בית פורומים בחדרי חרדים

3 משפחות יהודיות עברו לגור ברובע המוסלמי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/1/2003 01:43 לינק ישיר 
3 משפחות יהודיות עברו לגור ברובע המוסלמי

3 משפחות יהודיות עברו לגור ברובע המוסלמי

המשפחות נכנסו לבית שנקנה מדייריו על ידי תורם יהודי; בכך מגיע מספר המשפחות היהודיות ברובע ל-58; הדיירים החדשים חגגו יחד עם ח"כ קליינר מחרות; עטרת כהנים: זו התשובה לטרור


מאת: נדב שרגאי,

שלוש משפחות יהודיות השתכנו היום בבניין הסמוך לשער שכם ברובע המוסלמי של העיר העתיקה בירושלים. הבית – שהנסיונות לרכשו נמשכו למעלה מעשר שנים – נקנה לבסוף מדייריו הערבים על ידי תורם יהודי.

הכניסה לבית לוותה בטקס ובריקודים, שבהם נטל חלק גם יו"ר תנועת חרות, ח"כ מיכאל קליינר. מוקדם יותר היום השתתף קליינר בארוע המתקיים מדי חודש בשנתיים האחרונות: 'הסיבוב על השערים' - מדובר בהקפת שערי הר הבית, בה משתתפים אלפי בני אדם, במחאה על נעילת השערים בפני יהודים. בארוע השתתף לפני חודשים אחדים גם ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט.

שלוש המשפחות שנכנסו לבית ברובע המוסלמי, מעלות את מספר המשפחות היהודיות החיות ברובע ל-58. ברובע חיים ולומדים גם מאות תלמידי ישיבה. מתי דן, מראשי עמותת "עטרת כהנים" אמר
היום בעקבות איכלוס הבית, כי הוחלט לכנותו "בית ברוך" על שם ברוך לרנר ששימש כאחד המאבטחים הקבועים בעיר העתיקה ונרצח בפיגוע בקפה "מומנט". "הכניסה לבית היא התשובה לשנאה ולטרור
הערבי המופנים כלפינו", אמר דן.

(וואלה)דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/1/2003 21:21 לינק ישיר 

יהודי מרחוק, יש קורס שמועבר באונ. הר-הצופים שמזים חלק גדול מהטענות שלך,אני מרשה לעצמי לקצר אבל בכל זאת אתייחס לכמה נקודות.
1).הגבלות על תנועה/יישוב/מישלוח יד של יהודים הוגבל בתקופות שונות גם במדינות ערב.כמו-כן פוגרומים, והתעמרות באוכלוסיה כולל עונשים גופניים- זו אמנם היתה תקופה שגם לסתם אזרחים ניתנו עונשים גופניים, אבל דם היהודים היה לכל אורך ההסטוריה במדינות ערב, הפקר.
2). הדעה שהבעתה על יחס הציונים לערבים נלקח מפרופגנדה ערבית (זו עובדה היסטורית שאני אשמח לשתף אותך בה, כמו בכל שאר הדברים שאני אכתוב).
עוד אציין שהפלסטינאים שחיו בארץ לא היו מאוגדים בלאום בניגוד ליהודים. לא היה להם צבא. וכל כפר דאג רק לעצמו. זו אחת הסיבות שכפרים כרתו בריתות שלום עם הציונים, בהעדיפם את הציונים שלא איימו על כפרם מה שאי אפשר להגיד על הגדודים "החוסיינים" למשל...
3). גירוש? מי גילה רז זה לבני? שוב הפרופגנדה הערבית!
הציונים שהיו יהודים אחרי הכל, לא רצו ליפגוע בחפים מפשע, שלחו שליחים כדי להזהיר את התושבים הכפריים מפני מיתקפה, והסבירו להם כי הם יכולים לחזור לבתיהם מיד בשוך הקרבות. יש מי שחזרו. מי שלא חזרו, שאפו לחזור כמנצחים בתום המלחמה, וזאת לא אשמתנו שניצחנו, אחרי הכל...
היו פעמים שהובהר למפקדים באופן לא רשמי שכדאי שלא לאפשר חזרת תושבים גם בשוך הקרבות ממניעים בטחוניים פרופר. היתה הוראה אחת לגרש ערבים, שהופיעה כפקודה. זה היה במבצע "דני", ודוד בן-גוריון דרש לגרש את כל ערביי רמלה לוד כדי שלא יפגעו בנמל התעופה בן-גוריון.
4).לגבי הכיבוש. היתה מגמה בשנות ה-60' שהתגברה עם השנים, של ערבים מארץ ישראל שהתחתנו עם כלות בעיקר מירדן, אבל גם מלבנון,מצרים, עיראק ועוד. מדוע? מכיון שמחיר כלה בירדן הוא פחות מחצי מחיר כלה מישראל. המצב הכלכלי של ערביי ישראל הוא הטוב ביותר כמעט מכל מדינות ערב, עם התלג הדו-ספרתי שלהם.
5).בכל זאת, יש לישאוף לשלום ולדו-קיום. רק התקווה לעתיד טוב יותר, יכול לרכך את מראות המלחמה שחרוטות בלבנו כבליבם.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/1/2003 21:27 לינק ישיר 


יהודי,

אם למדת היסטוריה, היה זה אצל מר גדעון לוי או לחילופין באוניברסיטת א-נג'אח (בעצם גם שם לא מסלפים עד כדי כך...)

א. אתה בוחר להזכיר מקומות בהם חיו הערבים בשלום עם היהודים, אבל מתעלם לחלוטין, כמו משל היו מקומות אלו, מתימן למשל. (עיון קצר בספרו של ברנרד לואיס - "המזרח התיכון, 200 שנות היסטוריה" יואיל להבהיר את הנקודה)
יחסו של האיסלאם ליהודים שתחת שלטונו, נגזר מהשלטון. ע"פ האיסלאם גם הנוצרים אינם כופרים, זה לא הפריע לשתי הדתות האלה לנהל מלחמות עולם במשך למעלה מאלף שנים וזה לא מפריע לאיסלם כיום להכריז מלחמת קודש על הנצרות.
היו תקופות טובות ליהודים תחת שלטון מוסלמי, יותר מאשר תחת שלטון נוצרי, זה בדוק. זה תלוי גם בדת האיסלם, משום שנייתן לתת לה פרשנות כזו, אבל לא זה האיסלאם. האיסלם המקורי הוא יחסית פתוח וליברלי ומאפשר לדתות אחרות לחיות את חיי הדת שלהם (במגבלות מסוימות, כמובן).

ב. היו יחסים קורקטיים בין היהודים לערבים לפני שבאה התנועה הציונית לארץ, היו רדיפות, אבל במידה פחותה בהרבה מאשר באירופא. זה עדיין לא הפך את היהודים והערבים היושבים בארץ לידידים בלב ונפש כפי שמצטייר מתגובתך.
אמנם, היהודים, עד בא הציונות, הקפידו שלא להתגרות בערבים כדי לא להעלות את חמתם, כמנהג הודים (מאמינים בד"כ) בכל רחבי תבל.

"הערבים כיבדו את היהודים", וואלה! אכפת לך להביא סימוכין לטענה זו?

התנועה הציונית היא אכן גזענית, אבל לא כפי שמפרשים את המושג.
היא גזענית בתוך עמה (וכפועל יוצא גם כלפי חוץ, אבל לזה אין קשר לגזענות. זהו יחסו של המערב הנאור, שעדיין נשארה בו תחושת השילחות הקולוניאליסטית), וכבר הרחיבו בנושא זה מאמרות השפר של מקימיה.

אנשי השומר, במידה זו או אחרת, היו אף הם מדומינים. הם חיו בעולם משלהם שלא היה כל קשר בינו ובין המציאות. אין ולא הייתה שום אפשרות להקים מדינה יהודית (אלא אם כן ניקח את 'תורת השלבים' של עבדאללה, כפי שהוא הציעה אותה לגולדה מאיר ערב מלחמת תש"ח) בלא להלחם! רוצה מדינה? ישפך עליה דם!
היום יש, לטענת מחנה השמאל, סיכוי לשלום. לאחר מעשה. אבל זה לא קשור הנה ולא ניכנס לזה.

ערביי ישראל היו הקרבן? באיזה עולם אתה חי? אתה בטוח שאנחנו מדברים על אותו מזרח תיכון?

ערביי ישראל ברובם המכריע היו חלק מהמלחמה. "צבא ההצלה", הכנופיות ושאר קבוצות לוחמים ערביות פלסטינאיות לחמו בציונים בשצף קצף, הם לא שמעו פשוט על מה שכתבת כאן.

הם גורשו ע"י הישראלים? אפילו האו"ם לא טוען כך! ערביי ישראל עזבו את הארץ משתי סיבות. הראשונה, גירוש. השניה, עזיבה רצונית (כפי הנהוג במזרח התיכון בעת מלחמות ואכמ"ל). מעולם לא בדקו את חלקם של המגורשים מתוך כלל העוזבים, כך שטענותיך הן פרי מחשבה בלבד בלא שום סימוך סטטיסטי או סימוך בכלל.

בין ישראל לשכנותיה הערביות, ביניהם ערביי ישראל שלחמו בישראל בתש"ח, היה מצב מלחמה. היות שכך, הרי שכל ערבי באשר הוא, הינו בחזקת אויב (כפי שנהגו האנגלים והאמריקאים בגרמנים שישבו בתחומיהם, גם אם הם ישבו שם שנים על גבי שנים כמו בדרא"פ) ממילא, הוטלו עליהם מגבלות.

לגבי הסיכוי לשלום אחרי ששת הימים, חלוקות הדעות. רבים מאד טוענים כי אכן היה סיכוי לשלום אלא שגולדה, בגאווה ישראלית אופיינית לאחר הנצחון המוחלט בששה"י, מיסמסה ופיספסה אותו בידיים. אחרים טוענים כי לא היה שום סיכוי.
מחקרים שפורסמו לא מזמן מאוששים את הטענה כי ממשלת ישראל דחתה הצעות שלום קורצות.

אבל אתה שוב שוכח כאן עובדה קטנה. ישראל דחתה כמה פעמים הצעות שלום, נכון. אבל כמה פעמים דחו מדינות ערב הצעות שלום? הם הרי לא קיבלו ולא השלימו כלל עם קיומה של ישראל בשטח...

מי אמר לך שבגין שיקר כשהכריז על כוונתו לתת אוטונומיה לפשלתינים? (אגב, הוא מעולם לא דיבר על יותר מאוטונומיה...) בדקת? נתנו לזה סיכוי בכלל, או שמיד עם הירצחו של סאדאת כל הסיפור נפל...

הסכמי אוסלו משולים לרשת דייגים, אלא שיש בהם יותר חורים מרשת.
ההסכמים האלה הם בעייתים בכל קנה מידה, גם משום שאין עליהם פיקוח של צד שלישי, גם משום שאין בהם שום מחויבות להסכמי קבע (מלבד אמירה) וגם משום שהסכמי הביניים מחסלים עם הזמן את קלפי המיקוח של צד אחד, בעוד קלפי הצד השני נשארים שלמים.

לא יודע כמה התעמקת בהסכמי אוסלו, אבל גבינה שוויצרית היא חדר אטום לידם.

ביבי אמנם מעולם לא התכוון למלא את הסכם אוסלו, אבל הסכם אוסלו עדיין המשיך.
ביבי בכלל היה אבי אבות הטפשים. התנהלותו בפרשת המנהרות מתאימה יותר לשימע'לה הבובה המזמרת מאשר לראש ממשלה...
ועליו נאמר (ביבי יביא שלום, בטוח...)

אחר כך עלה שוב ברק, איש השמאל שבאמת התכוון להשיג שלום עם הפלסטינים, אבל התנהלותו היתה המטומטמת ביותר שידע המזרח התיכון מאז ימי הסולטן מורד... וגם זה לא קשור הנה.

סתם הערה: אם אתה מחפש ראיות לפאטרנליסטיות ולהתנשאות הציונית-ישראלית על הערבים, אין דוגמא טובה מברק (עיין "במרחק נגיעה", "חרקירי", "והרשות נתונה"...)

בקיצור, היסטורית אתה מדבר שטויות.

אני לא חסיד גדול של הציונות. אני שונא את התנועה הזו בערך כמו שאני שונא את הרעיון הפאשיסטי או הקומוניסטי סטאליניסטי.

אבל אם אנחנו מדברים על היסטוריה, על תסלף אותה כדי להטות אותה לצידך, תשאיר אותה נקיה.

לסכסוך יש שני צדדים. אשמים בו הישראלים בדיוק כפי שאשמים בו הערבים. שניהם אשמים בו (למען האמת אשמים בו יותר הערבים, וודאי אם לא ניקח בחשבון מסורות וכו')
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/1/2003 21:02 לינק ישיר 

אין לי כוח ורצון להתייחס לכל מה שכתבת, יהודי מרחוק (כמה רחוק?)
אבל אתייחס למה שכתבת על יהודי מרוקו שאותם כיבדו וכו' וכו' וכו'.

וכו' וכו' וכו' שטויות שהרגלת את עצמך לטעות בהן.

כי גם ביהודי מרוקו טבחו, וגם בהם הרגו (הטבח במכנס, הטבח במרקש) עוד לפני מאות שנים. גם אותם שדדו, אנסו, אסלמו, בזזו.
אולי לא בעוצמות שסבלו מהן יהודי אשכנז, אבל, היי, אל תשכח, אשכנז זה פשוט מקום תרבותי יותר... עם נימוסי "שולחן" תרבותיים יותר...

אז חבל לדבר על הסבל שסבלו "רק" בארצות אירופה, כאשר בתימן, עיראק, טוניס, מרוקו וסוריה סבלו גם כן, בעוצמות ראויות מספיק להיקרא 'סבל'.

עכשיו - אחרי שהרסנו לך את בסיס התיאוריה - מה בדיוק רצית לומר?...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2003 20:42 לינק ישיר 

יהודי מרחוק שכח לחתום את הודעתו במילים אלו:

עד כאן הנרטיב של הסיכסוך היהודי-ערבי על-פי ארגון הטרור אש"פ.

הביא לדפוס: יהודי מרחוק.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/1/2003 17:42 לינק ישיר 

אז אם נכנסנו לסד הפוליטי אנסה להסביר כאן איך אני רואה את המצב.

הסכסוך היהודי ערבי בניגוד לסכסוך היהודי נוצרי הוא סכסוך קצר. עד התחלת התנועה הציונית לא היה סכסוך מהותי בין יהודים וערבים ויהודים וערבים חיו בשלום אחד עם השני בארץ ישראל ובמדינות ערב. כבר כאן אני אענה לאלו שיזכירו את הטבח בחברון ועוד כמה סכסוכים בין ערבים ליהודים. מעולם לא היתה אנטישמית מצד הערבים כלפי היהודים וכל דבר שקרה היה בגדר סכסוך מקומי בניגוד לנוצרים שהסבילו וטבחו ביהודים כשגרת חיים.

התובנה של הסבסוך היהודי ערבי כסכסוך צעיר שהתחיל עם הקמת התנועה הציונית הוא חשוב מאוד. וחשוב לא פחות הוא לזכור עד כמה עמוק הקשר בין יהודים לערבים. תחילת הקשר הוא בקשר דם בני ישמעל (ישמע אל, למי ששכח את מהות המילה) ובני ישראל אחים הם. וכפי שאני רואה זאת מוטלת עלייהם מצווה לחיות כאחים. יש מעטים, מעטים מאוד שטוענים שלזה המשיח מחכה, לשלום בין האחים הללו. ואכן מאז ועד תחילת הציונות הערבים כיבדו את היהודים שעל פי התפיסה מוסלמית אינם כופרים. אפשר להזכיר את תור הזהב של יהודי ספרד תחת שלטון מוסלמי שהפך לאינקוזיציה נוצרית שהובסו ההערבים על ידי הנוצרים. אפשר להזכיר את יהודי מרוקו שהיו חלק מכובד בקהילה וכו וכו. וכמובן מנגד העולם הנוצרי שטבח וטבח וטבח עד שכמעט והצליח במזימה האיומה לחסל את העם היהודי.

ואז קמה התנועה הציונית.
אין כמו באי הפורום הזה להבין את יחסה של התנועה הציונית לערבים. הרי התנועה הגזענית הזו ראתה את עצמה כמובילת המודרנה המשכילה אשר מביאה את אירופה המשכילה אל הלבנט. כך הם התייחסו לערבים השחורים וחסרי ההשכלה, כך הם התייחסו אל בני עדות המזרח השחורים וחסרי ההשכלה וכך הם התייחסו אל החרדים אשר סרבו ומסרבים לראות בתרבות המערב הנוצרית את האורים והתומים. הדוגמא הברורה ביותר של התנועה הציונית היא טומי לפיד, אדם שונא כל מה שהוא לא.

וכך באו הציונים והחלו ברגל גסה להכיל תרבותם המפוארת בארץ ישראל. בהתחלה היו בינייהם שנשאבו אל קסם המזרח והבינו שהחיים בארץ ישראל חייבים להיות יצירה משותפת ליהודים וערבים. כאלו היו חלק מאנשי השומר. אך מבצעי הרעיון הציוני ונושאי הדגל הקיבוצים סגרו עצמם בתוך הבועה כשהם מסרבים להכיר בכל מי שהוא לא הם. הם לא רצו את בני עדות המזרח בתוכם לא את הערבים וכמובן לא את החרדים.

השנים עברו ופרצה מלחמת העולם השנייה ואיתה זוועת עולם, השואה. שלאחריה הצליחו הציונים להקים את מדינת ישראל. ואז פרצה מלחמת העצמאות.
כן, מדינות ערב סרבו לקבל את הגוף החדש שקם וישראל הצעירה ניצלה הזדמנות זו על מנת לגרש את ערבי ארץ ישראל. כן, יש עוד כאלו שמאמינים שהם ברחו. מאותו רגע איבדה התנועה הציונית כל זכות קיום. אנשים שהיו לפליטים עשו לאחרים את אשר עשו להם, גירוש. מאותו רגע נזרע זרע האייימים אשר אנו משלמים את מחירו עד היום. אין לי יכולת להבין איך האנשים שראו את ניצולי השואה מגיעים ושמעו את סיפורייהם המזוועים נתנו את הפקודה לגרש אנשים מביתהם. ורצוי לזכרו שרוב ערביי ישראל לא היו חלק מהמלחמה בין ישראל החדשה למדינות ערב, הם היו הקורבן.

והתנועה הציונית לא הפסיקה,. מסוף המלחמה ועד 1956 הם החזיקו את ערביי ישראל בסגר וסרבו להכיר בהם כחלק ממערך החיים בארץ ישראל. מדינות ערב לא השלימו עם המדינה הצעירה ותקפו שוב ב 1966 . מדינת ישראל נחלה נצחון מדהים שלאחריו באה אופוריה מטורפת ובמקום לנצל את המעמד להחזיר את הפליטים לבתייהם ולכונן שלום עם ירדן מצריים, סורייה ולבנון נאצר חיכה לרבין וחיכה וחיכה.

שוב ההתנשאות הציונית הרימה ראשה.
ואז התחיל הכיבוש. נאור? כיבוש איום ונורא שתחת עינה הכבדה של הצנזורה הסתיר התנהגות מתנשאת חייתית וברברית של אלו שהורגלו להיות המדוכאים. המדוכא הפך למדכא. והערבים? בהתחלה סבלו את רוע הגזירה והיה נראה כאילו אפשר לחיות יחדיו. אבל הכיבוש האכזרי לא נתן לזה לקרות.

ואז הגיע שחקן חדש ישן לתמונה המתנחלים. לא רק שהם לא ראו בשטחים אדמה שצריכה לחזור לבעליה, קלף מיקוח. הם הכילו עליה את דין התורה שלא היה ולא נברא. הם ראו בציונות ובהתנחלות תחילת הגאולה. ההתנחליות לא רק שהיו סדין אדום לפלסטינים גם היו סיבה לעוד ועוד אכזריות כלפי העם הנכבש.

ואז באה עוד מלחמה 1973 ואיתה התנחלויות בסיני ואחריה משב רוח רענן השלום עם מצריים. למי שלא זוכר או לא קרא הסכם השלום עם מצריים מדבר על התחלת פתרון הסכסוך גם עם הפלסטינים. ואז התחילה תקווה פלסטינית שהנה עוד מעט תוסר רגל הכובש יחזרו המתנחלים לישראל ותוקם מדינה פלסטינית.

אך הם יכלו לחלום על זה כי ממשלת ישראל לא חלמה על לדבר עם פלסטינים. בגין ושרון שיקרו בכוונתם. ולא רק זה אלא החליטה ללא כל סיבה נראית לעין לחסל את התגבשות התנועה הפלסטינת בלבנון שהיתה תקווה לא קטנה של העם הפלסטיני.
ואז בא הסכם אוסלו ואיתו התקווה הגדולה. הנה הכובש ומתנחליו הולכים והשלום יגיע לאזור. ואז נרצח רבין ועלה ביבי ומחק את הסכמי אוסלו מתוך כוונה תחילה. והחלום שהיה קרוב נעלם לחולוטין. הפלסטים הבינו שאת מרכז הסכסוך ההתנחלויות אין מי שיפנה. והם רואים בהתנחלויות את מרכז הסכסוך!. לא כל כך מעניין אותם לקבל את זכות ניקוי הזבל בחברון ובעזה הם רוצים מדינה בלי התנחלויות בתוכה. אבל את זה מדינת ישראל מסרבת לקבל כי המתנחלים הפכו כל כך אלימים שממשלות ישראל פוחדות שהם יתקפו את חייל צה"ל ותפרוץ מלחמת אחים.

אין לי ספק שהיחס המזויע לערבים עם תחילת ההתיישבות הציונית ועד היום מוביל לכל אשר קורה. כי הרי ידוע שיחס גורר יחס. הרי ידוע שמי שחוטף בסוף מחזיר ויותר מכך ידוע שאי אפשר לזלזל בתרבותו ואורחות חייו של הזולת.

כן, אני מאשים את גסות ליבה והתנשאותה של הציונות ומדינת ישראל ביחס שהיא זוכה מהערבים.

יותר מכך ניהול הסכסוך הזה מהצד הישראלי לא רק שהיה חסר לב אלא ננהג בטיפשות וחוסר הבנה של נפש האדם באשר הוא. הרמיסה הגזענית של הערבים הובילה לכך שהקיצוניים המוסלמים הצליחו להוביל את הדרך בדיוק כמו שאת מדינת ישראל מובילים היום הקיצוניים היהודים. צר לי וכואב לי שהחרדים שסבלו סובלים ויסבלו (ממשלה בלי חרדים הולכת לקום) מנחת זרועה של הציונות לא מבינים שגם בני עדות המזרח והערבים נמצאים תחת אותה מטרייה מחוררת שאינה מגינה מפניה היריקות של הציונים.

בתוך ליבי אני מאמין שהשלום הישראלי פלסטיני הוא מצווה ורצון האל.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2003 13:41 לינק ישיר 

לי ברור שבכ"ז ישנם רמות שונות של מקום סכנה.

מה שלא ברור בכלל הוא, שבחו"ל ישנה הגנה טובה יותרדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2003 13:30 לינק ישיר 

אכן.

לכן, אם על אדם להרחיק ממקום סכנה, עליו לקחת את ילדיו ולהמריא מכאן ל...

אלסקה.

אחלה מקום. בדוק.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/1/2003 13:15 לינק ישיר 

אכן כך.
דבר שעדין אינו מכשיר אדם לסכן את בני ביתו.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2003 13:12 לינק ישיר גם על החלוצים אמרו שהם אינם נורמלים לחלוטין...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/1/2003 13:11 לינק ישיר 

לא צריך להקצין לאף צד.

זה עדין לא אומר, שמי שהולך לגור ברובע המוסלמי נורמלי לחלוטין.

ואין שום השוואה בינו לבין מי שגר בתל אביב.

בכ"ז ישנם רמות שונות בהגדרת מקום סכנהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2003 12:59 לינק ישיר 

מצער מאד לראות עד כמה יהודי יכול להיות מרחוק.
ואולי, רק אולי, הוא לא כל כך יהודי? מקווה שעוד יחזור לישראל, ויהיה טיפ'לה יותר קרוב, ואולי ידבר וירגיש אחרת.
כל באיה לא ישובון.... (בצד החיובי של העניין)____________________________
הכל מה'. הכל לטובה. תן חיוך!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/1/2003 12:43 לינק ישיר 

יהודי מרחוק,

אני מקווה שאתה חש בנוח בעולם החלומות שהרכבת לעצמך.

רק כמה עובדות ושאלות:

א. אם ההתנחלויות הן הגורם למלחמה, מדוע הוקם אש"ף עוד לפני מלחמת ששת הימים? יכול להיות שהפדאיון רצחו וטבחו בגלל ההתנחלויות ברמת-אביב, הרצליה ויהוד?

ב. לדעתי, מרבה ישובים יהודיים בארץ-ישראל השייכת לנו - ורק לנו - מרבה ביטחון.

ג. ההשוואה הנואלת בין הטרור הפלסטיני - הרוצח נשים ועוללים ללא אבחנה - להקמת ישובים יהודיים ביש"ע (שלא גרמו להרג של אף אדם) רק מראה עד כמה הפנמת את תעמולת האוייב האש"פי. במילים פשוטות, הפכת לאש"פיסט.

ד. תמשיך לחלום חלומות שהמצב "יגמר בקרוב". כי אחרי שתפנה את היישובים ביש"ע, תבוא הדרישה לפנות את הגליל ואת האיזורים בהם קיימת אוכלוסיה ערבית.

תקשיב לערבים.

תקשיב לעזמי.

הם אומרים זאת במילים ברורות.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/1/2003 12:43 לינק ישיר 

"אחינו הפלסטינים" ????????

איך בדיוק איך אחים שלנו ???

אז אני מבין שאתה בעמדת המתנה שם בחו"ל עד שתגיע הממשלה הזו שתיתן את ארצינו "חזרה" לפלסטינים המסכנים, ואז תחזור חזרה לפלסטין , נכון ?
וגם תספר להם שאתה יהודי מרחוק ?
(אם תספיק לספר משהו, לפני שיעשו בך לינץ' קטן).

אולי אני ילדותי, אבל אתה אחד משניים, או תמים בצורה מוגזמת או מטורף !

דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2003 12:40 לינק ישיר 

יהודי מה-זה-מרחוק,

לפלשתינאים שלך אל תקרא בבקשה 'אחינו', דבר בשם עצמך.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/1/2003 12:31 לינק ישיר 

הסקנת המסקנות של ילדותית.

אני מאמין שההתנחלויות הן הגורם למלחמה ביננו לבין הפלסטינים.

מרבה התנחלויות מרבה מלחמה.

הטרור הפלסטיני הוא שיטת לוחמה ברברית בדיוק כמו הטרור שבהקמת התנחלויות. לצערינו הרב הטרוריסטים הקיצוניים משני הצדדים מובילים את הדרך.

אבל זה יגמר בקרוב. אחת ממשלות ישראל הבאות תפנה את ההתנחלויות, תחזיר את המתנחלים הביתה ותכונן שלום אמת עם אחינו הפלסטינים.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > 3 משפחות יהודיות עברו לגור ברובע המוסלמי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.