בית פורומים לבעלי תשובה ומתחזקים

לא מוצא את עצמי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/1/2016 20:40 לינק ישיר 
לא מוצא את עצמי

בס"ד
אשריכם על היוזמה לפתוח פורום לבעלי תשובה! כמה זה נזקק!
אני אישית מרגיש ממש אבוד, חזרתי בתשובה ב"ה אורות, סמינר ערכים רבנים צמודים נכנסתי לישיבה..
ופשוט נחנקתי! קשה בלימוד, מרגיש חנוק, הלבוש זה אני, המון דברים חיצוניים! איפה ה'????

אני ממש מתוסכל, לא רוצה את העולם החילוני הטמא, ולא את המזרוחניקי, אבל אני לא מוצא את עצמי בעולם החרדי, מרגיש שחונק אותי, גם קשה לי להאמין שזה התורה כזאת חונקת, הרי ה' נמצא גם מחוץ לבית המדרש, בטבע.

בעיקר רציתי לשתף ושמחתי על הבמה. אשמח לשמוע אם עוד מזדהים עם ההרגשה.
אם יש למישהו עצה שהיא לא "זה התחלה" או "תתמיד יותר חזק" אשמח לשמוע. (אני ממש לא בהתחלה עברתי כבר הרבה ישיבות ב"ה)
שוב אשריכם על היוזמה המבורכת

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2016 01:16 לינק ישיר 
כל הכבוד לך!

אני האחרון שצריך לקבל ממנו עצות.. גם אני חוזר בתשובה ואני מאוד מאוד מזדהה עם מה שרשמת, אני אישית מציע לך תוריד מינון.. לא צריך יותר מידי חומרות במיוחד לא בהתחלה.. צריך לשמור על העיקר שבת, לאכול כשר, תפילה תפילין איסורי עריות כל הכרת למיניהם... ולקבוע עיתים לתורה.. אם קשה לך ללמוד יום שלם תוריד טיפה תלמד כמה שעות אבל הכי חשוב תעשה לך עיתים לתורה ותתחיל עם לימוד שמתאים לרמה שלך שיעניין אותך והכל יבוא על מקומו בשלום. הכי חשוב זה לא להרפות ולא לבעוט בתורה ובקב"ה בגלל שקצת קשה.. שמור על העיקר.. ומציע לך תקים בית אם אינך נשוי זה לרוב מסדר את הראש מהיר.. לא טוב היות האדם לבדו. בהצלחה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2016 01:24 לינק ישיר 
כל הכבוד לך!

אני האחרון לתת עצות, אבל אני 'קראתי מה שאמרת ואני מאוד מזדהה איתך אני הייתי מציע לך אם קשה ואם חונק קח צעד אחורה.. שמור על העיקר.. אני לא מכיר אותך ואת אורך החיים שלך אבל אם צריך להפטר מחומרות מיותרות עשה זאת.. תתמקד בעיקר שבת, אכילת כשר, תפילה תפילין.. לשמור על העיניים.. לא לעשות חטאים עם נשים.. וכל שאר איסורי הכרת.. אם הבנתי אותך נכון קשה לך ללמוד.. אז אני אספר לך משהו.. לא כל יהודי יכול להיות הרב עובדיה לצערנו... אם באמת נסית אבל מכל הלב לא סתם.. ולא הצלחת לדעתי תן צעד אחורה.. חס וחלילה שלא תעיז להפסיק לקבוע עיתים לתורה כי זו חובה של כל יהודי והתורה היא חיינו ואורך ימינו היא מגנה עלינו והכי חשוב היא עוזרת לנו להלחם ברע שבתוכנו.. אבל כמו שאמרנו עדיף לרדת הילוך ושלא חס וחלילה תבעט בתורה ובהשם.. כל אחד והיכולת שלו.. ואם אתה לא נשוי.. אז יאאלה בעזרת השם תתחתן אין טוב יותר לגבר מלהיות נשוי ומיושב בדעתו. בהצלחה אחי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2016 01:25 לינק ישיר 
כל הכבוד לך!

אני האחרון לתת עצות, אבל אני 'קראתי מה שאמרת ואני מאוד מזדהה איתך אני הייתי מציע לך אם קשה ואם חונק קח צעד אחורה.. שמור על העיקר.. אני לא מכיר אותך ואת אורך החיים שלך אבל אם צריך להפטר מחומרות מיותרות עשה זאת.. תתמקד בעיקר שבת, אכילת כשר, תפילה תפילין.. לשמור על העיניים.. לא לעשות חטאים עם נשים.. וכל שאר איסורי הכרת.. אם הבנתי אותך נכון קשה לך ללמוד.. אז אני אספר לך משהו.. לא כל יהודי יכול להיות הרב עובדיה לצערנו... אם באמת נסית אבל מכל הלב לא סתם.. ולא הצלחת לדעתי תן צעד אחורה.. חס וחלילה שלא תעיז להפסיק לקבוע עיתים לתורה כי זו חובה של כל יהודי והתורה היא חיינו ואורך ימינו היא מגנה עלינו והכי חשוב היא עוזרת לנו להלחם ברע שבתוכנו.. אבל כמו שאמרנו עדיף לרדת הילוך ושלא חס וחלילה תבעט בתורה ובהשם.. כל אחד והיכולת שלו.. ואם אתה לא נשוי.. אז יאאלה בעזרת השם תתחתן אין טוב יותר לגבר מלהיות נשוי ומיושב בדעתו. בהצלחה אחי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2016 14:32 לינק ישיר 

אני מצטרף לחלק מדבריו של אופיר223...
אבל יש נק' שאני חייב לחלוק עליה... "לא כל יהודי יכול להיות הרב עובדיה לצערנו"..
לפי דעתי, עפ"י תורת הבעש"ט ע"ה, ואולי גם הגר"א, ממש לא סוברים ככה, אלא האמת היא כזו: כל יהודי צריך לעשות את מה שביכולתו תוך הקשבה לנפשו ומסירות נפש בריאה ומאוזנת, והיהודי שיעשה כך הוא הגדול לפני ה' יתברך.. (וכן, יכולים להיות כמה "גדולים" לפני ה' יתברך) וה' יתברך לא מצפה לכמות אלא לאיכות, להשתדלות לרצון, לעשייה מה שביכולתי, ואכן כן, גם אם בנפשו יתאים לו לחיות חיי תורה חזקים ומלאים עם שילוב של מלאכת אומנות מוזיקאית כלשהיא או מלאכת בנייה או מלאכת ניהול (ורבות הדוגמאות) - הוא גדול לפני ה' יתברך, בתנאי שהוא עושה את מה שביכולתו... להוציא מן הכלל את סוגית אהבת ה' יתברך אותנו שהיא את כולנו כל עמ"י בלי תנאים!!
למעשה, אומר, יש כאן שינוי תפיסה שצריך לעשות... ה' יתברך אוהב אותי תמיד גם בזמן חטאי, וגדלותי לפניו ועשייתי את רצונו תלויה במיצויי יכולותיי תוך הקשבה לנפשי ולא בדילוג ובפציעה שלה... והיהודי שיחיה כך הוא הגדול לפני ה' יתברך, ובע"ה שנהיה כך כולנו, ממצאי היכולת שלנו, כל אחד את שלו, את המיוחדות שלו, את המידות שלו. וכמובן!!! בלי שום דילוג על ההלכה (להוציא חסידות)...
אני מציע לך להתעניין במוסד שאני מכיר ומעריך שנקרא "תורת החיים - ישיבה לבעלי תשובה", שמה הבעלי תשובה ממש מגלים את עצמם ואת יכולותיהם בדרך הנזכרת, הנה הקישור: http://www.thc-bt.org.il/.
באהבה רבה, דניאל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2016 14:36 לינק ישיר 

וואו ממש נהנתי לראות את הסרט שם!! ממש מרענן לראות פאות טבע מוזיקה ותורה ביחד!
יש גם משהו לנשים?
חוץ מזה רציתי לשאול האם יש מקור לזה שה' אוהב אותי גם לאחר שחטאתי?
תודה רבה ומממש ממש משמח שיש סוף סוף מקום לבעלי\ות תשובה לדבר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2016 15:12 לינק ישיר 

בטח שיש לזה המון המון מקורות.
בספרא  (פרשת אחרי מות פרשה ג) כתוב: "השוכן איתם בתוך טומאתם" אע"פ שהם טמאים שכינה ביניהם" וכן במשנה סנהדרין (פ"ו מ"ז): "אמר ר' מאיר בשעה שאדם מצטער שכינה מה הלשון אומרת כביכול "קלני מראשי קלני מזרועי (כואב לי) אם כן המקום מצטער על דמם של רשעים שנשפך קל וחומר על דמם של צדיקים". ובכלל ביציאת מצרים אנו רואים שאע"פ שהיו אבותינו עובדי עבודה זרה עד שהמלאכים לא הבדילו בינם ובין המצרים הטמאים ובכל זאת ה' הוציא אותנו ובחר בנו מכל עם ולשון!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2016 15:30 לינק ישיר 

כמובן שמי שחוטא ולא עושה תשובה יענש. אבל ה' אוהב אותו תמיד, כמו אבא שצריך להעניש את הבן שלו שיש לו הרבה צער על כך ורוצה שהבן והוא יתחברו ולא יהיה צריך את העונשים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2016 15:43 לינק ישיר 

לשלומית שלום!
משמח לשמוע !
לגבי מוסד כזה לבנות, ב"ה גם הוא קיים בעוצמה מיוחדת.. ממש על היסוד של הדברים שכתבתי (בין יתר היסודות), הנה הקישור: http://www.tolev.org.il/.
ולגבי המקור לזה שה' אוהב אותנו על אף שחטאנו, אביב ענה מעולה... אני רוצה להוסיף שזה ממש שינוי תפיסה, כואב לי לכתוב אבל האמת צריכה להיאמר, אנחנו בדרך כלל לא מרגישים ככה, אנחנו "מליאים" בחוסר אמון וביטחון בעצמו, בייחודיות שלנו, בעוצמות שלנו, בעצם מציאותנו כאן בעולם, ולא מענוות אמת אלא מענווה פסולה... יש צורך עצום לשנות את הטבע הזה, הרבה ע"י שינון ודימיון של העניין... אם תרצו ארחיב על איך לשנות את התפיסה הזו כאן ונדון בה יחד לשם שמיים וכדבר ה' יתברך.
אני מציע לך את הקונטרס שנקרא "אהבתי" שיצא לא מזמן ע"י חבר קרוב בו הוא נותן בין היתר מקורות לאהבת ה' יתברך אותנו ומסביר גם בקצרה איך להנחיל את העניין לדעת שלנו, לרגש... הנה הטלפון לקבלתו: 052-6530940.
שנראה כבר את משיח בן דוד ובבניין בית המקדש!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2016 15:50 לינק ישיר 

אני חייב לצרף כאן משל שממחיש קצת (ממש קצת..) את אהבת ה' יתברך אותנו מזווית של עבודה את ה' בלחץ..
משל לאשה שרוצה לשמח את בעלה ורוצה להספיק ב20 דק' להכין לבעלה המון סוגי אוכל, והיא ממש לחוצה, כי כידוע, זו משימה בלתי אפשרית ב20 דק', אך היא בשלה לחוצה.. והנה בעלה מגיע והיא הספיקה להכין איזה חצי סלט...
בעלה נכנס ורואה אותה לחוצה ומתוסכלת ומלוכלכת, ושואל אותה: "יקירתי למה את ניראית ככה לחוצה? והיא מספרת לו את אשר תיכננה... והוא משיב לה: "נשמה שלי! מצידי אל תכיני לי כלום העיקר שתהיי שמחה, ובנחת... אני אוהב אותך וכואב לי לראות אותך כך..."
כך לעניין לחץ מחסידות יתירה בהלכה שמצויה הרבה בציבור הבעלי תשובה, המשל הנ"ל עוזר להבין שה' יתברך ממש לא רוצה(!!!!) וכואב לו שנהיה לחוצים מחסידות יתירה, ובכלל מכל מיני פחדים יתירים ממנו (כמו אולי חס ושלום ה' ישיב לי רע ויפגע בי...) כואב לכתוב אבל זו מציאות קיימת, ואנחנו צריכים לתקנה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2016 19:26 לינק ישיר 

אם מה שרואים בסרטון באתר שהפנת אליו אז זה גאולה!!! כמה חיפשתי מקום כזה שלא כופה עליך ונותן לך לצמוח מתוך עצמך! להתחבר למה שמאיר לך בעבודת ה'! הייתי בישיבות שהיינו קוראים ברסלב רק בחדר ומחביאים את הספרים.
לא יודע עד כמה אתה מכיר את המקום אבל אם תוכל לברר האם הם נאמנים להלכה לגמרי. כי מנסיון שלי בישיבות של כיפות סרוגות (למרות שלא הצלחתי להבין אם זה ישיבה של כיפות סרוגות) לא ממש מדקדקים על ההלכה כאשר זה לא נראה יפה מול החילונים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2016 11:23 לינק ישיר 

אני מכיר את המקום מקרוב. ראש הישיבה הוא הרב שמואל טל שליט"א, שידוע בהנהגתו נגד כניסה של תרבות מערבית, וכן בכל הנושא של העמידה שלנו המתמדת לפני ה' יתברך והעשייה מתוך תורה, רק שתבין הוא הקים בין היתר בית ספר לפסיכולוגיה מתוך תורה ! ממש על היסוד שאתה ניראה לי מחפש,.. מצד שני ובאותו צד הוא גם מורה על חיבור לנפש, לעצמך, לנשמה שלך... אתה מוזמן לשמוע את השיעורים באתר שם... http://www.thc.org.il/

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2016 15:01 לינק ישיר 

אביב86:  "כי מנסיון שלי בישיבות של כיפות סרוגות (למרות שלא הצלחתי להבין אם זה ישיבה של כיפות סרוגות) לא ממש מדקדקים על ההלכה כאשר זה לא נראה יפה מול החילונים."

אביב86 , כבר למדת הלכות לשון הרע ?
מה הם דברי ההבל האלה ?  ללכלך על ציבור שלם ועל ישיבות קדושות ?

היכן ראית שלא מקפידים על ההלכה ?  בישבת מרכז הרב? הר המור ? אור עציון ? הר ברכה ?אולי מעלות ?

ייתכן וראית במקום מסוים בזמן מסוים. למה להכליל?. גם בישיבות חרדיות יש בעיות רח"ל , ואולי אפילו יותר חמורות.
אל תתן למראה החיצוני ושטיפת מוח להטעות אותך.

אשריך שאתה בתהליך של תשובה, ומאחל לך בהצלחה מכל הלב. 
אבל חשוב שתדע שלא הכל שחור ולבן כמו שמציירים.
ולהיזהר מאד מלשון הרע על תלמידי חכמים וצדיקים. ויש הרבה כאלה גם ללא חליפה וכובע.

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-22/1/2016 10:52 לינק ישיר 

אשריך דניאל ממש חיזקת אותי! מצטרף לאביב שנראה מקום מדהים! זה בידיוק מה שדיברתי עליו, שהתורה צריכה להיות משמחת ומחייה ולא מכבה ומחשיכה! לא יודע אם יש לי כסף ואפשרות כרגע לעבור בפועל, אבל אולי בעתיד.

ואני לא מבין אותך 'חסר השקפה' הרי המוחש לא יוכחש, ואני אישית הייתי עם חיילי הסדר בצבא, ואחי לא מעט רואים טלויזיה, דברים לא צנועים יחד עם החבר'ה החילונים, שלא נדבר על כאלה שגם בשבת, מצוות חצי כוח. זה נכון שיש גם כאלה נאמנים לה', אבל סוף סוף מה הרוב? ומה הדגל? הרי הנציגים של הציונות הדתית זה אדם שבקושי רואים את הכיפה שלו שמחזק את הרפורמים והקונסרבטיבים ולא פועל מאומה לחיזוק הדת והתורה ואף פוגע, ולצידו אישה חילוניה. זה הנציגים של הציונות הדתית, זה מי שהציבור הזה בחר, אז מה הטענות שלך?
ואדרבה אם אולי יפסיקו להכחיש את זה יוכל להיווצר שינוי. וגם החפץ חיים שכידוע היה שומר לשונו מאוד וגם הרב קוק לא נמנעו מלהגיד ביקורת ולהוכיח את העם או חלקים ממנו כשהיה צריך וזו דרכה של תורה, לא לטאטא דברים מתחת לשולחן.
ואני חושב שלא סתם ציינת דווקא לישיבות האלו ולא לכל המכינות ושאר הישיבות (אם כי גם בישיבה אחת שציינת לצערי ראיתי ושמעתי דברים ואפילו מרבנים שכואב הלב לשומעם).
אני לא חרדי ולא ציוני, אבל זה משהו שבעל תשובה חווה, כשאתה נמצא ביישוב ציוני דתי אתה מרגיש שחזרת לעולם החילוני רק עם כיפות קטנות, השיח בשבת בבתי כנסיות מאוד מזכיר את הבית החילוני וכו' וכו'. וכמובן שזה לא כולם אבל גם לי יצא לראות הרבה מידי מקומות כאלה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2018 23:24 לינק ישיר 

ממליצה בחום לקנות סט ספרי ברסלב ולטעום ממיימי הנחל נובע מקור חכמה רבי נחמן מברסלב... אני כמעט בטוחה שתמצא את שאהבה נפשך...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > לבעלי תשובה ומתחזקים > לא מוצא את עצמי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר