בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · חדשות ירושלים ·

יום פטירתה של "מרים הכובסת" - סגולה לעקרות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/1/2007 11:58 לינק ישיר 
יום פטירתה של "מרים הכובסת" - סגולה לעקרות

ביום א' הקרוב (כ"ד בטבת) יחול יום פטירתה של "מרים הכובסת" ז"ל. המונים עולים מדי שנה ביום זה לקברה שבהר-המנוחות בירושלים, כסגולה להיפקד בילדים.ביום ראשון הקרוב (כ"ד בטבת) יחול יום פטירתה של הצדקת מרים מזרחי - המכונה "מרים הכובסת" ז"ל, שנפטרה בשנת ה'תשכ"ו לפני 41 שנים, וקברה ממוקם בהר-המנוחות בירושלים.


כמדי שנה ביום זה צפויים המונים לעלות ולהתפלל על קברה, במיוחד כסגולה לחשוכי ילדים להיפקד בפרי בטן - סגולה שרבים נושעו בעקבותיה.


המקור לסגולה זו לא לגמרי ברור, אך כפי שהובא כאן ב'און ליין חדשות בזמן אמת', סיפורה של הכובסת כפי שכתב אדי מלכא מור עבור אתר nfc כדלהלן: "מרים היתה עובדת ככובסת בבתי ירושלים, ובעיקר בבית צדיק גדול, שנודע כמי שהיתה לו יכולת לברך בפרי בטן ולהיענות בְּהן.

יום אחד התייצבה הכובסת לפני הצדיק וביקשה שיברך אותה עצמה שתזכה ללדת ותהיה לאם. הצדיק סירב להעניק לכובסת שלו את הברכה, וכאשר הכבידה עליו את בכייה ובקשותיה, עמד ומירר בבכי.

מרים הצדקת לא הרפתה מהצדיק, 'מדוע אינך רוצה לברך אותי בילד?', הקשתה, 'מדוע אתה מברך את כולם ואותי לא?'. יום אחד פתח הצדיק את סגור לבו בפניה: 'גזירה מן השמים היא', אמר למרים, 'אם את תלדי, ייולד לך בן זכר והילד ימות בהגיעו לגיל בר מצוה, ועל כן אינני נעתר ליתן לך את הברכה'.

מרים הצדקת התעקשה לקבל את הברכה וטענה בפני הצדיק: 'הן החיים והמוות בידי ה', ואתה, מורי ורבי, תן לי את ברכתך'. כוחו של הצדיק לא עמד בהפצרותיה והוא העניק לה את ברכתו.

הצדיק בירך, ומרים נפקדה בבן זכר. אכן כאזהרת הרב, למרבה האסון, חלה הילד ונפטר בהגיעו לגיל בר מצווה.

מרים, שאיבדה את בנה יחידה, לא נשברה. היא הקדישה את יתרת חייה למצוות, לתמיכה באנשים ולמעשי חסד. בעיקר היתה ידועה בארגון פרוכות נפלאות לבתי כנסת. את הפרוטות שהרוויחה מעמלה המפרך ככובסת, חילקה לעניים ותרמה לכוללים ולאברכים, ואילו היא עצמה, התקיימה בפת קיבר ולחם עוני.

עם הזמן, לאחר מות ילדה של הכובסת, כאשר באו אנשים אל הצדיק לבקש ברכה לפרי בטן, שלח אותם הצדיק אל מרים הכובסת. 'לכו אליה', אמר, "ברכה ממנה תגאל אתכם ותעניק לכם את שאתם מבקשים".

אכן רבים זכו לברכתה עוד בחייה, והקדוש-ברוך-הוא, מסתמא לא יכול היה לעמוד מנגד אל מול צדקתה וזכיותה של המזוכה בייסורים.

כאשר נפטרה מרים הצדקת, פשטה הידיעה על אודותיה בירושלים, אט אט נודע לכולם מלוא רוחב יריעת מעשי החסדים שגמלה עם הבריות. עם הזמן הפך מקום קיברה למקום ציון קדוש ומקום עלייה לרגל, לכל הנשים שהיו זקוקות לרחמי שמיים בתחום הקמת זרע בר קיימא.

רווחה השמועה, שכמעט כל מי שביקשו מהצדקת ברכה לפרי בטן, זכו לקבל את מבוקשם.

תנאי אחד היה צריך להתמלא: הצדקת פקדה בחלום את המשחרות לקיברה, והודיעה להן ברמז את תשובתה, אם בשמיים היו נעתרים לתפילתה. אם ננעלו שערי שמיים, לא הופיעה הצדקת בחלומה של העותרת."


אדי מלכא מור ציין: "אינני איש דתי. לבתי האהובה היתה בעיה רפואית, הקשורה ביכולת להכנס להריון וללדת. אינני זוכר היום מיהו שהמליץ בפני ללכת לפקוד את קברה של הצדקת מרים בת ממה מזרחי.

כאשר הלכתי עם בתי לפני 7 שנים לקיברה, כבר לא היתה לי אמונה שבתי תיפקד בילד. לא ידעתי כלום על הצדקת, אך סביב קברה ראיתי הרבה יהודים ובעיקר הרבה נשים. המצבה שלה נטמעת, כמעט נעלמת, צפופה ודחוקה בין קברים בהר המנוחות בירושלים.

אישה אחת, סיפרה לבתי ולי, בעיניים דומעות מהתרגשות, את הסיפור של מרים הכובסת הצדקת.

ימים ספורים לאחר שהלכתי עם בתי אל ציון קיברה של הצדקת, סיפרה לי בתי כי הצדקת פקדה אותה בחלום, הופיעה בתמונה שתלתה בקיר, הרימה את הצעיף שהליט וכיסה את פניה, חייכה אל בתי חיוך אוהב והינהנה בראשה לאות חיוב.

לבתי נודע, כי נפקדה בעובר בר קיימא, כמה שבועות לאחר החלום שבו ביקרה אצלה הצדקת."דרכי הגישה לקברה

הר המנוחות - בכניסה הראשית להמשיך ישר עד לחניון הגדול. לעלות במדרגות הסמוכות לציון הר' משאש זיע"א, לפנות שמאלה ולאחר כ– 45 מטר לפנות ימינה. לעלות במדרגות ולהמשיך ישר כ– 30 מטר לעבר גוש 3 חלקה 05 בסוף שורת עצי הברוש שמצד שמאל, לפנות שמאלה לעבר הציון (תחת סככת ברזל).

http://www.tapuz.co.il/Communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=2986&msgid=17324103דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/1/2007 13:10 לינק ישיר 

גם אני שמעתי על כמה סיפורי מופת על קברהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/1/2007 13:26 לינק ישיר 

עד כמה שלי ידוע הצדיק הזה (ר שלמה מזוויעל) אמר לה שלה לא יהיו ילדים אך מי שתבוא לקברה תוושע....דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-14/1/2007 19:39 לינק ישיר 

אלפים הגיעה בהר המנוחות היום כדי לפקוד את קברה וביניהם רבנים חשובים ורבניות חשובות
יה"ר שיתקבל
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-12/2/2007 11:55 לינק ישיר 

אני חייבת לשתף אתכם במקרי הפרטי שלי
אני נשואה מזה 16 שנה שנים רבות לא נפקדתי בפרי בטן למי לא פנינו, לרופאים לצדיקים ולכל מי שהיה מוכן לתת לנו שביב של תקווה, כשכל הזמן אנחנו נושאים עיננו בתפילה לקב"ה, יום אחד שמעתי חברה שאמרה לי תראי עוד מעט מגיע היארצייט של הצדיקה הכובסת היא כבורה בירושליים אוליי גם את תלכי תתפללי ותיוושעי בזכותה, זה מה שעשיתי ביום פקודתה הלכתי לקברה התפללתי, הדלקתי נרות ואכן באותה שנה נפקדתי בבת, היום ברוך ה' יש לי כבר 6 ילדים ומאז אני נושאת תפילה והודאה לקב"ה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/2/2007 17:42 לינק ישיר 

גם אנ שמעתי כבר כמה עובדות מאלו שנוושעו ע"י התפלה במקום
וחן חן לך שספרת את הסיפור שלך כאן בפרוםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-18/1/2017 17:54 לינק ישיר 
האם ניתן ללכת במוצ״ש?

שלום אני מעוניינת ללכת לקבר של רחל הכובסת ביום ראשון הקרוב שזהו יום פטירתה האם ניתן ללכת במוצש ? אנו זוג שמתפללים לפרי בטן תודהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > חדשות ירושלים > יום פטירתה של "מרים הכובסת" - סגולה לעקרות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר