בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · אגודה אחת ·

המהפכה של מכון לב – כולל ללימוד מקצוע

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/3/2007 10:59 לינק ישיר 
המהפכה של מכון לב – כולל ללימוד מקצוע

המהפכה הבאה הגיעה מוקדם מהצפוי,

מכון נוה המסונף למכון לב מפעיל את תוכנית השלבים "עתידים חלמיש" ללימוד מקצוע, מבדיקה ראשונית אכן עולה כי הצעה זו היא ראשונה מסוגה, ויכולה לתת מענה לאנשים רבים המעונינים ללמוד לתואר ראשון לשם השכלה או לשם אמצעי קיומי.

התוכנית כוללת כמה מסלולים כפי שאפרט בהמשך, אך קודם אתן מספר נקודות רקע להבהרת הדברים.

א. אין בהצעה זו נסיון להוציא אברך השוקד על תלמודו מבית ספרו, הפרסום נועד לאלו המעונינים לעשות מעשה, אך מחוסר ידיעה מינימלי מתחפרים בחוריהם או נתלים באילנות גבוהים וכו'.

ב. התוכנית כולה מיועדת למגזר החרדי, גם לאלו שלא למדו לבגרות בכלל, הלימודים מתקיימים במכון לב בגבעת מרדכי בירושלים.

ג. הלימודים מתקיימים מחוץ לזמני סדרי הישיבות והכוללים, למנוע ביטול תורה דיחיד.

ד. הלימודים מסובסדים באופן מלא מאלף ועד תו, נקודה.

ה. גולת הכותרת: מילגה חודשית מיוחדת עד 2500 ₪ בחודש לכל משתתפי הקורסים.

ולפרטים בהרחבה:

"עתידים חלמיש" הנו פרויקט המשלב חרדים  מצטיינים בלימודים אקדמיים יישומיים. התוכנית מיועדת לבחורים בעלי פוטנציאל לימודי גבוה, תלמידים שיתקבלו לתוכנית יזכו בתמיכה כלכלית הכוללת מלגת שכ"ל ומלגת קיום מכובדת במהלך  שנות לימודיהם.

מטרת התוכנית:
לאפשר לתלמידים שלמדו בישיבות חרדיות ללמוד מקצוע יישומי מכובד ללא דאגות של פרנסה.

זכאות למלגות:
מלגות הקיום יינתנו לאחר דיון ב- 3 פרמטרים: השתייכות לתוכנית, ההישגים בלימודים המקצועיים  ומצב כלכלי של התלמיד.

קריטריון וגיל:
בחור ישיבה- בן 23 (ויום) עד גיל 28
פטור רפואי- גיל 23, בתנאי שהפטור הוא שנתיים ומעלה. מקרים חריגים יובאו לדיון בנפרד.
התוכנית מיועדת עבור בחורים שלאורך מסלול חייהם עברו במוסדות דתיים חרדים. מנהלים אורך חיים חרדי כיום.  (חזות חיצונית, צורת לבוש, שייכות לחוג או לחסידות).

תנאי קבלה לתוכנית והליך ההרשמה:
שלב א': ראיונות אישיים ,מבחן תיל, סדנת הכנה למכינה, מבחן מימד
שלב ב': ציוני מעבר (אמצע) וסוף המכינה בממוצע  80 ומעלה
שלב ג': פסיכומטרי וועדת קבלה ללימודים אקדמיים

לו"ז לימודים:
הלימודים מתקיימים בשעות הערב 5 ימים בשבוע בין השעות 17:00 ל- 22:00 לערך.

לימודי המכינה עורכים כשנה (9 חודשים) ולימודי התואר במקצועות ההנדסה 4 שנים, במדעי המחשב ובחשבונאות 3 שנים. לראיית חשבון ישנה שנת השלמה נוספת.

מימון ומלגות:
החל משנת המכינה התלמידים יקבלו מלגת שכ"ל מלאה ובנוסף מלגת קיום שתוכל להגיע לעד   כ- 2500 ש"ח לתלמיד. 

השמה:
מחלקת ההשמה במכון נוה מצטיינת באחוזי השמה מהגבוהים בארץ (כ- 90% השמה במצב שוק סביר). בין יתר תפקידיה: השמת בוגרים בתעשייה, השמת סטודנטים בעבודה במהלך התואר, השגת פרויקטים בתעשייה עבור התלמידים, קשרי מחקר עם התעשייה ועוד'.

אפשרויות נוספות:
תלמידים שלא עומדים בקריטריונים של התוכנית יוכלו להשתלב במכון נוה בתוכנית מקבילה (מכון נוה לחרדים) ויזכו בכל המלגות והתנאים כתלמידי בית הספר לטכנולוגיה לכל דבר ועניין, או לחילופין יוכלו להתקבל ללימודים במרכז החרדי להכשרה מקצועית.

המקצועות הנלמדים בתוכנית:

הנדסת אלקטרוניקה

הנדסת תוכנה

הנדסת תעשייה וניהול

מדעי המחשב

פיסיקה/ הנדסת אלקטרו-אופטיקה

פיסיקה/ הנדסה רפואית

ביוכימיה - כימיה חישובית

חשבונאות ומערכות מידע

מכינה קדם אקדמית
------------------------------------------------------------
ולסיום, מספר הערות נוספות:

א. קיימים מספר מסלולים נוספים כמו יום לימודים מלא פעם בשבוע, ומגוון אפשרויות נוספות, למנוע ביטול תורה דיחיד אם אפשר לקיים שניהם וכו' פרטים במכון נוה שע"י מכון לב.

ב. יסלח לי ר' בןציוןכהנא אם אומר כי תוכנית זו עדיפה בהרבה על תוכניות אחרות, וביניהם הלימודים באוניברסיטה הפתוחה וממומנים על ידי קרנות שונים מכמה סיבות.
1. מלגת קיום מכובדת הניתנת מידי חודש בחודשו.
2. הלומד באו"פ כלומד דף היומי לעצמו, אשר יחידים יכולים לסיים כך את הש"ס, וממילא אלף נכנסים ואחד יוצא וכו', משא"כ הלומד בשיעור קבוצתי מחויב הוא לזמנים וסדרים ושיעור ההצלחה גבוה יותר.
3. כל המתתפים בתוכנית זו הינם חרדים בוגרי ישיבות.

ג. לבקשת העוסקים בענין, אין לפרסם את הדברים בפורום הסמוך בח"ח, בכדי לא ליצור אפקט התנגדות העלול להרתיע משתתפים פוטנצילים בתוכנית זו.

ד. המעונין בקבלת פרטים נוספים ו/או בהצטרפות יפנה אלי באישי לקבלת מספר טלפון ישיר לאחראי על ענין זה, או למכון נוה שע"י מכון לב בכתובת    http://www.jct.ac.il/NR/exeres/60AF6186-7F9D-4859-9A7C-7C53CE2FD282.htm

בברכת הצלחה.
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/3/2007 14:25 לינק ישיר 

היות ולדעתי חשוב לדאוג שפורום זה לא ייהפך ל"לוח מודעות", הרי שהנימוק היחיד להשארת ההודעה היא במידה ואכן אמור להתקיים כאן דיון על היתרונות והחסרונות שבתוכנית המוצעת.

מובן מאיליו שאני אכן שמח מאוד על התוכנית המתוארת כאן, אינני סבור שצריכה להיות "תחרות" מי מציע תוכנית טובה יותר, דעתי היא שחשוב שיהיה מיגוון רחב של פיתרונות שיתאימו לאנשים שונים. חשוב מאוד להציב בפני כל המעוניין לרכוש מקצוע או תואר אקדמי את הצדדים השונים, שיאפשרו לו לבחור את הבחירה הטובה ביותר עבורו.

למיטב ידיעתי, בניגוד לכותרת של האשכול לא מדובר בפרויקט ייחודי של "מכון לב" וגם אין סיבה להשתמש כאן במונח "כולל", זהו פרויקט של עמותת "עתידים" הממומנת בעיקר ע"י משפחת ורטהיימר ונועדה להעניק סיוע בשכר לימוד ובדמי מחיה לסטודנטים חרדים מצטיינים בתחומים טכנולוגיים. את הידיעה על כוונת "עתידים" להיכנס לתחום הכנסתי כאן http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2017576 לפני למעלה מחצי שנה, הם אכן נכנסו לעניין בהיקף רחב כשכבר כעת ישנן קבוצות חרדיות ב"מכון לב" ב"מכללה החרדית" ובטכניון בחיפה ועוד היד נטויה. ההיענות של צעירים חרדים הייתה מפתיעה עבור "עתידים", שבשלב ראשוני הסתפקו האם ימצאו 20 מעוניינים. את הצורך בדמי מחיה הבהרתי להם כבר בשלבי הגישוש, אבל הסכום שהוזכר כאן הוא בהחלט מעבר למה שחשבתי שהם יתנו. אני מבין שהמלגה ניתנת על סמך ההצטיינות בלימודים, ללא שום מחוייבות ללימודים תורניים.

כפי שציין אילפא, היתרונות של פרויקט זה על פני הפרויקט של האוניברסיטה הפתוחה הם: 1. לסטודנטים ניתנת מלגת קיום המאפשרת להם להתמסר ללימודים באופן מלא. 2. הלימודים הם בהוראה פרונטלית [כיתתית] והיא מתאימה יותר לרוב האנשים. 3. תקופת לימודים מוגדרת. לעומת זאת, היתרונות של הפרויקט באוניברסיטה הפתוחה הם: 1. מיגוון רחב יותר של תחומי לימוד. 2. אין תנאי סף של בגרות ופסיכומטרי. 3. למידה עצמית וקביעת קצב הלימודים על פי התנאים האישיים.

הייתי שמח מאוד אם "עתידים" לא היו מגבילים את תחום העיסוק שלהם רק למקצועות טכנולוגיים, אני מקווה שבחודשים הקרובים תתחיל לפעול עמותה נוספת בתחום, שבכוונתה להעניק סיוע דומה גם במקצועות אחרים ובמוסדות לימוד נוספים. בכל מקרה, יש לקוות שאכן הפרויקט ישיג את מטרותיו, שכן כפי ששמעתי מהאחראי על התוכנית כבר בשלב ראשוני הייתה נשירה גדולה של תלמידים. בעיית הנשירה פגעה בעבר גם בקורסים המסובסדים של הג'וינט, והיא מושפעת כפי הנראה מהקלות היחסית של התלמיד לפרוש מלימודים שניתנו לו בחינם. סיבה נוספת לנשירה, עשויה לנבוע מאי התאמה של התלמיד לתחום הלימוד הספציפי, מה שכנראה יימנע באמצעות מבחן תי"ל.

נ.ב. לא הבנתי את ההערה בנוגע למשתתפים חרדים, אם זוהי התייחסות לתלמידים במוסדות הלימוד הרי גם ב"מכון נווה" ישנם 60% לא-חרדים [מה רע בזה?], אם הכוונה למימון שניתן רק לחרדים, גם הגופים האחרים שמממנים לימודים [הג'וינט, קרן וולפסון, הפרויקט באו"פ] מקפידים על כך ובצדק.
_________________

 תוקן על ידי בןציוןכהנא ב- 01/03/2007 14:37:22

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.
דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-1/3/2007 14:48 לינק ישיר 

בןציוןכהנא,
תודה על ההתיחסות,
--------------
אני מצהיר מפורשות כי אין לי שום קשר עם מכון לב ו/או מכון נוה ו/או מאן דהו מטעמיהם,
נחשפתי למידע זה באקראי, וחשבתי שפירסומו כאן יתן תועלת ציבורית, ומשום כך פירסמתי את האמור.

מכירי בין חברי הפורום יודעים כי אינני מתעסק כי הוא זה בצרכי ציבור שונים בכלל ובנושא התעסוקתי בפרט, אני אדם עצמאי ומתעסק לפרנסתי בעריכת כתבים תורניים.

כמובן שמטרת פתיחת האשכול היתה לדון בפרטי הענין, המעלות והחסרונות, וכל השואה שנעשתה לאו"פ, היתה כחלק מדיון פורה זה.

פניה אלי באישי לא תוסיף דבר חוץ ממספר הטלפון הישיר של האדם האחראי על פרוייקט זה, והוא, שהמעונין בקבלת פרטים יוכל לחסוך את זמנו וכוחו עד לאיתור האדם המתאים במכון נוה, ומטעמים מובנים לא פירסמתי את מספרו בהודעה הפותחת.

ר' בןציוןכהנא, ההשוואה ל"כולל" היתה כמובן אך ורק להמחיש את המעלה המרכזית של מסלול זה ולא כתחליף לכולל של הגרי"ס או כל פרשנות אחרת.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/3/2007 15:59 לינק ישיר 


שוחחתי עכשיו בטלפון עם האחראי לתוכנית והוא הוסיף לי כמה ידיעות חשובות:

א. המילגות וכיסוי שכר הלימוד מותנים בצורה ברורה ברמת הרצינות וההישגים. למי שבא ברצינות ורוצה להשקיע אין ממה לחשוש.

ב. המלגות ושכר הלימוד אינם מותנים בשום אופן בעבודה בשכר נמוך אצל גורם כלשהו וכדומה לאחר קבלת התואר.
אני חייב לציין את האדיבות והרצינות שהם משדרים.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-4/3/2007 08:14 לינק ישיר 

בס"ד פורים תשס"ז
אוי לאותה בושה.
השם כוילל שיוחד ע"י מצוקי תבל ללומדי תורה מתוך הדחק אומץ ע"י המשכילים ועושי דברם ללומדי חכמות חיצוניות.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-10/4/2007 09:23 לינק ישיר 

www.halamis.area.co.ilדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/7/2007 13:27 לינק ישיר 

ביום רביעי הקרוב י' באב 25 ביולי יתקיים כנס אחרון לרישום למחזור ב'

כל הפרטים במכון נוה שע"י מכון לב.


בנוסף לכך נפתח פורום בהייד פארק [דוגמת חרדים באו"פ] עבור משתתפי התוכנית עתידים חלמיש
http://news.hydepark.co.il/forum.asp?forum_id=18662תוקן על ידי אילפא ב- 23/07/2007 13:27:10
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/6/2010 15:25 לינק ישיר 

בס"ד
אור לי"ט בסיון תש"ע.
לענ"ד תוכנית חלמי"ש אכן טובה יותר לעומת תוכניות לימודים אחרות, מכיוון שהיא מאפשרת התעמקות מלאה בלימודים וזאת בזכות דמי הקיום.
כיום גם נפתחת מכינת הכנה ללימודים האקדמיים בת"א, כך שגם חברי ק"ק בני ברק יכולים להגיע וללמוד בקלות. דמי הקיום משולמים גם לאורך תקופת הלימודים במכינה.
לפרטים נוספים: 1700-660-660
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > חברה וקהילה > אגודה אחת > המהפכה של מכון לב – כולל ללימוד מקצוע
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר