close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
26.05.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

שלושת הכובעים של רב הכותל והאישור הייחודי שייקבל לגייס תרומות

על פי הצעה שהגיש השר לענייני דתות, הרב יוכל להפנות בקשות סיוע לתורמים שהביעו את רצונם לתרום, בהתאם לפרמטרים שיוגדרו על ידם בלבד

8
הדפס
רב הכותל רבינוביץ | יונתן זינדל, פלאש 90
רב הכותל רבינוביץ | יונתן זינדל, פלאש 90

רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ', מקבל היתר לגייס תרומות לטובת סיוע לנזקקים - כך עולה מהצעת החלטה לממשלה, שהגיש השר לענייני דתות, דוד אזולאי (ש"ס). ההצעה נשלחה בשבוע שעבר לשרים על ידי מזכיר הממשלה, צחי ברוורמן, ותיכנס לתוקפה היום (ד') - אלא אם אחד השרים יגיש הסתייגות.

על עובדי מדינה נאסר לגייס תרומות. אך לפי ההצעה, "רב הכותל יהיה רשאי להעביר בקשות לקבלת סיוע המגיעות אליו מנזקקים, לתורמים שגילו רצון לתרום למטרה זו, ובלבד שלא יגייס תרומות ולא יפנה לתורמים מיוזמתו בעניין זה. רב הכותל יפעל בשיויוניות ביחס לכלל הבקשות המופנות אליו, ובכלל זאת ככל שלא הוגדרו פרמטרים מראש, יעביר לתורמים את כלל הבקשות שהתקבלו אצלו".

לפי ההצעה, התורמים יגדירו בכתב את הפרמטרים לתרומות על ידם, ובהתאם לפרמטרים האלו בלבד יעביר רב הכותל את הבקשות. הרב לא יהיה רשאי לצרף לבקשה המלצות או מידע מטעמו, אלא רק מידע רלוונטי שיועבר על ידי המבקש עצמו. העברת התרומות תיעשה באופן ישיר על ידי התורמים עצמם, ולא דרך הרב.

אחת ל-3 חודשים יעביר הרב דיווח למנכ"ל הרבנות הראשית לישראל וליועץ המשפטי לרבנות הראשית. הדיווח יכלול את מספר הבקשות שהועברו על ידו, זהות התורמים וסכומי התרומות. בכל מקרה בו יש חשש לניגוד עניינים בקבלת התרומה, יפנה הרב ליועמ"ש הרבנות הראשית.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "רב הכותל משמש למעשה ב-3 'כובעים'- רב הכותל והמקומות הקדושים, הממונה על המקומות הקדושים, ויו"ר העמותה הממשלתית 'הקרן למורשת הכותל המערבי'. בכובעו כרב מקבל רב הכותל כעניין שבשגרה פניות מנזקקים שמידפקים על דלתותיו, ובין השאר זקוקים לעזרה כספית. באופן מסורתי, עסקו רבני קהילות לאורך הדורות בעזרה לנזקקים באמצעות תרומות של בעלי הון שבטחו בהם, וסמכו על כך שהם ידעו לחלק את התרומות באופן צודק".

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
משפחת רבינוביץ  
טופסי 13:09 21/06/2017
1
 
אשכנזים וכסף זה הולך יחד.......  
יחצן 14:28 21/06/2017

חחחחח גשם כסף מיטפטף טיפ טיפ טיפ כסף כסף מי רוצה?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
מה עם 49% עמלה המגיעה לו ע"פ ההלכה??? (ל”ת)
שמעון ביילין 15:17 21/06/2017
3
 
עם ישראל הבריא כבר מזמן זיהה את העיקר ועולה בהמוניו להר הבית (ל”ת)
אל פני האדון ה' 16:25 21/06/2017
4
 
איזה חכם הרואה את הנולד  
 19:45 21/06/2017

דודו אזולאי שאר הדתןת עוד תתחרתעל כך , עשה את לכ מעשיך עם עצות טובות
מה ההשלכות הרי קיים בכותל קופות וכספים רבים נכנסים שם , וכי ידוע לך מה הולך עם הכספים האלו?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
כמה אחוזים רבינוביץ שילם לאזאולי על הצעת החוק (ל”ת)
 20:58 21/06/2017
6
 
רב הכותל  
Dave 23:33 21/06/2017

כמה המדינה ממשיכה עם השחיתות על ולמה צריך ביכלל רב לכותל הרי זה מישרה לכל החיים שהמשכורת דומה לשופט עם כל המישתמע מיכך ומעבר לזה השנורר הזה לא מרשה לשאר הקבצנים לאסוף כספים ברחבת הכותל על שהיה בעבר דבר מקובל עד שרבינוביץ הגיע ועכשיו הוא מעיז לבקש אישור להיות שנורר עם תעודה רשמית של המדינה פשוט רישעות שגודלת מיום ליום השנורר הזה עשה ועושה מספיק כסף בהארץ ובחול וממשיך להיתהמר עם שאר המיסכנים ימח שמו הגיע הזמן להגיב ולימנוע את הזנות הזאת

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
     בושה וחרפה התגובה שלך  
בושה 01:14 22/06/2017

אני מכיר היטב את פועליו הרבים של הרב רבינוביץ, ואני יכול להעיד שהרב עושה רבות למען עם ישראל.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו