בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · פשוט מוזיקה ·

השיר המקורי של השנה - 'קבעתי את מושבי פה בבית המדרש'

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/7/2012 14:03 לינק ישיר 

ועכשיו לתגובה שלי:

נכון שבכללי זה נשמע עוד אחד מהקיצ'ס של אהרון רזאל, אבל לפי דעתי זה ממש לא.
צאו מהסטרואטיפים, עזבו את הסטיגמות. הבנאדם עלה דרגה מבחינת הכתיבה של המילים!
זה כבר לא- 'שתיים סוכר אחד קפה, איזה יום יפה!'.  לא.

אני מניחה שהרבה כאן לא שמעו את האלבום האחרון שלו 'מה עשית היום'  כי יצאו מנקודת הנחה שאלו עוד מקבץ שירים שלו עם מילים מהשרוול, כמו שאמרתם, לחנים  המורכבים מ3 אקורדים ורבע וביצוע שנשמע כאילו הוקלט מאורגנית.
אז תנו לי לעדכן אתכם ש-לא. יתכן שהרבה אנשים הופתעו לשמוע את האלבום הזה, אבל שומעים בו בבירור עליית מדרגה. לחנים עמוקים ומורכבים יותר, מילים ערטילאיות ורב גוניות  וביצוע הרבה הרבה יותר איכותי.
לדעתי השיר הזה ממשיך עם אותו קו של 'מה עשית היום'.

אבל זה בכל זאת אהרון רזאל וזה האופי שלו והטבע הקופצני והתמיד שמח שלו שמבוטא בשירים הנ"ל לדוגמת "שיר הקרמבו"  ו"קבעתי את מושבי" חלק מהמטרה של השיר היא ללא ספק, להעלות חיוך על פני השומעים.

עד כאן הדברים בכללי לגבי השירים של אהרון רזאל, וכעת התיחסות פרטנית לשיר הנ"ל:
בעיניי השיר הזה הוא תיעוד היסטורי לא רשמי של המציאות העכשוית בימנו. מצאיות שלא היתה בזמן של ההורים שלנו (או אולי קצת לפניהם) ושלא בטוח שתהיה בזמן של הילדים שלנו (או אולי קצת אחריהם :) ולזה בהחלט יקרא יצירה!

תקראו את המילים- הוא מתאר כאן מציאות של שליחות בחורים נידחים בעולם, חלקות ספרונים בצמתים, ריקוד ברחובות (ברסלבים), סדנאות גוף ונפש, סיפורים אישיים על בריחה מהשבי וכו' וכו'. כל אלה טרנדים "רוחניים" שמצויים סביבנו וסוחפים לא מעט אנשים ומה שהשיר בא להעביר זה- שהתורה מעל הכל בלי לשלול את שאר הדברים ודווקא כי זה אהרון רזאל והוא מגיע מאיפה שהוא מגיע. אם אני הייתי כותבת את השיר הזה, למשל, בהחלט יתכן שהוא היה מקבל אוירה של - 'הכל שטויות והבלים, רק תורה!' ולא 'אשריכם מלאכת קודש כל מעשיכם, אבל...'
(אידי: השורות המסומנות בצהוב הם כמענה על התגובה האחרונה שלך. אני משערת שלא שמעת את השיר יותר מפעם אחת (אם בכלל). אגב, ממתי נהיית ציונית?! ;) )

במאמר מוסגר:באופן אישי, מאז ומעולם אהבתי את ה'ג'ינג'יות' משהו, שמתבטאת בשירים של אהרון רזאל.  אני זוכרת אותו עוד מהתקופה שהוא היה לובש ג'קטים מעור (כן, כן) ונראה קצת היפי קרליבכיסט. השערה שלי היא שבמהלך חייו הוא לא פסח על חלק מהחוויות המתוארת בשיר ולצאת בשיר עם הצהרה כזו- אין לי מה לומר מלבד- אשריו!

תוקן על ידי whisper_s ב- 08/07/2012 14:06:39

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-8/7/2012 14:47 לינק ישיר 

פסנתר_כנף כתב:
אני מסכים עם מה שציבי כתבה (ברוכה הבאה, אגב :)

אידי - אני לא מסכים עם ההשוואה שלך.
בשיר הוא הרי מדגיש את החשיבות של מה שהשאר עושים: "אמרתי לכם, אשריכם, מלאכת קודש כל מעשיכם", "נכון שזה וזה דברי אלוקים חיים" ועוד....

אני חושב שהשיר הזה נותן חיזוק גדול מאוד לבחורי ישיבות שכביכול לא מקבלים את הכבוד הראוי להם.
כולם מתלהבים יותר מדוגמנים / שחקנים / חיילים בסיירת מטכ"ל שחזרו בתשובה, משלוחי חב"ד שמסתובבים בעולם, מזמרים ותזמורות,  וכו' וכו', אבל בחורי ישיבות רגילים? את מי זה מעניין?

אז הוא בא ואומר להם שהדבר החשוב ביותר הוא ללמוד תורה!
זו הרי התכלית בסופו של דבר, לא?

(זו פילוסופיה עמוקה מדי והיה לי ממש קשה להעביר על הכתב את מה שעובר לי בראש, אבל אני מקווה שהבהרתי את הנקודה)

תוקן על ידי פסנתר_כנף ב- 08/07/2012 13:25:37

והנה כתבה מעניינת על השיר שאומרת גם את מה שאמרת:

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-8/7/2012 22:33 לינק ישיר 

whisper_s כתב:
ועכשיו לתגובה שלי:

נכון שבכללי זה נשמע עוד אחד מהקיצ'ס של אהרון רזאל, אבל לפי דעתי זה ממש לא.
צאו מהסטרואטיפים, עזבו את הסטיגמות. הבנאדם עלה דרגה מבחינת הכתיבה של המילים!
זה כבר לא- 'שתיים סוכר אחד קפה, איזה יום יפה!'.  לא.

אני מניחה שהרבה כאן לא שמעו את האלבום האחרון שלו 'מה עשית היום'  כי יצאו מנקודת הנחה שאלו עוד מקבץ שירים שלו עם מילים מהשרוול, כמו שאמרתם, לחנים  המורכבים מ3 אקורדים ורבע וביצוע שנשמע כאילו הוקלט מאורגנית.
אז תנו לי לעדכן אתכם ש-לא. יתכן שהרבה אנשים הופתעו לשמוע את האלבום הזה, אבל שומעים בו בבירור עליית מדרגה. לחנים עמוקים ומורכבים יותר, מילים ערטילאיות ורב גוניות  וביצוע הרבה הרבה יותר איכותי.
לדעתי השיר הזה ממשיך עם אותו קו של 'מה עשית היום'.

אבל זה בכל זאת אהרון רזאל וזה האופי שלו והטבע הקופצני והתמיד שמח שלו שמבוטא בשירים הנ"ל לדוגמת "שיר הקרמבו"  ו"קבעתי את מושבי" חלק מהמטרה של השיר היא ללא ספק, להעלות חיוך על פני השומעים.

עד כאן הדברים בכללי לגבי השירים של אהרון רזאל, וכעת התיחסות פרטנית לשיר הנ"ל:
בעיניי השיר הזה הוא תיעוד היסטורי לא רשמי של המציאות העכשוית בימנו. מצאיות שלא היתה בזמן של ההורים שלנו (או אולי קצת לפניהם) ושלא בטוח שתהיה בזמן של הילדים שלנו (או אולי קצת אחריהם :) ולזה בהחלט יקרא יצירה!

תקראו את המילים- הוא מתאר כאן מציאות של שליחות בחורים נידחים בעולם, חלקות ספרונים בצמתים, ריקוד ברחובות (ברסלבים), סדנאות גוף ונפש, סיפורים אישיים על בריחה מהשבי וכו' וכו'. כל אלה טרנדים "רוחניים" שמצויים סביבנו וסוחפים לא מעט אנשים ומה שהשיר בא להעביר זה- שהתורה מעל הכל בלי לשלול את שאר הדברים ודווקא כי זה אהרון רזאל והוא מגיע מאיפה שהוא מגיע. אם אני הייתי כותבת את השיר הזה, למשל, בהחלט יתכן שהוא היה מקבל אוירה של - 'הכל שטויות והבלים, רק תורה!' ולא 'אשריכם מלאכת קודש כל מעשיכם, אבל...'
(אידי: השורות המסומנות בצהוב הם כמענה על התגובה האחרונה שלך. אני משערת שלא שמעת את השיר יותר מפעם אחת (אם בכלל). אגב, ממתי נהיית ציונית?! ;) )

במאמר מוסגר:באופן אישי, מאז ומעולם אהבתי את ה'ג'ינג'יות' משהו, שמתבטאת בשירים של אהרון רזאל.  אני זוכרת אותו עוד מהתקופה שהוא היה לובש ג'קטים מעור (כן, כן) ונראה קצת היפי קרליבכיסט. השערה שלי היא שבמהלך חייו הוא לא פסח על חלק מהחוויות המתוארת בשיר ולצאת בשיר עם הצהרה כזו- אין לי מה לומר מלבד- אשריו!

תוקן על ידי whisper_s ב- 08/07/2012 14:06:39

ואוו!
איזה נאום יפה ובנוי!!!
מזדהה  עם כל מילה  !! 
כבר סגרנו על זה שאהרון רזאל חייב לך אחוזים.. רק בזכותך הוא נמצא בפלייליסט שלי :) 

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-9/7/2012 18:57 לינק ישיר 

איזו פילוסופיה יצאה פה מהמחאה שלי 
ולענייננו:
נורא נחמד להעריץ את שליחי חב"ד שמקימים בתי חב"ד בכל חור נידח.
גם פופולרי.
מסכימה.
אבל - מישהו כאן מוכן להתחלף איתם?
לצאת לשומקום במקומם, להתמודד עם כל הקשיים שכרוכים בבניית תשתית יהודית מאפס?
יש?
אם כן, אני מחזיקה לו אצבעות. שייצא לשם, ובשם ה' יעשה ויצליח!

ורזאל:
המילה "אבל", מטבעה, מבטלת את מה שנאמר לפניה. לאו דווקא באופן תחבירי טהור, אבל (אבל...) באזני המאזין. זה מוכח וידוע לכל מי שמתעסק בתחום הזה (NLP , למי ששאל).
ובכן:
כשאתה אומר "XYZ, דברי אלוקים חיים" (כאילו, תודה רבה. חיכינו לאישור ממך, באמת.) -
אבל אני קבעתי את מושבי פה בבית המדרש,
זה מצלצל מזלזל!
מתנשא!
ואת זה - בכלל בכלל לא אהבתי.
תכתוב שיר על לימוד התורה.
תכתוב כמה זה חשוב/נעלה/מרומם אותך וכו'.
אני בהחלט בעד לימוד התורה, וייתכן ששיר כזה היה נכנס לרשימת ההשמעה שלי.
אבל... אבל, אבל.
חבל.

פורום_פרחי_מיאמי_החדש

קומו, אוהדים!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2012 19:13 לינק ישיר 

whisper_s כתב:

אם לא אכפת לך, וויספרס, אני בהחלט לא מגיבה על שירים בלי ששמעתי אותם לפחות פעם אחת (לשמוע את זה פעם שניה כבר היה למעלה מכוחותיי. צר לי.)
הכל שטויות והבלים?! 
אם הבן שלך, חס ושלום, היה נמצא באיזה חור נידח ברחבי העולם וזקוק לעזרה כלשהי - גשמית או רוחנית - לא נראה לי שהיית רואה בשליחות "שטות והבל". נראה לי שגם הקב"ה, שהבן היחיד שלו (כפול כמה וכמה ילדים יחידים שלו כאלה) נמצא שם, וזקוק לאותה עזרה!
טרנד "רוחני"?
השוואה לריקוד ברחובות?!
השוואה מרהיבה. אין מה לומר.
ולגבי עניין ה"ציונות":
לא, אני לא ציונית (ציוני = שמאמין במדינה כערך וכאתחלתא דגאולה וכל זה), אבל ארץ ישראל (ארץ. בשונה מ"מדינה") היא מתנה שקיבלנו מאת הקב"ה, והוא רוצה שנחזיק בה מכוח הרבה הרבה סיבות - אם דווקא תתעקשי, אני אתן לך ביבליוגרפיה לעיון. ולהגן על הארץ ועל היהודים שיושבים בה, זה לא ציוני - זה יהודי.

פורום_פרחי_מיאמי_החדש

קומו, אוהדים!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2012 20:10 לינק ישיר 

אידי כתב:

אם לא אכפת לך, וויספרס, אני בהחלט לא מגיבה על שירים בלי ששמעתי אותם לפחות פעם אחת (לשמוע את זה פעם שניה כבר היה למעלה מכוחותיי. צר לי.)
הכל שטויות והבלים?! 
אם הבן שלך, חס ושלום, היה נמצא באיזה חור נידח ברחבי העולם וזקוק לעזרה כלשהי - גשמית או רוחנית - לא נראה לי שהיית רואה בשליחות "שטות והבל". נראה לי שגם הקב"ה, שהבן היחיד שלו (כפול כמה וכמה ילדים יחידים שלו כאלה) נמצא שם, וזקוק לאותה עזרה!
טרנד "רוחני"?
השוואה לריקוד ברחובות?!
השוואה מרהיבה. אין מה לומר.
ולגבי עניין ה"ציונות":
לא, אני לא ציונית (ציוני = שמאמין במדינה כערך וכאתחלתא דגאולה וכל זה), אבל ארץ ישראל (ארץ. בשונה מ"מדינה") היא מתנה שקיבלנו מאת הקב"ה, והוא רוצה שנחזיק בה מכוח הרבה הרבה סיבות - אם דווקא תתעקשי, אני אתן לך ביבליוגרפיה לעיון. ולהגן על הארץ ועל היהודים שיושבים בה, זה לא ציוני - זה יהודי.

פורום_פרחי_מיאמי_החדש

קומו, אוהדים!

אני לא רואה שום זלזול במלל של רזאל...
הטקסט לא מביע שום השוואה בין קבוצות וטרנדים רוחניים,  ואין כאן שום חלוקת ציונים.....
אין בשיר שום אמירה או טענה שדרך מסויימת טובה יותר או פחות.
הרעיון של השיר מובע דווקא מהכיוון ההפוך:  נכון שיש אנשים שמבחינה פרקטית פועלים המון ! (כמו השלוחים, שבאמת ראויים לכל גילוי הערכה!!!!!! )  אבל אלא שקובעים את מושבם בבית המדרש למרות שהם אולי לא חיילי שטח העבודה הרוחנית שלהם חשובה לא פחות.
זה בסה"כ המוטיב של השיר.  

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-10/7/2012 13:48 לינק ישיר 

טוב, אז מה שנראה לענ"ד זה שכולם צודקים. צודקים מנקודת המבט שלהם.

אבל דבר אחד זה לימד (אותי לפחות) - ברגע שאתה אומר (או  שר) אמירות שאתה יודע ושואף שיגיעו לכלל הציבור, אתה צריך להיזהר מאוד שלא תובן בצורה שלא התכוונת אליה (או שכן התכוונת אליה, אבל לא בצורה שעלולה לפגוע באחד מהחלקים שבציבור).

לפי הכתבה שבקישור של וויספרס, הבנתי שרזאל בעצמו היה בשליחות בהודו (כנראה בבית היהודי של ברסלב. שם, עד כמה שידוע לי, שבשונה מחבד, הם באים לתקופה קצרה בכל פעם, ובכל פעם מישהו אחר).

אולי אם הוא היה מנסח את זה בצורה קצת שונה, כמו למשל - "הייתי בשליחות בהודו. יש בזה מסירות נפש עצומה. היום אני בבית המדרש. גם בזה יש מסירות נפש עצומה". אולי בצורה כזאת זה היה נשמע יותר מכבד את עניין השליחות ולא מציג אותה כמו עוד טרנד מהסוג של ריקודים ברחובות והליכה על גחלים..... (טוב נו, עכשיו הגזמתי לגמרי).

ולא, אני לא מזלזלת ברזאל.   

ניתוח  -  טוב, גם לי מתחשק פעם אחת לנתח זמרים, מה יש? רק לכם מותר.... טוב אז נתחיל:

דווקא ה"פשטות לכאורה" שלו היא מה שמייחד אותו. זה נקרא "פשטות מתוחכמת", אולי על משקל "ספונטניות מתוכננת".  כלומר, זאת בכלל לא פשטות, זה רק נשמע ככה, וזאת הגאונות שלו.  בגלל זה אנשים מתחברים אליו. זה נשמע כאילו הוא מדבר ולא שר.  דווקא העיבודים המינימליסטיים הם אלה שעושים את העבודה הכי טוב. טרנד הפשטות לא הולך עם הסימפוניה הפילהרמונית של ברלין...

פשששש, אני לא מאמינה על עצמי. הלו, ציבי, זאת את???

ושוב, אידי, אני מבינה את הכאב שלך, ואני חושבת שגם לאחרים פה מותר להבין. וגם אם לא כולם מבינים,  לא יקרה כלום אם לפחות נכיל את הרגשות של הזולת. כן, גם אם אנחנו לא מסכימים תמיד.

ואידי, אני חייבת לציין שאני אוהבת את האמיתיות שלך. את לא יודעת לזייף (למרות שלפעמים צריך...) ודרך אגב, גם אני ציונית אם להגן על תפקיד החיילים נכלל בהגדרה הזאת.  ובכלל, בקשר לזה (ראו ביטול חוק טל), אני חושבת שאם החרדים היו מראים בגלוי ובראש חוצות את הערכתם לחיילי צה"ל, אולי היו מתייחסים אלינו אחרת. כשאני רואה את ההתייחסות המזלזלת כאילו רק אנחנו מגינים על עם ישראל ולא הצבא - אני מבינה את הכעס שיש עלינו.  אז נכון שאצלנו עושים עבודת קודש, אבל אסור לזלזל בחיילים. זה נראה התנשאות במקום שזה יראה כנשיאה בנטל יחד איתם. וחוץ מזה, תהיו כנים עם עצמכם, האם כל הצעירים החרדים שאתם מכירים ושלא משרתים בצבא - אכן לומדים כל היום בישיבה?  הבנתם למה אני מתכוונת?   אז בואו לא נזלזל בחיילים (גם לא באחרונים שבהם. גם הם נותנים שלוש שנים מהחיים שלהם לצבא). 

אוף, מה קרה לי היום? טוב נו, אני אסיים. אני מסיימת. סיימתי.  להתראות (כלומר - להתכתב...).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/7/2012 14:33 לינק ישיר 

יישר כוח, ציבי :)
(חבל שלא שומעים ממך יותר... כי יש מה לשמוע! הפסד מושלם 

פורום_פרחי_מיאמי_החדש

קומו, אוהדים!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/7/2012 11:43 לינק ישיר 

אידי כתב:
אני אסביר את עצמי:
מה שהוא שר כאן, מקביל בערך לטקסט כזה -
"אתם משרתים בצבא, נלחמים, נמרטים, נהרגים למען העם והארץ. אבל אני - קבעתי את מושבי פה בבית המדרש".
יפה מאוד שהוא לומד תורה; הוא מגן בזה על כולנו.
אבל!
ניסוח כזה???
לזה ייקרא:
חוצפה.

איפה הוא בכלל מזכיר חיילים ????

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-13/7/2012 13:21 לינק ישיר 

עט:

אידי כתב:
מקביל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/9/2012 15:56 לינק ישיר 

ועכשיו הקליפ : http://www.bhol.co.il//videopage.aspx

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-11/12/2012 17:37 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-13/12/2012 01:45 לינק ישיר 

מה המילים של כל השיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/12/2012 20:09 לינק ישיר 

אלו המילים שמצאתי:

קבעתי את מושבי (בבית המדרש) מילים ולחן: אהרון רזאל

אמרו לי: סע לאלסקה פתח שם בית לקֵרוב רחוקים
אין לקב"ה יותר נחת מלראות את בניו האהובים שבים
אמרו לי: לֵך לצמתים תחלק ספרונים, ותרקֹד בכבישים
זה ממש געוואלד לראות את כֻּלם פתאום מחַיכים

אמרו לי: בוא עם גיטרה, הדלקנו נרות, יושבים ושרים נִגונים
זה צַו השעה, זה מה שהדור צריך – חוָיות ורִגושים
אמרתי להם: אשריכם, מלאכת קֹדש כל מעשיכם
הרבה שליחים למקום, בטוחני שתמצאו את האיש הנכון

אבל אני קבעתי
את מושבי
פה בבית
המדרש

הציעו לי משרה של חזן בחו"ל, קהִלה של אנשים אמידים
הזדמנות נדירה ליצֹר קשרים ולהגיע לקהלים חדשים
כמעט נרשמתי לסדנא של "גוף ונפש", מנחים מרתקים
שלֹשה מפגשים, ארבעה תשלומים, אתה חי חיים יותר איכותיים

אבל אני קבעתי
את מושבי
פה בבית
המדרש

נכון שזה וזה דברי אלֹקים חיים
בצבא חזק צריכים את כל סוגי החיָּלים
אבל אני קבעתי את מושבי
בבית המדרש הישן

כל כך אוהב אני לטיֵּל לארכה לרחבה של ארץ ישראל
אוירה מחכים, פֵּרותיה מתוקים, וזה סימן לבוא הגואל
אבל אם תחפשו אותי אל תרחיקו נדוד, אני בסביבה, אין כל חדש
פה אשב כי אִוִּיתיהָ, אני כאן בבית המדרש

בִּקשו שאספר את סִפורי האישי, את דרכי אל עולם המצוות
לא קפצתי ממסוק לא ברחתי מהשבי, היו להם צִפיות
אבל אני מוכן לזמר לספר את כל העליות והירידות
שעוברות עלי כל יום פה בבית המדרש

אבל אני קבעתי
את מושבי
פה בבית
המדרש

נכון שזה וזה דברי אלקים חיים
בצבא חזק צריכים את כל סוגי החיָּלים
אבל אני קבעתי את מושבי
בבית המדרש הישן

כל יום אני נרגש
כל פעם מחדש
כשאֶל מקומי הקבוע נִגש
פה בבית המדרש

אבל אני קבעתי
את מושבי
פה בבית
המדרש

אין כמו MBC בעולם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/6/2013 01:41 לינק ישיר 

דיון על השיר קבעתי את מושבי ניתן לראות בבלוג שלי בקישור:
קבעתי את מושבי - אהרון רזאל

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > הכל סביב המוזיקה > פשוט מוזיקה > השיר המקורי של השנה - 'קבעתי את מושבי פה בבית המדרש'
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.