה הבסיסית הזאת".

לסיום כותבים הרבנים: "לא נוכל להסכים שירמסו את השבת בירושלים ותוך כדי לרמוס את זכויותינו ואת רגשותינו בעוון היחיד של מחאה על כבוד השבת בירושלים עיר הקודש".

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
אולי שלא יהיו הפגנות????  
אברך 22:43 14/03/2017

זה מדהים שעוד יש להם דעות...... פתאום הם פונים למשטרה הציונית???

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     נו באמת אז איך נעבור השבתות הארוכים אם לא יהיו הפגנות,: לא עשו דבר לבד מהליכה אבל התלמידים עשו ועשו (ל”ת)
 23:46 14/03/2017
 
     תגובה אידיוטית. אברך בשקל! (ל”ת)
 05:24 15/03/2017
 
מחוסרי הבנה, אתם נותנים רעיונות למי שבכל מקרה אתם לא מאמינים ביושרם (ל”ת)
קצת שכל 22:47 14/03/2017
2
 
חילולי שבת רבים מאוד נעשים בעידוד ובתקצוב העירייה ואף במבנים של העירייה רחמנא ליצלן, וגם מה שנעשה במקום המכונה 'מתחם התחנה' ד' ירחם.  
 22:57 14/03/2017

אחר שלצערנו הגדול המצב שנוצר בירושלים עיר הקודש הוא שעשרות רבות של חנויות ועסקים נפתחו בשנים האחרונות וקדושת השבת מתחללת ברחובה של עיר והלב קרוע ומורתח, ועוד הוסיפו על אלו שמוציאים כיסאות ושולחנות לרחובה של עיר בעיצומו של שבת קודש ועינינו רואות וכלות.
קורא, מבקש ומתחנן לכל מי אשר יכול ויש בו כוח וסמכות לפעול בעניין זה, בהקדם בכל דרך, להשפיע ולפעול, לעמוד בפרץ ולהוסיף בקדושת השבת" ושלום שלא להעלים עין מהדרדור והפרצה הנוראה המתרחשת מול עיננו בירושלים עיה"ק וכבר צווח יחזקאל הנביא כי 'משבתותי העלימו עיניהם ואחל בתוכם' [יחזקאל כב כו] וכבר אמרו חזל כי לא חרבה ירושלים עד שהעלימו עיניהם מן השבת.
שמירת השבת נזכה בשיבת השכינה לציון ברחמים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
כמה ציונות יש במכתב הזה וד"ל, עיין לידע ולהודיע (ל”ת)
 23:11 14/03/2017
4
 
כבוד משטרת ירושלים  
 23:18 14/03/2017

על החתום העיידה

משיח

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
למה אתם לא מפגינים לחבר מועצת העיר מסיעתו של הדרעקי שעזר להפעיל את מתחם התחנה עבור כסף?!  
מה המשטרה אשמה?! 23:33 14/03/2017

למה אתם מפריעים לאזרחים התמימים במקום לכוון את המחאה נגד מי שיש לו כיפה שחורה על הראש וקופת שרצים על הגב?!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
העדה החרדית מאיימת על השוטרים ע"י שילכו למשטרה  
 05:05 15/03/2017
7
 
לכו להתגייס,כך תוכלו גם להפגין וגם להיות מצד המשטרה!  
אולי אתם רוצים לבחור? 07:27 15/03/2017

רמת לקיחת אחריות של ילד בגיל 5!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
הפגנות  
חרדי שפוי 09:02 15/03/2017

הגזמתם, אנשי העדה, מה אתם רוצים לדרוש מהמשטרה? מה היא חייבת לכם הגינות? אתם מתנהגים בהגינות,? עם כל ההפגנות שלכם נגד החרדקים?? אתם הרי מצהירים שחוקי המדינה לא מעניינים אתכם, אבל פתאום המשטרה חייבת לכם?
ה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
אם אפשר לא שוטרות עם שער אסוף...! (ל”ת)
הפלס 12:55 15/03/2017
10