בית פורומים חרדים חיפה

שערוריה: גשר פז בחיפה ייהרס בשבת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/2/2006 17:43 לינק ישיר 
שערוריה: גשר פז בחיפה ייהרס בשבת

 

עירית חיפה החליטה לפני זמן קצר שעבודות הריסת גשר פז בחיפה יתבצעו בשבת הקרובה, תוך חילול שבת המוני.
גשר פז בחיפה נמצא בין שכונת חליסה בעיר לבין מפרץ חיפה. הגשר נבנה בשנת תרצ"א והיה המחלף היחיד בארץ עם קום המדינה, בשנים האחרונות סבל הגשר מפגיעת משאיות שלא נזהרו מהגבלת הגובה, חב' יפה נוף סיימה לאחרונה הקמה של גשר חדיש מקביל שיהווה תחליף לגשר שיהרס.
לפני כחצי שנה החליטה עירית חיפה להרוס את הגשר, חברת יפה נוף שאמורה לבצע את העבודות החליטה לבצע אותם בשבת, אולם בשל לחץ של נציג יהדות התורה במועצת עירית חיפה ר' אריה בליטנטל שי' התעכבו העבודות עד עתה, בשל הסטטוס קוו בענייני דת שנהוג מזה מזה שנים רבות, שמאפשר מצד אחד פתיחת קניונים בשבת והפעלת תחבורה ציבורית בעיר, ומנגד ישנם מספר רחובות בהם התנועה אינה פועלת"
אולם כעת החליטה עירית חיפה שלא להתחשב ברגשות הציבור החרדי בעיר וקבעה כי עבודות הריסת הגשר יתבצעו בשבת הקרובה בשל התנועה הדלילה יחסית בשבת ביחס לשאר ימות השבוע.
עסקנים פועלים למנוע את ביצוע העבודות בשבת, במקביל בוחנים אפשרות שאם אכן יתבצעו העבודות בשבת, להביא את הציבור החרדי בהמוניו להפגנת מחאה גדולה ולמנוע את ביצוע העבודות בגופם.
ל'עדכן' נודע שיו"ר וועדת הכספים ח"כ יעקב ליצמן פנה למ"מ ראש הממשלה אהוד אולמרט, בבקשה לפעול לביטול עבודות הריסת הגשר בשבת, תשובתו של אולמרט בעניין עדיין לא התקבלה.
http://masoret.hevre.co.il/hydepark/topic.asp?topic_id=1816862תוקן על ידי - moyzz - 22/02/2006 17:49:10דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-22/2/2006 18:18 לינק ישיר 

מה עם ההסדר הקודם?

http://masoret.hevre.co.il/hydepark/topic.asp?topic_id=1541419דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-23/2/2006 04:09 לינק ישיר 

http://www.nfc.co.il/showonedoc.asp?SubjectId=1&DocId=94728&ShowAll=Trueדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-25/2/2006 20:00 לינק ישיר 

בסופו של דבר התערבו ליצמן וגפני והגשר לא נהרס בשבת הזו. השאלה מה יהיה הלאה. וחוץ מזה יש עיתנוים שטעו וכתבו שכאילו היה כינוס בביתו של האדמו"ר מסערט ויזניץ נגד חילול השבת. הצופה כתב את זה . הכתב שם אפילו לא יודע לברר מה באמת היה. לא כינוס ולא כלום.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > חרדים חיפה > שערוריה: גשר פז בחיפה ייהרס בשבת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר