בית פורומים חם מהשטח

"לייף-פאק", כמה הוא יעיל? ומה השימוש הנכון.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/11/2006 08:35 לינק ישיר 
"לייף-פאק", כמה הוא יעיל? ומה השימוש הנכון.

שלום לכולם,
יום טוב, ושבוע טוב.

אשכול זה עוסק בנושא ה"לייף-פאק"

וכך נכתב בביטאון "הצלה" האחרון. :   "מכשיר הלייף פאק הינו מכשיר המסוגל לזהות הפרעה מסויימת אך נפוצה מאד בלב האדם, לזהות אותה ולתת שוק חשמלי ע"מ להציל את חייו, ממחקרים שנעשו בחו"ל ע"י ארגוני רפואה עולה כי אדם הלוקה בהפרעה זו עשוי להינצל ואף לצאת ללא פגע מהתקף לב קשה " ע"כ.

אשכול זה הולך לעלות על שולחנם של יבואני הלייף-פאק בישראל.
ועל שולחנם של תורמים , בשביל שיתרמו עוד כאלה מכשירים.

ולכן בקשתי ממך מתנדב יקר שקורא שורות אלו, נא להגיב לנשאל כאן באחריות , ובכובד ראש.

שאלה?: האם לדעתך ה"לייף-פאק" הוא מכשיר מציל חיים.?

וחשוב לציין שכל מי שיש לו סיפור של החייאה בעזרת שוקים חשמליים. כאן המקום לכתוב על כך, אפילו אם כבר נכתב על כך בעבר.

שאלה?: האם מהירות התגובה של מתן שוק חשמלי באפשרותה להציל חיים?
מהו השימוש הנכון במכשיר הליףף-פאק?

המשך מביטאון "הצלה" האחרון:  " פחות משבוע לאחר החלוקה כבר ניצל אדם שלקה בהפרעה קטלנית זו הודות למכשיר הלייף-פאק שקיבל אחד מרוכבי האופנועים ביחידת האופנועים של הצלה".

תכתבו כמה שיותר סיפורים של הצלת חיים עם מתן שוק חשמלי.

המשך מביטאון "הצלה" האחרון:  " מכשירי הלייף-פאק היקרים שעלותם נמדדת ב- 3500$ ליחידה נתרמו על ידי תורם אשר נוכח לדעת כי המכשיר הזה הוא בגדר הצלת חיים ממש , וכי אנשים הזקוקים לטיפולו לא ישרדו אם לא ישתמשו בו בדקות הראשונות".

ולכן אם אתה חובש מתנדב "הצלה" ואין לך מכשיר כזה ואתה מעוניין , אז אנא תכתוב זאת כאן בפורום.
בהצלחה , ולהתראות.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/11/2006 18:22 לינק ישיר 

יש לי מכשיר לייפאק וכבר עשיתי בו מספר שימושים ובהם 3 החייאות מוצלחות וכנגד כל הסיכויים וכדלקמן:

1. זה היה במוצא"ש, בביפר התקבלה קריאה על מחוסר הכרה במרחק 2 רחובות ממקום מגורי, כשהגעתי לרכב בו שכב החולה שהיה מחוסר הכרה ללא דופק ונשימה,ניסו בני משפחתו להוציאו מהרכב אך כוחם  לא עמד להם בשל הרגשות החזקים וחוסר האונים למרות שהיו גברים חסונים, אחזתי בידיו  והנחיתי את בניו לעזור לי בהרמת רגליו וכך הוצאנו אותו מהרכב והשכבנו אותו על הרצפה, וידאתי שוב העדר דופק ונשימה ותוך כדי שחברי המתנדבים שלבנתיים הגיעו מארגנים את האמבו והחמצן חיברתי אל חזהו את הלייפפאק ולחצתי אנלייז, כולנו היינו בשקט חיכינו לראות/לשמוע את התוצאה ואז המכשיר מזהה את הוי אף (VF)ומבקש מאיתנו להתרחק ולהתכונן למתן שוק חשמלי, השוק ניתן ומיד המשכנו בפעולות החייאת לב ריאות, הנט"ן שהגיע לבנתיים למקום המשיך בפעולות ההחיאה התרופתית המתקדמת וכך במשך 40 דקות.
בשלב זה הציע רופא הנט"ן להפסיק את ההחיאה מחוסר סיכוי,
לצערי היו אלו בני המשפחה שאיימו על הרופא שלא יעיז להפסיק את ההחיאה זאת לאחר ששמעו את הפארמדיק שאמר לרופא שכדאי לנסות עוד סבב מאחר והוא הספיק לקבל שוק ראשון בשלב מוקדם.
העקשנות השתלמה וכעבור רבע שעה נוספת ובסה"כ כ- 8 שוקים התייצב מצבו של החולה והוא פונה לבית החולים עם דופק וסיוע נשימתי, לא ברור לי כמה זמן שרד בבית החולים אך למחרת בערב עשיתי סיבוב ליד ביתו של החולה ולא ראיתי מודעות אבל כך שלפחות 24 שעות נוספות הוא קיבל בזכות הלייפאק וזמינותו אצל מתנדבים.

2. אני עמדתי ברמזורים מצידו האחד של הצומת מאזין לתוכנית רדיו אהובה עלי, כל כך שקוע ברדיו שרק הצפצוף בביפר וההודעה "בצומת...אירוע ירי- פצוע קשה..." גרמו לי להרים את ראשי לעברו השני של הצומת שם נורה אדם בראשו ובגופו מטווח קצר.
חציתי את הצומת ואפשר לומר שבתוך דקה מרגע הקריאה כבר רכנתי לצידו של הנפגע, בשלב זה עדיין היו לו נשימות ולכן תוך כדי בדיקת הגוף ונסיון לאתר חור כניסה ויציאה ופגיעות נוספות נתתי לו חמצן, אך בחלוף דקה אחת בלבד איבד האיש את נשימתו ומיד לאחר מכן אף את הדופק.
גם כאן הצטרפו אלי חברי המתנדבים ויחד הרבצנו בו החייאה על פי מיטב המסורת והמקצועיות של המתנדבים, בין יתר הפעולות הספקנו לתת לו 2 שוקים חשמליים.
נט"ן שהגיע למקום המשיך בפעולות ההחיאה גם כאן בחלוף זמן קצר מאוד ביקש הרופא (אותו הרופא מהסיפור הקודם -למיטב ידיעתי הושהה מתפקידו) להפסיק את ההחייאה לדבריו אין סיכוי שאדם יצא חי מכדור בראש בטווח אפס ובפרט שזיהינו לפחות 2 פתחי כניסה.
גם כאן עמד הפארמדיק על עמדתו כי יש להמשיך ולנסות  תוך סירוב מוחלט להישמע להנחיית הרופא וכעבור 40 דקות פונה הנפגע כשהוא מונשם אך עם דופק.
כעבור 3 חודשים התייצבה במשרדי אשה שלא הכרתי  עם 3 ילדים , נכנסה והחלה לבכות, שאלתי אותה מה קרה והיא אמרה לי שהיא מתרגשת, ובאה להודות לי על כך שלא הותרתי את ילדיה יתומים, גם אני התרגשתי עד מאוד ובקשתי לפגוש את הנפגע, מפגש זה התאפשר מיד עם שחרורו מבית החולים וכיום  (יותר משנה אחרי האירוע ) הוא אדם בריא כמעט לחלוטין ואין ספק כי הפעולות הראשוניות שנעשו בשטח הם אלו שנתנו את הסיכוי לעובדי מד"א המסורים להמשיך במלאכתם ולהציל את חייו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/11/2006 21:24 לינק ישיר 

ראשית,
יישר כח על הכתיבה שלך כאן בפורום.

שנית,
אני ממש מקנא בך על הזכות שנפלא בחלקך במקרה השני והמרגש שכתבת כאן.

ושלישית,
כתבת על שלושה החייאות, ולבסוף סיפרת רק על שניים מהם.
בבקשה כתוב גם את הסיפור השלישי.

תודה רבה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2006 18:11 לינק ישיר 

יישר כוח חיים סיפור באמת נוגע ללב וכאן בא הדגש של
חשיבות הלייפאק ומעבר לכוח התכנולוגי יש גם לשבח ולייחס חשיבות
 לכוח שנתן לנו בורא עולם לבצע את עבודת הקודש הזאת (הכוח במתן עיסויים לדוגמא) ועוד ועוד ועוד........!  יישר כוח לכל החברה בארגון...!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/11/2006 20:45 לינק ישיר 

היכן ניתן לרכוש את המכשיר?.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2006 14:33 לינק ישיר 

שלום
סיפור שלי : שבת בבוקר , היתי כונן גיזרה (אצלנו בביתר העיר מחולקת ל4 גזרות בשבת) אני באמצע התפילה בבית הכנסת, מגיע ביפר על: פציעה קלה רחוב לידי, אני חושב חצי שניה : לצאת/לא לצאת? בכ"א זה פציעה קלה ואני בבית הכנסת בשבת , 4ש ניות ואני מניע את הרכב לכתובת, כונן עובר אורח שעבר במקום מדווח בקשר : מדובר במחוסר הכרה , אני מגיע מייד למקום וביחד בודקים נשימהודופק= לא נושם ואין דופק , מתחילים החייאה , מחברים ליפאק, המכשיר מזהה VF ונותן שוק , ממשיכים בהחייאה כשהאט"ן מצטרף אלינו , ו... היהודי מפונה ע"י האט"ן עם דופק ועם סיוע נשימתי ,בבבית חולים הוא החל לנשום עצמאית , המקרה היה לפני כשנה וחצי והיהודי היקר חיי ובריא עד היום הזה ונקווה עד 120 .

