בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · ספרים וסופרים ·

הסכמה של ר' משה פיינשטיין לש"ס שטיינזלץ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/6/2009 13:56 לינק ישיר 
הסכמה של ר' משה פיינשטיין לש"ס שטיינזלץ?

אני זקוק למידע על הסכמה או מכתב תמיכה של ר' משה פיינשטיין לש"ס שטיינזלץ.
האם יש באמת כזה מכתב? היכן ניתן להשיגו?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/6/2009 14:08 לינק ישיר 

[ממש מה שחסר לפורום עכשיו זה עוד חבית חומרי נפץ. אולי כדאי לאחד עם האשכול הקדום בענין]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/6/2009 18:45 לינק ישיר 

ר' אמנון,

סמוך להופעת הכרך הראשון במהדורתו הראשונה חולק בחנויות הספרים מכתב הגרמ"פ זצ"ל, בו ממליץ לבני תורה להשתמש בו.
אף אחד לא יצא אז לערער על אמינות המכתב אשר שקע מאז בתהום הנשיה. אגב, מעניין אם נכתבו באיזהו מקומן פרטים על ההדרכה המפורטת שקיבל הרב אבן-ישראל מרבו הרבי מליובאוויטש זצ"ל לצורך כתיבת הפירוש, אשר נועד מעיקרו עבור שעורי תלמוד בבתי ספר  חילוניים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/6/2009 21:57 לינק ישיר 

מעניין, מכתב של ר' משה פיינשטיין בעד המהדורה, ואף אחד לא שמע? לא ראה? אפילו שטיינזלץ עצמם לא מנסים להתהדר במכתב הזה? משהו פה לא הגיוני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/6/2009 06:24 לינק ישיר 

לא תמיד העובדות מתאימות עם ההגיון האנושי ועובדה זו עצמה מוסיפה בדיעבד צבע ועניין לחיים. שטיינזלץ לא עטרו אף פעם את מרכולתם במכתבי הסכמה. גם בשעת המחלוקת והערעור על מפעלם, לא השיבו את חורפיהם דבר. אגב, המכתב הופץ בחנויות הספרים שנים רבות לפני הופעת הספר "התלמוד לכל" והחוברת "אישים בתלמוד" שהם בצרוף תחילת תרגום המפעל והפצתו בקרב ציבור חרדי דובר אנגלית פתחו את המערכה.

תוקן על ידי ספרן ב- 19/06/2009 6:44:37

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/6/2009 13:04 לינק ישיר 

ברשותי מכתב מאוחר יותר מהגרמ"פ שבו הוא מזכיר את מכתב הסכמתו הראשון.

תוקן על ידי ספרות ב- 19/06/2009 16:59:52

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/6/2009 07:59 לינק ישיר 

תשמ"ג אינו 5733 ויש משמעות בהשנה כי בתשמ"ג היה כבר זקן ונכדו ניהל את העסקים אז ואין לסמוך על מה שיצא חתום בשם רמ"פ זצ"ל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2009 16:57 לינק ישיר 

לכל הנוגע בדבר
 להווה ידוע שלאבי היו כמה וכמה הסכמות  מרבנים שונים כולל הסכמות מהרב משה פיינשטיין הקודמות לשנת תשמ"ג וכו  והסיבה היחידה שלא פורסם הדבר בעת החרם ל היה היות שאבי חשב שאמת השלום האהבו ואין טעם ליהודים לריב אחד עם השני בתקופת בין המצרים 
 ממש בימים אלו אנו עובדים לעלות את  שאר ההסכמות בצורה דיגיטלית  שיהיו מוכנים לכל עת וחפץ

בנוסף 
 אחד הדברים   הפחות ידועים הם שהגיעו  המעלילים לגרש"ז אוירבך זרקם מעל פניו בבושת פנים  

אשמח לענות ולהגיב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2009 17:22 לינק ישיר 

אפשר לפרט מה הכוונה ב"המעלילים" ? מפי השמועה: הגרשז"א אכן סירב לצרף את חתימתו בטענה שיש לשמוע קודם מה בפי הרב שטיינזלץ . למעלה הוזכרה הדרכת הרבי מליובאוויטש זצ"ל האם ידועים פרטיה  ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2009 17:51 לינק ישיר 

חלק מן הדברים של כ"ק אדמור ידועים וחלקם במכתבים פרטים שעדיין לא פורסמו אני מקווה שכחלק מן מאמצנו להעלות חומרים דיגטלים נוסיף גם את מכתבים אלו

מעלילים - אני כילד ( בזמן החרם )תמיד שאלתי את השאלה הפשוטה למה עכשיו? הרי הספרחם כבר היו בעולם למעלה מ20 שנה וחלקם אף יותר מכך ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/6/2009 17:57 לינק ישיר 

האם לא היתה זו הופעתם בסמוך של "התלמוד לכל" ו"אישים בתלמוד"  שלא נשאו חן בעיני כמה ת"ח ושוב חזרו לחפש מומין במדורים שונים שבפירוש התלמוד ודנו מכאן ואילך אף אותם לחומרא. כך התקבל עכ"פ הרושם ממאמרים שהתפרסמו אז ב"יתד נאמן" וב "ג'ואיש אובזרבר"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2009 04:16 לינק ישיר 

כנראה שגם עצם הפניה לעיון הדק היטב בספרים הנ"ל נעשתה על רקע תרגום הפירוש לש"ס לאנגלית, דבר שעורר רק אז אצל כמה עסקנים תורניים את החשש שהציבור הבעלבתי הגדול בארה"ב עתיד להתחנך ולהפנים את דרכי הלימוד, שלא ע"י מי שקיבלם ישירות מפי מעתיקי השמועה, גדולי התורה ראשי הישיבות. רקעו החבד"י של המחבר בודאי גם הוא לא פעל לטובת העניין. כדרכו של עולם, העסקנים הפנו את תשומת לבם של כמה גדולי תורה לנושא וההמשך הלא הוא כתוב על ספר דברי הימים. פרסום מסודר של ההסכמות שלא נעשה עד היום וההתכתבות עם הרבי זצ"ל עשויים לשוב ולאזן את תמונת הדברים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2009 08:54 לינק ישיר 

א. בקשר  לזמן ההוצאה
כמה שאני יודע  התלמוד לכל יצא 1977 והסדרה של אישים בתלמוד בתחילת שנות השמונים
ב. תיאורית כסף + אנגלית+ .ושייכות חבדית נראית כנכונה
ג. כמדובר לעייל אנו עובדים לעלות את כול ההסכמותבצורה דיגטלית

אני מקווה להוסיף את רשימת כול ההסכמות בזמן קרוב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2009 12:15 לינק ישיר 

אחד הטיעונים שהועלו בזמנו נגד ש"ס שטיינזץ היה שהוא עלול לפגוע בעמל התורה, האם הטיעון הזה אינו נכון שבעתיים של שושנטיין?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2009 12:21 לינק ישיר 

ספרן נכנס כאן לניגוד עניינים.

ואולי היודע יספר לנו מה מקום תופס היום הש"ס של שטיינזלץ אחרי שוטנשטיין?
יצא לראות גם חושבי כיפות סרוגות אשר צורכים את שוטנשטיין . אז מי איפוא קהל היעד של שטיינזלץ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2009 17:06 לינק ישיר 

כשהתחלתי להתקרב למסורת קראתי , אם אינני טועה ספר שלו, בשם מבוא לתלמוד. מאד נעזרתי בוכי לא היה לי ממי ללמוד. ועל כך חב אני לו לנצח.

אחרי שנים בודדות נתקלתי בספר קטן יותר שלו, עד כמה שאני זוכר. נראה לי שהוא היה ספר קודם יותר שכתב. מדבר על האבות בין היתר.ושם ראיתי , כמדומני, שכתב בו על יצחק אבינו שהיה דמות שולית ביהדות. או משהו קרוב לזה. אני מאד מקוה שאינני טועה ומסלף. הכל מזכרוני החלוש וגם מזמן רב מאד.

אם הדברים נכונים, ייתכן אולי שבגלל זה יצאו נגדו?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > הסכמה של ר' משה פיינשטיין לש"ס שטיינזלץ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.