בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · בחדרי חרדים ·

מסעיר מאוד: משנת חינוך לשי פירון עצמאות 65 - גיוועלד!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/4/2013 15:39 לינק ישיר 
מסעיר מאוד: משנת חינוך לשי פירון עצמאות 65 - גיוועלד!

מי שלא קרא שיקרא! ויגיב...

משנת חינוך לשי פירון עצמאות 65

65שנות חינוך מדהים... 

65 שנה למדינת ישראל גם בלי שיעורי התורה!

 

65 שנה!!! מי היה מאמין שמדינתנו הקטנה תשרוד ותצליח להתמודד כנגד כל הסיכויים, ועוד בצורה כזאת טובה הכוללת יציבות כלכלית וביטחונית ועל אחת כמה וכמה פורחת בתחום החינוך המפואר.

 

בוא ננסה לחשוב על מה חוגג הישראלי הטיפוסי כשהוא מנפנף בדגל וב'נפנף' של ה"על האש".

אין ספק שיש סיבה לחגוג:

 

 65 שנות חינוך משגשג שרק הולך ומוכיח את עצמו ודור אחרי דור נראה מחונך ומוסרי בעל ערכים יותר מקודמו.

65 שנות פריחה של חברה יציבה בעלת אופי ציוני מובהק עטור פטריוטיות ורצון לתרום כמה שיותר למדינה.

65 שנים שכלכלת המדינה הולכת ומשתפרת, אחוז העוני הולך ופוחת ואיכות החיים הולכת וגדלה.

65 שנה שראשי המדינה, שבתמונתם מעטרים כל כיתה בבית ספר וגן, רק מוכיחים עצמם כאנשים המהווים ומשמשים דוגמא למוסריות ושמירת חוק.

 

65 שנה של אוטונומיה חינוכית לכל המגזרים, השכלה, שיעורי תורה, ספורט וכו'

אני לא אלאה אתכם...

 

המקסימום שאפשר להשתמש עם התוכן הכתוב לעיל זה חומר לסטנדאפיסט זול, האמת שאחרי 65 שנה המציאות טופחת על פניהם של כל הוגי הציונות ומוכיחה יותר מכל שליהודי יש הוראות יצרן שכל החורג מהם מקבל את התוצאות הקיימות במדינה.

ויפה מבטא את זה מחבר הספר "ימי החנוכה בהלכה ובאגדה":

"בדור שלנו אנו רואים את תוצאותיו ההרסניים של החינוך הקלוקל. כבר אין צורך להטיף מוסר, העובדות העגומות והמצערות מדברות בעד עצמן. לצערנו, החינוך – לא חינוך – המוקנה כיום בבתי הספר הכלליים, הביא את הנוער להתדרדרות נוראה, השוברת שיא חדש מידי שנה בשנה.

אין צורך להרבות בהבאת עובדות, על אשר מתחולל במערכת החינוך בארץ. הדברים ידועים ומפורסמים, ו"למפורסמות – אין צריך ראיה", אולם נביא כאן רק מספר ציטוטים, ממנהיגים, אנשי רוח ואנשי חינוך, אודות החינוך בארץ. ומי יתן ויהיו דברינו אלה לתועלת ההורים, אשר יהיו מספיק כנים עם עצמם, ודי אמיצים כדי להסיק את המסקנה המתבקשת.

ח"כ אריה נחמקין: "החינוך הסוציאליסטי החילוני פשט את הרגל. אני רוצה שיבינו שאין זו פליטת פה אלא תוצאה של הרהור עמוק. לא רווחה כלכלית אלא רוחנית היא המפתח לבעיה. מה שניסו למכור – לא היה מתאים לציבור  שאותו ניסינו לחנך. חינוך יהודי מסורתי מתאים יותר לציבור זה."

עזר ויצמן בראיון ל'דבר השבוע': "בבתי הספר יש לנו כישלון חינוכי טוטאלי. לך תסביר לנוער, למה עליו להיות בת"א ולא בניו יורק... המנהיגות שלנו לא הבינה את חשיבותה של היהדות בבנין עמנו."

יחזקאל גבאי (מנהל בי"ס רנה קאסן): " מערכת החינוך גוססת, והיא דומה לגיבור של מערבון שנורה בחזהו, צועד שלושה צעדים ולאחר מכן צונח."

 

מורה ותיקה בבי"ס יסודי בגוש דן: "אם אדבר על כך בגלוי, ישר יעלו אותי על המוקד... להערכתי יש פשיטת רגל, קריסה, ריסוק אברים של המערכת כולה. אני חוששת שהתשישות והאימה הכריעו אותנו. האווירה עכורה. מולנו עומדים ילדים נקמנים. גדל דור שבלחיצה של הרף עין על כפתורי המולטימדיה, מקבל מידע על כל ענין ודבר שמתרחש בעולם, אבל העולם הפנימי שלהם טפל, עשוי רק דברים של חומר, אופנה, מוצרי צריכה. תחליפי החיים שלהם מעוררי רחמים. הם אבודים וזרים לעצמם. זה דור מעורר חמלה".

 

ח"כ יולי תמיר (בהתייחסה למצב הגרוע בחינוך, מפרוטוקול ועדת החינוך והתרבות 19.11.2003): "בנתונים האלה אנו רואים את פניה של החברה הישראלית. זה לא קשור למערכת החינוך, מערכת החינוך חיה בחברה, היא לא מנותקת מחברה. אנחנו חברה בלי כיוון, בלי אידיאולוגיה.העולם החרדי שאני לא שותפה לו... הוא עולם עם ערכים מאוד מגובשיםאז הוא מצליח להעביר את זה בבית הספר... אני אדם חילוני במהותי, אבל אני מוכרחה להודות שיש יתרונות חינוכיים. אפשר לעשות פה אלף דיונים, ולקרוא לשרה להתפטר, וכך גם למזכירות הפדגוגית. אני אומרת לכם, זה חסר כל חשיבות לחלוטין. כי המחלה הזאת היא עמוקה מדאי, היא ערכית מדאי, היא קשורה למבנה החברה שלנו, ולכן כל הפתרונות שאנחנו מציעים, הם קצף על פני המים. הם לא יעשו שום דבר. אני אומרת את זה, לא בגלל שאני יודעת איך מטפלים בזה, אבל אני גם לא אוהבת סתם להגיד הצהרות שוא. אין תרופה לבעיה החינוכית במדינת ישראל." (עד כאן מהספר הנ"ל)

גברת יולי תמיר ישמעו אוזנייך מה פיך מדבר, את עצמך מודה שבעולם החרדי יש ערכים מאוד מגובשים, אז אולי תביני שזה שסטינו מהדרך של הסבא של סבא שלך, גרמנו לכשלון שאת מודה לו?

אם פעם ה'קיבוצניקים' היו מלח הארץ בעלי הדרך ארץ , מלאי הערכים וגדשו את כל החיילות הקרביים בצבא, היום הם כבר מעדיפים לטייל ולעשן נובלס (כמו שהם אומרים ש'נובלס' זה ראשי תיבות: נולדנו וגדלנו בקיבוץ לעשן ס...)

אז אין ברירה אלא להודות ששיעורי תורה הם ההוראות יצרן של היהודי, שיעורי תורה מפי צדיקים אמיתיים הם היחידים שיכולים לעצב את היהודי, כי לכך בלבד הוא נוצר!

בציבור החרדי ניתן לראות שולחן שבת וחג המלא במשפחתיות, שיעורי תורה, שמחה ותכלית, בנים ובנות שמכבדים את הוריהם כי כך בוראם ציווה. ניתן לראות בעל שמשמח את אישתו בערבי החגים בתכשיט או בגד יפה כי כך בוראו ציווה.

יהודי שלומד בשיעורי תורה ולא מכה, לא מעשן סמים ומתמכר לאלכוהול, מדלג מאישה לאישה וחי לו חיי הוללות כי בוראו אסר עליו. וכן הלאה.

נכון, אני לא חי בבועה, אני יודע שגם מתחת לשטיח המקסים יש הרבה לכלוך, אבל זו כבר בעיה של מי שלא רוצה להפעיל את היהודי לפי הוראות היצרן שבוראו נתן למשה בהר סיני לפני אלפי שנים. הוראות יצרן מדהימות שניתן ללומדן בשיעורי תורה שנים על גבי שנים מבלי שימאסו.

 

לסיכום:

חוגגים 65 שנה, אין לי מושג על מה, אם היו מציעים לציבור במדינה עיר יפה בחוץ לארץ עם דירות מוכנות ושקט, ודאי לי שהרוב המכריע היה אורז מטלטליו ונס מפה כל עוד נפשו בו.

אז על איזו ציונות אתם מדברים?

המדינה היא בסך הכל ביזנס מצליח של הטייקונים הגדולים שמצאו להם דרך לחיות על חשבוננו ואין פה כלל דמוקרטיה אלא פיאודליזם כמו שהגדיר את זה ד"ר ירון זליכה בהרצאה מדהימה שניתן למצוא ברשת בשם "האם מדינת ישראל מושחתת"

חג "עצמאות" שמח לכולם.

 

 

תגיות:

חינוך, הרב שי פירון, שי פירון, שיעורי תורה, עצמאות, יום העצמאות, ירון זליכה, דוקטור ירון זליכה

 

עצמאות, יום העצמאות

 
מקורhttp://dosimnews.blogspot.co.il/2013/04/65.html

תוקן על ידי בשםהשם ב- 15/04/2013 15:52:28
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/4/2013 20:23 לינק ישיר 

הגעת עד לרוטר עם הכתבה ה"מקוממת" שלך.תוקן על ידי חמקעבר_חלף ב- 15/04/2013 20:23:24
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/4/2013 21:11 לינק ישיר 

האמת כואבת מאודדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/4/2013 21:53 לינק ישיר 

מה קשור מר פירון המסכן ?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-16/4/2013 20:08 לינק ישיר 

שמילו כתב:
מה קשור מר פירון המסכן ?

שיבין מה החינוך הטוב ביותר לעם היהודי ... !דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-16/4/2013 20:18 לינק ישיר 

מסעיר לא.
אבל חזק בהחלט כן. 
דברי אמת ניכרין.
יש"כ!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מסעיר מאוד: משנת חינוך לשי פירון עצמאות 65 - גיוועלד!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר