close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

די, מספיק לתת צומי ל'נשות הכותל'

כמעט כמו ילד קטן שמנסה למשוך תשומת לב, נשות הכותל צועקות: "תראו אותנו, תנו לנו צומי" • אולי אם נפסיק להקשיב לצעקות, נתעלם ולא ניתן צומי הן יפסיקו? • טור

2
הדפס
,
צילום אילוסטרציה: נועם רבקין פנטון, פלאש 90
צילום אילוסטרציה: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

שמעתי פעם מנחת הורים חכמה, שאמרה שכשילד רוצה למשוך את תשומת הלב של אמא, הוא יעשה בכוונה פעולה שהוא יודע כי היא אינה מורשית - ויקרא לה שתראה. יש ילדים המטפסים לגובה, יש ילדים המרוקנים בכוונה ארונות ויש כאלה שמרביצים לאחים הקטנים. החכמה, כך לדברי המנחה, היא להתעלם - לא לכעוס, ולתת לילד את תשומת הלב בצורה חיובית.

התיאור של ילד קטן שרק רוצה צומי, מזכיר לי מדי חודש את נשות הכותל. אותן נשים המגיעות מדי חודש, עושות מה שהן יודעות שימשוך לא מעט תשומת לב - ואז קוראות לכולם לבוא, לראות איך הן מניחות תפילין, ולכעוס.

ואיך אנחנו, הנשים החרדיות, מגיבות? רובנו בכלל לא זוכרות את זה, וחלקנו נזכרות בזה רק לאחר ראש חודש עצמו, בכתבות שאנחנו קוראות על הפרובוקציה החודשית.

אם כולנו היינו שוכחות מהנושא, הסיכוי שהן היו מתמידות, שמספרן היה ממשיך לגדול ושבטווח הארוך הן היו מגיעות כל חודש - הוא קטן. אך לצערי, יש קבוצת נשים חרדיות שנופלות בפח פעם אחר פעם ומדי חודש נכנסות ישירות אל תוך מלכודת תשומת הלב של נשות הכותל. הן מארגנות תפילת נגד, צועקות וכועסות על אותן נשים עם ספר תורה וכיפה ובעצם מעודדות את המשך התפילה הזו.

צריך להבין - זה לא שאין לנשות הכותל אפשרות להתפלל עם תפילין ולקרוא בתורה בלי פרובוקציות. הן תמיד יכולות ללכת להתפלל בעזרת ישראל, אותה עזרה המיועדת לתפילות מסוג זה והושגה לגביה הסכמה, אך לטעמי הן ניזונות מתשומת הלב שהן מקבלות, המעודדת אותן להמשיך ולעשות זאת עוד פעם ועוד פעם.

כבר שנים שקיים ארגון נשות הכותל - אך מי שמע עליו, עד לפרובוקציות שהן עשו לפני כחמש שנים ושנענו בתפילת-נגד ענקית של בנות חרדיות? תשובת הענק החרדית הביאה איתה את ההד התקשורתי, והמשך התגובה לפרובוקציות נותנת לארגון הזה עוד קצת במה, עוד קצת קול ועוד קצת פרסום. אז מפה אני פונה לכל מי שקוראת - תפסיקו להגיב להן, אל תתנו להן צומי!,

רוצה לקבל עדכונים והטבות בווטסאפ של לובי נשי ? הצטרפי>>
אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
נשות הכותל  
 18:21 14/06/2018

כך אמר בשעתו הראשל" יוסף שליט"

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
צריכים לשים לב  
סתם יהודי 00:36 15/06/2018

אחד מחברי הטובים מאד מודע בנושא הזה ומאד פעיל בההיתנגדות אליהן. תדעו לכם שהעניין כאן זה לא רק על הכותל אלא הריפורמים מחפשים פתח להתקבל במדינת ישראל כסוג יהדות שמקובל וגם מוכשר על ידי החוק. אם הם יקבלו אישור לנהל את מניינים שלהם בחלק ממונה להם עם ספרי תורה ותפילין אז גם יאשרו להם לבנות מקואות ולגייר את מי שהם רוצים ואיך שהם רוצים. תנועת הריפורמים בחו"ל מיתה כי הילדים היתבוללו בעונותינו הרבים. היום יש להם שוק של כמה מיליוני יהודים בארץ שהם לא דתיים אבל מסורתים או גוים שמחפשים דרך להתקבל בארץ ישראל כיהודים. זה שוק אדיר בשבילם והם רוצים לחזור לרלבנתיות. לקום ולהתנגד בשיא התוקף.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2