בית פורומים לבעלי תשובה ומתחזקים

איפה האורות??

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/1/2016 15:57 לינק ישיר 
איפה האורות??

נראה לי מה שאני אכתוב זה משהו שהרבה בעלי ובעלות תשובה מתמודדים איתו ורציתי לשמוע אם למישהו יש עצות מהניסיון.

בתחילת התשובה יש המון אורות מרגישים את ה' כל הזמן כל ברכה כל מצווה! ואז יש כוחות להתנתק מהכל, מהחברים, מהחבר, מהמשפחה באופן חלקי.
ואז פתאום אחרי חודש חודשיים פתאום הכל נעלם! מרגישה חנוקה לבד, לא מצליחה להרגיש את ה', אין חשק לתפילה ולתהילים, מלא שאלות ורצונות עולים! לאיפה ה??
מרגישה כמו אישה שהתאהבה בבחור והם התחתנו ואז לאחר השבע ברכות הוא עזב. והיא כל הזמן מחפשת אותו ורוצה אותו.
וכולם אומרים לה שמעי זה מאוד חשוב שתנהלי את הבית, והוא עושה דברים חשובים וזה נכון, אבל עולה בה קול עמוק ועצוב שאומר "אבל באתי לפה בשבילו"!
ככה אני מרגישה שנכון שהכל חשוב, המצוות, החסד, התפילה, אבל באתי לפה כי רציתי את ה'! 
האם באמת צריך לעבור את החיים האלא רחוקים?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2016 16:19 לינק ישיר 

שאלה ממש חשובה לדעתי, יישר כח עצום!
קשה לי לענות במיקוד כי אני לא יודע בדיוק איפה היסוד לבעיה שאת מעלה, יש לה הרבה יסודות.. אעלה כמה ופשוט תאמרי מה הכי נוגע אלייך..
* שינויי קיצוני גורם הרבה פעמים לעזיבה של דברים שהיו טובים לאדם ועוזרים לנפשו להתחבר למה שהוא עושה, לדוג' ניגונים, שירה, חברה כשרה, ריקוד, ועוד המון דברים כיוצא בהם.. התיקון הוא להשיבם בהתאמה למה שהנפש של כל אחד מבקשת וכך להעניק כוחות וחשק נוסף לעבודת ה' יתברך.
* הרבה פעמים הסביבה נשארה אותה סביבה ריקנית מרוחניות, וממילא הבעל תשובה נותר לו לבדו, ועצם המעבר לסביבה של בעלי תשובה מועילה מלבד העובדה שהפעילויות של החברה הזו במצב התקין והאידיאלי, הוא פעילות מרגשת בקשר לה' יתברך, כמו לימוד על תפילה, ניגונים, ליווי עוצמתי של רבנים צדיקים, אלו לכאורה מועילים מאוד להוסיף ולהעמיד שמחה ותחושת קירבה לה' יתברך. המלצתי בשיחה אחרת על מקום כזה שאני מכיר, הנה הקישור: http://www.tolev.org.il/.
* אין מורה דרך, אין חיבור לצדיק מסויים שמטווה ומכוון, "אין חכם כבעל ניסיון" כולם עברו ועוברים שלבים בחיים וגם כאלו, הנסיון הוא כלי שמאוד מועיל לעצות נכונות.
* ונק' אחרונה שעולה לי, לחשוב על העבר איזה דברים בתחילת התשובה שלי גרמו לי ממש התרגשות ותחושת קירבה לה' יתברך, ולנסות לראות ברצינות איך אני "מחזיר" את עצמי להתרגשות הזו... אם כבר הזכרת שזה כמו נישואין, אז זה ממש נכון, כך נמשלנו בקשר שלנו עם ה' יתברך בשיר השירים, וכידוע, על זוגיות טובה צריך לעבוד ... לא חלילה עבודה שמדכאית ומעציבה אלא עבודה מתוקה ומעצימה....
"דרשתי קרבתך... בכל ליבי קראתיך", "ולא עזבנו חסדיך ה' אלוקינו".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2016 14:50 לינק ישיר 

שלומית , רק תדעי שאני מאד מאד מקנא בך !
לאנשים שהם דתיים מילדות קשה לראות את האורות האלה , מדי פעם זה מגיע , אבל זה לא מתקרב לעוצמות שמרגיש בעל תשובה. זה כמו לטעום איזה מאכל חדש וטעים להפליא, רק ברוחניות ורבמה יותר גבוהה.
זה לגלות שיש בתוכך נשמה . חלק רוחני .
להרגיש ולחשוב על השם כל הזמן . לדבר עם השם .

אז ברור שזה לא יהיה כ"כ קל וחלק.
הקב"ה מנסה אותנו לראות עד כמה אנחנו רוצים ואוהבים אותו .
זה מחשל ומכין אותנו למעבר לדרגה הבאה .
גם צדיקים נופלים ממדרגתם ,על מנת לעלות למדרגה הבאה ( עייני בספר התניא, הקדמה לשער הייחוד והאמונה ).

אז את צריכה לשמוח. השם אוהב אותך ורוצה שתעלי !
אל תתיאשי מהנפילות .

וכל הכבוד לך על הצעד שאת עושה.

תוקן על ידי חסר_השקפה ב- 21/01/2016 14:49:47

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-24/1/2016 14:48 לינק ישיר 

רציתי להמליץ בנוסף לכל מה שאמרו על עבודה שמו"ר הרב שמואל טל הדריך אותנו בישיבה שלנו (ישיבה לבעלי תשובה) שמאפשר את לבנות מחדש ובכלים טובים את החיבור לה' כמו שהיה בתחילת התשובה ואף יותר. אצטט חלק מדבריו הקדושים שנכתבו בחוברת להפצה:

האוטו שלנו גדול וירוק

דמיינו לכם הורה שהבן שלו ילד קטן בן שנתיים וחצי מגיע מהגן ושר "האוטו שלנו גדול וירוק", והוא שר את השיר הזה ותוך כדי שהוא שר את זה הוא גם מתבלבל... והאבא – כמה שהילד יותר מתבלבל, ככה האבא יותר מבסוט. זה כיף לראות ילד ששר אוטו שלנו גדול וירוק והוא לא מבין בכלל מה הוא אומר, אז פתאום הוא אומר מחבר שתי מילים ביחד בכלל לא בעניין... אבא שלו מוקסם מהאוטו שלנו גדול וירוק. איזה חידוש עצום יש באוטו שלנו גדול וירוק? אנחנו כבר שרנו את השיר הזה ואבותינו שרו את השיר הזה, וסבתא כבר שרה את השיר הזה בגן. ואפילו שאין בזה שום חידוש וכולנו מכירים ואין פה שום דבר, זה  משובב את ליבו של האבא שהוא שומע את הילד שלו שר את השיר הידוע והמפורסם והבלתי מחודש הזה. ככה זה בפסוקי דזמרה! אני אומר אותם וגם אבא שלי וסבא שלי אמר אותם, והסבא של הסבא וכו', אבל זה מדליק את אבא שבשמים, כי הוא אוהב את הבן שלו, וכשאוהבים, שמחים ונהנים כשאין חידושים. זה ממש כך, ממש ממש כפשוטו.

"ובהמשך הזמן ירגיש הארה גדולה באמירה זו"

על הדבר הזה צריך לעבוד הרבה ולהפנים אותו, משום שהתרגלנו לחשוב אחרת, והעולם מדבר בשפה אחרת. הרגל נהפך לטבע, והדרך לשנות הרגל היא ליצור הרגל אחר – תחילה באופן מלאכותי ועם הזמן מגיעה הטבעיות. אזכיר כאן שתי עצות חשובות ומועילות מאוד שמתאימות לכל אחד מאיתנו. ר' אלימלך מליז'נסק כתב בקובץ הנהגותיו (צעטיל קטן אות ד):

בכל הדברים שבעולם, הן בתורה הן בתפלה הן במצות מעשיות, ירגיל את עצמו לומר בזה הלשון: 'הריני עושה זאת לשם יחוד קודשא בריך הוא ושכינתיה, לעשות נחת רוח להבורא יתברך שמו!' וירגיל את עצמו לומר זאת בתוכיות ופנימיות הלב, ובהמשך הזמן ירגיש הארה גדולה באמירה זו.

אני מציע לכם לנסות את זה, זה עובד! ממש מרגישים הארה גדולה באמירה זו. ומדוע? כאשר אדם לא סתם מדקלם את זה אלא מאמין במה שהוא אומר – הדיבור מחזק את האמונה, ובמשך הזמן הוא ירגיש עוד ועוד שה' יתברך אכן שמח בכל דבר ודבר שהוא עושה. זה פשוט משמח את ה', ופשוט משמח את האדם שזוכה לכך. הוא מתחיל להפנים את זה ולהכיר בכך שזו המציאות האמיתית! וכשהאדם שמח, זה מגביר עוד יותר את שמחת ה'...

תודה שמביאה לריבוי

אני רוצה לומר לכם עצה נוספת, מיוחדת במינה, ששמעתי פעם בשיעור קצר בין מנחה לערבית. עצה שמי שמיישם אותה, היא משנה לו את החיים: עשו רשימה של כל הדברים הטובים שיש לכם, והודו לקב"ה על כל דבר ודבר. תודה על הדבר הזה ועל הדבר הזה, ושוב לחזור על התודות. תראו שתוך כמה זמן חמישה דברים נהפכו לעשרה דברים, עשרה דברים נהפכו לעשרים דברים, תראו שהרשימה תלך ותגדל, פשוט תתחילו למצוא דברים טובים, ולא דברים מופרכים אלא הרבה דברים טובים אמיתיים שלא שמתם לב אליהם. תראו עד כמה ה' יתברך מפנק כל אחד מאיתנו בעולם הזה, אלא שבשגרת החיים אנחנו לא שמים לב לזה, והבעיות תופסות את הנפח העיקרי.

אם נכין את הרשימה הזו ונודה עליה בקביעות, אנחנו נראה אהבה ברמות שפשוט לא נאמין שזה אנחנו. קחו את הצעה הזאת, תיישמו אותה וזה ממש משנה את החיים. אז זה הדרכים להרגיש את זה, את האמת הזאת, פשוט להכניס אותה אל תוך הלב את האמת הפשוטה הזאת". עכ"ל.

ממש ממליץ על העבודות הנ"ל מאוד משמחות פשוטות ומחזירות לחיים את הארת פני ה' שהיתה בתחילה ואף יותר. ה' נתן לנו בתחילת התשובה מתנת חינם, ועכשיו הוא רוצה שנצמח ושמתוך מעשינו נזכה לקרבתו שוב!
מקווה שיהיה לתועלת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2016 13:53 לינק ישיר 

וואו ממש ממש תודה!! איזה השקעה! לא ציפיתי!
בע"ה אנסה את זה. תודה רבה לכל החיזוקים וכולם, באמת אשרינו שזכינו לחזור לאבא שלנו!
תודה רבה דניאל! המדרשה נראית מקסימה כמו הישיבה! בע"ה עוד צריכה לראות איך זה מסתדר עם העבודה והכל אבל לפחות אני יודעת שיש מקום כזה שיש בו אמת!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2016 14:06 לינק ישיר 

בתחילת תהליך החזרה בתשובה הקב"ה מאיר לאדם כדי לתת לו כוחות לעשות את הההתקרבות הראשונית. לאחר מכן זה יורד והקב"ה מצפה שנתחיל לעבוד כדי להשיג את האורות שקיבלנו בחינם בתחילת הדרך. שנדע למה לשאוף.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2018 00:08 לינק ישיר 

"ענין התחזקות להתחיל בכל פעם בעבודת השם מחדש. (ליק' עצות)

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > לבעלי תשובה ומתחזקים > איפה האורות??
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר