close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
23.06.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

פוטין בכותל: "התפללתי שיבנה בית המקדש" • צפו

הנשיא הרוסי שהגיע לביקור בכותל, הפתיע כשניגש לחרדי שעלה מרוסיה ושוחח עמו בחביבות דקות ארוכות • על מה התפלל הנשיא ומה איחל? • צפו בוידאו בלעדי מהביקור

14
הדפס

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הופיע אמש בשעה 2 לאחר חצות, כשהוא מלווה בשיירה של מאבטחים, אנשי ביטחון רוסיים וישראלים, לביקור בזק בכותל המערבי.

ההתארגנות והכוננות הדרוכה לקראת בואו של פוטין למקום בשעת לילה מאוחרת, הייתה אמנם חפוזה, אך המתיחות הייתה מוחשת באוויר הירושלמי הלח.

הייתה זו היערכות מהירה ופתאומית שלוותה בתקנים בטחוניים מן הזן הנדיר שלא פוגשים בכל יום, אבטחה צמודה בליווי צלפים, רובים שלופים ועיניים חודרות וקרות מזג של צוות מאבטחים שהולם רק נשיאי מעצמות של העולם הגדול.לביקור הבזק של הנשיא הרוסי התלוו רב הכותל - הרב שמואל רבינוביץ, ורבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר - ידידו הקרוב של הנשיא פוטין, שקיבלו את פניו ונתנו לו הסבר על ייחודיות המקום לעם היהודי. רב הכותל העניק לנשיא כתשורה את הספר שכתב על תולדות הכותל המערבי וההיסטוריה היהודית של בתי המקדש.

אך את ההצגה 'גנב' עולה מרוסיה - בעל חזות חרדית, שעלה לישראל לפני שנים אחדות.

הלה עמד בין הקהל המצומצם שהתגודד על יד גדרות האבטחה שהציבה המשטרה ברחבת הכותל. כאשר הנשיא פוטין פסע לעבר מרגלות קיר הכותל המערבי, צעק לעברו האיש בשפה הרוסית: "ברוך הבא הנשיא פוטין".

פוטין, שגדוד מאבטחים הקיף אותו, הביט בעין חטופה אל הקהל מסביב, הנהן בראשו לעבר העולה רוסי והגיב בחיוך. אך איש לא ציפה להמשך.

כאשר יצא חזרה לרכב השרד, פוטין, שניחון כנראה בעיניים חדות במיוחד ובזיכרון מרשים לא פחות, הפתיע את עשרות המאבטחים שהקיפו אותו במעגל אבטחה הדוקה, יצא לפתע מהמסלול בו צעד, התקרב לקהל וניגש באופן מדוייק לאותו עולה רוסי חרדי שאיחל לו את ברכת 'ברוך הבא'. הנשיא נתמך על גדר האבטחה המשטרתית בסמוך לאותו יהודי, הודה לו על ברכתו ושוחח עמו ברוסית כשלוש דקות בסימפטיות וחביבות.

אותו יהודי שזכה לדקות שיחה ידידותית עם פוטין, סיפר לנשיא על חשיבותו של הכותל לעם היהודי, על בית המקדש שחרב ועל שלמה המלך שבנה אותו. הנשיא הקשיב לו בשקיקה, ואמר: "בדיוק בשביל זה באתי לכאן, להתפלל שיבנה שוב בית המקדש. אני מאחל לכם שיתקבלו תפילותיכם". לאחר מכן לחץ את ידיו של היהודי בחום לב, ונפרד ממנו באיחולים.אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
כמובן שהוא רוצה שביהמ" יבנה. אז כל הגוים הרוסיים שבארץ יחזרו לרוסיה, וכל היהודים שברוסיה יעלו ארצה. רווח כפול לשני הצדדים. הוא ירויח ואנחנו נרוי  
זמן הבירור 12:47 26/06/2012

השאלה שנותרה היא רק, מאיפה הגוי העם הארץ הזה יודע ומבין בענינים כאלה?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
     איש עסקים ממולח הוא תמיד היה... (ל”ת)
 19:03 26/06/2012
 
     לכאורה הנביא חולק עליך  
אבז 07:04 27/06/2012

הדבר אשר חזה ישעיהו בן אמוץ על יהודה וירושלם. והיה באחרית הימים נכון יהיה הר בית ה' בראש ההרים ונשא מגבעות ונהרו אליו כל הגוים. והלכו עמים רבים ואמרו לכו ונעלה אל הר ה' אל בית אלקי יעקב וירנו מדרכיו ונלכה באורחתיו. כי מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלם...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     מה?  
 14:28 02/12/2015

אתה ברצינות חושב שהרוסים בארץ הם לא יהודים? אתה מבין שאם הם לא היו יהודים לא הייתה להם אזרחות. מבחינת דת זה כבר משהו אחר אבל מלאום תבין שברוסיה אנחנו יהודים מסריחים ובארץ אנחנו רוסים מסריחים אז אין באמת פה ניצחון לאף אחד חוץ מבורות שלך

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     מאיפה הקשקוש הגזעני הזה?  
דני 12:16 03/12/2015

רוסים עם הארץ? כי אינם יהודים? מענין מאיפה גזען כמוך בכלל למד לקרוא ולכתוב.
אני משוכנע שאתה בור מאלו שמשתמשים וחיים בזכות טכנולוגיות שפותחו על ידי אנשים נפלאים, אתה בטח תורם כלום פרט לבורות ולשון הרע, ומעז לבטל ולזלזל האחרים. ללעוג. אין בזוי ועלוב מזה. יורק לבאר ממנבה שותה.
אתמול ראינו רבנים מובילים בקלונם ובורותם, איך אמרו? לימודים אקדמיים גרועים מאושויץ והאינקויזי לא פחות. ראינו אתכם בבורותכם ובקלונכם.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
ללמדך שעיקר ההסברה באה מן השטח, לא משרד החוץ ולא שגרירים ולא כל הבולשיט הזה (שמשתכרים הון ללא שום הצדקה). . רק אזרחים פשוטים. (ל”ת)
חסר ההסברה 12:55 26/06/2012
2
 
ע"פ חז"ל, רוסיה זה עמלק. (ל”ת)
יעקב 17:10 26/06/2012
3
 
     לא בדיוק היות וסנחריב בלבל את האומות  
יוסי 17:44 26/06/2012

ועמלק נמצא כמעט בכל מדינה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
לא יהי' לי חידוש אם תספרו לי שפוטין יהודי מלא מצד האב והאם (ל”ת)
Shlomi 21:56 26/06/2012
4
 
קצת לפני זה הוא היה בכנסיה בעיר העתיקה (ל”ת)
נא להרגע 23:03 26/06/2012
5
 
הערב נצפה יהודי זה בהכנסת ספר תורה בכרמיאל  
דן 23:07 26/06/2012

מדובר ביהודי ממוצא קווקזי מדרבנט

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
פוטין שיבח את היהודי ששוחח עמו בכותל:  
מרדכי 23:23 26/06/2012

בריאיון לטלוויזיה הרוסית בהיותו בירדן אמר פוטין לכתבים: "היית בכותל המערבי, הייתי שם בעבר אבל מעולם לא הזדמן לי להתקרב לכותל עצמו ולחוש אותו - ואני לא יודע אם מי מכם מהכתבים היה שם - אבל יצא לי לשוחח בספונטניות עם אחד ממתפללי הכותל שסיפר לי דברים מעניינים וחשובים מאוד על הכותל, והפתיעה אותי מאוד העובדה שהם (מתפללי הכותל) היו מוכנים לשיחה ידידותית שכזו עם זר ואני חושב שהרצון הזה לידידות הוא המפתח לשלום באזור המזרח התיכון.&qu http://www

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
"אדם בלי תורה כדג בלי מים" (ל”ת)
"אדם בלי תורה כדג בלי מים" 21:51 01/12/2015
8
 
מעריכים מאוד את בואו של פוטין לארץ הקודש  
עמי 14:03 03/12/2015

פוטין מוערך מאוד, חכם, פיקח ובעל חשיבה מבריק ומבין שעם ישראל פניו לשלום. אנחנו בעצם המקום השפוי ביותר במזרח התיכון ומבין שאנחנו מכבדים את כל הדתות.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9