בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · עצור כאן חושבים ·

מדריך לחנויות ספרים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/3/2004 21:04 לינק ישיר 
מדריך לחנויות ספרים

בהמשך להתכתבות בתיבה האישית, נוכחתי לדעת שיש צורך אמיתי בין קוראי הפורום שלנו למציאת מקומות ואתרים לרכישת ספרים.

כיון שכן, אם יש לנו אשכול לספריות וירטואליות, מדוע שלא יהיה מדריך לחנויות ספרים לא וירטואליות?

לפיכך, כל היודע/ת מתבקש/ת לציין את המועדפים שלו/ה.

נודה על:

שם וכתובת של החנות.
סוג הספרים המוצע ושפתם.
שעות וימי פתיחה.
רמת מחירים.
חוות דעת אישית.

שומר פיו ולשונו
שומר מצרות נפשו

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/3/2004 21:30 לינק ישיר 

תגא

ימים ושעות: כל השבוע, עד שעה 2 או 3. לא יותר.
מחירים: סבירים.

החנות נמצאת בסוף התחנה המרכזית לכיוון צפון. רחוב אחד לפני הסוף ימינה. זהו.

פעם החנות שכנה במבנה גדול שנראה כמו מחסן. אחר כך היא עברה למיקום הנוכחי, שממש צר מלהכיל את הכל.

כל הנושאים שאפשר לבקש. כולל יהדות, פילוסופיה, ועוד.

יש גם מחלקה גדולה לספרים נדירים. ואפשר גם להזמין ובעל החנות, מומחה לספרים, מודיע כשמגיע.

המחירים לא זולים, אבל גם לא יקרים. ראיתי אותם ספרים בחנויות אחרות יותר ביוקר.

בעל החנות מעוניין לשמור על השוק החרדי שלו. יש חרדים שמגיעים אליו, לספרי יהדות ועוד.

הערה חשובה: החנות נמצאת בקצה התחנה המרכזית, ולכן כדי לשמור על העינים יש להגיע מבחוץ, ולא לעבור בתוכה.

שומר פיו ולשונו
שומר מצרות נפשו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/3/2004 21:31 לינק ישיר 

אני ממליץ על
1) "היכל הספר" ברבי עקיבא ליד גן וורשה.
שמתי לב שבניגוד לחנויות אחרות הוא מרשה לעצמו להחזיק גם ספרים לא כ"כ קונבנציונאליים,
לדוג:"אם הבנים שמחה",שיחות של הרב הרצי"ה,שטיינזלץ ועוד(אני מקווה שאני לא גורם לו בזה נזק אם כן אולי עדיף שימחקו את זה)
מתי הוא פתוח?לא יודע בדיוק.
המחירים שלו טובים והמבחר סביר.

ב)בנוסף אני ממליץ על חנות ספרים משומשים(ליתר דיוק זה מחסן ובכלל מבחוץ קשה לדעת שיש שם חנת ספרים),
היא נמצאת ברחוב שינקין בגבעתיים(אני לא זוכר את המספר-שאדע אוסיף)
פתוח מארבע עד שש/שש וחצי.
יש לו הן ספרי קודש והן ספרי חול,
הוא נחמד מאוד יש לו מבחר גדול והמחירים זולים,
הבעיה היא שיש שם בלאגן גדול וצריך להתאמץ כדי למצוא...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/3/2004 21:33 לינק ישיר 

פנייתך מיימוני גרמה לי לשאול את עצמי לרגע מאין התוספות האחרונות [והברוכות] בארון הספרים הפרטי שלי. התשובה שהענקתי לעצמי היא שחוש מיוחד של תולעת ספרים פיתחתי לי, למצוא כל מיני מכירות וחלוקות וחיסולים של ספריות ישנות וכד'. יש כאלה לעתים בבתי כנסת או במוסדות וארגונים שונים. המציאות שיש שם לעתים לא יסולאו בפז ובד"כ במחירים מצחיקים או אף בחינם.

מבחינת חנויות, אני אוהבת את החנויות הישנות של הספרים המשומשים. יש רגשה מיוחדת להחזיק ספר שמישהו כבר למד ממנו והשפיע עליו תשומת לב ואהבה...

אממממ.. כן, גם באינטרנט נוח להזמין ספרים, בעיקר אם מדובר בספרים מחו"ל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/3/2004 21:42 לינק ישיר 

שחרית

גלי, גלי לנו.

איפה מוצאים כאלו הודעות על מכירות?

(אפשר גם באישי)

על החתום:
אספן ספרים כפייתי...

שומר פיו ולשונו
שומר מצרות נפשו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/3/2004 22:19 לינק ישיר 

יש מדי פעם הודעות ומודעות קטנות בעניין.

בספריות של חלק מהאוניברסיטאות יש מכירה כזו
אחת לשנה. בספרייה הלאומית למשל, יש תמיד שבוע שבו מוכרים עודפים. זה נעשה באופן הבא: ביום הראשון מחירי הספרים יחסית גבוהים והם יורדים מיום ליום (מובן שהסכנה בחיכיון הוא שהספר יילקח....).

חוץ מזה, החוצפה משתלמת... אחרי ששאלתי, הוזמנתי לנבור במרתפים של בתי כנסת [בחו"ל] ולשלות משם מה שארצה. ועוד חשבו שאני עושה להם טובה...

המכירה הכי גדולה שהייתי בה מן הסוג הזה, התקיימה ב JCC (ג'ויש קומיוניטי סנטר) באחת מערי ארה"ב. המחירים היו כל כך מצחיקים, שכשעה לפני פתיחת המכירה, ניצבו כל העוסקים בספרות יהודית (הן מן הצד הרבני והן מן הצד האקדמאי), וחיכו בקוצר רוח. משנפתחה הדלת, נהרו כולם בריצה, חוטפים מכל הבא ליד וממלאים ארגזים. מחזה מלבב, שהיה נראה לי בוודאי תמוה לחלוטין אילולא לקחתי בו חלק בעצמי, תוך תיאום מבצעי מדוקדק באמצעות טלפון נייד עם בן הזוג שהיה בצד השני של האולם...

ובכלל, מיימוני, כדאי שסובביך ידעו על הביבליופיליות שלך. לעתים זה משתלם. דוגמה - אחרי דרשה שבה ציטטתי מספר הקבצנים של מנדלה, ניגשה אלי מישהי והציעה לי את כרכים רבים של הסופרים העבריים של ראשית הציונות.

תוקן על ידי - שחרית - 27/03/2004 22:43:24

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2004 02:15 לינק ישיר 

שמות של חנויות אני לא זוכר. אבל מסלול בתל אביב אמור להתחיל ברח' אלנבי מול בית הכנסת הגדול, שם ישנם 2 או 3 חנויות ספרים. (החלק היהודי חלש)
בהמשך באלנבי פינת גרוזנברג (בצד השני) יש חנות נוספת, שם יש גם ספרים יהודיים והיא גם יותר זולה.
היעד הבא הוא רח' קינג ג'ורג' גם שם יש 2 חנויות ספרים, בערך מול גן מאיר. לא כ"כ זולות.

אגב, היהודי מתגא שהוזכרה ע"י מיימוני קובעת מחיר לפי האף של הרוכש, נא להערך בהתאם.

ספריית בית אריאלה היא יעד נוסף, פעם בכמה חודשים היא מוציאה סטוק במחיר ג' עד ה' שקלים חתיכה.
צריך להגיע עם הפתיחה (9.00) כי אנשים מסתערים.
התאריך הקרוב הוא בראשון ליוני למניינם (למה אני מגלה , למה ?)

זהו לבנתיים..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2004 04:10 לינק ישיר 

משהו טוב בניו יורק יש?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2004 07:11 לינק ישיר 

ירושלים: שטיין ליד בית הכנסת הגדול ברחוב קינג ג'ורג'.
מיימוני, אם תגיע לירושלים, שווה לך להקדיש כמה שעות לחנות נפלאה זו. יש לו הרבה ספרים ישנים וחדשים ואף נדירים. תבקש לעלות לקומה השניה, שם יש לו עוד אוצרות.

הבעיה: בעל החנות, דוד, יודע היטב היטב מה נדיר ומה לא והמחירים בהתאם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2004 07:15 לינק ישיר 

החנות ברחוב ש"ץ

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2004 12:24 לינק ישיר 

בירושלים - ליד הגימנסיה העברית, חנות בשם "דעת" של אדון צנרוויט.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2004 12:37 לינק ישיר 

"דעת", שטיין, ש"ץ, מופת, ילקוט בירושלים - כולם ידועים כולם אהובים.

החכמה למצוא את סןחרי הספרים הנסתרים, אלא שרק מועטים מכירים אותם, אלה שהצליחו בימי חייהם למלא מחסנים שלמים, לפעמים בסדר מופתי, לפעמים בבלאגן מוחלט.

שמם עובר מפה לאוזן, ולא רבים מכירים בהם, מלבד גדולי הביבליופילים, הסוחרים עצמם, ובתי המכירות הפומביות.

וגם אנכי הקטן מנסה לאחוז בשיפוליהם... אז מי שצריך ספר מסויים, שיפנה אלי... אולי יש לי...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2004 13:04 לינק ישיר 

אני מעוניין בחנות ספרים המתמחה בכתבי קבלה עתיקים.ונדירים.

האם יש באחת האונברסיטאות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2004 13:50 לינק ישיר 

אין שום חנות לספרים נדירים בשום אוניברסיטה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2004 14:05 לינק ישיר 

האם ישנה איזו ספריה שמתמחה בכתבי הקבלה באחת האונברסיטאות? שממנה אפשר לצלם..או רק לעיין?ויש בה כתבים נדירים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/3/2004 14:06 לינק ישיר 

האם ישנה איזו ספריה בעלת מוניטין בארץ שהיא מכילה את מצבור כתבי הקבלה הגדול ביותר?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > מדריך לחנויות ספרים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 13 14 15 לדף הבא סך הכל 15 דפים.