בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · פורום רבי שלמה קרליבך ·

דיוק בשירי רבינו ר' שלמה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/2/2017 12:07 לינק ישיר 
דיוק בשירי רבינו ר' שלמה

לאחרונה יש כאן פחות ענין בפורום, וחשבתי לעורר את הפורום מעט מתרדמתו ולפתוח כאן דיון בנושא: עד כמה ומדוע צריך לדייק בשירים. ונדמה לי שלא מספיק עוסקים בנושא זה (ייתכן שזה רק בדעתי...).

ברור לי שר' שלמה הקפיד שישירו מדוייק כפי שאומר פעמים רבות, למעט המקרים בהם רבינו אומר שהוא 'לא יקפיד אם ישירו כעת לא מדוייק' וכדו'. אשמח לשמוע עדויות/ סיפורים בנושא זה, ובכלל לשמוע מה דעתכם.

"כמו שאי אפשר להכיר את הקב"ה כך אי אפשר להכיר יהודי"... (ר' שלמה זצ"ל)

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/2/2017 14:48 לינק ישיר 

אף 1 לא יכול לשיר מדויק כמו ר' שלמה קרליבך!
מפני שאין לו את ה שלו!

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי ניוטרל ב- 17/02/2017 14:49:05

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-18/2/2017 19:30 לינק ישיר 

ניוטרל כתב:
אף 1 לא יכול לשיר מדויק כמו ר' שלמה קרליבך!
מפני שאין לו את ה שלו!

ודאי אתה צודק ר' ניוטרל, שרבינו הבין בצורה הכי עמוקה את משמעות הניגונים; אבל כפי מה שידוע לי ר' שלמה עצמו הקפיד על כך שישירו נכון את ניגוניו. חוץ מהקלטות והסרטות בהן אומר זאת במפורש, שמעתי סיפורים רבים בנושא זה שהתבטא למשל בצורה זו: 'מדוע אתם שרים את זה כמו פלוני אלמוני' וכדו'. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2017 22:26 לינק ישיר 

כיון שחודש אדר ממשמש ובא, מענין לענין באותו ענין:

"אמר רבי אלעזר א"ר חנינא כל האומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם, שנאמר 'ותאמר אסתר למלך בשם מרדכי' "

(מגילה טז ע"א)

רבי שלמה היה גם מקפיד לציין אם השיר שהוא שר לא היה שלו, אבל לצערינו יש הרבה אנשים ששרים שירים של הרטמן, פורטנוי וגם האפרו-אמריקאים של ארה"ב, כאילו הם יצירות של רבינו זצ"ל! חבל!!! כדאי לדייק גם בענין הזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/3/2017 12:57 לינק ישיר 

רק אוסיף שמרבי שלמה אנחנו יכולים ללמוד גם על ניגונים שאינם שלו- למשל כאשר רבי שלמה שר "ניגון רופשיץ" או ניגון ברסלב (המכונה "מי יתן לי אבר כיונה"...) אתה יכול לשמוע את המקור המדוייק בלי לשמוע זיופים ושיבושים של הניגון החסידי המקורי. כך שיש תועלת מסויימת גם משמיעת השירים שאינם שלו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/3/2017 15:24 לינק ישיר 

rashban כתב:

רק אוסיף שמרבי שלמה אנחנו יכולים ללמוד גם על ניגונים שאינם שלו- למשל כאשר רבי שלמה שר "ניגון רופשיץ" או ניגון ברסלב (המכונה "מי יתן לי אבר כיונה"...) אתה יכול לשמוע את המקור המדוייק בלי לשמוע זיופים ושיבושים של הניגון החסידי המקורי. כך שיש תועלת מסויימת גם משמיעת השירים שאינם שלו

ניגון ברסלב¡¿¡
הכיצד זה שאין לי אותו¡¿¡

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-4/3/2017 21:20 לינק ישיר 

דבר איתי בפרטי ואשמח לשלוח לך אותו 

(תסתכל בתיבה הפרטית)

תוקן על ידי rashban ב- 04/03/2017 21:32:23

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/3/2017 14:20 לינק ישיר 

רשב"ן: אם דייקת במה שכתבתי, לא הזכרתי את השירים החסידיים שרבינו שר. זה בד"כ הוא ציין במשהו כ: "זה לא הניגון שלי, אלא של ההייליגער ריזינער". כוונתי היתה על השירים שרבי שלמה שר על אלבומים שלימים שאחרים הוציו, כמו תנחום פורטנוי ואליהו הרטמן - שירים לא כ"כ טובים לדעתי. יש הרבה "חברה" שחושבים ששירים אלו הם של רבינו זצ"ל, וחבל! כיון שהם בכלל נופלים באיכות לעומת השירים האמיתיים שלו.

בקשר ל "מי יתן", כמדומני שזה שיר של הרבי רבי אלימלך מליזענסק, שחסידי ברסלב התאימו למילים אלו. וכיון שהגענו לזה, אנא שלח לי ג"כ באישי, בבקשה!

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > הכל סביב המוזיקה > פורום רבי שלמה קרליבך > דיוק בשירי רבינו ר' שלמה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר