הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · בחדרי חרדים ·

עזרה דחופה וורט להיום על אירוסין

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/12/2004 11:50 לינק ישיר 
עזרה דחופה וורט להיום על אירוסין

למי יש דחוף למכור לי איזה וורט מפרשת השבוע שמתקשר לאירוסין?
דחוף.........

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2004 12:12 לינק ישיר 

מצד הכלה "וימררו את חייהם בעבדה קשה בחמר ובלבנים ובכל עבדה בשדה".

ומצד החתן "וילך איש מבית לוי ויקח את בת לוי".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2004 12:14 לינק ישיר 

אם כמה ימים יעזרו לך, אני יכול לסייע בדחיית האירוסין, תפנה אלי בהודעות בפרטי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2004 12:27 לינק ישיר 

לר' אהרון מקרלין היה בן שנשא לאשה שהתלבשה בהידור רב לפי מיטב ההכתבה של נשות החברה בימים ההם, עד כדי כך שלא היה ניכר כי לפנינו אישה שהיא כלתו של האדמו"ר מקרלין, ואכן חותנה ר' אהרון העיר לה והטיף לה מוסר על סיגנון לבושה, הרבנית רחל, זה היה שמה, זכרה פסוק מפרשת שמות וענתה לו, בפסוק נאמר "ושאלה אשה משכנתה", שיקחו מהנשים המצריות בגדים בהלוואה, ומדוע לא נאמר שהגברים ישאלו בגדים משכניהם המצריים?, כנראה שלבושם של הגברים היו עם חליפות וכובעים שלא כאנשים המצריים, ולכן לא שייך לשאול בגדים שאינם מתאימים להם, אבל הנשים לבשו אותן מלבושים כמו שכנותיהן המצריות ולכן ציוותה התורה ושאלו אישה משכנתה.
וידום אהרן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2004 12:39 לינק ישיר 

פרי הדר
קבל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2004 13:05 לינק ישיר 

אני שמעתי (לא זוכר ממי הפירוש) שלכן ההמשך של הפסוק :

"וְשַׂמְתֶּם, עַל-בְּנֵיכֶם וְעַל-בְּנֹתֵיכֶם," כי בגדי נשות המצריים היו מינימליים , שהתאימו רק לילדים .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2004 13:37 לינק ישיר 

אל תשכח לסיים באיחולי תקוה שכשיגיעו הימים וממשלת הרשע תזרוק את הבנים ליאור, יתן ה' כח בידי האשה להחביא את ילדיה שלשה חדשים, ובידי בנותיה לשמור עליהם ליד היאור, ומחא ה' אלוקים דמעה וגו' אמן ואמן כל טוב סלה והרבה יידישע נאחעס למחותנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2004 14:54 לינק ישיר 

פרי הדר קבל.........

זכות אם תרצה לעשות טובה לאנושות תגיד לי איך לקשר את הסיפור עם חתן וכלה בלה בלה בלה
והרבה נאחס

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2004 15:16 לינק ישיר 

בעיקרון קשה להציע כשאיני יודע מה טיבם של הבנדיטים.
האם הוא בן תורה אמיתי (דהיינו בן תורה שלא דורש מאומה) או שהוא בן תורה מזויף (דהיינו בן תורה שדורש סידור מלא)
והאם היא כלה לתפארת (דהיינו צנועה בדרישותיה) או כלה מופקרת (דורשת פיאה קאסטם אחת לשנה)

אבל באופן כללי זה הזמן לדבר על נישואים בימים קשים.
על גאולת מצרים שמתנוצצת בעצם ימי השעבוד במעשה אמיץ אל איש עלום מבית לוי שהולך ועושה מעשה כנגד כל הסיכויים ונושא אשה עלומה מבית לוי.
וממעשה זה הולך ונוצר דור שיורד מטה מטה עד לעמקי היאור, ומשם עולה ועולה עד לברכיו של פרעה, והכל מתוך חסד אין קץ של מסירות האחות שלו והבת שלו.
והשכר הוא "ויעש להם בתים", עו דועוד משפחות בישראל.
זה שאמר החכם "שכר מצוה - מצוה". בשכר שהחליטו להקים בית בישראל יזכו להקים עוד ועוד בתים בישראל.

זהו
נדמה לי שזה די והותר, מכאן ואילך אנשים יתחילו לכחכח בגרונם ולנעוץ מזלגות בצלחתם, ואני מטבעי שונא להתמודד על ליבו של הקהל מול ה....שניצלים.
בהצלחה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2004 15:54 לינק ישיר 

אוי ויי זמיר
קרעת אותי זכות

לגופו של עניין מדובר ב"מחוצף" כהגדרתך דורש סידור מלא+ סידור תפילה נוסח אשכנז עם יסוד מלכותכריכת עור לא חייב חריתה וזוויות
נאה דורש ונאה מקבל.......
אבל הוא בחור טוב סה"כ שיהיה לא לבריאות
בקרוב בשמחות אצל כולם

תוקן על ידי - אמונה222 - 30/12/2004 15:56:43

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2004 15:59 לינק ישיר 

אחח "הוא בחור טוב שיהיה לא לבריאות"
באתי לברך ונמצאתי מקלל...
סורי חתן שיהיה לך לבריאות

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > עזרה דחופה וורט להיום על אירוסין
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר