בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · בחדרי חרדים ·

חדשות המוסיקה החסידית (79) - פורים תשס"ח

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/3/2008 12:24 לינק ישיר 
חדשות המוסיקה החסידית (79) - פורים תשס"ח

בס"ד  | חדשות המוסיקה החסידית |  גליון 79 ר"ח אדר ב' תשס"ח  |    www.chasidinews.com   |    webmaster@chasidinews.com


 

חודש טוב!

 

--> החודש בגליון- מקבץ מיוחד של דיסקים חדשים לפורים תשס"ח, דיסקים חדשים לרגל שמחת הבר מצווה בחצר הקודש בעלזא, חברת הפצה חדשה בשם 'רננו' נכנסת בימים אלו לשוק, דיסקים חדשים, סינגלים, דיסקים לצפיה, דיסקים לילדים, אתר מומלץ ועוד. קריאה מהנה. 

 

--> לתשומת לבכם: הכתבה המרכזית בגליון נמצאת כרגע בחופשה עד להשקת האתר החדש בעז"ה בקרוב. במקביל, המהדורות של "חסידיניוז" בשפה האנגלית ממשיכות להופיע, אם גם אתם מעוניינים להצטרף למנויים באנגלית, חינם כמובן, תלחצו על הלינק שבראש הגליון. תוכלו לצפות בגליון האחרון ע"י לחיצה כאן. הפורום שלנו פתוח לכתיבה שלכם. הכניסה דרך האתר או פשוט ללחוץ כאן. אתם מוזמנים להכנס ולכתוב. 

ברכות, איחולים, חידושים, רעיונות, הגיגים, הערות, תגובות, וכל מה שעולה לכם בראש לשלוח ל: webmaster@chasidinews.com . בקשות למנויים (חינם כמובן) לשלוח ל: subscribe@chasidinews.com.

מערכת "חדשות המוזיקה החסידית"

 

 


פורים תשס"ח

 

 מקהלת לחיים מגישה את "פורים (אויפן) טיש 2". שנתיים עברו מאז יצא "פורים טיש" הראשון שהיווה בעצם את המקבילה הפורימית לאלבום "לחיים טיש"- שבינתיים כבר הפך לסדרה. שנתיים שבהם התברר שאין מנוס מלהפוך גם את "פורים טיש" לסדרה. כמו שניתן להבין משם האלבום ותמונת עטיפתו- האלבום הנוכחי כבר המשיך לשלב של "פורים על השולחן". שלושים ושלושה רצועות, שהם קצת יותר משעה של שמחת פורים עד דלא ידע עם מיטב שירי הפורים ממגוון חצרות חסידיים בביצוע מקהלת לחיים ומקהלת "פרחי לחיים ניו יורק". הפקה ועיבודים: הרב יוסף משה כהנא. הפצה: לחיים הפקות.  לחץ להאזנה לשיר 'להודיע'  (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

 

 

  "בדרך לפורים" – אלבום חדש לפורים מבית היוצר ובהפקתו של שימיקס. שירי פורים וקטעים שמחים אחרים נקבצו לאלבום אחד בסגנון שמזכיר את סדרת "בחצי הלילה". הרצועות באלבום זה מבוססות על שירי פורים ידועים בקצב אלקטרוני בליווי שירה ומקהלה, את העבודה על האלבום עשו תלמידים בישיבת דרך ה' בה לומד שימי גרוס, המפיק. ההפקה המוסיקלית שייכת לאפי אדלשטיין. מעבר לשירי פורים הרגילים מכיל הדיסק גם מחרוזת שירי ברסלב, ניגונים מוכרים שעפרו שיפוץ פורימי והברקות שמחות נוספות ועוד כמה "יציאות". הפצה: גרינטק.    לחץ להאזנה לשיר 'ליהודים היתה אורה'  (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

  מוסיקה, כמו היין משתבחת ככל שעובר הזמן... לכן לא פלא שיוסי דיין בחר לקרוא לאלבום החדש לפורים אותו הוא מגיש - "יין מלכות". באלבום המכיל ריקודים ללא הפסקה, כמעט שעה של ניגוני פורים משמחי לב (ללא שירה) עם הכלייזמר הירושלמי הנודע שמואל נוימן (קלרינט, סקסופון ובוזוקי) שאליו מצטרף המעבד החסידי יוסי דיין. את האלבום ניתן להשיג בחנויות המובחרות. הפצה: הינדיק הפקות.     לחץ להאזנה לקטע מתוך האלבום  (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

  "פורים דאורייתא" - לצד אלבומי המוסיקה וההפקות הייעודיות והמיוחדות לפורים שיוצאות בכל שנה בימים אלה, נדמה שנאלם קולה של המוסיקה העדינה, ההיימישית, זאת ששרים בסעודה ובמשתה וגם במסיבות שבישיבות הקדושות בפורים. רק שהשנה נעשה משהו בעניין זה, שלום רוחמקין, אברך צעיר, גייס את שלמה ברונר ויחד הם ייצרו מחרוזת ארוכה ומלאה של כל ניגוני פורים בליווי מקהלה ישיבתית, השירים הידועים ומלאי השמחה. מהדיסק הזה לא תימלטו השנה והוא יתקוף אתכם מעל גבי המכוניות המנגנות ברחובות העיר "בו ביום". הפצה: גרינטק.

 


  ארגון החסד "חסדי נעמי" מוציא לקראת פורים הבעל"ט שלושה אלבומים חדשים ומשמחים המופצים במחירי עלות השווים לכל נפש. הראשון- "אפריילאך פורים" – ניגוני פורים ושמחה, השני "נעימות פורים" -  אוסף ניגוני פורים אינסטרומנטלים, והשלישי "מנגינות פורים לילדים" – מיטב מנגינות חג הפורים המוכרים והאהובים של ילדי ישראל. נאת האלבומים ניתן להשיג בחסדי נעמי – 03-6777777.

 


שמחת בית בעלזא

 

 

 

  "הומה ליבי"- אלבום חדש של ניגוני חסידי בעלזא ממיטב הלחנותיו של הרב אליהו אייזנבאך עם הבעל מנגן ר' נחמן אייזנבאך. באלבום היוצא לרגל שמחת הבר מצווה בחצר הקודש בעלזא ניגונים חסידיים מלאי רגש, התעוררות, דביקות, הודיה בקשה ושמחה. הרב אליהו אייזנבאך, מג"ש בישיבת בעלזא - אשדוד, ידוע בלחניו מלאי הרגש ושמחה, אשר בין שיריו הידועים נמצאים: "הנה מה טוב", "וידעו" ועוד רבים אחרים. ר' נחמן אייזנבאך- אחיו, שזה למעלה מחצי יובל בעולם הנגינה, מן העומדים בין המשוררים בשולחן הטהור בחצר הקודש בעלזא קיבץ וליקט כעמיר גורנה מעידית שבעידית שבלחניו, והתוצאה אכן מרנינה את הלב. עיבודים: דוד קאליש. הפצה: גרינטק.     לחץ להאזנה לשיר 'ומשפע מצוות תפילין' (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

  יהושע האנשטטר מוציא אלבום חדש בשם "תפארת בנים" לרגל שמחת הבר מצווה בחצר הקודש בעלזא. האלבום מכיל עשרה שירים: מודה אני, ששמת חלקי מיושבי בית המדרש, הראינו השם חסדיך, קול רינה, זכר חסדו, מלכא דעלמא, כי באור פניך, אילן, והריקותי, אספרה שימך ועטרת זקנים. "לדעתי השיר 'עטרת זקנים' הולך להיות הלהיט של מחר" –אומר יהושע האנשטטר ל'חסידיניוז". האלבום מבוצע ע"י הרב ירמי' דמן ובהשתתפות מקהלות חסידי בעלזא, כשמלאכת העיבוד מתחלקת בין מונה רוזנבלום להערשי גינסבערג. יש לציין כי השילוב של ירמי' דמן ומונה רוזנבלום יחד עם מקהלת חסידי בעלזא – לא היה כמותו מזה 15 שנה. הלחנים, השירים והעיבודים הם רחבים ועשירים מאוד כאשר סגנון האלבום הוא בדומה להקלטות של בעלזא בשנים קדמוניות. הפצה: גרינטק.    לחץ להאזנה לשיר 'עטרת בנים' (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

" מזל טוב ד' " – אלבום חדש של ניגוני חסידי בעלזא עם הבעל מנגן הרב ירמי' דמן היוצא לרגל שמחת בית בעלזא בז"ך אדר א' תשס"ח. באלבום החדש יבול מבורך מאת טובי המלחינים בחצר הקודש בעלזא שיחיו, הרב פנחס פרידמן, הרב יוסף צבי ברייער, הרב שלמה קאליש, הרב אליהו אייזנבאך, הרב יוסף משה כהנא, ר' שלמה יעקב פריד ור' אליעזר קאליש- שהלחינו וניגנו בשמחה וברננה, במיוחד לרגל שמחת ראש עדת מי מנה, ולכבוד זך שוכן מעונה. האלבום מחולק לארבעה מחרוזות עפ"י נושאי השירים: תפילין, שבח והודיה, תורה, שמחה וכן השיר 'כי הם חיינו' של ר' פנחס פרידמן. הפקה ועיבודים: הרב יוסף משה כהנא. הפצה: לחיים הפקות.

 

 "דרשה געשאנק" (דורון דרשה) – אלבום חדש היוצא לרגל שמחת הבר מצווה של נכד כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א. על הפקת האלבום אחראי ר' חיים שמעון וינד- בנו של גבאי האדמו"ר שליט"א, ר' אליעזר וינד – שגם הלחין את השירים באלבום ואף מזמר אותם. מקהלת חסידי בעלזא משוררת גם היא באלבום כשמפעם לפעם מצטרפים אליהם ר' אהרון ברייער – כסולן אורח וילדי הפלא יהושע בלום ויצחק קעניג. ר' חיים שמעון וינד מודה להשי"ת על שזכה להוציא לאור חלק מניגוניו בהם "שירי הודי'ה וריקוד, תחינה ובקשה דביקות והתעלות- שהולחנו בעיתים שהזמן גרמן בשמחות משפחתיות, בשבתות וחגים"- כלשונו. מלאכת העיבודים והפקתו המוסיקלית של האלבום הופקדו בידיו של ר' דוד קאליש. הפצה: גל-פז.    לחץ להאזנה לשיר "רווח והצלה" מתוך האלבום

 


מקבץ חדשות 

 

 

 

 "רננו מיוזיק" שמחים לבשר על בית חדש לזמרי המוסיקה החסידית האמריקאיים- בישראל. מעתה יש דרך חדשה להפיץ את האלבומים בארץ הקודש. "רננו" מפיקים ומנהלים את מיטב השמות במוסיקה החסידית. האמנים של "רננו" כוללים עד עתה את יוסף חיים בלוך ('נגינתי'), דוד גבאי, איצי ספינר ו'שבת אחים' – הפרוייקט החדש של ארי גולדווג. כמו-כן, כל מה שקשור בהזמנות, הופעות ושאר ירקות – הכל דרך "רננו". צפו להפתעות בהמשך.

 

  האחים משה ושמעון בל פצחו בדרכם המוסיקלית במסגרת מקהלת הילדים 'קול ברמה' בבית שמש. לאחר מכן הם התקדמו לעבר מקהלת הילדים 'שירה חדשה' של נחמן סלצר- שם נתקל בהם הזמר, המלחין והמפיק ארי גולדווג – והחליט להפיק לשני ילדי הפלא – אלבום סולו בכורה. בין לבין הספיקו השניים להשתתף בפרוייקט שירי השבת של ארי גולדווג ואבי ניומארק ואף לשיר שם סולו את השיר 'אגיל'. בימים אלה אלבום הבכורה של השניים - "שבת אחים" עתיד להגיע למדפי החנויות. מעבר להפקת האלבום עצמו, ארי גולדווג לא ישב בשקט- עיבודי האלבום כולו נעשו על ידיו, כמו גם לחני 7 משיריו. 2 שירים הולחנו ע"י 'שבת אחים' עצמם ושניים נוספים הולחנו ע"י השלושה יחדיו. הפצה בארצות הברית: אדרת. הפצה בישראל: רננו מיוזיק. לחץ להאזנה לשיר 'אשרינו' לחץ להאזנה לשיר 'תן כבוד' (השמעת השירים באדיבות ערוץ 7)  לחץ להאזנה למיקס משירי האלבום

 

 

 

 

  ר' חיים יהושע פשעמיש זצ"ל היה משורר ובעל תפלה חסידי, בבחרותו כבר היה בעל תפלה בחצר קודש אצל הרה"ק ר' חנה מקאלאשיץ ז"ל, לאחר השואה התגורר והיה משורר בסקוירא. לפני כשנה ערך והפיק נכדו- לייבל פאסטן את האלבום "ברח דודי" שהוא לקט מובחר של שירים חסידיים עם טעם של פעם. משה יעקב פאסטן, בן אחיו של לייבל, שעיבד את "ברח דודי" - החליט להמשיך במלאכה. בימים אלה הוא מוציא לאור אלבום חדש בסדרה, העונה לשם- "צור משלו". כבקודמו, גם באלבום הנוכחי ניגונים חסידיים עתיקים משובחים מאוצרו של ר' חיים יהושע פשעמיש זצ"ל. הפצה: לחיים הפקות. אתם מוזמנים להתרשם מהאלבום דרך המיקס המצורף.  לחץ להאזנה למיקס משירי האלבום

 

  דוד גבאי ("לגבי") משיק בימים אלה את אלבומו השני והמשובח "אמר דוד". "באלבום הזה פשוט יש הכל" - מעיד אבי ניומארק, מפיק האלבום - "כמו שעשינו באלבום הקודם, גם באלבום החדש קיבצנו אוסף מרשים של שירים במגוון סגנונות - כך שכל אחד ימצא בו את השיר שקרוב אליו. אם זה השיר 'הגומל' שהלחין יוסי גרין שרק יצא כסינגל לתחנות הרדיו וכבר זוכה להשמעות רבות, או שיר הנושא 'אמר דוד' שהלחין אלימלך בלומשטיין - שאין אחד ששמע אותו ולא נתפס עליו". עוד הלחינו לאלבום: אבי קולא ('וזוכר') ואיצי וולדנר. מגוון רחב של מעבדים השתתפו באלבום, ובינהם נמצא את לייב יעקב ריגלר, ישראל לאם, יונתן רזאל, אברימי גור אריה ודני פלאם. "כל אחד מהמעבדים באלבום עשה מעל ומעבר" - מספר דוד גבאי. הפצה בישראל: רננו מיוזיק.    לחץ להאזנה לשיר 'הגומל' (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

  אלבום שלישי לגבריאל חסון- "היכל הגוונים המשתנים". גבריאל חסון, אומן מוערך בתחום היצירה היהודית, משיק אלבום חדש. ההפקה עשירה מצד אחד, אך אינה מאופיינת ב"רעש", בין השאר באמצעות ביצועים חדים ומדויקים של כלי מיתר מגוונים, גיטרות בולטות ו"רוק רך". האלבום יערב גם לאוזן שאינה שבויה בסוג המוסיקה הנוכחית.  באלבום שש רצועות בסה"כ מהן ארבע רצועות אינסטרומנטאליות ארוכות. הסינגל הראשון שהופץ מהאלבום, "הלב האבוד", התקבל בעניין רב אצל השומעים. כעת, אחרי מעשה אצבעותיו  וצו השעה, מציע גבריאל חסון אלבום שלישי חדש ולא שגרתי כפי שניתן לצפות ממנו. האלבום כולל שש רצועות בלבד, ארבע מהן אינסטרומנטאליות וארוכות, כשלוש עשרה דקות כל אחת, כשכל קטע מייצג עולם אחר על פי הקבלה: עולם האצילות, עולם הבריאה, עולם היצירה ועולם העשייה. בסוף רצועת 'עולם היצירה' מצטרפים לשירתו של חסון גם ילדיו לפיוט "אל נורא עלילה" המסורתי. הבחירה בעולמות היצירה הרוחניים לא הגיעה במקרה, חסון מחובר מאוד לרוחניות יהודית ולפנימיות התורה ומשלב לימוד תורה במקביל ליצירה המוסיקלית. "אני רק כלי של ה' להעביר הלאה את המוסיקה" אומר חסון ואכן, מי ששומע את האלבום, יסכים כי הכלי עליו הוא מדבר, עשוי היטב ומצליח לשרת את המטרה. הפצה: התו השמיני.   לחץ להאזנה לשיר 'הלב האבוד'  (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

  אלי מנדלבאום מגיש את "8 MIX " – אלבום חדש בסדרת מכונת הלהיטים החסידית. כמיטב המסורת, גם השנה מוציא אלי מנדלבאום אלבום חדש בסדרת MIX. באלבום הנוכחי חמישה מחרוזות של שמונה-עשרה רצועות של מיטב הלהיטים החסידיים העכשיווים בביצוע דאנס אינסטרומנטלי מיוחד. בין הקטעים באלבום: 'אנא בכח'- של עובדיה חממה, 'ברשות'- של יעקב שוואקי, 'אגיל ואשמח'- של שבת אחים, 'החסידים'- של ישי לפידות, 'את לי ארץ'- של רועי ידיד ואחרים. האלבום הוקלט באולפני טיסר בפריז שבצרפת. הפצה: גל-פז.   לחץ להאזנה ל'מה מה מה' מתוך האלבום

 

  יוחאי בשן, זמר ומלחין צעיר יוצא באלבום חדש העונה לשם "קולי". זרעי הדיסק "קולי" נטמנו באדמה לפני יותר מעשר שנים, שם עברו מסע של קולות, תפילות וזיכרונות. לכל שיר ושיר ישנו סיפור ומנגינה משלו השזורים יחדיו כענפים היוצאים ומשתלבים מאילן אחד. תהליך ה"לידה" לווה ברגעי כאב ושמחה, כל זאת מתוך רצון פנימי להוציא את השירים לאוויר העולם... באלבום טקסטים מהתפילה וטקסטים מקוריים שכתבה אסנת בשן, רעייתו של יוחאי. הדיסק נוצר מרגעים בחייו בהם הגיטרה הייתה לצידו ובהם חש צורך להביע רגשות בתפילה ובכמיהה. זאת הן בימיו בישיבה, הן בחייו כבן להתיישבות ביו"ש והן בימים בהם סעד את אביו החולה שנפטר לפני כ-12 שנים – כך עולה מראיון שהעניק בשן לערוץ 7.    לחץ להאזנה לשיר 'תמונת גן עדן'  (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7) 

 

  מי לא שמע על מקהלת "שירה" בשנים האחרונות? מאז יציאת אלבום הבכורה של המקהלה לפני כשלוש שנים, מקהלת "שירה" לא מפסיקה להופיע בחתונות, דינרים ושאר ארועים מסביב לעולם. האחרונים בהם הם מופע האסק האחרון והאלבום "הרי יהודה" יחד עם אברהם פריד. לאחר 3 שנות הפסקה, בימים אלה נשלמות ההכנות לאלבום חדש שיצא בע"זה בקרוב ויקרא "לחיים שירה". כפי שניתן להבין משם האלבום- האלבום הוא תוצאה של הפקה משותפת של 'לחיים הפקות' של הרב יוסף משה כהנא ומקהלת 'שירה', כמובן, של ר' שרגא פייבל גאלד.  האלבום מגיש אוסף מיוחד של 22 שירים מובחרים, מהם מספר שירים חדשים. נציין רק שאם זה לא היה מובן עד עכשיו-  האלבום לא יהיה ווקאלי כקודמו, אלא ילווה בתזמורת מלאה עם מיטב הנגנים. אחד השירים שם הוא "כי כל פה לך יודה" - שירם של חצר הקודש סלונים שהוקלט לתחרות מצעד חצרות החסידים של רדיו קול חי. הפצה: לחיים הפקות. לחץ להאזנה לשיר (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7) לחץ להאזנה למיקס משירי האלבום

 

  יואל דוד הוא כוכב עולה המפציע אלינו מהעיר לייקווד שבארצות הברית. "בשיר ורננים"-  אלבום הבכורה שלו צפוי לראות אור בקרוב. האלבום מציג את לחניו של יואל דוד עצמו המוגשים בעיבודיהם של הערשי גינסבערג ויענקי בריסקמן- שני מעבדים צעירים שחותמם כבר מורגש במוסיקה החסידית בשנים האחרונות. "לחיים הפקות" יפיצו את האלבום בארצות הברית, ובארץ, כרגיל, עדיין לא ידוע...   לחץ להאזנה למיקס משירי האלבום

 

  "געגועים"- אלבום בכורה לזמר אלי כהן. עם מבטא צרפתי, פאות ומעיל ארוך וחסידי, מדבר אלי כהן, זמר לא שגרתי מברסלב עם תושבי ת"א באמצעות שירים עדינים. "המוסיקה היא כמו סיפורי המעשיות של רבי נחמן, הנשמה מרגישה, מחפשת ומבקשת את מה שהמילים לא מסוגלות לבטא" מסביר כהן, "רק באמצעות המוסיקה זה בא לידי ביטוי". קל להתחבר אל המוסיקה של אלי כהן, היא צנועה, עדינה ופורטת על נימים חבויים בלב. מי שיקשיב לאלבום "געגועים" ירגיש כמו אורח בשיחה פנימית בין האומן לריבונו של עולם. כהן, בעל מבטא צרפתי, חסיד ברסלב (42) ומתגורר בת"א, עלה מצרפת לפני 13 שנה. מאז חזר בתשובה בגיל 15 הוא עוסק במוסיקה, כבר מגיל צעיר היה חבר להקה בצרפת והוא מנגן בגיטרה מאז ומתמיד. "ההתקרבות שלי לברסלב", מסביר כהן, "הולכת כל הזמן במקביל לנגינה וכתיבת המוסיקה. חיפוש התשובות בחסידות לשאלות החיים, מתנהל במקביל עם המוסיקה". את רוב הלחנים כתב כהן, מבחינתו, המוסיקה היא שיחה עם השם יתברך, מדובר בסוג של 'התבודדות' המאפשרת לו להעביר מסר לאנשים אחרים. "אני רק נראה חרדי", מחייך כהן, "אבל החשיבה והכתיבה שלי מתאימים גם למי שלא שומר את כל התרי"ג המצוות. אני חי בת"א בשביל התכלית לקרב עוד יהודים לתורה ולה' יתברך". הפצה: גרינטק.    לחץ להאזנה לשיר 'שמעי נשמה' (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

 "תורה בתפארתה" – אלבום חדש היוצא לאור לרגל מעמד סיום הש"ס של ממלכת התורה עוז והדר שהתקיים לא מכבר. מיטב אמני הזמר החסידי משתתפים באלבום: ר' אייזיק האניג, ר' יעקב דסקל, ר' משולם גרינברגר, ר' אהרון ברייער, ר' בנימין הלפגוט וילד הפלא אליהו הלוי הורביץ. 11 שירים מכיל האלבום, מהם שני שירים חדשים 'מתיבתא' ו'עוז והדר' שנכתבו ע"י הרב מרדכי יהודה ביין במיוחד עבור המעמד. שאר שירי האלבום עוסקים כמובן בלימוד התורה הקדושה ושמחתה בה. עיבודים: ר' משה מרדכי (מונה) רוזנבלום ור' יהושע פריד. הפצה: לחיים הפקות.     לחץ להאזנה לשיר 'ימים על ימי מלך'  (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

  "בשמחות" אלבום חדש ליהודה וייס. בחמש השנים האחרונות אפשר לפגוש את יהודה וייס כשהוא מנגן בחתונות ובחגיגות בר מצווה. תחילה ניגן וייס לבד, אך לאחרונה צירף אליו צוות נגנים מהשורה הראשונה כשהמפיק והמעבד הוא איתן פרישברג. הדיסק כולל את הלהיטים הגדולים ששרים ורוקדים בשמחות. "הכוונה הייתה ליצור אלבום לא מתוחכם במיוחד אלא כזה שישמע בדיוק כמו בחתונה", מסביר וייס. לקראת הקלטות האלבום צורפה לתזמורת "בשמחות" מקהלתו של שרולי הרשטיק. בנוסף לשירים הידועים חידשה התזמורת את "אשת חיל" הנוסטלגי של מרטין דוידסון. אמנם, כל השירים ידועים ומוכרים ואולם באמתחתו של וויס גם שירים מקוריים וחדשים. בניגוד לאומנים אחרים שמקליטים אלבום משל עצמם ואח"כ מפיקים אלבום כללי משל אחרים, החליטו בבשמחות לנהוג הפוך. "קודם שיכירו אותנו, בהמשך נוציא גם שירים חדשים ומקוריים". הפצה: גרינטק.

 

  נועם הפקות מגישים את "ידיד נפש" – אלבום בכורה לחזן משה אדוריאן. אלבום שהוא בעצם שילוב של הקלטות מקונצרטים בארץ עם מקהלת החזנים הירושלמית בניצוחו של ד"ר אורי אהרון, הקלטות מהופעת המקהלה בקונצרט מיוחד שהתקיים בבית הכנסת המרכזי בליסבון, בירת פורטוגל במלאת 100 שנה להקמתו והקלטות עם מקהלת בית הכנסת "בית א-ל" בסאן-פאולו ברזיל בניצוחו של אלכס אשד. שאר הקטעים הוקלטו באולפניו של ג'ף הורביץ בירושלים. באלבום שבעה-עשר קטעי חזנות מגוונים, בינהם: בעבור דוד עבדך, רצה עתירתם, עושה שלום במרומיו, שאו שערים ראשיכם, זכרנו לחיים, ועל ידי עבדיך, וכן השיר 'ידיד נפש'- בלחן של חסידי מודז'יץ ע"פ בנימין אונגר ז"ל- דודו של אדוריאן שהיה חזן העיר תל אביב קרוב ל-40 שנה, וזו גם היצירה הראשונה שאדוריאן למד בצעירותו. לווי מוסיקלי ריימונד גולדשטיין וריטה פלדמן. הפצה: נועם הפקות.    לחץ להאזנה לשיר 'ידיד נפש' (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

  "לכל אדם" - כך נקרא אלבומו החדש של שמואל בוקרה. שמואל בוקרה הוא שם חדש ומבטיח בתחום מוסיקה הים-תיכונית הדתית. הוא עלה לפני כמה שנים מצרפת ושר מוסיקה מזרחית בניחוח תוניסאי ומחובר למוסיקה של אנריקו מסיאס (זמר יהודי מפפורסם מאוד בצרפת). באלבום משתתפים מיטב הנגנים בארץ:  אבי סינגולדה, אשר פדי, זיו מטושקה, מקסים משעלי. אך מי שמטביע את חותמו באלבום ונותן אוירה של  "מוסיקת פולקלור יהודית" הוא נגן הקלידים, האקורדיון, הסאז' והקנון: פיני רפאלוב. מי שאחראי על הניהול המוסיקלי והעיבודים באלבום הוא לא אחר מאשר הזמר המפורסם דודו דרעי, שגם שר בדואט עם שמואל בוקרה את השיר הראשון באלבום- "אמונה בלב" בלחנו של אנריקו מסיאס.    לחץ להאזנה לשיר 'אמונה בלב' (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

  מזמור הפקות מגישים את "בקול" – אלבום חזנות חסידי חדש עם מיטב החזנים:  יעקב יוסף שטארק, חיים אדלר, מאיר ברוך קאהן, יעקב אונגר, יעקב יצחק רוזנפלד, יעקב לעממער ובן ציון וייס. בין הקטעים באלבום: 'אבינו מלכנו' של קוסוביצקי, 'מלוך על כל העולם' של יוסל'ה רוזנבלט, 'היה עם פיפיות' של יוסל'ה מנדלבוים, 'טיהר רבי ישמעאל' של קווארטין ואחרים. עיבודים: נפתלי שניצלער, מנחם בריסטרובסקי ויהודה סטרולי.     לחץ להאזנה למיקס משירי האלבום

 

"צלילי תפילה" – כך נקרא אלבומו החדש של החזן שמואל ברזילי, החזן הראשי של הקהילה היהודית בווינה, המוגש בלווי המקהלה והתזמורת הפילהרמונית אס אפ ווי בעיבודו ובניצוחו של ד"ר  מרדכי סובול. החזן שמואל ברזילי, יליד ירושלים, נכד לחזן המפורסם רבי יעקב אייזנבאך (פעסטער) ז"ל, גדל בחסידות מודז'יץ, בוגר המכון לחזנות ומוסיקה יהודית שע"י עירית תל אביב. למד חזנות אצל החזנים המפורסמים: זלמן פולק ז"ל , יצחק אשל ז"ל, ויבל"א שמואל ברוך טאובה, משה שטרן ונפתלי הרשטיק ואצל המנצח אלי יפה. בעל קול טנור לירי יפה במיוחד, יכולת מוסיקלית, אמירה חזנית. ברזילי הקליט בעבר מספר תקליטורים, בינהם: "שיר השירים", "שיר ציון" – יצירות של חזני וינה, "אב הרחמים"- מתוך סיור עם מקהלת בית הכנסת הגדול בירושלים ו"סימפוניה של תפילה" עם תזמורת הסימפונית של רדיו וינה בניצוחו של אלי יפה. באלבום החדש עשרה קטעי חזנות, בינהם: 'כבודו' -  ש. מלבסקי, 'לא-ל ברוך' -  י. בן ברוך, 'הנשמה לך' -  ש. קרליבך, 'וכל החיים' -  מ. סובול, 'הבט משמים'-  י.אלתר, 'מקימי'-י. רוזנבלט ואחרים.

 

יוסי גורביץ', הזכור לנו מלחניו המקסימים באלבומו של שלומי גרטנר, 'שמע בני' ו'רחל', עובד בימים אלו על אלבום הבכורה משלו. באלבום יהיו שמונה לחנים של גורביץ' עצמו ושניים נוספים של משה לאופר שגם עיבד את כל שירי האלבום, כך מדווח האתר של מנחם טוקר.     לחץ להאזנה לשיר 'על הצדיקים' מתוך האלבום

 

  שלמה גרᤡניך בפרויקט חדש ומרתק "אל אשר תלכי-אלך", וסינגל ראשון מתוכו – "הנך יפה רעייתי" בביצוע נדיר של גד אלבז. שלמה גרᤡניך, מהמוסיקאים החשובים ביותר בישראל,  זוכה פרס אקו"ם, יוציא בקרוב לאור את הפרויקט המוסיקלי החדש "אל אשר תלכי-אלך". בפרויקט זה, שהינו פרי עבודה של שלוש שנים מתארחים אמנים שונים ומגוונים, מקצוות שונים של קשת המוסיקה הישראלית. האלבום הינו מסע של יוצר חילוני אל עבר שורשיו היהודיים, דרך יצירות משופעות סגנונות מוסיקליים. העושר המוסיקלי של גרᤡניך נחשף כולו ובמלוא הדרו באלבום זה, שמציג סאונד חדשני ומיוחד, למילים עתיקות יומין. האלבום החדש הוא אלבום קונספט המהווה שיא ביצירתו של גרᤡניך, הידוע כאמן פורה ומלא השראה. הסינגל הראשון מהאלבום, "הנך יפה רעייתי" שאת מילותיו כתב שלמה המלך ("שיר השירים"), הולחן ועובד ע"י שלמה גרᤡניך, וזוכה לביצוע יפהפה של גד אלבז. גד אלבז נחשב לתופעה ייחודית , קהלו מגוון, דתי וחילוני כאחד. הוא מפגין יכולות ביצוע וכריזמה ווקאלית ברמה גבוהה מאוד אשר הפכו אותו לכוכב על. ל"הנך יפה" אלבז מספק ביצוע מרטיט ומרגש.    לחץ להאזנה לשיר (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

"שמע בני"  - שיר חדש המבוצע ע"י ילד הפלא העשי רוזנר, היוצא לאור לרגל הבר מצווה שלו. השיר הולחן ע"י משה ורצברגר, עובד ע"י יענקי בריסקמן והוקלט באולפניו של יוחי בריסקמן. השיר חולק כשי למשתתפי שמחת הבר מצווה של העשי.    לחץ להאזנה לשיר (השמעת השיר באדיבות ערוץ 7)

 

  "שערי הגאולה" - מנשה אלבז וילד הפלא נתנאל ויצמן בסינגל ראשון מתוך הפרויקט החדש של היוצר גיל דותן. גיל דותן החל את דרכו המוסיקאלית בגיל עשר כשבאקראי גילה את המלודיקה, משם עבר לנגן בקלידים. במקביל דחפה אותו אמו ליצור קשר עם מוסיקאים מוכרים כשלמה גרוניך, צביקה כספי, רמי לווין ועוד וכולם נדהמו מכשרונו הרב והגדירו אותו כגאון מוסיקאלי מפני שהכול נעשה משמיעה בלבד... כשהיה בן אחת-עשרה כתב עיבודים לשירים ששמע משמיעה בלבד, במרוצת השנים ניגן בהרכבים שונים, כתב והלחין למספר זמרים וניצח על כמה הרכבים הכוללים כלי נשיפה ופריטה שונים. מנשה אלבז - חזן ובעל טנור אוריינטאלי, הופיע ברחבי הארץ לצד אמנים מוכרים, ילד הפלא נתנאל ויצמן - בן שתים-עשרה בלבד וכבר מופיע באירועים ושבתות שמחה ומשלב רפרטואר עשיר ומגוון של סגנונות מוסיקה שונים. "שערי הגאולה" הנו סינגל ראשון מתוך פרויקט חדש וייחודי שגיל עובד עליו זמן רב ובו משתתפים אמנים וזמרים מכל הגוונים במוסיקה החסידית, מקהלות ילדים, צמדים, דואטים ועוד שלל אטרקציות... השיר מבטא את התחושות והרגשות של עם-ישראל בארץ ובעולם בתקופתנו והכמיהה והכיסופים לבואו של המשיח.    לחץ להאזנה לשיר


 

 

 


 

 דיסקים לצפיה 

 

 "הזדמנות לשינוי" – סרט חדש מבית האחים כהן וחצי. מדובר בשלושה פרקים קצרים, בעצם שלושה סרטים קצרים, שכל סיפור הוא עצמאי ואינו קשור לשאר הסיפורים, רק בסוף הצפייה, מתחברים שלוש הסיפורים לכדי מסר אחד. הסיפור הראשון – "מתכון לחיים" מתאר אדם בעל משפחה נזקקת, שבשל הנסיבות חוטא בגניבה כדי להאכיל את בני משפחתו, הגניבה הראשונה מתרחשת בבית שוטר לשעבר שחזר בתשובה, השוטר מטפל בו ומחזירו למוטב. הסיפור השני – "אחד חלקי שישים", ילד שמגיע לביקור אצל סבו שלא היה בקשר עם משפחתו ודרך הנכד מתחברת המשפחה מחדש, הסיפור נע בין חלום למציאות. הסיפור השלישי "המלחמה שבפנים" – מתאר מלחמה בין האדם ליצר הרע, הסיפור מתרחש במקביל לשאר חלקי הסרט ומסתיים בפועל, בדקה האחרונה של הסרט אז גם הכול מתחבר ומובן. האחים כהן וחצי, בעלי ניסיון רב בכתיבה ובימוי של סרטים למשפחה החרדית/דתית יצרו הפעם קולאז' מרתק באיכות ובעיבוד מרשימים. הפצה: הפצה: גרינטק.

 

"משמרות המהפכה" – סרט כפול לצפיה המספר על יבגני עולה מרוסיה, שנקלע לסיטואציה בעייתית. מצד אחד הוא פעיל בארגון אנטישמי שכל חפצו הוא להשמיד יהודים רבים, מאידך, מצד שני, דבריו של אביו הזקן ("אתה יהודי, בני") לא מפסיקים להעסיק ולהטריד את מוחו. העלילה מתגלגלת במהירות כאשר איש דתי מחליט לקחת את העניינים לידיים ולעצור את גילויי האנטישמיות. במקביל, הטרוריסטיים זוממים להרוג יהודים באמצעות חומרים כימיים מסוכנים ומחפשים שפן ניסיון לבדיקת יעילות החומרים. מי ייפול בידם ויהיה שפן הניסיון, האם החומר ישפיע? ובמי יצדד יבגני, באביו השוכב על ערש דווי או באנטישמיים שונאי היהודים? מהו תרגיל ההסחה המבריק שיביא  אולי ללכידתם של המרצחים? שני חלקיו של "משמרות המהפכה" נוגעים בכל הנושאים הבוערים לנו כיהודים החיים בצל האנטישמיות. העלילה נרקמה היטב ומשוחקת בידי שחקנים מצוינים והמתח והשמחה משמשים בערבוביה.  הפצה: גרינטק.

 

"יונה הנביא" - סרט אנימציה חדש מבית "ניצוצות של קדושה" - חבורת "ניצוצות של קדושה" הידועה באיכות מוצריה, נכנסת בסרט זה למיזם גדול. המיזם כולל סדרה של סרטי אנימציה על מדרשים שונים באיכות ובעיצוב שאינם רגילים במחוזותינו. ככלל, לא פשוט ליצור מדרש חז"ל באמצעים שאינם ציור או איור. ר' יגאל הושיאר וחבורת "ניצוצות" המפיקה את הסרט בנו דמויות תלת מממדיות ושתלו אותם בתוך תפאורה וירטואלית התוצאה מצליחה לפשט עבור ילדים (אך גם מבוגרים) את סיפור יונה הנביא.  למרות שמדובר בסיפור ידוע ומופלא שכל ילד מכיר, עיבוד האנימציה שנעשה, מרהיב עין מותח ומרתק. הסרט סוקר את כל הקורות את יונה, ע"פ המדרש והמפרשים השונים. הפצה: גרינטק.

 

"רכבת המצוות 4" - "ניצוצות של קדושה" מגישים את הפרק הרביעי בסדרת "רכבת המצוות" העוסק ב"אמת ושקר". ילדים וגם מבוגרים ייהנו מאוד, שוב, מהפקת אנימציה שעשויה היטב ברמת השקעה שטרם נראתה. בדיסק הנוכחי יוצאת רכבת המצוות למסע צבעוני עם נח הקטר, שאולי העוזר הנאמן וציפי (הציפור) הנחמדת, שאוספים מצוות ביומיום ונזהרים מעבירות. הפעם, מתמודד צוות הרכבת בשאלות של אמת ושקר, לומד על איסור אמירת שקר והקפדה על שימוש במילים נקיות, כמו"כ נחשפים הצופים לחייו של השועל ומבקרים במרכז קניות. הסרטון כולל צילומים חיים המשולבים באנימציה צבעונית ותוססת. כך לומדים הילדים לעומק על מצוות שונות, נהנים, חווים ומחכימים. הפצה: גרינטק. 

 

 


 

דיסקים לילדים

 דוד הולשטיין מגיש את "תודה לך ה' 2" – אלבום אוסף חדש משירי חבורת מצוות לגיל הרך. חבורת מצוות בכיכובו של הרב עודד דוד, למי שלא זוכר, חגגה לא מזמן 20, וכעת הגיע הזמן אלבום אוסף בסדרה. בין השירים באלבום: סיפורה של חבורה, לך ה' אשיר, רבה אמונתך, גם כי אלך, ילד קטן ואחרים. מילות השירים נלקחו מתפילת שחרית, ספר תהילים וחלקם נכתבו ע"י הרב עודד דוד. לחני השירים מתחלקים בין הרב עודד דוד, ישראל כסיף וירחמיאל ביגון (בשיר "לך ה' אשיר"). עיבוד וניהול מוסיקלי: ג'ף הורביץ. הפצה: נועם הפקות.

 

בימים אלה נועם הפקות יוצאים במהדורה חדשה של "אגרת הפורים" עם רבי מיכאל – סיפור המגילה בלווי שירי פורים. סיפור המגילה מומחש בצורה משעשעת וחינוכית כפי שרק רבי מיכאל יודע לספר. הסיפור מבוסס על מדרשי המגילה וכולל שירי פורים המושרים בפי רבי מיכאל ובלווי תשב"ר. הפצה: נועם הפקות.

 

 ארגון החסד 'חסדי נעמי' יוצא בימים אלו בהפקה חדשה בשני חלקים – "מגילת אסתר". לאחר 'דוד וגלית', כעת מגיעה הפקה נוספת בסדרת הסיפורים של חסדי נעמי. באלבום הנוכחי- 'מגילת אסתר', מסופר סיפור המגילה בשילוב מדרשי חז"ל המתובלים בהלכות חג הפורים. יצוין, כי בסיומו של הדיסק נשמע סיפור מיוחד של חסד כמיטב המסורת ב"חסדי נעמי". להשיג במחירי עלות ב'חסדי נעמי' – 03-6777777.

 

 


אתר מומלץ: תיבת הניגונים - מגזין למוזיקה יהודית.
    
"תיבת הניגונים" - מגזין למוזיקה יהודית. תוכנית חדשה בטלוויזיה ובמדור המוזיקה של ערוץ 7 (www.inn.co.il ) המארחת כל שבוע אמן מסוג שונה וגוון שונה העונה להגדרה של " href_cetemp="">www.inn.co.il ) המארחת כל שבוע אמן מסוג שונה וגוון שונה העונה להגדרה של "מוזיקה יהודית". אמנים שמוציאים דברים חדשים, אמנים קיימים שעושים דברים מעניינים ועוד, בעריכתו של יאיר פלד.
תכניות לדוגמא:  תיבת ניגונים עם סיני תור- מפורצי הדרך במוסיקה היהודית שהוציא דיסק שלישי "עולה מן הים" ומדבר לראשונה על יצירתו, כולל קליפ לשיר "אבא שכזה ", תיבת הניגונים ביקרה במאה שערים בסטודיו של יצחק פוקס - צורף וזמר שהוציא השנה אלבום רביעי "שירין ורחשין", כולל ביצוע לשיר חדש: "מזמור לדוד", תיבת ניגונים עם איתן קירש- מוזיקאי, נגן בס וקונטרבס, משתייך לקבוצת אנסמבל האומן ח"י ומשיק מופע חדש : "כלייזמר סובב עולם".         מעניין ומרתק. שווה לבקר.

תיקון טעות: האתר של פרסומי ניסא - www.prnisa.co.il
  
בלינק לאתר של 'פרסומי ניסא' בגליון הקודם חל טעות. קבלו את הלינק המתוקן.
 

 

 

 

 

אודות ותודות:

כותבים ומשתתפים: יוסי אשרי, שניאור ג'רופי, חיים שמעיוביץ, דוד פרוידיגר,  נתן איבגי, בני יפה, חני שוורץ, יונתן כץ, קובי רוטנברג, מיכל קורן, אריאל קיי, יאיר פלד, אריאל פלאי. מהדורה אנגלית: שמעיה אשרי וחנה ווגאל. עיצוב גליון: יעקב בן דוד. גרפיקה: חני כהן. לוגו: לב-טוב גרפיקה.

תודה מיוחדת ל: שי קאהן, קובי סלע, מנחם טוקר, פרסומי ניסא, נועם הפקות, גל-פז חמ"ד הפקות, גרינטק,  הינדיק הפקות, שמח מיוזיק, פילהרמונה, תומר כהן, יוסי צוויג, יוסי אייזנטל, רנ"י הפקות, במה כהלכה, אריאל וולף, סטודיו רוט, שרון דניאל הפקות, שלום טויטו, יעקב לוי, אלעזר פרץ, ליאור גבאי, מורשת, מינדי והחבר'ה.

כל הזכויות שמורות. ט.ל.ח.

 

 

 

 

 

 

 

 תוקן על ידי חסידיניוז ב- 12/03/2008 12:37:31
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חדשות המוסיקה החסידית (79) - פורים תשס"ח
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר