close
הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
29.11.2015
 
VOD
 
מייל האדום
יעקב רבלין - דין וחשבון
אבי בלום - בית ספר לפוליטיקה
עדכון אחרון  29/11/2015, 08:42
1561.49
ת"א- 25
1346.99
ת"א-100
1350.5
ת"א כללי
1314.82
תל-דיב
342.83
ת"א בלוטק
389.36
ת"א-טכנולוגיה
532.85
ביומד
409.18
נדלן 15
1031.18
ת"א-נפט וגז
315.47
מדד תל בונד 20
3.8815
0.1522
דולר ארה"ב/שקל
4.1147
0.0438
אירו/שקל
מבזקים
עוד באתר
 
הכי נקראים הכי מדוברים

אוי אמא, תתפללי בשמים על אבא! • מרטיט

ביום ה', עם תום ימי המשתה, הם ליוו את אימם למנוחות, והיום, באמצע ה'שבעה', התבשרו היתומים כי אביהם עומד בפני כריתת רגל • כתב בחדרי חרדים בצפון מגיש תיאור מצמרר ותמונות מההלוויה וה'שבעה'

ים בלתי נגמר של אבל ודמעות השתלט על היישוב הקטן יבנאל שבגליל, באותו לילה מר ונמהר – בין חמישי לשישי השבוע. הקהילה הקטנה והמגובשת של הרב אליעזר שיק, החיה באחווה כמשפחה אחת גדולה, חרדה בשבועיים האחרונים לשלומה של משפחת מימוני, שסיפורה הנוגע ללב איחד את כל הציבור החרדי, שהתפלל אף הוא וייחל לרפואתם של בני הזוג שלא זכו ללוות את ילדם לחופה.

הכול החל באותה תאונה טראגית, אי-שם בכביש הבקעה קוצר הדמים. בני הזוג עמוס ואורה מיימוני נסעו לירושלים, יחד עם כמה מצאצאיהם, בכדי לארגן את הסידורים האחרונים לקראת חתונת בנם, נחמן מיימוני, שהייתה אמורה להיערך בטבריה בסוף השבוע. אלא שמלאך התאונות נטפל אליהם, וטרקטור נהוג בידי פלסטיני, נכנס בהם בעוצמה, ושיבש את תוכניתם להמשיך ולחיות. האב והאם, נפצעו אנושות.

בני הזוג מיימוני, הורים לשמונה עשר ילדים, הובהלו במסוק לבית החולים הדסה, כשמצבם אנוש והם נעים בין חיים להיפוכם.

שעות ספורות לאחר התאונה, החלה התייעצות בין בני המשפחה, בשאלה מתי לקיים את החתונה. הנתונים שהרופאים הוציאו מחדר הטיפול הנמרץ, לא היו מעודדים בלשון המעטה. במיוחד פגעה מידת הדין באם, אורה מיימוני, שמייד לאחר התאונה הודיעו הרופאים ששעותיה ספורות וכי זה עניין של ימים עד שהיא תותיר את שמונה-עשר ילדיה יתומים ועזובים, ללא אם תומכת ומלטפת.

בהחלטה משפחתית משותפת, ובהתייעצות עם רב הקהילה, הוחלט על הקדמת החתונה. יותר מדי שמחה לא הייתה בחתונה הבהולה, שהקיימה בין כותלי בית החולים הדסה עין כרם, סמוך למיטת האב והאם. דמעות דווקא כן היו שם, והרבה. הרבה מאוד.

בראיון שלווה בהתפרצויות בכי עם דמעות רותחות, סיפר החתן, נחמן מיימוני, ל'הכל בקול' ו'בחדרי חרדים', על השעה בה התייחד עם הוריו לפני החתונה: "לפני החופה, נכנסתי לחדר של אבא ואמא, בירכתי אותם, ורציתי שהם יברכו אותי גם. בכיתי שם הרבה. נישקתי לשניהם את היד. התפללתי הרבה ליד המיטות שלהם, ורק אחר כך הלכתי לחופה.

"ראיתי את אמא שוכבת כך, והלב שלי נקרע. ראיתי שאני לבד בחדר, ואמרתי לאמא שלי: 'אני לא זז מפה בלי שאת באה לחופה'. ראיתי שהעין שלה זזה, והיא הורידה דמעה. זה שבר אותי עוד יותר.

"בחתונה עצמה, לא חשבתי על החתונה שלי. חשבתי רק על אבא ואמא. אמרו לי שזו עת רצון, והרגשתי שיש לי כוח בידיים להקים אותם ולגרום להם להיות בריאים. התפללתי הרבה, שפכתי המון דמעות".

בשעת לילה מאוחרת, בתוך מחלקה אפופת דיכאון שרבים מבאיה לא שבו אל ארץ החיים, נתן נחמן את הטבעת לאשתו, וקידש אותה כשדמעות חונקות את גרונו.

שבעת ימי המשתה עברו בסימן דאגה לאבא ואמא. הזוג הטרי לא מש ממיטות ההורים, וכל העת לא חדל מלהתפלל. עם ישראל כולו עקב אחר הדרמה המשפחתית סוחטת הדמעות, ובהיכלי תפילה רבים נישאו שמותיהם של עמוס בן תורכיה, ואשתו, אורה קלרה בת נעמי.

חשוך, קר ועצוב ביבנאל

בשעת לילה של יום חמישי, התבשרו כולם כי מאבקה של האם הסתיים, והמצוקים ניצחו את האראלים. הזוג הטרי, שישב במלונית הסמוכה ל'הדסה', התבשר שהאם האהובה שבקה את ארץ החיים, ופציעתה האנושה גרמה לה ללכת לעולם שכולו טוב.

בשעת לילה מאוחרת מאוד, קרוב יותר לבוקר, נערכה ההלוויה רווית הדמעות.

קור אימים שלט בחוצות יבנאל, כאשר הגענו ליישוב השקט והעצוב, שהתעטף הלילה אבל תהומי. עצוב מאוד היה ללכת ברחובות היישוב. התושבים כולם קמו ממיטותיהם, יצאו מהפוך למשמע הבשורה. המשפחה התעקשה לקיים את ההלוויה עוד הלילה, בכדי שלא להלין את הנפטרת.

"יש לי תחושה שאמא לא רצתה להרוס את שבע הברכות, לא להשבית את השמחה. לכן היא חיכתה שיסתיימו ימי החתונה וה'שבע ברכות', ורק אז היא הסתלקה לעולם שכולו טוב", אמר אחד מבני המשפחה תוך שהוא צועד אחר מיטת אמו ובוכה בכי חסר הפוגות.

מילות הספד קצרים, התייפחויות ארוכות, ובעיקר אבל שאין לו סוף. יבנאל הגלילית התעוררה באמצע הלילה, לאחד מלילותיה העצובים ביותר. היישוב כולו, שעקב בדריכות אחר מצבם של ההורים לבית מיימוני, התפלץ הלילה למשמע הבשורה.

בדרך הלא ארוכה במיוחד המובילה מבית המשפחה, המכוסה הלילה מודעות אבל, לבית העלמין החשוך והמדכא של היישוב, ניתן היה לראות בבירור את המשפחתיות המלכדת. בני הקהילה כולם צעדו אחר המיטה כשהם שותקים ומדוכדכים. הם עטפו בחום את בני המשפחה, ואת שמונה עשר הילדים שנותרו עתה ללא משענת, לאחר שבועיים מורטי עצבים. הכול ניסו לחבק אותם, להרעיף עליהם ניחומים, לעודד אותם בשעתם הקשה.

כל אותה העת, נותר האבא, עמוס מיימוני, בבית החולים. הוא מוטל נטול הכרה במחלקה לטיפול נמרץ בהדסה, ואפילו אינו יודע שהוא התאלמן. ילדיו הלכו להלוויית רעייתו, והוא נותר כאן, נלחם על חייו.

בשעה שלוש אחר חצות, התכסתה חלקת הקבר ברגבי עפר. אורה מיימוני נטמנה בקבר ישראל, לקול דמעות ילדיה, הזוג הטרי, ותושבים רבים, שמיאנו לעזוב את רגבי העפר הטריים, גם זמן רב לאחר הקבורה.

תושבים ובני משפחה נותרו במקום, וקראו פרקי תהילים, לאור הפרוז'קטור של החברא קדישא שהאיר מעט את חשכת הליל, אך לא האיר את חשכת האבל. מקצתם קראו את פרקי ה'תיקון הכללי', ואחרים אמרו 'יושב בסתר'. כך הם עמדו שם שעה ארוכה, ממאנים להיפרד מהקבר הטרי שאליו הורדה אם בישראל שנפצעה יחד עם בעלה, ולא זכתה לראות בחופת בנה.

כשהסתיימה ההלוויה, נהרו כולם לבית המיותם. המוני תושבים הצטופפו בתוך הבית הקטן והדל, בית משפחת מיימוני ביישוב. מודעות אבל שאולתרו בתוך שעה קלה, כיסו את פתח הבית. בפנים ישבו הבנים והבנות, עם דשים קרועים, על שרפרפים נמוכים. הם ניסו להתחזק, ולא ממש הצליחו. הם ניסו לקבל ניחומים, אבל הדמעות המשיכו לחנוק את הגרון.

לא כך הם חשבו שהשבועיים המשונים הללו יסתיימו...

בכי, שתיקה, ושוב בכי

ימי ה'שבעה' בבית משפחת מיימוני, אינם קלים יותר מההלוויה עצמה. הימים הקשים שעברו עליהם, ימים של אי ודאות, פינו את מקומם לטובת ימים של אבל ושכול.

הבית הקטן של המשפחה המיותמת, מלא במנחמים, מבני היישוב ומחוצה לו. חברים בקהילה, וסתם יהודים שסיפורה הטראגי של המשפחה הרעיד את ליבם.

אנשים נכנסים לכאן, ושותקים. יושבים מול האבלים, מנסים למצוא מילות נחמה, אך לא ממש מצליחים. מה אומרים לילד אחד מתוך שמונה-עשר יתומים, שאמו נפטרה לאחר שבועיים אפופי חרדה, ואביו עומד לפני כריתת רגל במצב קשה וללא הכרה? מה אומרים לחתן שזה עתה נכנס לחופה בתוך בית החולים, על יד מיטת אימו ואביו, ועכשיו התייתם מאמו, מייד לאחר שבע הברכות?

האווירה בבית עצובה. השכנות דואגות להכניס אוכל, לדאוג שהילדים יאכלו מעט, יטעמו מעט. עד לפני שבועיים עשתה זאת האמא, אורה מיימוני ע"ה. כעת היא משגיחה על ילדיה במרומים, ומתפללת על בעלה, שנותר כאן פצוע קשה.

רבנים נכנסים, מרעיפים מילים של עידוד, של נחמה. הילדים שומעים, מתנחמים - ופורצים בבכי.

היום, יום שני, מגיעה אל הבית הבשורה, כי האבא, השוכב ללא הכרה ואינו יודע שרעייתו נפטרה, עומד בפני כריתת רגל. הרופאים אמרו כי רק כך ניתן להציל את חייו. רב הקהילה, הצדיק רבי אליעזר שיק, הגיע במיוחד לארץ, בכדי לבקר את האב. הוא הורה לשמוע להוראת הרופאים.

הילדים שומעים, ושותקים. כבר אין להם מה לומר. כבר יבש מעיין הדמעות.

אבל דווקא בשעות הקשות האלה, מתגלית משפחת מיימוני במלוא תפארתה. למרות השכול הנורא, למרות הדאגה המכרסמת - הם מתחזקים באמונתם, מנסים לשאת את העיניים קדימה ולקוות לטוב.


רוצים להמשיך לדבר על הנושא?
לפורומים לחצו כאן
לפייסבוק של בחדרי חרדים לחצו כאן
אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בדיווח החדשותי.
הייתם עדים לאירוע? שמעתם סיפור שעשוי לעניין? צילמתם תמונות מיוחדות?
שילחו אלינו את הסקופ שלכם לכתובת info@bhol.co.il
 
עוד בכותרות
פתח את כל התגובות   הוסף תגובה
תגובות     19 תגובות ב – 19 דיונים
דמעות זולגות מעיניי 
יהודית 17:04 01/02/2010

שלא תדעו עוד צער!!

משפחה ברסלבית צדיקה שכמותכם!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
1
 
רחמנות 
משה 19:38 01/02/2010

שהשם יעזור שמשיח כבר יבוא ולא נידע יותר מצער

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
2
 
שאלה לרב הקהילה ה"מוהרא"ש" 
תמה מאוד 22:36 01/02/2010

הבטחת שהקמיע שלך, כל הנושא אותה על צווארו מובטח לו שלא יינזק, איפה היתה הקמיע הקדושה הזו למה היא לא שמרה על אותה אשה נפלאה,
כנראה שהקמיע הזו שווה ל....

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
תתביש (ל”ת)
ל3 00:02 02/02/2010
4
 
מבני הקהילה 
אליעזר 01:03 02/02/2010

האוירה כאן מאד קשה כל ה 300 המשפחות מהקהילה משתדלים לעזור באוכל בתרומות למשפחה וכל אחד כואב לו כאילו זה ממש מבני משפחתו
באמת כאב ומכה קשה לכל קהילתנו הקדושה אבל אנחנו מתחזקים וממשיכים הלאה באמונה הקדושה כמו שעם ישראל המשיך וקם מכל צרותיו במשך כל הדורות כך אנחנו נמשיך לבנות את קהילתנו שמונה 300 משפחות .פעוטונים.גני ילדים.בית ספר לבנות ת"ת לבנים ישיבות.ישיבה לבעלי תשובה כולל אברכים.כולל הוראה .בית התבשיל וכו וכו ועכשיו בונים בית מדרש גול בעלות של חמישה מיליון שקל נמשיך הלאה בהנהגת הצדיק מוהרא"ש (הרב שיק)ושיהיה רק שמחות לעם ישראל ונתבשר בשורות טובות

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
קצת בושה 
ל3 01:49 02/02/2010

מתי שאת ואני יושבים וכותבים כאן שטויות (חוץ ממה שאני כותב עכשיו) מוהרא"ש יושב וכותב ספרים וחידושים ולמעלה מ48 שנה שהוא מקרב יהודים לאביהם שבשמים ועם עובדות א"א להיתוכח
נ.ב כתבתי לך קצת בושה זה תקף רק אם את חרדית לנוכח העובדות שמה את עושה לעם ישראל מפני הטומאה שיש ברחובות ומה הוא עושה
אז תיבישי בת ישראל ולכי לשתות מים קרים ולהירגע כל טוב סלה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
תיקון טעות  
ל3 02:00 02/02/2010

אני כתבתי את התגובה הקודמת וחשבתי שכתוב בנושא התגובה "חמה מאד" כמסר של כעס על ענין הקמיע
אבל את המסר מקווה שהבנתה
בתקווה שגם תפנים
כל טוב סלה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
גם אני תמה מאד עליך 
ל3 12:07 02/02/2010

מי אתה שתדבר כך על הרב שיק מתי שאני ואתה כותבים כאן בחדרי חרדים הוא יושב וכותב ספרים וחידושים שמקרבים את עם ישראל לאביהם שבשמים ועם עובדות א"א להתוכח שהרבה הוא החזיר בתשובה בזכות שפתו העשירה ולמעלה מארבעים וחמש שנים שהוא מחזק יהודים
קצת בושה לא יזיק מאנשים שעושים למען עם ישראל (גם אם אתה חושב שהוא לא רב ולא מניג וכו וכו)

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
שאלה  
משה  14:15 02/02/2010

היכן היו נכל רבני וגלולי הדור (והיו!!!)בזמן השואה?
מדוע לא מנעו הרג של מיליונים מבני עמנו?וכו'וכן על זה הדרך
לידיעתך קמיעה הוא רק סגולה
לאורך כל הדורות השתמשו אנשים בקמעים וסגולות ובכל זאת זה רק סגולה וכל השאר בידי שמיים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
לכל המגיבים, הבעיה הוא לא הקמיע אלא בעל הקמיע, 
יהודי מן הצד 15:15 02/02/2010

ממציא הקמיע, שכולכם כתבתם בשבחו, הינו אדם מושחת, חד וחלק!
הוא יכול לשבת ולכתוב ספרים עד מחר, זה לא מכשיר את השקץ והשרץ במאומה.
עם כל ה"חידושים" שלו, הצליח בניכלותו הרבה, לאמלל משפחות ולהתעלל באנשים.
מה הוא עשה למשפחת גולשבסקי לאחר שאביהם נהרג בתאונת דרכים, וכיצד התעלל במשפחות אחרות שמפחד אינני מזכיר שמם, עד שנאלצו לברוח מיבניאל בעוד לילה.
ונא לא לשכוח מה חושבים עליו בני ביתו הקרובים ביותר, עיין ערך "בנו" משה שיק.
כמה פשעים נעשו בשליחותו הישירה ע"י מי מחסידיו התמימים שהאמינו באמת ובתמים שהוא ואין בלתו, ובמסוה זה עשו את כל העבירות והפשעים, כי המטרה מקדשת את הכל.
אבל למה לכם להתרחק כל כך הרבה, האם שכחתם את הלכלוך והזימה שהינם מנת חלקם של הרבה משפחות מחסידיו הנאמנים שכמובן הולכים עם זקן ופיאות ארוכים ועוטים לראשם כובעי סמט רחבים, אך בינם לבין תורה והלכה 0 אחד גדול ועוד הרבה פחות מהמספר הנ"ל.
אז אנא, במקום לקום ולהשמיץ את המוכיחים ולהביא מבול דמיונות על מושחת שיושב בראש, שכביכול הוא אדם ענק שיושב וכותב .... הכל בלוף ושקרים, היו עוד הרבה כמו המושחת הזה שבסוף הגיע סופם והתגלה קלונם ברבים, ונהפכו לחבית ביוב.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
10
 
שנתבשר רק בבשורות טובות!!! אמן. (ל”ת)
רוני 19:14 02/02/2010
11
 
חזקי,תרגיע!!! (ל”ת)
מ 20:18 02/02/2010
12
 
מוהרוש הקדוש 
אודל 23:28 02/02/2010

מוהרוש מחזק אנשים לחזור ביתשובה רב קדוש עליון אוהב את כול עם ישראל צדיק עצום בזכות הספרים שלו קירב המון יהודים לחזור ביתשובה יבניאל עיר ברסלבבבבבבבבבב

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
13
 
אודל את כותבת ממש בלי רמה ובלי שכל פעם הבאה תחשבי לפני שאת כותבת (ל”ת)
נ.ב.הברסלבי 00:52 03/02/2010
14
 
עדיף שבאמת תשב בצד 
ל 10 01:04 03/02/2010

עם עובדות אי אפשר להיתוכח .מה שקרים?תוציא את הראש שלך מהאינטרנט ולך תברר ותראה כמה ספרים הוא כתב והרבה מאד אנשים בפרט 'עמך' נהנים ומתחזקים מספריו וזה שמדברים עליו משפחות שיצאו מהקהילה זה בגלל שהוא הוציא אותם מהקהילה בגלל מעשיהם וזה אחד מהדברים שבגללם החינוך כאן של הבנים הבעלי תשובה מצליח (יחסית למקומות אחרים שההם נפלטים והולכים לרחובות)בגלל שהרב שיק עומד על המשמר ולא איכפת לו שאח"כ הם ינסו ללכלך עליו בגלל שהוא מוציא אותם מהקהילה
נ.ב.את התגובה כתבתי לחברה. אני יודע שבשבילך התגובה הזאת לא תשנה את דעתך בגלל כפי הנראה מתגובתך אתה כותב מתוך שנאה עיוורת וקינאה על הצלחתו של הרב שיק שהצליח לבנות כזאת קהילה עם 300 משפחות ות"ת לבנים ובית ספר לבנות ישיבה קטנה וישיבה גדולה וישיבה לבעלי תשובה וכולל אברכים ולאחרונה נפתח כולל הוראה ובית הדפוס שמדפיסים ומפיצים את ספריו הקדושים וכל חודש מאות אלפי קונטרסים לקרב יהודים לאביהם שבשמים .לכן אני מבין אותך ויודע שזה מאד כואב מאחל לך אריכות ימים כמאמר הפתגם יחיו הקנאים ויסבלו

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
15
 
חזקי תרגע לך תשתה משהו 
ל10 01:26 03/02/2010

לא מתאים לאשכנזי כמוך לכעוס
נראה לי שהדם עלה לך לראש בגלל שהתחלנו לבנות כאן ביבנאל את הבית מדרש הגדול והמפואר אז לידיעתך עלותו כחמישה מיליון ש"ח אם תוכל לתרום משהו להקמת הבנין
אגיטע נעכט

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
16
 
אין לי הרבה מה לכתוב, אבל אומר בקצרה 
שיקניק לשעבר 12:25 03/02/2010

השטן בדורינו הצליח לעשות מפושע אדמו"ר, וזה ההגדרה הנכונה ביותר על ה"צדיק מיבנאל"

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
17
 
נראה לי  
ל17 00:06 04/02/2010

שאתה היתה מקורב לרב שיק מצד הנקניק (כתבת שאתה שקניק {לשעבר}נקניק דומה לא?)
עכשיו אני יסביר יפרט וינמק
כידוע שרבי נחמן מברסלב אמר בספר המידות שמי שמתקרב לצדיק ולבסוף נתרחק סימן שההתקרבות לא היתה לשם שמים אתה התקרבת רציתה עקשן לאכול קוגלים וכו וכו או שהרב שיק לא נתן לך מספיק כבוד אז באת מצד הנקניק הוי אומר למלאות את תאותך ולכתחילה לא באת לשם שמים ולא באת לחפש את הקב"ה לכן התרחקתה כמו שרבי נחמן כותב
שמי שמתקרב לצדיק ולבסוף נתרחק סימן שההתקרבות שלו לא היתה לשם שמים

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
18
 
הכול מישמיים 
שרית יבניאל 13:49 07/04/2010

האים שווה לאבד אישה ורגל בשביל בית שגזלו מאישה שרצו רק ברעתה ימים עוד יגידו זה עוג כלום למה שהמישפחה הזו עוד תקבל ביכלל שפגעו באישה עים ילדים בשבי מה לא שווה הבית אלה החיים עצמם

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
19