close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
26.05.2018
 
לרשימת המאורסים המלאה >>
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
לכל המבזקים
חדשות אחרונות חדשות אחרונות

רשות המסים: עוקבים אחרי בד"צים

רשות המיסים מדווחת כי 26 בד"צים מסרו רשימת לקוחותיהם, כך נחשף הבוקר בוועדה לביקורת המדינה; יו"ר הוועדה קארין אלהרר אמרה כי רשות המיסים מתקדמת יפה בתחום, "נקפיד שיכנסו לקופת המדינה כל הכסף המיועד לחברה"

6
הדפס
קמיעות. צילום: פלאש 90
קמיעות. צילום: פלאש 90

כל גופי הכשרות הפרטיים הפעילים כיום בארץ, מסרו לאחרונה לרשות המיסים דיווח פעילות מלא על המקומות המושגחים על ידיהם, כך נחשף היום (ג') בוועדה לביקורת המדינה, שדנה במיסוי מקובלים ובד"צים.

לדברי יו"ר הוועדה, ח"כ קארין אלהרר מ'יש עתיד', רשות המיסים מתקדמת יפה בתחום, והיא אומרת כי "נקפיד שיכנסו לקופת המדינה כל הכסף המיועד לחברה כולה. לפני כחודש התפרסם חוזר של הרשות, המתקן את הליקויים עד כה במיסוי מקובלים ובד"צים, אך עלינו להקפיד שהוא לא יישאר אות מתה, יוטמע אצל גורמי השטח, ויכנסו לקופת המדינה כל הכסף המיועד לחברה כולה, לכל צרכיה".

חנן פוגל, נציג מבקר המדינה, ציין כי "חוזר רשות המיסים הוא הצהרת-כוונות, אך אין בו חידוש ממשי, וכסף שהוענק למקובל והוצג כמתנה הפטורה ממס, ימשיך להיות מוצג כזה".

משה אשר, ראש רשות המיסים, השיב כי אדמו"רים, מקובלים, מוהלים ועורכי-חופות אינם שונים מכל בעל מקצוע החייב במס. "נתינת ברכה או ייעוץ, היא מתן שרות, ונתינת סכום בעבורה - חייבת במס. מתנה, הפטורה ממס, היא כזו שבעבורה לא ניתן דבר. תרומה למוסדות שהן עמותות הזכאות לאישור סעיף 46 הוא תקין לחלוטין – וכל ההתמקדות היא בכסף שמגיע לחשבון הבנק הפרטי של מעניק הברכה. גם מתן שרות שאין בצידו תעריף – חייב במס".

רוני חכם, סמנכ"ל רשות המיסים הוסיף כי "מצאנו את כל 44 הבד"צים שאי פעם פעלו בארץ, החליפו שם או הורידו פעילות, ומי מהם עמותה או גוף פרטי. ל-26 גופים כאלו הועברה דרישה למי הם מעניקים השגחת כשרות – ונענינו ע"י כולם. נפעיל את המודיעין שלנו כדי לבדוק את היקף הפעילות שלהם. יש בידינו נתונים מסמרי-שער על היקף השכר של חלק ממנהלי הבד"צים".

לדברי משה דגו, סמנכ"ל המשרד לשירותי דת, אחריותו היא על המועצות הדתיות והרבנויות המקומיות, ו-50-40 הבד"צים הפרטיים היא בדרך כלל עמותות. הוא הוסיף כי משרדו ממחשב את כל המועצות הדתיות וקובע אמות-מידה אחידות לפעילות.

לדברי ח"כ יואב בן צור כיוון שלא נקבע גובה ותעריף לברכה – היא איננה חייבת במס. "הנותנים תרומה מאמינים שזה כמו צדקה, וגם מי שאינו נותן מאומה זוכה לברכה או ייעוץ, וכבר ראיתי מי שנתנו כסף ובכל זאת לא זכו לברכה".

רחל עזריה מ'כולנו', יוזמת הדיון, אמרה כי "משגיח כשרות של המועצה הדתית שעובד גם בבד״צים פרטיים זה כמו חבר כנסת שיעבוד כלוביסט. יש כאן ניגוד עניינים מוחלט. מונופול הכשרות של הרבנות עולה למשק למעלה מחצי מיליארד ש״ח לשנה על פי נתוני משרד האוצר. התנהלות קלאסית של מונופול שמעלה את יוקר המחייה מהסיבה הפשוטה שהוא יכול. משרד האוצר מתכוון לתקן עיוות זה".

ח"כ אלעזר שטרן: "חצרות האדמו"רים והמקובלים והבד"צים עושקים את המעמד הבינוני והנמוך ברמאות, כאילו הם יכולים לתת מערכת כשרות שהרבנות לא יכולה לתת. אני אסתפק בכשרות של הרבנות, ולפעמים גם זה לא".

אולי יעניין אותך גם
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות    
מיכה ג' נביאיה בכסף יקסומו, לכן בגללכם ציון שדה תחרש. (ל”ת)
שריר 13:00 16/02/2016
1
 
בקיצור הציונים הארורים חושבים שהם שותפים מלאים לכל דבר שזז במדינה הזו  
 13:21 16/02/2016

תמחה את זכר עמלק הציוני מתחת השמים לא תשכח

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
     אתה יהודי עד הכסף. מהכסף ואילך אין מדינה אין מיסים יש רק עמלק??? לקחת תקציבים זה גם ציוני! (ל”ת)
דברי חכמים בנחת... 15:03 16/02/2016
 
     עזוב אותו. הוא עוד בסוף יהיה ציוני בעצמו. ככה זה עובד בדרך כלל מי שאנטי מתהפך  (ל”ת)
שלא נדע 18:24 16/02/2016
 
הבדצים זה עסק לכל דבר, נראה את האדמורים משלמים מס על הפדיונות וה"תמיכות" שגוזלים ממסכני העם (ל”ת)
שלמה שאלתיאל 14:19 16/02/2016
3
 
אחרינו אין להם מהם לעקוב, שכתבנו בכנישתא בבא  
צנעני 14:51 16/02/2016

גיליון חירום מספר 44:"ה 'פה אחד' (גימטריה 98ש"ח יתרום לנו 98 ש"ח&q ומס הכנסה מסכים איתנו. אתם מעכבות את הגאולה, תתרמו!!! .הרב ארושי צעק השבוע בעלון שלא לבלבל אותו אם זה אמת או שקר, תרום וסע להתבודד, שאתה כולך שקר ואנחנו אמת.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4