בית פורומים לבעלי תשובה ומתחזקים

מאמר התשובה ותיקון החטא

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/11/2018 21:56 לינק ישיר 
מאמר התשובה ותיקון החטא

בס"ד                                        בינ"ו עמ"י עש"ו                                   ב"ה

 

מאמר התשובה ותיקון החטא:

יסוד היסודות ובסיס התשובה הוא החיקור דין והחשבון נפש והפשפוש והמשמוש שבנפש ובמעשים במחשבה הרהור ורעיון ודיבור ומעשה שבעולם העשייה, והדרישה והפרישה מהלא תעשה הלא רצוי והחיקור דין ועזיבת החטא והקבלה לעתיד לפתוח בחיים דף חדש לבן ונקי מהעוונות הישנים, והחתירה והכיסופים החזקים אל העשה הרצוי והנכון של חיים מלאי מצוות עשה ולא תעשה.

 והם מגיעים לאדם על ידי ההתבודדות שמלמדים ברסלב וההתבוננות שמלמדים חב"ד וזרם המוסר הכללי והיפה שמלמד זרם התשובה הספרדי הכללי.

 והזמן היפה לזה ביום הוא עבודת הליל ומי שיכול גם הלילה אחרי חצות ששם יכול האדם להתבונן ולהתבודד על חיקור דינו וחשבון נפשו לעצמו ולתקן את נפשו.

 ועבודת היום של בן התשובה היא הרבה תהילים משניות וזוהר בגירסה פשוטה ותמימה ועבודת הצדקה כלומר להיות מצוי בנתינה של כול דבר ולהיות בן אדם גומל חסדים ועוזר לזולת ומרבה מכאן ואילך בכול מילי של מעשים טובים ועזרה לזולת, - ועל ידי כך מתייחדים שני עניינים שמביאים לכפרות מחילות והסליחות הכלליות של חטא עוון אשמה רשע פשע ורע "בחסד ואמת יכופר עוון", וצום קול ממון, שאת הצומות כפי שמבארים חב"ד יכול לפדות על ידי לא ממש צומות בדור חלוש גופי כזה אלה כפי שעשו חכמים בעבר שמאחר סעודת הבוקר שלו קצת מעבר לרגיל ושוהה בדברי תורה קלים ורק אחר כך אוכל ועולה לו כצום.

והכי חשוב בדברים האלו לא ליפול לייאוש מהקדושה שגם בכול העליות והמורדות של הקדושה לא להתייאש מהקדושה ובתוך כול המורדות להשתדל ולהחזיק בסדרים הבסיסיים של הקדושה כלומר תפלות תפילין ברכות הנהנים והמצוות שבתות ומועדים, - ציצית כיפה וזקן ולבושים הולמים ומקווה וכך לא סר מצביון הכללי האמיתי של בן תשובה.

 וחשוב מאוד לזכור בנפשו האדם היהודי שלא למרוד בדין עזאזל גיהנום שאול דומה צלמון וגלגולים כי אחרי פטירתו של האדם הגיהינום והגלגולים הם תיקון גדול לכול העוונות פשעים חטאים אשמות רישעויות ורוע שנדבק באדם שלא הצליח והספיק לתקן במשך חייו ואחרי כול המירוק הזה ביום הדין הגדול והנורא יום גדול ואיום יום שאין לו פדיום מתהפכות לו כול העברות גם הקשות ביותר למצוות.
דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
   
בית > פורומים > דת ואמונה > לבעלי תשובה ומתחזקים > מאמר התשובה ותיקון החטא
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר