בית פורומים לבעלי תשובה ומתחזקים

למה הבעלי תשובה לא נקלטים בעולם החרדי.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/1/2016 14:31 לינק ישיר 
למה הבעלי תשובה לא נקלטים בעולם החרדי.

שלום לכולם.
רציתי לשאול שאלה שמטרידה אותי.
למה העולם החרדי דוחה את הבעלי תשובה מתוכו? המוסדות לא מקבלים את הילדים, החברה ברובה מעבירה מסר שלא רוצים אותנו, לא משדכים? והרי כתוב "במקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים לא יכולים לעמוד".
אשמח אם למישהו יש ניתוח מה גורם לזה, הן מצד השטח והן מצד המסר האלוקי שיש בדבר.
כמובן שחס וחלילה שלא יהיה לשון הרע, אלא המטרה היא לחשוב מה אפשר לעשות כדי לתקן.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2016 22:49 לינק ישיר 

החשש הוא מהשוני ומהמילון של המושגים שהילדים מביאים איתם מהעבר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2016 13:32 לינק ישיר 

סיבה אחת היא שהחוזר בתשובה לא יסתדר עם המנטליות החרדית ולא מכיר את הקודים שלהם. לדעתי האישית רק מי שנולד חרדי יכול להכיר את המנטליות החרדית, ואפילו חרדים מלידה לא תמיד מסתדרים.

אפשר לזהות בקלות מי בעל תשובה ומי חרדי, ואפילו אצל ילדים אפשר לזהות מי ילד של חוזרים בתשובה.

סיבה שנייה היא עברו של החוזר בתשובה, המושגים שיש לו והשפה שבה הוא משתמש שלא מתאימה לעולם החרדי. ואני לא מדבר על מילים גסות אלא אפילו על מילה כמו "הריון" או "בטן" שבעולם החרדי לא אומרים אותה. יש גם בעיה עם קרובי משפחה חילוניים/לא חרדיים.

יש מחלוקת בגמרא לגבי מעמדו של בעל תשובה לעומת צדיק. לבעל התשובה יש מעלה לעומת הצדיק, אבל גם לצדיק יש מעלה בכך שלא חטא.

לכל חוזר בתשובה בהתחלה יש כמיהה להצטרף לחברה החרדית שנראית לו אידאלית, אולם עם הזמן מבינים שגם הם לא מושלמים, וחוץ מזה לבעל תשובה עדיף להיות בקהילה של בעלי תשובה שמבינים אותו והוא אותם.

תוקן על ידי אלטע_בוחיר ב- 27/01/2016 13:48:09

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2016 13:24 לינק ישיר 

מי צריך להשתנות החרדים או החוזרים בתשובה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2016 18:11 לינק ישיר 

oren1112 כתב:
מי צריך להשתנות החרדים או החוזרים בתשובה?

יש כלל חשוב בענייני 'שלום בית', שלא לנסות לשנות את השני. כל אחד צריך להיות מי שהוא. קטונו מלשנות את הציבור החרדי שמונהג בסה"כ ע"י גדולי ישראל. אבל מאידך, גם אנחנו בתור בעלי תשובה לא צריכים, ואף אסור לנו לשנות את מי שאנחנו באמת, אלא עלינו למצוא פשוט מקום בו נוכל להיות מי שאנחנו בלי להתבייש בזה, בטבעיות, וזה דבר שדיי חסר בעולם החרדי ששם אנחנו הרבה עסוקים איך להטמע בתוך הציבור.    

בעל תשובה לעולם לא יוכל ולא יצליח להיות טוב כחרדי - כמו חרדי מבית. זו מנטליות שונה לגמרי, אין מה לעשות. - ולסיכום, החרדים צריכים להיות מי שהם, ובעלי תשובה צריכים להיות מי שהם. ויש להאריך....................

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2016 18:51 לינק ישיר 

אני רוצה להוסיף, שלפי דעתי העובדה שבעלי התשובה לא מצליחים להשתלב בתוך הציבור החרדי היא בעיה, כיוון שלכאורה יהודי עבד ה' יכול תמיד לחיות לצידו של עבד ה' אחר ואולי אף צריך..
בכל אופן אני מקבל את הטענה שישנו צורך של הפרדה מסוים כמו שכל שבט במסעות המדבר היה בנפרד "קצת" מחברו..
יישר כח!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2016 18:09 לינק ישיר 

בעלי התשובה צריכים להקים קהילה גדולה של צדיקים אמיתיים בלי להתחשב בחרדים, ובע"ה ברבות הימים הקהילה הזו תנצח את כולם .
בעלי תשובה הם הצדיקים האמיתיים של הדור. הם בחרו בתורה מתוך בחירה ולא מתוך חינוך ,שטיפת מוח, לחץ חברתי, או כח האנרציה האנושי .
לא צריך להרגיש נחות . להיפך !!! 

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-7/3/2016 20:13 לינק ישיר 

חסר_השקפה כתב:
בעלי התשובה צריכים להקים קהילה גדולה של צדיקים אמיתיים בלי להתחשב בחרדים, ובע"ה ברבות הימים הקהילה הזו תנצח את כולם .
בעלי תשובה הם הצדיקים האמיתיים של הדור. הם בחרו בתורה מתוך בחירה ולא מתוך חינוך ,שטיפת מוח, לחץ חברתי, או כח האנרציה האנושי .
לא צריך להרגיש נחות . להיפך !!! 

אשריך על החיזוקים!!! איזה צדיק!!! אבל אני חושב שהדרך צריכה להיות שונה. בפועל רואים שבעלי תשובה מנסים להקים קהילות לעצמם אבל זה לא כל כך מצליח. צריך לענ"ד, שבעלי תשובה יהיו חלק מקהילה שאינה חוזרת בתשובה בהגדרה המקובלת, שהיא יציבה, שהיא יודעת מה היא רוצה מעצמה ומה הדרך שהיא הולכת בו. אבל מאידך, שהקו יהיה פתוח לקבל בעלי תשובה מכל הסוגים.
ואסביר יותר: בדרך כלל, בעל תשובה שנכנס לישיבה ליטאית, לא משנה שהוא בכלל תימני, הישיבה בעצם הופכת אותו לליטאי, יש לי גיס אשכנזי גמור, שנכנס לישיבה לספרדים וכיום הוא ספרדי גמור, עד כדי כך שהוא אפילו לא מסתדר עם אשכנזים מנטאלית. והרבה פעמים אדם הופך להיות חלק מהקו הזה לא כי זה באמת מתאים לו, אלא מתוך רצון להשתלב במסגרת הקיימת בהצלחה. 
וצריך להקים מערכת שמחד היא מאוזנת ויש לה קו ברור, אבל מאידך, בעל תשובה שמגיע אליה, הוא בעצם מעצים ומחזק את מה שהוא, אם הוא ברסלב או חב"דניק או ספרדי של מרן או ליטאי, שיהיה לו את הקו שלו והדרך שלו בתוך מסגרת שמכילה את כולם ביחד. 

אם בעל תשובה רוצה הפניה לקהילה טובה שתקבל אותו, יש ארגון בשם 'מרכז שמים' שעוסק בהכוונת בעלי תשובה, ויש להם פרוייקט קהילות ששם הם מספרים על כל מיני קהילות קיימות של בעלי תשובה: http://shamayim.info/category/%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99%D7%9D/%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%A7%D7%94%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2016 11:58 לינק ישיר 

קראי את התגובות  ולא הבנתי מה הפתרון/

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2016 10:14 לינק ישיר 

הרב שמואל טל ברעיון לאתר שמים לבעלי תשובה נשאל בנושא. מנתח אותו ומגדיר מה השורש ומה הפתרון. צפו בקישור

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/5/2016 23:46 לינק ישיר 

אלטע_בוחיר כתב:
סיבה אחת היא שהחוזר בתשובה לא יסתדר עם המנטליות החרדית ולא מכיר את הקודים שלהם. לדעתי האישית רק מי שנולד חרדי יכול להכיר את המנטליות החרדית, ואפילו חרדים מלידה לא תמיד מסתדרים.
אפשר לזהות בקלות מי בעל תשובה ומי חרדי, ואפילו אצל ילדים אפשר לזהות מי ילד של חוזרים בתשובה.

סיבה שנייה היא עברו של החוזר בתשובה, המושגים שיש לו והשפה שבה הוא משתמש שלא מתאימה לעולם החרדי. ואני לא מדבר על מילים גסות אלא אפילו על מילה כמו "הריון" או "בטן" שבעולם החרדי החליטו שלא אומרים אותה. יש גם בעיה עם קרובי משפחה חילוניים/לא חרדיים.

יש מחלוקת בגמרא לגבי מעמדו של בעל תשובה לעומת צדיק. לבעל התשובה יש מעלה לעומת הצדיק, אבל גם לצדיק יש מעלה בכך שלא חטא.

לכל חוזר בתשובה בהתחלה יש כמיהה להצטרף לחברה החרדית שנראית לו אידאלית, אולם עם הזמן מבינים שגם הם לא מושלמים, וחוץ מזה לבעל תשובה עדיף להיות בקהילה של בעלי תשובה שמבינים אותו והוא אותם.

תוקן על ידי אלטע_בוחיר ב- 27/01/2016 13:48:09

דבש

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/5/2016 14:33 לינק ישיר 
כתבה מעניינת בעניין מהרב יהודה גרינוולד שליט"א

הרב יהודה גרינוולד חיבר לפני כ20 שנה ספר הדרכה לבעלי תשובה בהשראת הרב ולבה זצ"ל שהיה רבו. כיום הוא פירסם ספר הדרכה חדש, ששונה מהותית מהתפיסה שהיתה בעולמו לפני כן, הרב טוען כי בעלי התשובה בימינו אינם בעלי התשובה של פעם, ואינם מתאימים לציבור החרדי הקלאסי וכו וכו'.. ראה הראיון בקישור   

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/1/2017 20:14 לינק ישיר 

בכדי שיהיה פתרון לדבר צריך לשנות קו מחשבה של כמליון בני אדם, וזה לא ממש אפשרי. שאלתך חשובה ומצערת מאוד אבל פשוט אין לזה פתרון, זה כמו שנחשוב איך אפשר לגרום לעמ"י לאהוב אחד את השני בכדי שיבוא משיח, פשוט בלתי אפשרי בהתחשב למצב..
גם אני חוזר בתשובה, במשך זמן רב ניסיתי להיכנס לעולם החרידי דווקא, להיות כמותם. ניסיתי לשכנע את עצמי שהאמת נמצאת לפחות אצל החרידים, העלמתי עין מדברים, עמדתי להגנתם כשפרסמו עליהם דברים לא טובים וכו'. אבל בסופו של דבר הגעתי למסכנה שהאמת לא נמצאת גם אצל החרידים.. ביניהם כן אבל הם עצמם.. פשוט לא. 
אני מציע שתארגן לך חברים טובים חוזרים בתשובה ושתהיה תמיד בסביבה כזו.
לפחות עד שיבוא משיח בעז"ה.. 

"המוסדות לא מקבלים את הילדים," - ענו לך.
"החברה ברובה מעבירה מסר שלא רוצים אותנו," - מידות רעות..
דרך אגב, ברוך הבא לדור עיקבתא דמשיחא אתה נשמע חדש בעולם  ; )

תוקן על ידי eladbb12 ב- 24/01/2017 20:32:44

תוקן על ידי eladbb12 ב- 24/01/2017 20:36:05

תוקן על ידי eladbb12 ב- 24/01/2017 20:40:28

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2017 23:08 לינק ישיר 

משום מה אני לא מצליח לערוך את ההודעה הקודמת..
שלא תהיה טעות ח"ו, כדאי מאוד להתלבש כחרידי וכדו' כי זה מרחיק מעבירה וכמובן שחייבים שיהיו לנו רבנים שלא מתירים את האסור (או להיפך..). אלא אני רק מתכוון שאין טעם שיהיה לנו ראש של חרידים, אנחנו חוזרים בתשובה וחותרים ליראת השם, אם החרידים לא רוצים לקבל אותנו הפסד שלהם   p :

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > לבעלי תשובה ומתחזקים > למה הבעלי תשובה לא נקלטים בעולם החרדי.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר