בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · חרדיות עובדות ·

ככה אתם נראים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/12/2009 00:22 לינק ישיר 
ככה אתם נראים

דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/12/2009 00:23 לינק ישיר 

המלחמה הלא-קדושה על האינטרנט החרדי

הממסד החרדי התעורר וגילה שהאתרים החרדיים מכתיבים סדר יום אלטרנטיבי. הרבנים שילבו ידיים ויצאו למלחמה, אבל יש מי שמתקומם נגדם

אבישי בן-חיים 25/12/2009 10:00הוסף תגובההדפס כתבהכתוב לעורךשלח לחבר
"זוהי מלחמת קודש על חירותנו. תבין שאם נפסיד בקרב הזה, מחר בבוקר אשתך עם רעלה", כתב הגולש "בן של קדושים" בפורום האינטרנט החרדי המרכזי "בחדרי חרדים". הוא יזם עצומה שבה יחתמו חרדים על התחייבות לא לנטוש את האינטרנט למרות מלחמת גדולי הרבנים, ואשר בה נכתב בין היתר: "בני תורה אנחנו, ודרך התורה היא דרכנו. אבל לא, הפעם לא נהיה כעדר מטומטם אחרי גחמות אנשי האינטרסים. בהכל נקשיב. . . אבל לסתום לנו את הפה לא ניתן. האינפורמציה הנחוצה לאנשי שלומנו תפרוץ גם תפרוץ. . . צבא החברים האנטי-קומוניסטי של חופש הביטוי וזכות הציבור לדעת ולהתעניין בציבור החרדי". הכותרת של העצומה אגב הייתה "אנחנו הג'יהאד של 'בחדרי' - לא נוטשים! ! ! ". 
  
חרדים גולשים
חרדים גולשים צילום: פלאש 90

פחות משבועיים עברו מאז שהדהימו חשובי הרבנים את הציבור החרדי כשיצאו לקרב אבוד נגד "תחנות" האינטרנט החרדיות. הפעם הרבנים לא יצאו לקרב נגד מה שרע באינטרנט - האלימות, הסקס והבוטות, אלא נגד מה שבעיניים מערביות דווקא טוב בו: חופש הדיבור, הזכות לדעת, הזכות למתוח ביקורת. בשורה התחתונה, ייתכן כי אלה שאמרו שהרבנים איבדו את כוחם ייאלצו להתכבד ולאכול את השטריימל. 

בערב חנוכה הופיעו שלושת הביטאונים החרדיים המרכזיים "יתד נאמן" הליטאי, "המודיע" החסידי ו"המבשר" של פלג משפחת פרוש בכותרות ראשיות שבישרו "דעת תורה ממרנן ורבנן גדולי וצדיקי הדור שליט"א לנוכח הפרצות והמכשלות המסוכנות: "אזהרה חמורה לא להסתכל ולשתף פעולה ופרסומת בתחנות אינטרנט חרדיות". 

במסגרת המאבק ההיסטורי המחודש להגדרת החרדיות שילבו ידיים היומונים האויבים. אולי לכן הם השאירו מחוץ לתמונה את ש"ס, שנותרה בת חורגת בעולם החרדי. גם חב"ד על שלל אתרי האינטרנט שמפעילים חסידיה, רחוקה מהזרם המרכזי של הציבור החרדי ברוחו של הרבי מלובביץ', שלימד שאפשר במקום להילחם בטכנולוגיה - לרכוב עליה. 

"כבר נודע גודל סכנת האינטרנט אשר כל באיה לא ישובון", נכתב במודעה שעליה חתומים חשובי הרבנים ובראשם הרב אלישיב, הרב שטינמן, האדמו"ר מגור, האדמו"ר מבעלז והרב ואזנר. אבל הפעם הרבנים עזבו את הבעיה "הקטנה" של האינטרנט ככלל ובחרו לשחוט דווקא את "תחנות האינטרנט החרדיות". 
מוציאים שם רע לציבור החרדי

בחצי השנה האחרונה חלה פריחה עצומה בתחום האינטרנט החרדי. אל פורום "בחדרי חרדים" הוותיק והפופולרי הצטרפו בבת אחת אתר "חרדים", אתר "כיכר השבת" ואתר "אתרוג". הרבנים כיוונו את החצים דווקא אליהם. הצלחתם הגדולה חייבה את הרבנים להשתמש במילה המפורשת "אינטרנט", ולא כפי שהיה מקובל עד לפני כמה חודשים, שלא אומרים את המילה אינטרנט, אלא "התקשורת הממוחשבת", כפי שלטלוויזיה קוראים "תקשורת חזותית", לחזיר - "דבר אחר" ולשפעת החזירים - "השפעת שמקורה במקסיקו". 

במודעה נכתב כי האתרים החרדיים חושפים מידע פנימי ומוציאים את דיבת היהדות החרדית רעה, "והנה לאחרונה הגדילו לעשות תחנות (אתרי) אינטרנט 'חרדיות' שמוציאות לחוץ כל מיני חדשות ורכילויות והוצאת שם רע על הציבור

* id="ad_578699" classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab" width="300" height="100" style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; "><*
החרדי". מה גם ש"אתרים אלו, גם אם היו נקיים מכל האיסורים, באים על ידם להשתמש באינטרנט הטמא שהפיל נפשות רבות בישראל". 

אבל נראה כי הסיבה החשובה יותר היא דווקא זו הפנימית. האתרים החרדיים הואשמו כי הם "מפיצים איסורי לשון הרע ורכילות, שקרים וטומאה נוראה של תועבות לאלפים ולרבבות, ומבזים תלמידי חכמים ומרבים מחלוקת בישראל". 

בתחילה הגיבו האתרים בהתחכמות ובקריצה ואפילו דיווחו לקוראיהם על כך שהרבנים מתנגדים לאתרים העוסקים ברכילות או על כך שעל פי הרבנים "גם באינטרנט יש גבולות", משל לא אליהם הכוונה וכאילו לא נכתב במודעה "וכל האיסורים והגדרים שקבעו גדולי ישראל על הטלוויזיה חל בכל תוקפו על תחנות אינטרנט אלו וחייבים להוקיע תחנות אלו ולשרש אותן מתוכנו". 

מצייתים לדעת תורה

התגובות הראשונות לעגו למכתב הרבנים - "בסין, בסוריה ובאיראן לא מצליחים לחסום את האינטרנט, אז פה יצליחו?" נשמעו הגיחוכים. "שלוש השורות הראשונות של שמות הרבנים שחתמו נגד האינטרנט במודעה לא יודעים מה זה אינטרנט בכלל. ואם יש מישהו מהם יודע אז זו פשיטת רגל של הדת, זה כבר אומר לך שהעסקנים שולטים על הרבנים בקטע הזה", נשמעו קולות הביקורת שמי שהקשיב להם עשוי היה להתרשם כי לחשובי הרבנים אין מושג על מה הם חותמים ואילו הוראות מוציאים בשמם, וכי מי שבאמת מנהלים את הציבור החרדי הם הגבאים והמשב"קים (משמשים בקודש) שעל יד הגדולים. 

אתר
אתר "חרדים" מבשר על סגירתו צילום מסך
האתרים המשיכו לפעול, ראשון הרים דגל לבן הרב דב פוברסקי, הדמות הליטאית הבוגרת והבכירה מ"בחדרי חרדים", והבהיר כי הוא כפוף לכלל החרדי הכי בסיסי - הציות לדעת תורה 'אפילו יאמרו לך על ימין שהוא שמאל' או על אינטרנט שהוא טלוויזיה. כתבים בכירים הפסיקו לחתום בשמם, בעלי טורים חשובים הפסיקו לשלוח חומרים, אתר "אתרוג" הודיע על סגירה, אתרים קטנים יותר כמו "קוגל" הודיעו על ציות. 

אחריהם הגיע גם האתר "חרדים" שבישר לקוראיו "בצער רב ובגאווה גדולה" על סגירתו: "צוות 'חרדים' מתכבד להודיע על סגירת האתר. למרות ההפסד הכספי הענק, אנו נשמעים לגדולי ישראל ומקיימים את הציווי. בלי משחקים, בלי התחכמויות". אחר כך הגיע הבום הגדול. הודעת פרישה של דוד רוטנברג, אבי האינטרנט החרדי ומי שגייר את האינטרנט גיור לחומרא והכניס אותו אל הזרם המרכזי החרדי. 

רוטנברג, שפתח את "בחדרי חרדים" בשנת 2002, הוא הדמות החרדית הכי משפיעה בתחום זה בעשור האחרון ואחת המשפיעות על החרדים בכלל. המהוגנות והערכיות ששידר הפכו אותו למודל של השילוב בין חרדי טוב לגולש באינטרנט. 

"הייתה אש באוויר בכל מקום"

המודעה נגד אתרי האינטרנט החרדיים
המודעה נגד אתרי האינטרנט החרדיים צילום מסך
"האם יהיה גולש חרדי אחד פחות באינטרנט? בכאב עצום ובצער גדול אני אומר שלא", קבע השבוע יענקי ביכלר, מנהל אתר "חרדים", שסגר את האתר "בלי קונצים" כלשונו, לאור דרישת הרבנים. הוא לא היחידי שמעריך כי הנוכחות המאסיבית של חרדים ברשת היא עובדה. "ברגע שניתן היתר להשתמש באינטרנט לצורכי פרנסה הוא נכנס לגמרי. מאז, פתאום התברר שסתם אמרו שחרדים לא עובדים, הנה כל החרדים עובדים ולכן צריכים אינטרנט", אמר עסקן חרדי. 

שוב ושוב נשמעה בימים האחרונים השאלה הגדולה מכולן: "חרדים ממילא ימשיכו לגלוש באינטרנט אז שיעשו את זה באתרים חרדיים במקום באתרים חילוניים, לא עדיף?". מתברר שבעיני הרבנים לא. לגמרי לא. 

נדמה שהמלחמה נגד אתרי האינטרנט החרדיים נובעת מהעובדה שמנהליהם ועורכיהם הפכו פתאום למעצבי דעת הקהל המרכזיים בציבור החרדי וצברו כוח גדול מדי. "יכול להיות שבאמת הגזמנו", אומר אחד הבכירים באתרים החרדיים ומסביר, "אם החלטנו לצאת על מישהו, תוך שעה הייתה אש באוויר בכל מקום". יכול להיות שגם זה נכון, שהעובדה שלא נשאר עסקן, או משב"ק וגם לא רב, חשוב ככל שיהיה, שלא ספג חבטות קשות מהאינטרנט החרדי מעל ומתחת לחגורה הייתה לאתרים לרועץ. 

"הרשעות של האתרים החרדיים זו זוועה שאין בעיתונות החילונית. בסדום לא היה ככה", אמר השבוע אחד המשב"קים. וכך, קפצו כולם על ההזדמנות להכות באתרים החרדיים ולחסל אותם. יכול להיות שצריך לבדוק גם את הטענה ש"הכל בגלל כסף שהביטאונים מפסידים לאתרים", וכי הקצף יצא על האתרים בדיוק בשבועיים שבהם נסגרים תקציבי פרסום לשנת 2010, ולאור העובדה ש"הביטאונים התחילו לראות שהתקציבים שלהם יורדים משמעותית". 

אבל ברור שלא זו הסיבה המרכזית. הפעם הרבנים לא יצאו לקרב דוגמת הקרב נגד בעיית הפלאפונים הלא-כשרים, גם לא נגד בעיית ההשפעות הזרות של העיתונות החילונית. מאבק זה הסתיים כבר לפני למעלה ממאה שנה בהקמת עיתונות חרדית כאלטרנטיבה. הפעם יצא הממסד החרדי למאבק נגד האלטרנטיבה שקמה לו עצמו, בעיקר כדי לחסל את ההוויה שנוצרה בחודשים האחרונים, שהוגדרה על ידי אחת הדמויות המרכזיות באתרים כך: "היומונים החרדיים היו מגיעים בבוקר - בשבע כבר היו לא-רלוונטיים. לעומתם, אנחנו באינטרנט, רק התעוררנו בתשע בבוקר, ב-11 התחלנו לפהק, וב-12 הבערנו שרפה וקבענו את סדר היום של הציבור החרדי. אנחנו ניהלנו אותו". 

חסידישע סקס

ובעוד הרבנים ומובילי המאבק נגד "תחנות" האינטרנט החרדיות מציינים הצלחה מרשימה, הנה הצצה לא מרנינה למה שמתחולל במרחק שלוש הקשות מקלדת מהגטו המהוגן של פורומי "בחדרי חרדים מסורת". לא מדובר באתרים חילוניים, אלא ב"תחנות" חרדיות אחרות ברשת. 

במסגרת הפורומים של האתר שהפך למעין שכונה חרדית - אתר הייד פארק, תחת הכותרת "סקס מין וכל השאר", מכהנים בקודש הפורומים הבאים, (רשימה חלקית): " גלאט סקס"; " חסידישע סקס"; "אדמו"רים ובחורות"; "חרדים וחרדיות נשואים"; "חסידישע בחדר השינה"; "יצרים לוהטים - סיפורי זימה חרדיים"; "חרדיות שמחפשות - המקום לחרדיות שמחפשות קשר מזדמן"; "חרדיות וחרדים בסקס ומפגשים - היכרויות מין לציבור החרדי וכן תמונות של חרדיות/ם גם בעירום ובשעת מעשה התשמיש"; "חרדים וחרדיות בניו יורק - חרדים וחרדיות שמעוניינות במפגשים דיסקרטיים וסקסיים בארצות הברית"; "חרדים חרמנים - גם חילונים מוזמנים", "חרדים לסקס". 

ויש גם ביידיש: "חסידישען סקס - סקס אויף א חסידישען אופן - נאר פאר חסידישע חתונה געהאטע יונגע לייט" (סקס חסידי - סקס בסגנון חסידי רק לזוגות צעירים חסידים); "גלאט היימישע - ספעציעלע אפטיילונג פאר היימישע סעקסי שמועסן און בילדער" (משלנו למהדרין - מיוחד ונפרד בשביל דיבורים ותמונות סקס). 

עידכונים ב- mms עדכוני חדשות לסלולרי שלךדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/1/2010 09:19 לינק ישיר 

כמו בכל קבוצה יש חילוקי דעות ויש שוליים שעושים כל דבר הזוי
אף פעם לא התיימרנו להגיד שאנחנו חסינים מאנשים סרוטים או חולי נפשדדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מנותק
נשלח ב-11/1/2010 23:46 לינק ישיר 

מה זה הדבר הזה ??? לא בבית ספרינו !דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/1/2010 23:05 לינק ישיר 

מה?? אני לא מאמינה שיש כאלה אתרים!!!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/3/2010 23:50 לינק ישיר 

הוכחה.

אתר הבית של הייד פארק
http://www.hydepark.co.il/index.asp?view=Recommend
ב קטגוריות  סקס, מין וכל השאר בתוך זה יש את כל הדברים ובינהם הרשימה
ש  נקודהטובה הזכיר.

שומר נפשו ירחק , כל אחד ישמור על עצמו.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/3/2010 12:57 לינק ישיר 

והחרדים פעילים ביותר שםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > חרדיות עובדות > ככה אתם נראים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר