הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · בחדרי חרדים ·

אני מחפש המלצה לקניית מייבש

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/11/2004 12:39 לינק ישיר 
אני מחפש המלצה לקניית מייבש

הגשמים בפתח . איזה חברה מומלצת ? ואיפה יש מחירים טובים ?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2004 12:51 לינק ישיר 

סיפור אישי.
היה לי פעם מיבבש מתוצרת אנגלית.
באחד הימים התקלקל השעון (טיימר)
500 ש"ח אמרו בחברה.
פניתי למחסן חלפים שמכר לי את השעון ב130 ש"ח.
פרקתי, התברר לי שיש 8 חיבורים (מעין שקע תקע בכל מייני צבעים)
מה נכנס למה?
התקשרתי לחברה, יש לכם סכמה? שאלתי.
אדוני, כך אמרו, רוצה סכמה? אין! יבוא טכנאי תשלם 500 שח!
אבל יש לי שעון מצויין, רק מה נכנס למה?
500 ש"ח!!!
טוב שילמתי... (הורידו 50 ש"ח כי היה לי טיימר חדש...)

אחרי שנה שוב בלגנים.
הלכתי על א.א.ג.. לא עם חישנים דיגיטלים, אלא פשוט גדול וטוב.
מכשיר מדהים!!!
אחריו תשכחו מהחוטי כביסה, שלי מלאי אבק, גם בקיץ!

(הסבירו לי שאלו עם החיישנים מתקלקלים מהר, אני נהנה ממנו עד הגג. יש גם דגמים פשוטים של חברות אחרות, הכי חשוב לברר על השרות. המכשיר בעקרון פשוט ולא מתקלקל מהר. חפש חור להוצאת אויר במיקום טוב.)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2004 13:12 לינק ישיר 

באתר www.zap.co.il
תוכל להשוות מחירים, ולקרוא תגובות גולשים על מייבשים ספציפיים.

לינק ישיר למייבשים, מסודר לפי שביעות רצון הלקוחות.

http://www.zap.co.il/models.asp?sog=E-drayer&orderBy=rate&TheNOR=72

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2004 13:17 לינק ישיר 

ראיתי בשפע שוק 999 ש"ח למייבש, השאלה מי ומה, זאת איני יודע.

בברכה,

עמיר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2004 14:46 לינק ישיר 

תודה לשולח בפרטי

כתבה שהתפרסמה בהמודיע שבוע שעבר

#קונים מייבש. במה כדאי להתמקד?#

המייבשים כבר כבשו ממזמן את מקומם של חבלי הכביסה, והמחירים הזולים יחסית הביאו להחדרתם כמעט לכל בית * יש ביניהם זולים ויקרים, משוכללים פחות ויותר, והשאלה: במה כדאי להשקיע? * וגם למי שכבר רכש – איך להפיק מהמייבש מקסימום תועלת ובצריכת חשמל פחותה

כמו יתר הדברים, גם רכישת המייבש נעשית בדרך כלל ברגע האחרון או ברגע שאחרי האחרון. כך עולה מדיווחיהם של רשתות מוצרי החשמל, הרגילים לכך שגלי המכירות הגבוהים של המייבשים מתרחשים תמיד עם הופעתם של ניצני החורףהמוקדמיםהמימטרים העזים, כאשר התליה על חבלי הכביסה הופכת כבר לבלתי אפשרית. אז נרשמת מידי שנה הסתערות היסטרית של קונים על החנויות, המגיעים לרכוש מייבש ובלבד שהררי הכביסה יזכו סוף סוף להגיע לייבוש המיוחל.
המייבש, שכבר הפך לחלק מהנוף במרבית הבתים, חדר לא במעט בשל תרבות הבניה שאפיינה את הפרוייקטים החדשים, היוקרתיים דוקא. למתחם המיועד לחבלי הכביסה מוקצב משום מה שטח דל, כך שהברירה היחידה היא לעבור לשיטת הייבוש המיכנית, על יתרונותיה ומגרעותיה.
ובניגוד לבן משפחתו של המייבש, מכונת הכביסה, לא מדובר במערכת מי-יודע-מה מורכבת העשוייה מרכיבים רבים ויקרים. עקרון הפעולה של המייבש פשוט למדי, כך שהמחיר הזול של המייבש אינו אמור להצביע על איכות נמוכה====נושא התופים מפלדה=== שתרתיע את הקונה באופן טבעי. דווקא במייבשים ניתן למצא מכונות איכותיות ויעילות הנמכרות במחירים זולים, כאלו שיאפשרו למשפחה ליהנות משירותי הייבוש במשך שנים ארוכות, וללא שייוצרו בה כל בעיות מיוחדות.

#גודל ותכולה, וגם כיוון הדלת
ישנם, בכל אופן, חילוקים שונים בין דגמי המייבשים, שאותם כדאי להכיר קודם שלב הרכישה בחנות:
גודל המייבש הוא פחות או יותר סטנדרטי. הדגם הפופולרי הוא עם הפתח בקדמת המכונה, מה שמאפשר להניח את המכונה על מכנות הכביסה וכך לחסוך מקום יקר בשטחה של מרפסת הכביסה המצומצמת בדרך כלל. קיימים דגמים בעלי פתח עליון, אם כי הם סובלים מחוסר ביקוש. אלו מלבד היותם בלתי נוחים לשימוש, נחשבים גם ליעילים פחות בהשוואה למייבשים בעלי הפתח בצידי המכונה שפעולת הייבוש בהם מהירה יותר.
ואם תרצו – תוכלו להשיג גם מכונת כביסה וייבוש משולבת. הם נחשבים לחדשים למדי בשוק כך שהיעילות שלהם טרם עמדה במבחן השנים. בארץ נדיר למצוא מערכת משולבת מסוג זה
התכולה היא המרכיב החשוב ביותר במכונה, ולכן יש לשים על כך דגש. הדגמים המובילים מכילים כביסה במשקל של 5 ק"ג, אולם ישנם דגמים של 3 ק"ג כמו שניתן למצוא בעלי תכולה גבוהה של 7 ואפילו 10 ק"ג. מאחר וככל שהמכונה דחוסה יותר כך מתמשך תהליך הייבוש וצריכת החשמל גודלת – מובן כי למשפחה ברוכה הנוהגת להשתמש במייבש בקביעות, מומלץ לרכוש את המייבש בעל הקיבולת הגבוהה ביותר.
ושימו לב: הדגמים בעלי הפתח העליון מוצגים אמנם כבעלי תכולה של 5 ק"ג, אך למעשה הם מכילים 4.5 ק"ג.
ישנם מייבשים המצוידים בדלת צדדית שניתן להחליף בה את כיוון הפתיחה. הדבר חשוב במקרה בו המייבש מוצב לצד מכונת הכביסה, ואז ניתן לכווין את הדלתות כך שיפתחו זו מול זו וניתן יהיה להעביר את הכביסה מהמכונה למייבש בצורה נוחה. פירוק הדלת והתקנתה בצורה הפוכה נעשית בצורה פשוטה וקלה.
גם בגודל הפתח ישנם גדלים שונים: מרבית המכונות מצויידות בפתח בגודל סטנדרטי, וישנם מייבשים בעלי פתח גדול יותר המקל את שליפת הכביסה מהמכונה. ישנם דגמים בהם הדלת נפתחת כלפי מטה ואלו כמובן נוחים פחות לשימוש.

#תכונות ייחודיות
השליטה על הטמפרטורה במייבשים אינה נתונה בידינו באופן מוחלט. ישנו כפתור המווסת את עוצמת החום בח50%, והוא מיועד למקרה שמדובר בייבוש בגדים עדינים. באם הייבוש הרגיל נעשה לדוגמא בחום של 3,000 ואט, תוריד לחיצה על הכפתור את עוצמת החימום ל 1,500 ואט. ונכון שישנם מייבשים בעלי מערכת דיגיטלית המווסתת את החום בהתאם לסוגי הבגדים, אולם מדובר במערכות יקרות (ומיותרות) שכמעט ואינם מצויים בארץ.
אך מה שבהחלט כדאי לדרוש הוא את תכונת ה'קריס קרוס': זוהי פעולה הנעשית בכל כמה דקות, כאשר התוף נע ימינה ושמאלה במשך שניות מספר כדי למנוע קימוט של הבגדים. בפעולה זו גם מוזרם זרם אויר המנפח את הבגדים ומונע את התקמטותם.
בהקשר זה ישנם תכונות דומות, כמו תוכנית הממשיכה את סיבוב התוף גם לאחר הייבוש או שמסובבת את התוף כל מספר דקות על לפתיחת הדלת בכדי למנוע קימוט של הבגדים.
זמן הייבוש נקבע מראש באמצעות הטיימר (המכני או הדיגיטלי). אנו קובעים מראש את זמן הייבוש, והמייבש פועל עד תום הזמן גם כאשר הבגדים יבשים. בצורה זו עלול המייבש להמשיך ולפעול גם אחרי תום ייבושם של הבגדים, מה שגורם לבזבוז אנרגיה וגם לפגיעה בבגדים. מצוי גם שהמייבש מסיים את פעולתו עוד בטרם התייבשו הבגדים.
בכדי למנוע מקרים שכאלו מומלץ לרכוש מייבש שבו מותקן מפסק אוטומטי. במייבש זה מותקנים חיישני לחות סביב התוף הבאים במגע עם הכבסים, ומודדים את מידת הלחות שלהם. כאשר הבגדים יבשים לחלוטין החיישנים מפסיקים את פעולת הייבוש אוטומטית, וכך חוסכים זמן ואנרגיה, מונעים קימוט ומגינים על הבגדים מנזקי חום מיותרים.
לא תמיד מותקנים החיישנים בתוף דווקא. לפעמים הם ממוקמים ליד פתח פליטת האוויר, שם הם מודדים את רמת הלחות באוויר הנפלט מהמייבש ומסיקים האם היבוש הסתיים. החיישנים הממוקמים בפנים התוף נחשבים למדויקים ביותר, מה גם שניתן לכוונם גם להפסקה בשלב שבו נשארת בבגדים מעט לחות והיא מאפשרת גיהוץ קל ונוח במידה שהגיהוץ נעשה מיד לאחר הייבוש .
ולמרות שככל שהספק הוואט גבוה יותר כך המייבש 'זולל' יותר חשמל, אך אחרי הכל זהו המודד ליעילותה של המכונה. הספק וואט גבוה מלמד על יעילות גבוהה, ואומר כי המכונה תבצע את הייבוש בפרק זמן קצר יותר.
התכונות למיניהם אכן חיוביות, הטקסט שלך כאן אך # ר' חיים קרייזמן, מ'קרייזמן מזגנים ומוצרי חשמל']# הטקסט שלך כאןשחשף בפנינו את רזי המייבש מסתייג מההמצאות למיניהם: "יש לזכור כי ככל שהמכשיר משוכלל יותר – באותה מידה הוא חשוף לבעיות. הפונקציות אמנם חשובות, אך אם ניתן לוותר עליהן, עדיף לרכוש מכונה פשוטה שבה הסבירות להתרחשות תקלה אמורה להיות נמוכה יותר".

#המייבש החדיש: סגנון העיבוי
מרבית המייבשים פועלים בשיטת פיזור חום, לכן מותקן בהם צינור פליטה המיועד לשחרר את האוויר החם מהבית החוצה. מסיבה זו לא ניתן למקם את המייבש בחדר סגור ובודאי שלא בארון.
בשנים האחרונות החלו נפוצים המייבשים החדישים הפועלים בעקרון העיבוי ( CONDENSER). הם מצויידים במעבה הדומה לרדיאטור ביתי קטן המותקן בתחתית המכונה. האוויר החם והלח הנפלט בדרך כלל מהמכונה החוצה, מוזרם לעבר המעבה ההופך את האדים למים. המים נאספים למיכל איסוף מיוחד, משם הם מתנקזים לצינור הניקוז של מכונת הכביסה או שפשוט מרוקנים אחת לכמה ימים. מייבש בסגנון זה ניתן למיקום בחדר סגור ואפילו בתוך ארון.
קיימים גם מייבשים המופעלים על גז. בחו"ל הם שכיחים יותר מאשר בארץ, וזאת מאחר וכאן הפעלתו יקרה יותר לעומת החשמל. אולם אלו המשלמים מחיר זול עבור הגז (והשאלה הנשאלת: מדוע לא עברתם עדיין לחברה זולה? מ.ג.) – אלו יכולים לשקול את רכישת מכונה המופעלת על גז ולשלם פחות על הצריכה. אם כי לא ניתן להתעלם מהטענה לפיה איכות הגז בארץ ירודה; ישנם חלקיקי פסולת בגז המסוגלים לסתום ולפגוע בתיפקודה של המוכנה.
בכל מקרה, חשוב לדעת כי מהירות הייבוש תלוייה במספר גורמים שהזהירות בהם עשויה לחסוך:
#צפיפות הכבסים במכונה# - ככל שיש יותר אוויר בין הבגדים כך הייבוש מהיר יותר. לכן אם אתם ממהרים, כדאי להכניס פחות בגדים למייבש. אם המייבש דחוס באופן קבוע כדאי לשקול רכישת מכונה גדולה יותר. דחיסת בגדים מביאה להתקמטותם, וכן עלולה אף לגרום לנזק של קריעת הגומי בפתח המכונה.
מהירות התוף - מייבשים הפועלים במהירות של 1,000 סיבובים לדקה מאיצים את פעולת הייבוש ויקטינו את צריכת האנרגיה בכ30%.

#מחירים
מחירי המייבשים נעים החל מ890 ש"ח ועד ל5,000 ש"ח.
ה'אפולו' נחשב לדגם הזול האיכותי ומחירו כ1300 ש"ח. במייבשים היקרים מככבים מייבשי AEG המיכניים שמחיריהם נעים בסביבות ה2800 ש"ח.
התוספות בדמות החיישנים עם מייבשי העיבוי מייקרים את המכונה.
למייבש "מייטג" 4500 וואט ובעל תכולה של 10 ק"ג נחשב למייבש מוצלח עבור המשפחות הברוכות. למזגן אופציה להפעלה בגז, ובמידה ואתם מבקשים להפעילו על חשמל יש להתקין שקע בהספק חשמלי גבוה.
====מחיר?????====

המחירים היקרים נובעים בדרך כלל רק בזכות הייחוס המשפחתי של המכונה, כלמר: אתם משלמים מחיר יקר על המותג, ולא תמיד הדבר מוצדק. "מה שחשוב בעיקר" מציין קרייזמן "הוא לרכוש מכונה שלה תקופת אחריות ממושכת. ישנם מכונות הנמכרות עם 3 שנות אחריות, ופרט לבטחון שבאם יקרה משהו תזכה לשירות – יש בהצהרת האחריות משום מודד לאיכותה של המכונה: רק חברה היודעת כי המכשיר אכן מעולה, אינה מהססת לכסות את המכשיר בתקופת אחריות ממושכת".

מסגרת====
#מייבשים נכון#
טיפים וכללים לתפקוד נכון של המייבש. כך מקבלים תוצאה מושלמת במינימום נזק

#נקו את מסנן הסיבים לאחר כל ייבוש!# מסנן סתום מגדיל את צריכת האנרגיה ואת זמן הייבוש ומהווה סכנה לשריפה. וודאו לכן שהמסנן ממקום במקום נגיש הן בשעת הרכישה בחנות והן בעת מיקום המכונה בבית. אגב: ישנם טכנאים הממליצים שלא להסתפק בנקוי הפילטר אלא להחליפו אחת לשנה.
#הפרשת סיבים# בכל פעולה של ייבוש גורם המייבש להפרשת סיבים מהבגדים. הבגדים אמנם אינם נהרסים כתוצאה מהפרשת הסיבים, אך יחד עם זאת בגדים עדינים ויקרים כדאי לייבש באמצעים אחרים.
#בגד בגד לגופו# כדאי לייבש אריגים מאותו סוג: מגבות וחולצות טריקו דקות, למשל, מומלץ ליבש בשני פעולות נפרדות. זאת בגלל משך הזמן השונה הנדרש כדי לייבש כל אחד מהם.
#סחיטה מפחיתה ייבוש# ככל שהסחיטה במכונת הכביסה ממושכת יותר – כך פעולת היבוש מתקצרת. לכן עדיף להפעיל בשעת הסחיטה את מכונת הכביסה ברמה של 800 סיבובים בדקה, כאשר בצורה זו מתבצעת סחיטה מקסימלית.
#תוף איכותי# לאיכות התוף יש השפעה על מחיר המכונה, כאשר תוף עשוי נירוסטה יקר יותר ואילו התוף העשוי פח מוזיל את המכונה. יש לזכור כי תוף מנירוסטה עמיד לאורך זמן בפני חלודה ולא יפתח קצוות משוננים או שריטות עמוקות שיזיקו לבגדים. התוף העשוי אלומיניום, פח או פלסטיק אינם עמידים במיוחד.
#הברחת לחות# חובה לחבר את השרשור למכונה, ובמידת האפשר מומלץ למקם את פתח הצינור מחוץ לבית. כך מונעים לחות מיותרת. כלל זה נכון לגבי המייבשים הרגילים; מייבש הפועל בשיטת העיבוי אינו זקוק לצינור פליטה.
#תאורה פנימית# ישנם מייבשים בהם מותקן מנגנון תאורה פנימית. סגולתה שהיא מקלה את החיפוש אחר גרב אבודה במכונה או בגדים כהים.
#תו תקן – חובה# בדקו שמייבש מצויד בתו תקן ישראלי. מכונה שאינה בעלת תו תקן אינה שווה גם את המחיר הזול שאותו דורשים עבורה.

תוקן על ידי - ikuglir - 17/11/2004 14:53:21

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2004 16:03 לינק ישיר 

אני חושב שהאתר הזה יעזור לך, בבקשה.

http://www.wisebuy.co.il/product.asp?catId=11&prd_id=179&page_id=9

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2004 16:21 לינק ישיר 

לפני 13 שנים קניתי מייבש כביסה SPECTRA ,
ואנחנו מרוצים ממנו עד הגג !

אם אינני טועה אז הוא עלה לי משהוא כמו 1000-1100 ש"ח !

ב"ה אף פעם לא התקלקל ואף פעם לא עשה לנו בעיות !

ואפי' עברנו איתו 3 פעמים דירה !

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2004 20:50 לינק ישיר 

אולי יש מישהו שקנה בשפע? האם ידוע מי מיבא את זה?האם יש לזה קריס קרוס?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2004 21:04 לינק ישיר 

אני קניתי בשפע - ואני מרוצה
המכונה גדולה, נראית טוב, יש לו כל מיני פונקציות שלא היו בא.א.ג הישן ע"ה. בקיצור נראה חיובי
בע"ה ימשיך כך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2004 21:20 לינק ישיר 

אני ביררתי על המיבש של שפע וקבלתי תגובות מאוד שליליות

יש לו וואט מאוד נמוך ועשוי מחומרים זולים . הם קורים

לזה מאייר וזה חברה שמזמן נסגרה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2004 21:30 לינק ישיר 

מה זה וואט נמוך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2004 23:09 לינק ישיר 

ל-ikuglir מזל טוב ושמחים שחזרת לאחר שהודעת על פרישה לפני כחצי שנה, המשך להעשיר אותנו בהגיגך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2004 08:46 לינק ישיר 

גלאטשופ עכשיו מפרסמת מוצרים ביניהם מייבשי כביסה יש להם גם אתר אבל אין לי כתובת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2004 09:02 לינק ישיר 

הנה האתר של גלאט שופ

http://www.glattshop.co.il/

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/11/2004 20:57 לינק ישיר 

לפני כמה ימים ערכתי סקר רציני בין החניות . והמקום הכי

זול הייה , קרייזמן מזגנים ומוצרי חשמל .

הוא מתחייב למחיר הכי זול וכך הייה באמת