בית פורומים לבעלי תשובה ומתחזקים

בעל תשובה? ספר לנו!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/2/2016 16:12 לינק ישיר 
בעל תשובה? ספר לנו!

כל אחד מאיתנו יודע עד כמה קשה לשנות הרגל אחד. ידוע שאומרים בשם הגר"א שיותר קל ללמוד 

את כל הש"ס מאשר לשבר מידה אחת רעה. אמנם לכאורה מציאות בעלי תשובה בדורנו זה שוברת 

את כל המוסכמות וההיגיון, בעלי תשובה הם ממש בגדר נס גלוי לנגד עינינו. איך הצליח לעזוב כל כך 

הרבה הרגלים רעים (פריצות עם בנות/באינטרנט, קללות ואלימות, סמים והתמכרויות שונות וכו'...), 

ואף לשנות את כל תפיסותיו והשקפותיו (היחס לכסף וכבוד, לעבדי ה' וכו'), לעזוב את חבריו, לשנות 

את לבושו, ובזמן כה קצר של חדשים עד שנים בלבד??? וגם מה הניע בעל תשובה לעזוב את העולם 

החילוני שלעיני רבים מהדתיים נראה כתרבות מאוד נוצצת, ומהנה, ושלטת על כל תחומי החיים, 

ולהגיע לעולם החרדי/דתי שנראה לכאורה פחות נוצץ?? 

ספר לנו בקצרה איך חזרת בתשובה, ומהי, מנקודת המבט שלך הסיבה שנתנה לך את הכח 

להתמודד ולעבור את כל הדרך הארוכה הזו שעברת!

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2016 13:24 לינק ישיר 

ברוך ה' זכיתי לחזור בתשובה בגיל 16, למדתי בתיכון בראשל"צ בשם מקיף ח' (וכשמו כן הוא, מקיף אותך בחטאים). לא ידענו כלום מיהדות, אפילו לימוד התנ"ך היה ע"פ ביקורת המקרא ע"י מורים חילוניים ששידרו שאפשר לדעת תורה וגם להיות חילוני ואין בכך שום בעיה. בשלב מסוים ה' זיכה אותי קצת לשמוע שיעורי תורה ונפתח לי עולם חדש לחלוטין שהסביבה והחברה החילונית העלימה ממני. לאט לאט התחלתי בשמירת המצוות, וככל שהקרבתי יותר למען זה, הרגשתי קרוב יותר לה'. ובאמת אני חושב שעיקר הנקודה שנותנת לבעל תשובה כח להתגבר על הכל היא, שבעצם יש בו נשמה טהורה שמה שהיא רוצה זה רק את ה' יתברך, וכל השאר הבל הבלים. ויהודי העונג והשמחה הגדולים שלו הוא להרגיש את קרבת ה' דרך נשמתו, ואילו המרחק מה' הופך להיות הדבר הכי לא רצוי, וכיון שצורך זה כל כך מהותי וגדול אצלו יותר מכל שאר הדברים האחרים - יש לו פתאום כחות להעדיף את רצון ה' על פני שאר הרצונות הנמוכים.  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2016 13:39 לינק ישיר 

פעם הייתי מארגן מסיבות בתל אביב, לא היה חסר לי כלום, הייתי עוסק בטיווח ובזמן קצר הייתי עושה קופות יפות. היה נראה שהכל כיף. אבל תמיד היו אומרים לי שיש לי פרצוף של 9 באב. לא באמת היה לי שמחת חיים. לפני הכניסה למועדון הייתי באורות, 10 דקות אחרי זה כבר הייתי תופס את עצמי ואומר "בונא את טיפש!" והייתי ממשיך לרקוד.. קיצור החיים החילוניים שטחיים הכל זה רק תאוות דברים זולים, הכל מלא ברכילות, בגאווה וכבוד וחיצוניות - אין לך אמירה אמיתית שלך על החיים. אתה מעצב את האמת שלך לפי מה שכולם אומרים, ובענין זה עולם התורה מספק ומענג הרבה יותר, יש אמת, יש חברות של אמת, יש שלום בית של אמת. למרות שזה נראה פחות מפואר ויפה, אבל הקצת אמת הזו, עדיפה על הרבה בשקר שמסמא את העיניים. היום אחרי שחזרתי בתשובה, לא מבין בכלל מה יש להיות חילוני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/2/2016 14:31 לינק ישיר 

איזה יופי! יישר כח לכותבים!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2016 13:24 לינק ישיר 

אשריכם! יהי רצון שגם אני יזכה לחזור לגמרי בתשובה ויוכל לכתוב סיפור

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > לבעלי תשובה ומתחזקים > בעל תשובה? ספר לנו!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר