בית פורומים לבעלי תשובה ומתחזקים

היחס לטכנולוגיה, סמרטפונים, על פי היהדות והיחס בזה לבעלי תשובה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/3/2016 15:06 לינק ישיר 
היחס לטכנולוגיה, סמרטפונים, על פי היהדות והיחס בזה לבעלי תשובה

ידועה הוראתם של הרבה מגדולי ישראל שיש חיוב לילך דווקא עם פלאפון 'כשר', על פי ההגדרות שקבעו הרבנים לפני מספר שנים. אבל אני ממש מרגיש לא מחובר להוראה זו מכמה סיבות: 
א) לא ברור לי מה הבעיה בסמסים?? ולמה בעצם להגביל את השימוש בטכנולוגיה מכל מיני חששות רחוקות שמא נחטא בגללם???  
ב) אני חושב שזו גזירה שנעשית בלי להרגיש את הציבור, הציבור ברובו לא יכול לעמוד בגזירה הזו! אני רואה מלא חרדים שמסתובבים עם שני קוים, אחד כשר כדי להיות בכלל הקהילה, ואחד טרף לפעמים עם אינטרנט פרוץ אפילו. ואני מרגיש שזו ממש צביעות לשמה הדבר הזה. בכלל בפורום הזה כל פעם אני רואה "נשלח ע"י אנדואיד", וזה ממש מעצבן. 

יש לי פלאפון בלי אינטרנט עם סמסים (כמו של אבותינו עם ה'מקשים') מה הבעיה איתו? למה בגלל הדבר הזה יסתכלו עלי בעין רעה, וכבר שמעתי איזה רב אחד שפוסל מזוזות שנכתבות ע"י מי שאין לו פלאפון כשר. מאיפה הביא את זה הרב הזה??    

ג) מה הבעיה ברימון 'הרמטי'?? הרי לא יקפוץ לי שום דבר, האפשרות שלי לחטוא היא רחוקה, אין לי אפשרות להוריד את רמת ההגנה לבסיסית. החשש שמא פן אולי אני אצליח לפרוץ את האינטרנט, דומה לחשש שאלך לאיזה קיוסק ואקנה משם איזה סרט טמא ח"ו רחמנא לצלן. אז בואו נחשוש לכל החששות שבעולם ובכל החומרות, ונעשה עולם נפרד לגברים ועולם נפרד לנשים וזהו. האם זוהי דרך התורה???    

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2016 20:53 לינק ישיר 

תשובות לדבריך
א) אני חושב שצריך לנקוט בלשון מאוד עדינה כאשר מדברים על גדולי ישראל. ראה מה שכתב הרב דסלר במכתב מאליהו ח"א (מכתב בדבר אמונת חכמים), נקודת המוצא שממנה אנחנו צריכים לבוא ולדון היא מתוך הנחה שגדולי ישראל ליבם מסור אלינו, והם רוצים רק בטובתנו. וכלשון הרב דסלר שמי שלא ראה את גדולי ישראל דנים בסוגיות של כלל ישראל, לא חווה תחושת אחריות מימיו. 

ב) מתוך הנחה זו, של הערצה עצומה לגדולי ישראל, אני בא ומסכים איתך, שאכן האלטרנטיבה שמציע עולם היהדות כיום כנגד התרבות החילונית היא אלטרנטיבה גרועה, וגזירת הפלאפונים הכשרים היא גזירה שאין רוב ציבור יכולים לעמוד בה. וכפי שכתבת שרבים חיים באישיות כפולה עם שני קוים. 
מכל מקום, צריכים לצאת מתוך הערכה גדולה כלפי אלו שכן מצליחים לחיות רק עם פאלפון כשר בלי סמסים. אבל מאידך, לא להחזיק את מי שמשתמש בפלאפון עם סינון אמין ושאינו נכשל כפחות ירא שמים. כך נראה לענ"ד. והרי כיום יש אפשרויות סינון יפות, ראה netspark 'עזים בקדושה', גם רמי לוי תקשורת משווקים סמרטפון כשר. אבל נטספרק מומלץ יותר. 

ג) ראה הערה הבאה. 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > לבעלי תשובה ומתחזקים > היחס לטכנולוגיה, סמרטפונים, על פי היהדות והיחס בזה לבעלי תשובה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר