הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
30.03.2015
 
,
עמוד הבית > חדשות > אקטואליה
מייל האדום
תמונת היום
 
פוטין בכותל: "התפללתי שיבנה בית המקדש" • צפו  

פוטין בכותל: "התפללתי שיבנה בית המקדש" • צפו

הנשיא הרוסי שהגיע לביקור בכותל, הפתיע כשניגש לחרדי שעלה מרוסיה ושוחח עמו בחביבות דקות ארוכות • על מה התפלל הנשיא ומה איחל? • צפו בוידאו בלעדי מהביקור

שלום פרוינד 12:20 26/06/2012
פוטין מקבל הסברים   
 
הדפס שלח לחבר סלולר
7  | 
  שתף  

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הופיע אמש בשעה 2 לאחר חצות, כשהוא מלווה בשיירה של מאבטחים, אנשי ביטחון רוסיים וישראלים, לביקור בזק בכותל המערבי.

ההתארגנות והכוננות הדרוכה לקראת בואו של פוטין למקום בשעת לילה מאוחרת, הייתה אמנם חפוזה, אך המתיחות הייתה מוחשת באוויר הירושלמי הלח.

הייתה זו היערכות מהירה ופתאומית שלוותה בתקנים בטחוניים מן הזן הנדיר שלא פוגשים בכל יום, אבטחה צמודה בליווי צלפים, רובים שלופים ועיניים חודרות וקרות מזג של צוות מאבטחים שהולם רק נשיאי מעצמות של העולם הגדול.לביקור הבזק של הנשיא הרוסי התלוו רב הכותל - הרב שמואל רבינוביץ, ורבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר - ידידו הקרוב של הנשיא פוטין, שקיבלו את פניו ונתנו לו הסבר על ייחודיות המקום לעם היהודי. רב הכותל העניק לנשיא כתשורה את הספר שכתב על תולדות הכותל המערבי וההיסטוריה היהודית של בתי המקדש.

אך את ההצגה 'גנב' עולה מרוסיה - בעל חזות חרדית, שעלה לישראל לפני שנים אחדות.

הלה עמד בין הקהל המצומצם שהתגודד על יד גדרות האבטחה שהציבה המשטרה ברחבת הכותל. כאשר הנשיא פוטין פסע לעבר מרגלות קיר הכותל המערבי, צעק לעברו האיש בשפה הרוסית: "ברוך הבא הנשיא פוטין".

פוטין, שגדוד מאבטחים הקיף אותו, הביט בעין חטופה אל הקהל מסביב, הנהן בראשו לעבר העולה רוסי והגיב בחיוך. אך איש לא ציפה להמשך.

כאשר יצא חזרה לרכב השרד, פוטין, שניחון כנראה בעיניים חדות במיוחד ובזיכרון מרשים לא פחות, הפתיע את עשרות המאבטחים שהקיפו אותו במעגל אבטחה הדוקה, יצא לפתע מהמסלול בו צעד, התקרב לקהל וניגש באופן מדוייק לאותו עולה רוסי חרדי שאיחל לו את ברכת 'ברוך הבא'. הנשיא נתמך על גדר האבטחה המשטרתית בסמוך לאותו יהודי, הודה לו על ברכתו ושוחח עמו ברוסית כשלוש דקות בסימפטיות וחביבות.

אותו יהודי שזכה לדקות שיחה ידידותית עם פוטין, סיפר לנשיא על חשיבותו של הכותל לעם היהודי, על בית המקדש שחרב ועל שלמה המלך שבנה אותו. הנשיא הקשיב לו בשקיקה, ואמר: "בדיוק בשביל זה באתי לכאן, להתפלל שיבנה שוב בית המקדש. אני מאחל לכם שיתקבלו תפילותיכם". לאחר מכן לחץ את ידיו של היהודי בחום לב, ונפרד ממנו באיחולים.info@bhol.co.il
לגלישה מהסלולר, שלחו sms עם המילה בחדרי למס' 1880 סלולר הדפס הדפס שלח לחבר שלח
10 תגובות ב – 7 דיונים
תגובות
כמובן שהוא רוצה שביהמ"ק יבנה. אז כל הגוים הרוסיים שבארץ יחזרו לרוסיה, וכל היהודים שברוסיה יעלו ארצה. רווח כפול לשני הצדדים. הוא ירויח ואנחנו נרוי 
זמן הבירור 12:47 26/06/2012

השאלה שנותרה היא רק, מאיפה הגוי העם הארץ הזה יודע ומבין בענינים כאלה?

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
  1
 
     איש עסקים ממולח הוא תמיד היה... (ל”ת)
 19:03 26/06/2012
  
 
     לכאורה הנביא חולק עליך 
אבז 07:04 27/06/2012

הדבר אשר חזה ישעיהו בן אמוץ על יהודה וירושלם. והיה באחרית הימים נכון יהיה הר בית ה' בראש ההרים ונשא מגבעות ונהרו אליו כל הגוים. והלכו עמים רבים ואמרו לכו ונעלה אל הר ה' אל בית אלקי יעקב וירנו מדרכיו ונלכה באורחתיו. כי מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלם...

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
  
 
ללמדך שעיקר ההסברה באה מן השטח, לא משרד החוץ ולא שגרירים ולא כל הבולשיט הזה (שמשתכרים הון ללא שום הצדקה). . רק אזרחים פשוטים. (ל”ת)
חסר ההסברה 12:55 26/06/2012
  2
 
ע"פ חז"ל, רוסיה זה עמלק. (ל”ת)
יעקב 17:10 26/06/2012
  3
 
     לא בדיוק היות וסנחריב בלבל את האומות 
יוסי 17:44 26/06/2012

ועמלק נמצא כמעט בכל מדינה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
  
 
לא יהי' לי חידוש אם תספרו לי שפוטין יהודי מלא מצד האב והאם (ל”ת)
Shlomi 21:56 26/06/2012
  4
 
קצת לפני זה הוא היה בכנסיה בעיר העתיקה (ל”ת)
נא להרגע 23:03 26/06/2012
  5
 
הערב נצפה יהודי זה בהכנסת ספר תורה בכרמיאל 
דן 23:07 26/06/2012

מדובר ביהודי ממוצא קווקזי מדרבנט

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
  6
 
פוטין שיבח את היהודי ששוחח עמו בכותל: 
מרדכי 23:23 26/06/2012

בריאיון לטלוויזיה הרוסית בהיותו בירדן אמר פוטין לכתבים: "הייתי בכותל המערבי, הייתי שם בעבר אבל מעולם לא הזדמן לי להתקרב לכותל עצמו ולחוש אותו - ואני לא יודע אם מי מכם מהכתבים היה שם - אבל יצא לי לשוחח בספונטניות עם אחד ממתפללי הכותל שסיפר לי דברים מעניינים וחשובים מאוד על הכותל, והפתיעה אותי מאוד העובדה שהם (מתפללי הכותל) היו מוכנים לשיחה ידידותית שכזו עם זר ואני חושב שהרצון הזה לידידות הוא המפתח לשלום באזור המזרח התיכון."
מקור: http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=428901

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
  7