בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · ספרים וסופרים ·

"משיחי השקר ומתנגדיהם". מהדורה חדשה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/2/2010 18:15 לינק ישיר 

שמעתי שהמבורגר הוציא איזה מאמר תגובה על המאמר ב'היכל הבעש"ט'. לא שמעתי פרטים היכן הוא מאמר התגובה. אדרבה, יבוא מאן דהו ויחכימני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2010 21:03 לינק ישיר 

עברתי על כל האשכול ולא מצאתי תשובה לשאלתי

היו גם הרבה מגדולי ישראל שמוזכרים בספר בצד של "מתנגדיהם" שיצאו בחרמות וגידופים נגד קדוש ה' הרמח"ל ורבן של ישראל ר' יונתן אייבשיץ ושניהם לא מוזכרים בצד של משיחי השקר. אתמהה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/8/2016 20:29 לינק ישיר 

שאלה פשוטה, למה זה בסדר גמור שתלמידי הגר"א מגדירים אותו כמשיח בן יוסף (נא לקרוא קצת יותר בעיון את ספר קול התור), וזה לא בסדר שתלמידי הגרמ"מ מגדירים אותו כמשיח בן דוד?
לתשומת ליבכם, עם כל הכבוד הראוי לגאון החסיד והקדוש מוילנא, לא היתה לו השפעה ציבורית בדורו אפילו כעשירית ממה שהיה לגרמ"מ שניאורסאהן על רוב העם היהודי.
זה לא שאני חושב שהוא באמת משיח בן דוד הפיזי (כמו שאני לא חושב שהגאון מוילנא היה משיח בן יוסף הפיזי), אבל אותו 'חכם' גדול [שיש לו מצוה גדולה לקדש את כל המנהגים המוזרים שהגאון מוילנא והחסידים גם יחד טרחו לשרש] יכול 'לחיות' עם המשיחיות הוילנאית, אבל לא עם המשיחיות החסידית. נו, שיערב לו...
ובנוגע לדבריו על הרצל (שמעולם לא הציג את עצמו כמשיח), זה רק מקלקל את כל ההצגה, כי בניגוד לכל האנשים שמוזכרים בספר שלא עשו שום דבר משיחי מעבר לדיבורים וקשקושים (במצב הטוב), או שרק הרעו בסוף לעם ישראל (במצב הפחות טוב). הרי הרצל חזה רעיון, והרעיון קם והיה, עוד הרבה יותר טוב ממה שהוא רצה (בבורותו). אני חושב שהמסר שהוא רצה להעביר יצא הפוך (וטוב שכך, ואכמ"ל).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/8/2016 10:21 לינק ישיר 

רמ_בישיבה כתב:

שאלה פשוטה, למה זה בסדר גמור שתלמידי הגר"א מגדירים אותו כמשיח בן יוסף (נא לקרוא קצת יותר בעיון את ספר קול התור), וזה לא בסדר שתלמידי הגרמ"מ מגדירים אותו כמשיח בן דוד?
לתשומת ליבכם, עם כל הכבוד הראוי לגאון החסיד והקדוש מוילנא, לא היתה לו השפעה ציבורית בדורו אפילו כעשירית ממה שהיה לגרמ"מ שניאורסאהן על רוב העם היהודי.
זה לא שאני חושב שהוא באמת משיח בן דוד הפיזי (כמו שאני לא חושב שהגאון מוילנא היה משיח בן יוסף הפיזי), אבל אותו 'חכם' גדול [שיש לו מצוה גדולה לקדש את כל המנהגים המוזרים שהגאון מוילנא והחסידים גם יחד טרחו לשרש] יכול 'לחיות' עם המשיחיות הוילנאית, אבל לא עם המשיחיות החסידית. נו, שיערב לו...
ובנוגע לדבריו על הרצל (שמעולם לא הציג את עצמו כמשיח), זה רק מקלקל את כל ההצגה, כי בניגוד לכל האנשים שמוזכרים בספר שלא עשו שום דבר משיחי מעבר לדיבורים וקשקושים (במצב הטוב), או שרק הרעו בסוף לעם ישראל (במצב הפחות טוב). הרי הרצל חזה רעיון, והרעיון קם והיה, עוד הרבה יותר טוב ממה שהוא רצה (בבורותו). אני חושב שהמסר שהוא רצה להעביר יצא הפוך (וטוב שכך, ואכמ"ל).

מה שלום יוסי ח!?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

הפורום החדש שלנו. מוזמנים להיכנס:
הבלוג שלי. כדאי להיכנס ולקרוא:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2016 10:33 לינק ישיר 

הצתה מאוחרת להודעת רזייא בעמ' 1

<וכפי שעולה ממכתבים רבים שחשף מורגנשטרן מדובר היה בחבורה משיחית לכל דבר>

goo.gl/RhEQwy

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > "משיחי השקר ומתנגדיהם". מהדורה חדשה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 סך הכל 6 דפים.