בית פורומים בחדרי חרדים

"סיבת המוות" של נתן זהבי...

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/7/2002 21:16 לינק ישיר 
"סיבת המוות" של נתן זהבי...

סיבת המוות

עיתון "המודיע" מודיע שישראל שיקאר, שנרצח בפיגוע התאבדות, מצא את מותו בגלל פגם בתפילין של אביו * זו לא הפעם הראשונה שגורמים חרדים ממציאים סיבות ש"מסבירות" אסונות

נתן זהבי

לפני חודשיים, ביום שלישי בערב, העירה שרית שיקאר את בעלה ישראל, 49, קבלן התקנות דודי שמש, והזכירה לו שעליו ללכת לגבות חוב מלקוח בשפילד קלאב בראשון-לציון.

30 שנה הכירו וחיו יחדיו ישראל ושרית, הביאו שלושה ילדים לעולם, חיו חיים מאושרים שהגיעו לשיאים חדשים כאשר הפכו לסבא ולסבתא. ישראל נסע למועדון לגבות את החוב ולא חזר. מחבל מתאבד התפוצץ במועדון, ישראל שיקאר היה אחד
מהקורבנות הרבים.

שרית ראתה בטלוויזיה את מכוניתו המנופצת והבינה שקרה מישהו. לפני כשנה עברה משפחת שיקאר לבית חדש. על קברו הניחו פרחים מגינת הבית החדש. אלון, בנו של ישראל, הגיע מטיול מנפאל להלוויה. "שיקאר בנפאלית", אמר כשהספיד את אביו, "זה פסגה של ההר. אבא היה מרוחק מכולם. יושב על הפסגה שלו. היתה לי הזדמנות
להגיע לפסגה שלו ולשמוע דברי חוכמה. לא חשבתי שזה מה שיכניע את האבא הבריון שלי".

אני מקווה שאלון אינו קורא את עיתון "המודיע", בטאונה של אגודת ישראל.

חודשיים אחרי הפיגוע הנורא מגלה העיתון את סיבת המוות "האמיתית" של ישראל שיקאר. אני מביא את הסיפור כפי שהופיע ב"המודיע" במלואו, מילה במילה. עוד אחד מאותם סי פורים עליהם נאמר "לא ייאמן כי יסופר".

מתוך "המודיע", ה-7 ביולי 2002:

"ימים של כאב צער ושכול עוברים על יעקב שיקאר ורעייתו. את בנם יקירם, ישראל שיקאר הי"ד, שכלו בפיגוע ההתאבדות שהיה בראשון-לציון לפני כחודשיים. מאז הם לא מוצאים מרגוע לנפשם.

לפני מספר ימים נפגשו בני הזוג שיקאר עם רב מקומי בבת-ים, שם הם מתגוררים, ותינו בפניו את צערם הגדול מנשוא. הם גם ציינו בפני הרב את העובדה שבנם, ישראל, נפגע למוות בראשו מחומרי נפץ שהועפו לעברו, מבלי שיהיה נוכח באותו
מועדון שם בחר המחבל להתפוצץ. בעצת הרב הגיעו ההורים השכולים לבדוק את התפילין של האב במכון פאר בבני-ברק. הם מסרו את התפילין לבדיקה במעבדת המכון והמשיכו להמתין במקום. הם דחו את הצעת איש צוות המכון לחזור כעבור זמן מה,
והבהירו כי יישארו להמתין בדריכות עד לקבלת תוצאות בדיקת התפילין. האיש הבין כי מדובר במקרה דחוף, וביצע את הבדיקה במקום.

"כעבור שעה קלה יצא אליהם איש מכון פאר ובפיו הבשורה: 'צר לי להגיד לכם, אבל נפלה טעות מצערת. בתיבות 'וימי בניכם' חסר הראש באות נון של התיבה בניכם'. בני הזוג פרצו בבכי מר והתקשו להירגע. עוצמת הכאב חזרה אליהם באחת. הם גוללו בפני הצוות הנרגש עד דמעות את הטרגדיה שעברה עליהם, וסיפרו כי הפגיעה בבנם היתה אכן רק בראשו, וגופו לא נפגע. 'רק עיוור לא רואה את הקשר האמיץ בין הפסול שבתפילין לבין האסון הנורא', הגיבה האם השכולה. מכון
פאר העניק לאב השכול פרשיות תפילין חדשות ומהודרות ואיחל לו שמעתה לא יידע עוד צער ותוגה".

עד כאן הסיפור ב"המודיע".

אני מתנצל בפני משפחת שיקאר על שאני מעלה את נושא השכול שלהם פעם נוספת. אני יודע מה עובר עליהם, כי בתקופה האחרונה אני קשור ישירות לנושא השכול מפיגועי מתאבדים, אבל אני לא יכול שלא להתייחס למנוולים ושרלטנים שנותנים לבני משפחות של קורבנות סיבות למות קרוביהם שאין כל קשר בינן לבין המציאות.

לא רבים זוכרים את האסון הנורא בצומת הבונים בו נהרגו ילדים קטנים חפים מפשע, והשר הגאון פרץ הש"סניק אמר להורי התלמידים, שנהרגו מפגיעת רכבת באוטובוס בו נסעו, שהסיבה היא המזוזות בבתיהם. אחריו היו עוד רבנים ומוכרי קמיעות ושותי מים קדושים שנימקו אסונות נוראיים בכל מיני עסקי מזוזות, תפילין, שמירת שבת וגלגול נשמות, וגרמו לקרובי משפחה אומללים להיכנס לדכאונות ורגשי אשם, שאולי נרצחו בגלל מעשים שעשו או לא עשו קרוביהם.

במקרה של ישראל שיקאר מכרו להורי המנוח שהצ'ופצ'יק באות נון שבתפילין היה פגום, לכן נפגע רק בראשו.

אל תאשימו את עצמכם, בני משפחת שיקאר, בגין התפילין הפגום בצ'ופצ'יק של הנון במילה "בניכם" בתפילין. ישראל שיקאר ז"ל נרצח בפיגוע בגלל שמתאבד ערבי מניאק שנשלח על ידי מניאק יותר גדול החליט להתאבד ולחסל כמה שיותר יהודים. נקודה.

בניגוד למה שכתוב ב"המודיע", ישראל שיקאר נרצח ונפטר לאחר שנפגע מרסיסים וכוויות בכל חלקי גופו מכף רגל ועד ראש. עובדה.

(מתוך: זמן תל-אביב)

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2002 22:09 לינק ישיר 

אין מלים. אין מלים לתיעוב בניצול של שכול כדי למכור תפילין. או אפילו כדי למכור מצוות תפילין.
אם הסיפור אמיתי.

המצוות אינן סגולות. חבל שיש כאלו שהופכים את היהדות של עם סגולה לסגולות פרימיטיביות.

שומר פיו ולשונו
שומר מצרות נפשו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2002 22:44 לינק ישיר 

מעניין שתמיד ה'ניסים' האלו באים מצד אחד מסויים מאד של הקשת הרבנית בישראל...

מכל מקום,יש להפריד בין הרב מבת ים והניסים שלו לבין עיתון המודיע המביא את הסיפור.

צריך להסביר לזהבי שעיתון חרדי מביא דבר זה לקוראיו לא בכדי 'להסביר' את סיבת המוות, אלא כעדות להשגחה עליונה, וכאנקדוטה תומכת באמונתם של הקוראים שלו, במקרה זה - נושא האנקדוטה הוא מוות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2002 23:18 לינק ישיר 

מזעזע שאני ומסתבר שלא רק אני צריך למצוא את עצמי בצד של זהבי בסיפור הזה...

שומר פיו ולשונו
שומר מצרות נפשו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2002 23:21 לינק ישיר 

מיימוני,
אלו תחושותיך האישיות בלבד.

אני השתדלתי להיות מהאו"ם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2002 23:26 לינק ישיר 

אקדמאי להיות מהאו"ם

לא נראה מתאים לך

מה דעתך האישית בסיפור הזה?

או שמקרה הזה צריך אומץ לב ציבורי שהמחיר עליו יקר מידי?
הכל שיקולים והיהדות הולכת פייפן

איקה

תוקן על ידי - איקה - 7/11/2002 11:28:43 PM

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2002 23:29 לינק ישיר 

אני מצטער מאוד, אבל -

א) בשום מקום בציטוט מ'המודיע' לא מצאתי שמישהו אמר שבגלל התפילין הפסולות נרצח הבן.

נתן זהבי פשוט משקר.

רק בקטע זה: "'רק עיוור לא רואה את הקשר האמיץ בין הפסול שבתפילין לבין האסון הנורא', הגיבה האם השכולה"...

ב) אנשי המכון לא מכרו תפילין, אלא העניקו.

ג) גם בהמשך דבריו שם זהבי דברים שאמרה האם, כאילו 'המודיע' הוא שקבע אותם...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2002 23:33 לינק ישיר 

כמדומני שזה פורסם בעוד עיתון. איני זוכר.
והיתה גם תמונה של האב [יהודי לא צעיר] שמקבל חינם אין כסף זוג תפילין, כשכולו מלא אושר והתרגשות.
חוץ מהסיפור הכואב לכשעצמו, מה רוצה זהבי מ'המודיע'?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2002 23:34 לינק ישיר 

דוד,
אחד הדברים הראשונים שלומדים מהגמרא הוא לקבל כל דבר בעירבון מוגבל.
ואין צריך לומר - בעיתונות.
לכן כתבתי:
"אם הסיפור אמיתי".

אבל אין להתעלם מכך שבציבור שלנו אוהבים סיפורי זוועה כאלו. תולים אסונות במזוזות פסולות. כאילו אין עוונות שצועקים יותר לשמים.
מה עם המצוות שבין אדם לחבירו, שעליהם אין מתכפר לאדם אפילו יקנה מזוזות מהודרות בגודל 50 ס"מ, או שיביא אילי נביות?
נא לעיין ב"אשכול שווארמה".

להזכירנו, מיתה בידי שמים אינה מחולקת למי שעבר על איסור מוקצה, או שהיה שוגג, וכל כיו"ב, יגידו הדרשנים מה שיגידו.

יש לכולנו נטיה לחפש הסברים ולהיתלות בדברים רחוקים, כמו מזוזות.
נראה לי שיש לכך שתי סיבות:
א. קל מאד לבדוק מזוזות. יותר קל למסור תפילין לבדיקה פעם בשבוע מאשר לתקן מידה אחת.
ב. כאשר מוצאים תופעה כמו זו שבסיפור, אפשר לומר: אהה, אני לא בקבוצת הסיכון. אצלי התפילין בסדר. בדקתי.
תופעות ידועות בסוציולוגיה, כמדומה לי.

שומר פיו ולשונו
שומר מצרות נפשו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2002 23:37 לינק ישיר 

דוד,

אל תיתמם, מריחים את רוח הדברים, גם אם זה לא נאמר מפורשות

ועל זהבי אפשר לומר הרבה דברים אבל שקרן הוא לא

ואי אפשר להאשים אותו בשנאת חרדים

זה באמת כואב לראות שהאליטה היהודית עומדת להיכחד, ורק דברים בסגנון הזה תופסים רייטינג

איקה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2002 23:51 לינק ישיר 

איקה,

א) את יכולה להגיד עלי הרבה דברים. רק אל תגידי שאני מיתמם. קראתי טקסט, לא מצאתי בו מה שזהבי מאשים אותם ושם ב'פיהם'. רוח הדברים? מצטער. אין לי חוש ריח מפותח כשלך.

ב) על זהבי אפשר, אכן, לומר הרבה דברים. וכשהוא משקר - ניתן לומר עליו גם: "שקרן".

ג) הנה, שוב, רק הקטע מ'המודיע'. אשמח אם תראי לי איפה כתוב שם "שנותנים לבני משפחות של קורבנות סיבות למות קרוביהם" או ש"מכרו להורי המנוח שהצ'ופצ'יק באות נון שבתפילין היה פגום, לכן נפגע רק בראשו" או ש'המודיע' קבע משהו שזהבי חייב לכתוב: "בניגוד למה שכתוב ב'המודיע', ישראל שיקאר נרצח ונפטר לאחר שנפגע מרסיסים וכוויות בכל חלקי גופו מכף רגל ועד ראש".

הנה הקטע:

"ימים של כאב צער ושכול עוברים על יעקב שיקאר ורעייתו. את בנם יקירם, ישראל שיקאר הי"ד, שכלו בפיגוע ההתאבדות שהיה בראשון-לציון לפני כחודשיים. מאז הם לא מוצאים מרגוע לנפשם.

לפני מספר ימים נפגשו בני הזוג שיקאר עם רב מקומי בבת-ים, שם הם מתגוררים, ותינו בפניו את צערם הגדול מנשוא. הם גם ציינו בפני הרב את העובדה שבנם, ישראל, נפגע למוות בראשו מחומרי נפץ שהועפו לעברו, מבלי שיהיה נוכח באותו
מועדון שם בחר המחבל להתפוצץ. בעצת הרב הגיעו ההורים השכולים לבדוק את התפילין של האב במכון פאר בבני-ברק. הם מסרו את התפילין לבדיקה במעבדת המכון והמשיכו להמתין במקום. הם דחו את הצעת איש צוות המכון לחזור כעבור זמן מה,
והבהירו כי יישארו להמתין בדריכות עד לקבלת תוצאות בדיקת התפילין. האיש הבין כי מדובר במקרה דחוף, וביצע את הבדיקה במקום.

"כעבור שעה קלה יצא אליהם איש מכון פאר ובפיו הבשורה: 'צר לי להגיד לכם, אבל נפלה טעות מצערת. בתיבות 'וימי בניכם' חסר הראש באות נון של התיבה בניכם'. בני הזוג פרצו בבכי מר והתקשו להירגע. עוצמת הכאב חזרה אליהם באחת. הם גוללו בפני הצוות הנרגש עד דמעות את הטרגדיה שעברה עליהם, וסיפרו כי הפגיעה בבנם היתה אכן רק בראשו, וגופו לא נפגע. 'רק עיוור לא רואה את הקשר האמיץ בין הפסול שבתפילין לבין האסון הנורא', הגיבה האם השכולה. מכון
פאר העניק לאב השכול פרשיות תפילין חדשות ומהודרות ואיחל לו שמעתה לא יידע עוד צער ותוגה".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/7/2002 00:04 לינק ישיר 

נראה כי דוד התעצבן עלי

יווווווווו איזה פחד

ובקשר לחוש הריח, זה בדיוק העניין

רק למעטים עם חוש ריח תקין,
הריח מפריע

איקה

תוקן על ידי - איקה - 7/12/2002 12:08:18 AM

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/7/2002 00:48 לינק ישיר 

אגב, הרב פרץ מעולם לא האשים את המזוזות שבביתם של הקרבנות האומללים, וודאי שלא ניסה ליצור נקיפות מצפון. אדרבה, ההיפך הוא הנכון. הוא דיבר על 22 המזוזות הפסולות שנמצאו בבית הספר של ההרוגים, בדיוק כמניין ההרוגים. אז אפשר לומר שהוא טעה, ושמדובר בצרוף מקרים, אבל בכל מקרה אין קשר להורים, ואם כבר - אז אולי הוא בכלל ניקה את מצפונם.

ולגבי נתן זהבי: אני לא יודע אם הוא שקרן, אבל מה שבטוח שהוא פושע וגנב עלוב, שכבר ישב לא אחת בארץ ובחו"ל על פשעים שונים שביצע. וכל ה"קשר" שלו לקרבנות טרור, שהוא כה מתגאה בו, מתמצה בכך שאחד הפיגועים התרחש בבית קפה שהוא לפעמים יושב בו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/7/2002 01:01 לינק ישיר 

היי בילי בוי

עכשיו אתה מזכיר את אלה שכל פעם כשמזכירים או יזכירו את שמו של דרעי הם צועקים

גנב מקומך בבית הסוהר

נתן זהבי לא גנב לא שקרן ולא פושע

איקה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/7/2002 01:07 לינק ישיר 

שאלה תמה:

למה הרב שלח את ההורים לבדוק תפילין אחרי האסון שקרה להם?

למה הוא לא הציע להם
להתחזק בשמירת שבת
טהרה (אם היה צריך)
מצוות בין אדם לחבירו
כוונה בתפילה

והרשימה ארוכה.

פעם התייעץ איתי מאן דהוא שבמשפחתו היה חשש למחלה מסוכנת. הוא חיפש "באבא".
העצה שלי היתה להתחזק. לחפש דבר שצריך לתקן בבית, ולא מזוזות ותפילין, ולקבל אותו לתקופה מסויימת, לא ארוכה, כי אפשר בסוף להיכשל.
(כמדומה שהם יצאו מזה, למרות שאיני תולה זאת בעצותי. ציינתי זאת עבור אלו שכמוני כואב להם סיפור שכזה ורוצים לדעת אם היה סוף טוב).
הנקודה היא שיש דברים שרבנים יכולים לעשות, ולא רק לדבר על בדיקת תפילין.

שומר פיו ולשונו
שומר מצרות נפשו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/7/2002 01:08 לינק ישיר 

אבל נתן זהבי שונא דתיים, והם מצדם נותנים לו הרבה סיבות לשנאה. (ביליב מי, מספיקה סיבה אחת, ככה אומרים בכלופן).

מה שכן, אני לא אוהבת סיפורים כאלו, שדתיים יכולים להגיד למה אנשימים נהרגו.
אפילו אם יש פה צירוף מקרים מדהים, וכל מיני קטעים סימבוליים. עדיין זה לא נותן לאפחד רשות לקבוע את סיבת המוות.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > "סיבת המוות" של נתן זהבי...
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.