בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · ספרים וסופרים ·

אודות hebrewbooks

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/7/2008 13:12 לינק ישיר 
אודות hebrewbooks

hebrewbooks תורגם לעברית.

עקב הסתעפות האשכול תוקנה כותרת

תוקן על ידי ספרות ב- 16/12/2008 18:10:24

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2008 18:27 לינק ישיר 

האם יש כאן מישהו היודע על דרך נוספת ליצור קשר עם מפעילי האתר הנ"ל, מלבד האפשרות Contact שבאתר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2008 19:20 לינק ישיר 

מנהל התוכנה הוא אדם אמריקאי המנסה לבד להשתלט על פרויקט עצום. בנוסף הוא קלינאי תקשורת או משהו כזה, שהגה את הרעיון, אבל ע"פ מה שהוא מצהיר אין לו ידע בתחום, ולכן הוא מתייעץ עם רבנים.
מטבע הדברים ארז סלע לדוגמא באוצר החכמה שזה הפרנסה שלו, והוא מבכירי עורכי הספרים בדורנו, והוא מכיר היטב את השוק, העתיק והחדש, חובב ספרים מושבע, יחד עם דוד סופר אף הוא מבין גדול, בסיוע של משרד עם כמה עובדים ועובדות. מצליח להוציא תוצאה מוגמרת הרבה יותר, ויכול להגיב הרבה יותר עניני ומהר.
מאידך אדון רוזנברג בעל ההיברו בוק עושה הכל לשם שמים, ולכן הכניסה לאתר חינם, ומאידך המחיר לתוכנה כמעט חינם, והוא בקושי מכסה את העלות של החומרה. אולם הוא לא מצליח להשיב לפונים, ובנוסף חסר לו יד מכוונת בעברית תיקנית, ויש קצת בלגן בתוכנה.
אם יש לך כמה אלפי שקלים מיותרים אין ספק שעדיף אוצר החכמה, אם לא תהנה ממה שיש בחינם, איך שהוא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2008 19:48 לינק ישיר 

תכלת,
יש בידי את הטלפון שלו, (9303402) אבל מה רע בדרך הפשוטה?

פלוני,
רוזנברג עובד בצורה חכמה, משתמש בתוכנות קיימות של סריקה, סורק מספריית חב"ד שם נמצאים כמעט כל הספרים הקיימים כיום ללא זכויות, ומשתמש בטכנולוגיות סריקה טובות ואיכותיות, שגם תופסות נפח לא גדול.
סלע לעומת זאת, משוכנע שהוא זה שימציא את תוכנת הצפיה במסמכים הטובה ביותר ואת תוכנת אחזור המידע הטובה ביותר, ולכן בסוף יוצא תוכנה מזעזעת.

וסתם לידיעת סלע ושות', עלות סריקה של ספר לרוזנברג היא כ- 6 דולר בלבד לספר (רוצו לתרום), תשאלו את סלע והגאונים שלידו כמה זה עולה להם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/7/2008 19:57 לינק ישיר 

תכלת
אנחנו בספריית חב"ד עובדים אתו בשיתוף פעולה, ומקוים לסרוק במשך הזמן עוד אלפי ספרים.
מה בדיוק רצית להעביר לו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/7/2008 01:00 לינק ישיר 

אין ספק שרוזנברג עשה עבודת קודש נפלאה ולשם שמים. ולמרות שיש לי אוצר החכמה אני מאד נהנה מתוכנתו של רוזנברג, והוא מסייע לי רבות במקומות שאוצה"ח לא מסייע. ובנוסף רוזנברג מצא צורה זולה יותר להגיע לקרוב למה שסלע עשה. אבל נהיה כנים שתוכנתו של סלע עדיין הרבה יותר טוב. והתקציב לבנותו עולה הרבה יותר, שווה את ההפרש במחיר? תלוי כמה כסף מיותר יש לך, ומה הצורך שלך במאגר כזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/7/2008 17:04 לינק ישיר 

מה ההגדרה לספר ללא זכויות יוצרים ?
מוזר לי לא למצוא בהיברובוקס את ר' שמעון שקאפ (לפחות שערי יושר)

האם יש נסיון לבקש ממחברי זמננו רשות לפרסם ? כמדומני שר"ח קנייבסקי נתן לאוצר החוכמה חופשיות בפרסום יצירותיו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/7/2008 19:45 לינק ישיר 

תזכור שחסר שם כח אדם. ספרי הגר"ש שקופ אין גם באוצה"ח כנראה היורשים לא נותנים לאף אחד.
ידוע לי שהיברובוקס מינו אדם בארץ בתשלום שיבקש אישור ממחברים, כנראה בגירסה הבאה נמצא הרבה מאד מחברים בני זמנינו בתוכנה, ידוע לי שהגר"ח קנייבסקי הרשה גם להם להעתיק את כל ספריו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/7/2008 19:53 לינק ישיר 

ב-HebrewBooks ישנם הרבה ספרי שו"ת ממחברי זמננו (ונדמה לי שבאוצה"ח אין
אותם) כך לדוג' - אגרות משה, שבט הלוי, חלקת יעקב, ציץ אליעזר, בצל החכמה ועוד..

לדעתי, אחד היתרונות היותר גדולים שלו הוא שקריאת הספר ברצף הנה אפשרית.
קשה לתאר את העצבים שנגרמים בכל דפדוף האוצה"ח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/7/2008 21:26 לינק ישיר 

בחושך אור:
כמדומני שיש לך חושך באו(צ)ר.
מכל הספרים שמנית לעיל, לא חסר באוצר החכמה אף לא אחד. ולא זו בלבד, אלא שכולם מהמהדורות החדשות. (ודרך אגב, הספרים הנ"ל נמצאים גם כ'טקסט' בפרוייקט השו"ת של בר אילן).
גם אינני מבין איזה עצבים נגרמים בדפדוף באוצה"ח, אצלי הם מתדפדפים יותר יפה מפידאפים (=קבצי פי.די.אף.).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/7/2008 22:28 לינק ישיר 

שמחה בונם,

כנראה שמכיון שבעל היברו בוקס הוא חבדניק ואינו שם (בשין שמאלית) ספרי ליטאיים....(לאלו שאינו מבין, זוהי בדיחה, אל בדיחה הקולעת למוחם המעוות של כמה ליטאיים....)

וכעת ברצינות, על מה יש לתמוה? הרי אין זה אתר ריווחי, והבה נודה לו על מה שכבר זיכה את העולם בחינם בכל הספרים החשובים. וכאן המקום להודות למפעל העצום שזה מבייש את האוניברסטאות הגדולות שמחפשים מיליונים למפעל דגיטציה ועדיין לא יצא מאומה מהבטחותיהם הבטחות שווא, (ומפעל הדיגיטציה של הספריה הלאומית הינו פשוט בדיחה, מלבד צורת הדיגיטציה בלי דפים נפרדים, ובתוכנה אקזוטית בלבד הרי גם מספר הזעום של ספרים, הינו בזיון ובושה) ואילו כאן אברך יחיד ובודד שקול נגד כל המוסדות העשירים הללו!

וכמו כן נודה לספרן של ספריית חב"ד הרב שלום דובר לויין שפתח לו את אוצרות הספריה שלא יסולה מפז וביזכה אותנו בספרים דפוסים נדירים ויחידים בעולם, וכבא הבטיח לשתף פעולה לעוד.

תודה רבה ועצומה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2008 08:06 לינק ישיר 

רוזנברג אינו חבדניק, אך הוא נעזר בספריית חב"ד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2008 13:09 לינק ישיר 

מי הם יורשי ר"ש שקאפ ? נכדי פייגה אילנית ? ועד מתי יחזיקו המה בזכויות ספר שנדפס לפני יותר מ 70 שנה ? להווי ידוע שאני צאצא מהמהר"ל - סו וואט ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2008 14:27 לינק ישיר 

פלוני
על מה אתה מתבסס בעובדה שגויה זו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2008 15:49 לינק ישיר 

שמחה
נכדי ר"ש שקופ מהענף האמריקאי אכן מקפידים על זכויותיהם.
ידידי רצה להוציא שערי יושר עם הערות כתבנית ההערות על קצה"ח ועכבו בידו.
גם לי היה נראה שהוא עוול, אבל הנ"ל חטף רגליים קרות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2008 19:01 לינק ישיר 

אני עדיין מנסה להבין כמה שנים קיימים זכויות על ספר על פי ד"ת. אין פסק הלכה בנידון ?  כולם מפחדים מאיזה יורש פוטנציאלי ?

אני מכיר אישית מצאצאי ר"ש שקאפ בארץ. אחת מהן (והיא לא חילונית) שאלה אותי אם הוא היה רב בירושלים. אם אני אספר לה על זכויות המגיעות לה היא תיפול מהכסא.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > אודות hebrewbooks
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 78 79 80 לדף הבא סך הכל 80 דפים.