close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.05.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

המאבק נגד הגיוס מגיע לרחובות לייקווד - פשקווילים 'חרד"ק'

בישראל, קמפיין החרד"קים מוכר ואולי אפילו שגרתי, אבל בעיירה החרדית לייקווד שבניו ג'רזי שמעו על כך אולי דרך התקשורת, אמש הופצו לראשונה פשקווילים נגד אחד האברכים בעיירה, בטענה כי הוא פועל בשיתוף פעולה עם הצבא הישראלי

9
הדפס

מלחמת הקנאים והסיקריקים נגד חוק הגיוס, הגיעה לרחובות לייקווד, שם נזרקו אמש (שלישי), פשקווילים מודפסים וכאלה שנכתבו בעט פשוט, מחוץ לביתו של אחד האברכים בעיירה.

על הפשקווילים המאולתרים נכתבו טקסטים בכתב יד: 'הזהר לך', 'חרד"ק' ו'די לשיתוף פעולה עם צבא השמד'. ל'בחדרי חרדים' נודע, כי מדובר באברך ההולך לאורו של ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, ופועל נגד קבוצה קיצונית הפועלת בשלט רחוק מלייקווד נגד הגיוס, באמצעות כנסים, דינרים ומודעות בסגנון 'הפלג הירושלמי', וזו ככל הנראה תגובת הנגד המקורית שלהם נגדו.

בשיחה עם 'בחדרי חרדים' מספר האברך: "יצאתי אתמול מביתי וגיליתי דפים מחוץ לדלת עם כתובות נגדי, חרד"ק, הזהר לך, די לשיתוף פעולה עם חוק הגיוס, לא ממש התרגשתי. יש פה בלייקווד כמה אנשים שרק מחפשים מריבות".

"הם כמה משועממים שיושבים בחו"ל ואין להם מה לעשות, מה זה יעזור לזרוק נגדי פשקווילים?" שואל האברך ומסביר: "אני לא קשור לסוגיא. אני לא מכיר אף אחד בצה"ל. אני בסך הכל אומר לכולם שחייבים לכבד את מרנן ורבנן שליט"א, ושלא להתערב בנושאים שהם מבקשים שלא נתערב, גם דעתו של רבי אהרן קוטלר זצ"ל היתה שצריכים הנהגה חרדית חזקה וזה רק מחליש את הכוח של ההנהגה אם יש ביקורת, כל שכן שזה סתם שקר והוצאת דיבה". טוען האברך.

"מעבר לכל זה אין לי קשר ישיר לנושא" הוא אומר ל'בחדרי חרדים'. "אלו שזורקים פשקווילים חושבים שככה הם יוצאים ידי חובתם, אפילו לדעתם שיש מה לעשות בחו"ל הרי ברור שלזרוק פשקוילים נגד אברכים בכולל לא נכלל בתחום העסקנות המוצלחת וזו רק עוד הוכחה שכל מה שהם רוצים זה להתנגח, להפחיד ולהשתיק את כל מי שמכבד את רבותינו שליט"א. הם פשוט אנרכיסטים, ללא קשר לצורכי ציבור ולעסקנות נאמנה וישרה ונקייה". מסכם האברך בכאב.

הפשקווילים המודפסים והכתובים בכתב יד מחוץ לביתו של האברך

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
פה בלייקווד אני הבעל הבית  
אבישי פרלשטיין 08:39 23/08/2017

איש אחד כנגד כל עולם התורה בלייקווד

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
מצוות שמירת שבת זלג גם לעיירה הרחוקה בארה" כמו"כ נודע לכתבינו שנמצא זוג תפ  
כמה מוזר? 08:44 23/08/2017

זוג תפילין השייכים ליהודי נמצא באיזור החרדי החדש באירופה. ומוזר אחרי שיהודים הבינו שאחד מהתושבים משתף פעולה עם האויב פשוט העתיקו מ.... והפגינו נגדו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
האברך הזה נלחם נגד רבני ארה"ב ובעיקר נגד רבני ליקווד, ואחר כך מדבר על כבוד התורה  
 09:45 23/08/2017

כבוד התורה חשוב לו רק אם זה הרבנים שלו, אבל אם זה רבני ארצות הברית, או רבני בני תורה, פתאום כבוד התורה לא חשוב לו........

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
למה אני לא מופתע  
ירון 09:46 23/08/2017

אם יש מקום בארה" שהלכלוך מתפרץ זה אך ורק לייקווד.
גם תופעת הגזענות והאפליה בין עדות החלה לפרוח שם.
משהו מאד לא בריא בעיירה הזו.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
בפסחים דף נ מבואר, שחייל יהודי בעלמא דקשוט=יותר מכולם. אפי' יותר מהאמוראים הק' ותורתם, החייל = יותר. כ"ש יותר מהני קאקרס'. (ל”ת)
 10:07 23/08/2017
5
 
האברך טועה. הכל לשם שמיים, וכל פרצה בחומת ההשקפה הטהורה מסוכנת  
שלמה זלמן 11:00 23/08/2017

חובה על כל אברך, בליקווד כמו בפונוביץ, ללחום את מלחמת הקודש נגד צבא השטן הציוני בכל מחיר. כי כך זה החרדיות, או הההשקפה הטהורה ,או פריקת עול ח"ו. אין מקום לפשרות או דרך ארץ, או כבוד הבריות, או לנורמאליות אבל אם תבוא מלחמה, נברח לליקווד ולימוד התיירה שלנו בלבד יגן על כל היהודים מעיר התורה הזאת השוכנת ליד הגויים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
סתם הוצאת שם רע שהפלג עשו את זה ויש לי הוכחה ברורה לכך  
מוטי 11:03 23/08/2017

לא ראיתי טעויות כתיב במודעות !!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
לייקווד תזהרו מכת הטמא העמלקי הסיקריקי שלוחי הס"מ להרוס ולרמוס בני הישיבות בכל העולם, וכשמגיע סיקריק תעיפו אותו מיד  (ל”ת)
סיקריק אב הטומאה 11:32 23/08/2017
8
 
רואים שהחיילים החרדים שמחים מרוצים ומצליחים . כי אור המצווה הגדולה מאיר את פניהם. (ל”ת)
 13:03 23/08/2017
9