close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
27.05.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

טרנד מפתיע: סרטים בחתונות החרדיות

כבר שנים שהתופעה מוכרת, ואף תופסת תאוצה: שירים מתעשיית המוזיקה הבינלאומית מוצאים את מקומם בחתונות במגזר החרדי, כקטעי מעבר או כפתיחים • הפעם זה תורו של שיר הנושא מהסרט "האמן הגדול מכולם", שמושמע ביותר ויותר חתונות חרדיות בתפוח הגדול • ויש גם וידאו

8
הדפס

כל בעל תזמורת בתעשיית המוזיקה החסידית, אם בארץ אם בעולם, מכיר את הדילמה: איזה שיר יהיה שיר הפתיחה בחתונה, עם כניסתם של החתן והכלה. כולם בוחרים שירים קצביים, יותר או פחות, חלקם מאמצים שיר חסידי חדש, חלקם בוחרים ללכת על אותו המוטיב לאורך שנים כשיר ממתג, וחלקם בוחרים נעימות ישראליות או לועזיות.

טרנד חדש ההולך ותופס בעולם החתונות החרדי בארצות הברית - אימץ שיר כניסה חדש, רחוק רחוק מעולם המוזיקה החסידית: זהו שיר הפתיחה והנושא של הסרט 'The greatest show man', ובעברית - האמן הגדול מכולם.
בזמן האחרון יותר ויותר אמנים ותזמורות בוחרים בשיר הזה כשיר הפתיחה של סבב הריקודים. בסרטונים שהופצו בקבוצות המוזיקה, צולם הזמר בערי וועבר מבצע את הלהיט החדש, בליווי תזמורת 'Almighty production events'. בסרטון נוסף שפורסם ביצעה תזמורת 'קרוהמה' את השיר הטרנדי, באירוע שהפיק דוד אלפנט.

המפיק הוותיק דניאל הראל, מסביר ל'בחדרי חרדים' כי התופעה מוכרת בשוק המוזיקה החסידית האמריקאית, וכעת הגיע תורו של השיר הזה. "לא מדובר ביוזמה מכוונת, אלא בטרנד ספונטני, שהצליח לתפוס בלא מעט חתונות, ועושה רושם כי הטרנד יתפוס תאוצה בהמשך".

הראל, בעליה של חברת 'Almighty production events', הנמצאת במיאמי שבפלורידה, מוסיף: "גם בעבר אומצו שירים מתעשיית המוזיקה העולמית על ידי זמרים חסידיים, אם כשירים שלמים, קטעי מעבר או שירי פתיחה בחתונות, בהופעות ובאירועים. בעבר אומץ השיר 'Baker Street' שבלט לא מעט באירועים חרדיים, ואף השיר 'Crazy In Love'. כמו כן אומצו השירים 'Crazy train', ושיר הפתיחה של הסרט 'הארי פוטר', שזכו לביצועים רבים באירועים של המגזר".הסיבות, לדידו של הראל, ברורות. "לדעתי, רוב כותבי הלחנים בתעשיית המוזיקה החסידית, לצערי לא השכילו לכתוב נעימות פתיחה בסגנון הזה, מה שגרם למבצעים לפזול לתעשיית המוזיקה העולמית. זכורים לטוב מאסטרו ישראל לאם שכתב את הפתיח המפורסם של הקונצרט 'האסק', כמו גם היוצר אברימי גור-ארי שכתב גם הוא מספר פתיחים קסומים, אבל ככלל - היוצרים נמנעים מלכתוב לחנים בסגנון הזה".

"הייתי שמח אם היוצרים הצעירים כמו יובל סטופל, יואלי דיקמן ואחרים, היו משכילים לכתוב פתיחים ברוח חסידית אותנטית, מבלי לוותר איכות היצירה", חותם המפיק הישראלי - אמריקאי.

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
לצערנו רוב התזמורות הם פושטקים טמאי עיניים ספוגי חילוניות. מהם הצרות האלו (ל”ת)
 20:34 15/05/2018
1
 
תגידו הכל בסדר?  
 21:03 15/05/2018

בסרטון של בערי הוא שר את עוד ישמע הקלאסי, מה אתם רוצים מהבנאדם? כאילו-מה הקשר של הסרטון לכתבה?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
באמריקה כל האיסורים מותרים, הדבר החשוב היחיד הוא הלבוש החרדי (ל”ת)
שלמה זלמן 21:42 15/05/2018
3
 
שיר של גוים  
ברי 01:22 17/05/2018

ואצלכם הכול אסור חוץ מלשון הרע זה מותר

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
ואני תוהה, גם בארץ, איך לא מתביישים ראשי הישיבות הליטאיות להשתתף בחתונות בהן מככבות תזמורות שחץ ופריצות? איך? איך? בושו והכלמו! טוב נו... רק התורה מענ (ל”ת)
כואב הלב 09:52 17/05/2018
5
 
"ניגו לא מקבל טומאה" אם אין מילים בעיתיות אז מה הבעיה?!  
בני 10:34 17/05/2018

כל הכבוד לתזמורות שמשמחים חתן וכלה!!!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
מכל עכבר עושים הר לצערי החרדים כיום הם חברה קטנונית שסטיגמות ודעות מוטעות מושרשות בה מלידה  (ל”ת)
חרדי 15:02 18/05/2018
7
 
פששש..ממש "חרדים", הכתבים שלכם צריכים להחליף את המס' משקפיים שלהם... (ל”ת)
חי 14:05 21/05/2018
8