מקרה נוסף : יום שישי , ני במשרד בי"ם , אני מקבל ביפר על מחוסר הכרה כמה רחובות מהמשרד , אניע מניע ויוצא למקום , כונן שהגיע לפני מתחיל בהחייאה על מבוגר בן כ:60 שחזר ממשחק טניס ונפל בכניסה לבית , מחברים ליפאק המכשיר מזהה VF ונותן 2 שוקים , מצטרף אלינו הנט"ן תוך כדי שהאדם מחזיר דופק , פונה ע"י הנט"ן נושם עם סיוע נשימתי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2006 18:05 לינק ישיר 

רייניץ 770

תודה רבה על כתיבתך בפורום אצלינו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2006 08:45 לינק ישיר 

איזה מרגש ,  פשוט מדהים.

הרבה יישר-כח  לכל המתנדבים שמצילים חיים.

ותודה לכותבים כאן באשכול הזה,  זה מאוד מחזק את כולנו.

ואני בטוח שיש עוד הרבה שהצילו חיים אבל עדיין לא כתבו כאן.

אז   ב ב ק ש ה .     תכתבו על זה.....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/12/2006 17:51 לינק ישיר 

שלום לכולם
בימים אילו אני  עושה תחקיר לתוכנית בערוץ 2 שתעסוק במחלות לב.
אחת ממטרות התוכנית היא להביא ללחץ ציבורי להצבת מכשיר דיפיברילטור במקומות עם ריכוז אוכלוסין גבוה.
לפיכך דרושים לנו סיפורים של אנשים שמתו כתוצאה מדום לב במקומות אילו מאחר ולא היה שם מכשיר דיפיברילטור.
תודה על שיתוף הפעולה
רוני, תחקירנית.
03-5622636 שלוחה 109

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2007 14:17 לינק ישיר 

הגעתי ככונן למקרים רבים, הן שדווחו כמחוסר הכרה הן שלא אך נמצאו במצב של דום לב ונשימה. ובחיבור הדפי נמצאו במצב פירפור חדרים  (VF) או אפילו של טכיקרדיה חדרית מהירה ללא דופק (VT ללא דופק) אשר בדגם שברשותי ניתן לזהותם מכיוון שיש לו מסך תצוגה קטן של הקצב, וכן כפתור המאפשר נתינת מכת חשמל יזומה גם במקרים שאינם מומלצים ומזוהים ע"י המכשיר, נתתי מכת חשמל  והפרפור הפך. או שלעיתים הספקתי לתת כמה מכות (7 פעמים עד הגעת נט"ן במקרה אחד).
מקרה לדוגמא, הגעתי תוך כחצי דקה מרגע הדיווח לאדם שהתמוטט ברחוב. ונמצא ללא דופק ונשימה. התחלתי בהחייאה בסיסת עד להופעת כוננן נוסף  ואז חיברתי את הדפי שזיהה VF, לאחר מכת חשמל אחת החולה חזר לקצב סינוס ודופק עצמוני, ובמצב זה פונה לביה"ח , ממנו יצא לאחר מספר שבועות (כולל ניתוח מעקפים דחוף שעבר) ללא כלחסר נויירולוגי. והיות וחולה זה למעשה הינו רב ביה"כ שבו אני מתפלל, כל פעם שהוא מוסר שיעור או דורש אני חש שיש לי ולחברי חלק בתורתו. וכבר עברו כ7 שנות בריאות מאז.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/2/2007 08:05 לינק ישיר 

ברסקי שלום.

אכן כל אחד המציל את חברו,  יש לו חלק בתורה ובמצוות שאותו חולה יעשה מאותו הרגע עד שילך לבית עולמו.

כי בזכותו הוא יכול לקיים את התורה והמצוות.

ואני מכיר בחור בישיבה שהציל את "הראש ישיבה" ועשה עליו החייאה.

וכך אמר לו הראש ישיבה , שיש לו חלק בכל הלימוד תורה שלו...

זה שווה כלכלי הא?..........

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > חם מהשטח > "לייף-פאק", כמה הוא יעיל? ומה השימוש הנכון.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר