בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · בחדרי חרדים ·

עמיר מולנר התפלל ביו"כ בפוניבז'

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/9/2007 09:16 לינק ישיר 
עמיר מולנר התפלל ביו"כ בפוניבז'

ישב לבד בלי מאבטחים.

מתחזק???.....

תוקן על ידי הנייד24 ב- 23/09/2007 9:17:27
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/9/2007 10:27 לינק ישיר 

מי זה עמיר מולנר?

ובאיזה פונביז' מדובר?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/9/2007 10:28 לינק ישיר 

עמיר מולנר עבריין מס' אחד במדינה!!
יעד מס' אחת של המשטרה!

מה הוא עשה שם???  מי הביא אותו??דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/9/2007 10:30 לינק ישיר 

אם הוא אכן היה שם,
אין מצב שלא היו שם מאבטחים סמויים...
ואם לא גילו אותם,  כנראה שעשו עבודה טובה.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/9/2007 10:38 לינק ישיר 

הוא היה לבד בליווי מארחו א.ח.

לבד לבד ישב בסוף והתפלל חטאנו וכו' ואפילו דפק על הלב...

מי כמוך יודע שלא שייך להטמיע מאבטחים בתוך בית המדרש של פוניבז' בלי שיזהו אותם.

האמת שגם אין מצב לפגוע בו שם.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/9/2007 10:49 לינק ישיר 

על איזה מהפונביז אתה מדבר?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/9/2007 10:50 לינק ישיר 

*-- two pictures * *-- * *-- **--end switch about number of pictures in article*


קצת מושגים על עמיר מולנר.....

זה התחיל בחוב של 600 אלף שקל
מאת אמיר זוהר
כשהיה נער, העריץ עמיר מולנר את יעקב אלפרון. כיום הוא מתייחס אליו כמעט בזלזול, ועל זה אלפרון לא מוכן לעבור בשתיקה. מולנר הצעיר נהפך ליעד מס' 1 של משטרת תל אביב, והוא מאיים על מעמדו של "המלך" אלפרון. זו כנראה הסיבה שפגישה בין השניים בעניין חוב גדול הסתיימה בדקירה
*-- to *
מולנר, ביציאה מביה"ח. אמצעי לחימה מתוחכמים
תצלום: מוטי קמחי
לא בכל יום נשלפות סכינים בסכסוך בין בכירים בעולם התחתון. בדרך כלל הם סוגרים עניינים באמצעות שליחים, או מתנקשים אלמוניים. לפעמים מנסים ליישב מחלוקות בשיחות מנומסות בטרקלינים של מלונות מפוארים. כך אכן ניסו לעשות יעקב אלפרון ועמיר מולנר בתחילת ינואר, במלון דניאל שבהרצליה. אבל השיחה הזאת הסתיימה בדקירה. החשודים, ובהם אלפרון ובנו דרור, נמלטו מהמקום. אתמול הסגיר עצמו למשטרה יעקב אלפרון, והכחיש מכל וכל כי הוא או בנו דקרו את מולנר.

כיצד קרה ששתיים מהדמויות הבולטות בעולם הפשע הגיעו לכדי עימות פומבי שכזה? כדי להבין מיהם משתתפי "כנס הרצליה של העולם התחתון", ומדוע הסכסוך הזה מסעיר את הרוחות לא רק בציבור אלא גם בקרב משפחות הפשע, צריך לחזור אחורה - לרגעים ולמקומות שעיצבו את אלפרון ומולנר בשנות ה-80 בגבעת שמואל, רמת עמידר ופרדס כץ.

צו איסור פרסום מונע חשיפת פרטים מהאירוע במלון דניאל ב-2 בינואר, אבל לפי מקורות בעולם התחתון, הסכסוך בין אלפרון למולנר פרץ רק באחרונה. מצד אחד מולנר, המוגדר יעד מספר אחת של משטרת תל אביב. לפי המקורות, פרס מולנר את חסותו על חייב שנדרש לתת רכב מפואר לנושים המזוהים עם אלפרון, בגין חוב של כ-600 אלף שקל מלילה אחד של
יעקב אלפרון. גדל בין פרדסים לזונות
תצלום ארכיון: פייר תורג'מן / באובאו
הימורים. מצד שני אלפרון, שלפי המקורות, הסכים להחזיר את הרכב תמורת תשלום חלק מהחוב במזומן, והתחייבות לפריסה עתידית של החוב. ככל הידוע, הצדדים עדיין לא הגיעו להסכמה.

אלפרון, "מלך גבעת שמואל" המוגדר על ידי המשטרה ראש ארגון פשיעה, נחשב למי שהמציא בישראל את השיטות לגביית חובות בכוח. מולנר, בנו של קצין משטרה מרמת גן, נטש את דרכו של אביו, העדיף על פניה את דרכה של "כנופיית רמת עמידר" של האחים הררי וגדל על הערצת אלפרון. העימות ביניהם מהווה דוגמה לקלישאה על התלמיד שעלה על רבו. אמנם תעוזתו של מולנר כבר לא מפתיעה איש, אבל גם נגד אלפרון?

ימי האלפרונים

הכל התחיל בשנות ה-70 המוקדמות ליד בית אלפרון בגבעת שמואל, עם סוסים בפרדסים שבין בני ברק לפתח תקוה, אבל גם עם זונות שעבדו אז בכביש גהה. מוסה, האח הגדול לבית אלפרון, הסתבך עם בעל מועדון לילה מפתח תקוה בשם יפת נגר. סכסוך על זונה שהוביל לשרשרת מעשי אלימות וסחיטה נגד נגר ואחיו, בעצמם עבריינים, שמסרו עדות במשטרה וסירבו לשלם על כך פיצוי הולם לאלפרונים. בסופו של דבר נרצח נגר בכלא שאטה. הרצח העלה לגדולה את האח הצעיר דווקא, יעקב אלפרון, שבעצמו ישב אז בכלא כפר יונה. הוא הואשם שהפעיל ב"דואר פנימי" את האסירים שרצחו את נגר, אך זוכה.

כשהשתחרר יעקב מהכלא בסוף שנות ה-70, ההרואין כבר החל לגלגל כסף גדול בשוק הישראלי. אלפרון הצעיר לא השתתף במשחק הזה. מאז ומתמיד תיעב את "המוות הלבן". עוד בכלא הקפיד לשמור מרחק מאנשים שהשתמשו בהרואין. בזמן שחבריו הטובים נפלו להרואין, הוא נשאר עם חשיש. גם מחוץ לכלא לא התפתה לעשות כסף מ"חומר", ותחום הפעילות שבחר בו אז היה דמי חסות מסוחרי סמים והפעלת תחנות פיראטיות של טלוויזיה בכבלים.

בשנות ה-80 צמחו בפרדס כץ הסמוכה התאומים יוסי ורוני הררי, שני צעירים שהעריצו את הגורו השכן מגבעת שמואל. כבר כחיילים יצא שמם למרחוק כמי שניסו להתנקש בקצין בילוש במרחב דן. כשהאחים הררי הפעילו תחנת כבלים גדולה בפרדס כץ, הם קיבלו מאלפרון את ברכת הדרך.

תחנות הכבלים חייבו יכולת ארגונית והפעלת מערך גבייה, שהיה המבוא לשירותי הגבייה שהפעילו האלפרונים והאחים הררי מאוחר יותר. כשאלפרון החל לגבות חובות בשוק האפור, היו אלה האחים הררי וחבריהם שהיו חוד החנית שלו, בעיקר הודות להתנהגותו האלימה של רוני. מבחינת אלפרון, האחים הררי היו הגובים המושלמים.

אבל לא כל החייבים שילמו ושתקו. חלק מהם התלוננו וסייעו למשטרה להפליל את אלפרון במה שזכור כפרשת יוסי היימן, כתב הפלילים של עיתון "חדשות", שהצטרף לארגון הפשע של אלפרון. אלפרון נשלח ב-1993 לארבע שנים וחצי שנות מאסר, היימן לשלוש, וכנופיית הררי החלה לייצר כותרות על סדרת רציחות בין עמידר לפרדס כץ.

תולדות האחים הררי

בסוף שנות השמונים ותחילת התשעים, כשיעקב אלפרון היה בכלא, הפעילו האחים הררי מערכי סחיטה וגבייה לפי המודל שהוא התווה וגילגלו כסף גדול. אבל היתה להם חולשה אחת: סחר בהרואין. הכסף הגדול, הסמים וההילה שנוצרה סביבם הגדילו את מעגל החברים ו"החיילים", אבל הגבירו את הסכסוכים. העימות בין "כנופיית פרדס כץ" (האחים חדיף) ל"כנופיית עמידר" (הררי) הפך למושג מיתולוגי בתולדות הפשע הישראלי, כשהגופות נערמות בכל גוש דן. כשיוסי הררי נכלא ב-1991 לשמונה שנים בגין עבירות סחיטה הנהיג את הכנופייה אמיר זכריה. לפי החשד, נרצח זכריה על ידי יריבו המושבע של הררי, יצחק "חישי" חדיף, מה שנתן את האות לפתיחת מלחמת עולם של ממש.

כאן נכנס לתמונה צעיר אלמוני בשם עמיר מולנר. הוא היה בן 23 כשנעצר ב-1998 בחשד לשני ניסיונות רצח כושלים של יצחק חדיף. מלבד זאת, ב-1995-1998 נחשד בשורה ארוכה של רציחות וניסיונות רצח של חברים בכנופייה היריבה, תוך שימוש באמצעי לחימה מתוחכמים: רצח מאיר חדד ביריות, פיצוץ כושל במכוניתו של שמעון חדיף, רצח סער אזולאי באמצעות קטנוע ממולכד, והמתוחכם ביותר - רצח שמעון חדיף ("הרב") באמצעות מטען חבלה שהוטמן במשענת הראש ברכבו. גם כנופיית פרדס כץ לא טמנה ידה בצלחת, ולחובת חדיף ושות' עומדים חשדות למעורבות ברצח אייל הררי, אחיינם בן ה-17 של האחים הררי.

העוצמה של מולנר

בחזרה למולנר. מי שהוגדר כחייל המבצעי של האחים הררי נהפך בעצמו למנהיג. יוסי הררי היה בכלא, זכריה נרצח, ואילו רוני הררי הסתבך בפרשה שהכתימה את שמו לנצח: הוא הסכים לשמש סוכן סמוי ולהפליל סוחרי סמים ואת יצחק חדיף. בסופו של דבר חזר בו. באותם ימים, כשיוסי היה בכלא ורוני ניהל מגעים עם המשטרה, החברים הטובים של מולנר היו זכריה, עד שנרצח; האחים גל וטל יוסף, בני דודים של זכריה; בן כהן גדל הגוף, חבר בכיר בכנופיית רמת עמידר; ונסים ימין, שנהפך לעד מדינה אך נרצח ביוני 2004, אחרי שהפליל את יוסי הררי ושלח אותו לשבע וחצי שנות מאסר ב-2002, אבל לפני שהספיק להעיד נגד מולנר.

מולנר, "המלך החדש", בילה תקופה ארוכה בדרום אפריקה, התחבר לישראלים שגילגלו שם כסף גדול, הנהיג אותם והתעשר בעצמו. בין היתר נקשר שמו במיליונרית מקומית, שהרצח שלה לא פוענח מעולם. בסוף שנות ה-90, עם היוודע דבר בגידתו של ימין, עזב מולנר את ישראל ועשה תקופה זוהרת במושבה הישראלית במקסיקו, ששימשה גן עדן לעבריינים ישראלים, חלקם נמלטים מאימת החוק וחלקם נמלטים מאימת העולם התחתון (בהם השוטר צחי בן אור, שנרצח שם בנסיבות שאסורות בפרסום).

העבריינים התאהבו במדינה שנמצאת על פרשת דרכים בין דרום אמריקה, יצרנית הקוקאין הגדולה בעולם, לבין לוס אנג'לס, צרכנית הקוקאין הגדולה בעולם. לפי יודעי דבר, מולנר היה המנהיג הבלתי מעורער במושבה הישראלית הזאת, והחזיק שם צבא שלם של שומרי ראש וחיילים שביצעו כל משימה.

ב-2004, לאחר שאלמוני התנקש בנסים ימין ביריות אקדח לעיני ילדיו בסלון דירתו, שב מולנר ארצה. במקרה הזה מדברים במשטרה ובעולם התחתון על תיאוריית ההצלבה: שיטת חיסול חדשה יחסית, שלפיה עבריין א' דואג לחיסול היריב של עבריין ב', בעוד שעבריין ב' דואג לחיסול היריב של עבריין א'. השיטה מבטיחה לחשוד המיידי אליבי ומקשה על המשטרה לבסס את הקשר בין המניע למבצע.

בהקשר הנוכחי נבדק החשד שלפיו מולנר ("המהנדס") הפעיל בשלט רחוק מגלותו במקסיקו את רוצחיו המתוחכמים של ישראל מזרחי ("אליס"), שהתפוצץ בג'יפ ברחוב הרצל בתל אביב באוגוסט 2003. ואילו לגבי רצח ימין, החשד הוא כי מדובר בפעולת גומלין שהובילו חבריו הקרובים של מולנר - איתן יחיא, עבריין שהיה שותפו של מזרחי, ובנו ערן.

קואליציות חדשות

כל זה מוביל לניתוח מתבקש של העולם התחתון לאחר "כנס הרצליה". הנטייה הראשונה היא לצרף לקואליציה של מולנר את כל מבקריו בימים שלאחר הדקירה והאשפוז בבית החולים. העיתונים דיווחו על ביקורם של אסי אבוטבול וריקו שירזי, הבליטו את האחים מוסלי אבל הצניעו את ביקורו של איתן יחיא, או את ההתעניינות של החברים מימי עמידר, גל וטל יוסף. ועוד לא דיברנו על שני מלוויו ב"כנס הרצליה", יהודה מרי מרמת גן הטובה והישנה, וליאור סעת, חייל אלמוני מבאר שבע.

בניגוד למצב בעבר, הקואליציות החדשות אינן מבוססות יותר על בריתות דמים ארוכות טווח, אלא על צומתי אינטרסים. שותפות בין שני עבריינים יוצרת ביניהם מחויבות על כל פגיעה בשותפות, או במי מהם על רקע מעורבותו בשותפות. אבל אם אחד הצדדים נפגע בעניין אחר, שותפו אינו מחויב לספק לו הגנה מול עבריין שלישי. במלים פשוטות יותר: אם ליצחק אברג'יל, "המלך הבלתי מעורער של העולם התחתון" ושותפו האסטרטגי של אלפרון, יש חלק בחוב שבגללו נדקר מולנר, הוא אמור להתייצב לצד אלפרון נגד מולנר. אם אין לו מעורבות בחוב הזה, אין איש מתאים ממנו לטוות את "הסולחה של כל הזמנים", בין התלמיד לרבו.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/9/2007 11:14 לינק ישיר 


מה הבעיה?

זה בשביל ש"מתירין להתפלל עם העברינים" יהיה בהידור....דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/9/2007 11:16 לינק ישיר 

לפי המצב של פוניביז' זה מאד מתאים--גם אלפרון רצה לבא=אבל הוא לא ליטאי.הלך להתפלל
עם עדות המזרח.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/9/2007 11:17 לינק ישיר 

דוד10,

שאתה תחשוב שבפונוביז צריך בשביל זה הידור ?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/9/2007 12:07 לינק ישיר 

הוא היה הישביה בלי מאבטים ובלי סמויים....
אני דיברתי עם א.ח והוא אף החזיר אותו הביתה במוצאי היום הקדוש עם רכבו והוא לא היה עם שום שומר... (או שהשומרים חזרו לבד)
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > עמיר מולנר התפלל ביו"כ בפוניבז'
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר