בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · ספרים וסופרים ·

אשכול בירורים כלליים ובקשות עזרה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/4/2009 18:33 לינק ישיר 
אשכול בירורים כלליים ובקשות עזרה

בתקופה האחרונה נוכחתי כי יש ביקוש רב מצד החברים הקבועים והמזדמנים לבירורים שונים ובקשות אינפורמציה שאינם מעניינו של הפורום, ואף לא מעניינם של אשכולות הבירורים הקיימים (חיפוש מקורות, מכירת וחיפוש ספרים, הצעות עבודה). כמו כן, פעמים רבות נאלצתי למחוק אשכולות בקשות עזרה, החיוניים לכותבים מפעם לפעם.

לאור כל זאת ישמש מעתה אשכול זה לבירורים כלליים ובקשות עזרה מכל סוג, שאינם דיונים על סופרים וספרים וכלל מטרות הפורום כפי שהוגדרו בחוקה, וכן שאינם נוגעים לאשכולות לוח המודעות הנזכרים.

בהצלחה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2009 20:23 לינק ישיר 

Bin:

בקשה לחות דעת על הוצאת ספר על התורה

נדרשתי לשאלה
האם יש מקום בשוק הספרים התורני לספר על פרשיות השבוע בו ירוכזו ווארטים חדים וקצרים מרבנים בדורות עברו ובדורינו מכל קהילות ישראל. ונבוך אני מה להשיב
שכן קיימים כבר כמה ספרים בסגנון זה, זה בדרך סיפור ומשל, וזה בדרך הגיון ומוסר, וככלל שוק הספרים על התורה כורע תחת עומס מחברים. ומקום יש לעיון רב האם יש מקום לספר נוסף.
אבקשה נא חוות דעת החברים כאן לסוגי' זו. והאם ניתן להגדיר איזו נישה בדיוק חסרה בתחום הזה.
תודה מראש
bin

Hotwire:

לדעתי העניה בעצם אין, אכן כתיב עשות ספרים הרבה אין קץ, אבל סיום הפסוק היא ולהג הרבה יגיעת בשר

מה כבר יכולים לחדש בתחום הזה, יש כבר על פי דרוש חסידות וכו' כנ"ל, ספרים ממינים ומחברים וכלים שונים

אכן לפעמים מאוד קשה להגיד את זה לבן אדם, כי כל אחד חושב שמה שהוא עושה זה דבר חדש ונפלא שאין אף אחד עולה עליו

דוד12:

מצד הסברא HOTWIRE צודק לכאורה, אבל למעשה יש קונים לספרים חדשים מסוג זה, וכנראה הוא משום שאין דעותיהן שוות וכל אחד מלקט לפי טעמו ונטיותיו ויש קוראים המתחברים לכל סוג.

תוקן על ידי ספרות ב- 29/04/2009 20:25:11

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2009 21:15 לינק ישיר 

הודעה של *המכון*

כמתמחה בענף הנ"ל, של הוצאה לאור, של למעלה מעשר שנים בעזרת השי"ת.

אשמח לענות לכל אחד, בענין הו"ל של ספרים ובפרט בספרי קודש. 

כולל הקלדה הגהה גרפיקה ועימוד.
הפצה ועוד... 

נ.ב. הנני להבהיר, שאני עוסק רק ביעוץ כללי, ולא פרטי לצורכי רווחים, ועל כן אני לא ימסור מעל גבי הפורום פרטיים אישים של גרפיקאים מקלדים וכדומה, מי שכן רוצה, שיפנה אלי באישי בלבד ויענה בעזרת השם תוך יום. 

___

הודעה של *המתעופף*

רציתי לדעת אם אני רוצה לההדיר ספר ישן, (שאין לי את זה מוקלד)האם אני צריכה להקלידה מחדש, או שיש עוד אופציות.

___

הודעה של *המכון*

למתעופפת:
התשובה היא: כהיום בעידן הטכנולגיה, יש פתרון פשוט מאוד !!!
לעשות סריקה לספר, ולהפוך אותו לאותיות טקסט מוקלדות.
יש הרבה שעושים זאת, כמעט כל דפוס שתיפנו אליו יוכל לייעץ לך מי עוסק בזה ולמי לפנות !!!

נ.ב. חבל להקליד את כל הספר זה יעלה לך פי 10, ויצא לא כל כך מדויק, עם הרבה טעויות,
משא"כ הסריקה היא דיוק גמור של 95%.
 (אמת שצריכים לעבור אחרי זה על הספר בהגהה מדוייקת שאותיות כגון :ד' ור' מתחלפות לפעמים ועוד.. אבל בכל זאת  משתלם הרבה יותר.,     
בהצלחה !!! 

___

הודעה של *chouteng*

האם מישהו יכול לאשר את דברי "המכון"? מנסיוני הדל, קלדנות מניבה תוצאה מדוייקת בהרבה מסריקה.

___

הודעה של *גליציאי*

בכמות גדולהשל חומרסריקה חסכונית מאד. אבל כאמור, דרושה הגהה יסודית גם על קטעים שנשמטו בלהט העשיה. עבור כמה עמודים עדיפה הקלדה של מישהו-מישהיא דייקנית 

___

הודעה של *המכון*

אני מאשר כל מילה !!!
כמובן שאנחנו מדברים על כמות של מאות דפים לא של עשרות [שאז בודאי שלא שוה לעשות סריקה], ומנסיוני, וגם לפני תקופה קצרה ממש, התעסקתי בסריקה כזו- והתוצאות היו כמעט ללא שגיאות חוץ מכמו שכתבתי לעיל- החלפות ד' ו-ר' או נ'-וכ'.

וכמובן שעושה את הסריקה צריך לעבור דף דף לראות אם לא נשמט איזה קטע או כדו'.

עוד פרט קטן - הכי טוב הוא-כשמוצאים ותולשים הדפים מהספר ואז הסיכויים גדולים יותר לסריקה ברורה
{כך מפי עוסק בדברים אלה}.

ועל כולם צריך לעבור על זה בהגה"ה מזוקקת ויסודית.

___

הודעה של *המכון*

לכבוד יו"ר המכון
עוד עצה רצוני לשאול איך עושים מפתח על ספרים, שמעתי משהו שיש על זה תוכנות וכדומה,
או האם ידוע לך על מישהו שהוא מקצועי בזה.

תודה מראש

____

הודעה של *המכון*

מפתח - איזה סוג מפתח אם לשמות שמופיעים בספר- אז יש לזה תוכנות והם מניבים תוצאות מדוייקות.
אבל אם זה סוג מפתחות של ערכים/ענינים וכדומה כדאי לפנות למקצועי
{אם את רוצה פנה אלי באישי אני לא רוצה להפר את חוקי הפורום,
 יש לי מישהו מקצועי ומאוד זול, עבודה מדוייקת ומהירה שלחתי אליו כבר כמה אנשים ומאוד נהנו}. 

___

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2009 21:22 לינק ישיר 

תודה רבה לספרות שמקבל אותי בברוכים הבאים נאה !!!

כאמור אשמח מאוד לעזור לכל אחד ואחד כנ"ל.

כלל: גרפיקאי הוא לא מעמד, ומעמד הוא לא גרפיקאי
אלא אם כן הוא למד את שניהם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2009 21:23 לינק ישיר 

בעבודת הסריקה, העיקר המקור, אם זה ספר ישן ביותר וכו' עדיף לתקתק ולא לסרוק, כמה שהספר יותר חדש יוצא הסריקה משובחת יותר

*

לעריכת מפתחות אוטומטי, זה רק אם אתה מסמן באמצע העריכה קודם וכו' אתה יכול אחר כך לשלוף את התיבות ולעשות מפתח, וכן למראי מקומות אתה יכול לעשות בדרך זה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2009 21:30 לינק ישיר 

hotwire כתב:

בעבודת הסריקה, העיקר המקור, אם זה ספר ישן ביותר וכו' עדיף לתקתק ולא לסרוק, כמה שהספר יותר חדש יוצא הסריקה משובחת יותר

זה לא כל כך תלוי אם זה ישן או לא. יותר תלוי אם זה סטנסיל או דפוס, אני דווקא התעסקתי עם ספר מלפני כשלושים שנה ויצא מאוד טוב סרקו את זה והפכו לווארד יצא נהדר !!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2009 21:49 לינק ישיר 

זיהוי אותיות תלוי באיכות הספר, באיכות הסריקה, בגופני הספר, בתוכנה המזהה, ובידע שימוש בה.
המקצוענים יכולים להגיע לאחוזי דיוק גבוהים מאוד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2009 01:27 לינק ישיר 

המכון ספר מלפני שלשים שנה זה נקרא כבר ספר חדש, אני מדבר על ספרים ישנים שנדפסו קודם השואה ועוד הרבה יותר מזה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2009 07:40 לינק ישיר 

שאלו אותי באישי: {אענה גם כאן שכולם יהנו}.
להמכון: אני עומד לפני הדפסת הספר, אך אני לחוץ לדעת אם הדפים מסודרים כמו שרציתי - בגלל שהחלפתי מיקומם של כמה דפים כמה פעמים מפני אילוצים שונים, איך אני יכול לדעת שהדפים באמת מסודרים לפי מקומם.

תשובה: תבקש מהדפוס שאתה מדפיס שם "העתק שמש" {כך קוראים לזה}, וזהו העתק מקורי ממה שידפיסו וזה משקף בדיוק איך יהיו סדר הדפים בספר.

נ.ב. אך פרט חשוב צריך לדעת - שהעיקר שמשקף "העתק שמש" הוא סדר העמודים והקטעים השונים שבספר, ולא שאר דברים כגון למשל: רשתות ! שזה לא רואים בבירור - ולא משקף אותם כלל.

בהצלחה רבה.

תוקן על ידי המכון ב- 30/04/2009 7:38:00

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2009 08:13 לינק ישיר 

אפשרות זולה יותר:
להדפיס לPDF.
בתפריט אדובי רידר: תצוגה/תצוגת עמוד.
לסמן: שני עמודים לדף, רציף.
ולסמן: הצג עמוד פתיחה למסמך בתצוגת שני עמודים לדף.

כך אפשר לראות את הספר כאילו הוא פתוח לפניך.

יש מעלה להעתק שמש לבחינת קונטרסי הספר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2009 09:15 לינק ישיר 

טיפ מס' 1

עימוד וגרפיקה
דעתי האישית !!! ומתוך ניסיון בתחום,
בעימוד כדאי לקחת מעמד/ת שגם יכול/ה לעשות גרפיקה.
ובגרפיקה כדאי לקחת גרפיקאי מוכח עם ניסיון מוכח.
{אני מדבר כמובן בספר יותר רציני ועימוד קצת מורכב, לא בעימוד פשוט}.

מענין אותי לשמוע דעתכם {- לוצאטי ועוד..}

מהו דעתכם ?

נ.ב. זה ברור לי ומוכח, ואין על זה חולק - לא כל מי שלמד להיות גרפיקאי יכול לעמד, וקל וחומר מעמד לא יכול לעשות גרפיקה. אלא אם כן הוא למד את שניהם, הם שני דברים נפרדים.
{היה לי כבר כמה פעמים פאשלות מזה שגרפיקאי חשב שהוא גם מעמד אע"פ שהיה גרפיקאי מעולה ומקצועי וד"ל.}.

תוקן על ידי המכון ב- 30/04/2009 9:13:23

יעוץ בהו"ל של ספרים !!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2009 09:24 לינק ישיר 

בנוגע להמרת טקסט. האם לכתב [גופן] אין חשיבות עיקרית בהצלחת ההמרה? לתומי סברתי כי אותיות רש"י שבורות ומטשטשות שנסדרו בבית דפוס של צייקנים. שונות בתכלית מאותיות רבועות שלמות וחדות שנדפסו בבית דפוס נדיב.

ובקשת עזרה. כיצד ניתן להגיע לתורמים המעונינים להנציח את שמם או את שם יקריהם עלי ספר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2009 09:30 לינק ישיר 

אלייעזר כתב:
בנוגע להמרת טקסט. האם לכתב [גופן] אין חשיבות עיקרית בהצלחת ההמרה? לתומי סברתי כי אותיות רש"י שבורות ומטשטשות שנסדרו בבית דפוס של צייקנים. שונות בתכלית מאותיות רבועות שלמות וחדות שנדפסו בבית דפוס נדיב.

ובקשת עזרה. כיצד ניתן להגיע לתורמים המעונינים להנציח את שמם או את שם יקריהם עלי ספר?

על האחרונה: שאלה באמת קשה ! דברים אלו ניתנים רק מפה לאוזן כידוע. {פנה אלי באישי ואני יתן לך כמה טיפים}

על שאלתך הראשונה תסביר יותר ברור לא בהבנתי שאלתך . 

תוקן על ידי המכון ב- 30/04/2009 9:27:04

יעוץ בהו"ל של ספרים !!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2009 13:04 לינק ישיר 

ספרות נלבב. אולי תואיל לבאר מדוע בקשה לחוו"ד על הוצאת ספר אינה כדאית לאשכול בפורומך הנכבד. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2009 15:44 לינק ישיר 

טיפ מס' 2
זה יותר שאלה מטיפ, מה עדיף שני טורים בדף או טור אחד. (בספר של עמוד A-4)
וכן חלון בשורה ראשונה או בשורה שניה.
עד כמה שידוע לי ממשך השנים- בשני טורים עושים בדרך כלל בשורה שניה, ובטור אחד עושיםחלון בשורה ראשונה.

נ.ב. כמובן זה גם ענין של טעם - אך מעניין אותי לשמוע חוות דעת שלכם על ענין זה.

עוד נקודה. הטיפים הם לא לפי סדר מסוים, רק לפי מה שיוצא לי.

תוקן על ידי המכון ב- 30/04/2009 15:44:39

יעוץ בהו"ל של ספרים !!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2009 15:46 לינק ישיר 

טיפ מס' 3
קיבלתי אותו לפני כמה שנים לפני הוצאת ספר, ועד היום אני משתמש בו ונהנה.
סוגריים עגולים (כזה) לעשות את הגופן קטן יותר 2 מספרים.
ובסוגריים מרובעים [כזה] לעשות את הגופן קטן יותר רק במספר אחד.

נ.ב. אתם יכולים לחלוק עלי, אך אני מאוד נהניתי מזה, זה עובד מצויין.
שוב חוות דעתכם חשובה.

תוקן על ידי המכון ב- 30/04/2009 15:43:54

יעוץ בהו"ל של ספרים !!!

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > אשכול בירורים כלליים ובקשות עזרה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 21 22 23 לדף הבא סך הכל 23 דפים.