בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · ספרים וסופרים ·

מהדורות שונות של 'מטפחת ספרים' להורדה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/7/2008 21:06 לינק ישיר 
מהדורות שונות של 'מטפחת ספרים' להורדה

מטפחת ספרים ח"א עם הוספות רבות [מומלץ מאד - התוספת מרובה על העיקר]

www.upfree.net/6123431

 

מטפחת ספרים ח"א מוקלד מחדש ללא ההוספות

www.upfree.net/8054787

 

מטפחת ספרים מהדורה ישנה ח"א וח"ב עם 'עיטור ספרים'

www.upfree.net/168679

בברכה
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/7/2008 22:42 לינק ישיר 

יש מטפחת ספרים דפוס חדש שי"ל בשנת תשנ"ה. האם יש במהדורות הנ"ל חומר שאין במהדורה זו?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/7/2008 10:20 לינק ישיר 

יישר כחדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/7/2008 12:03 לינק ישיר 

הורדתי את הקבצים הנ"ל ואכן פנים חדשות באו לכאן.

רק אוסיף עוד מ"מ הנעלם מעיני רוב הלומדים:

וכאשר בפירוש שמעתי כן מפה קדוש אדומ"ו גאון ישראל קדוש ד' מכובד מוהר"ר משה סופר זצוק"ל אב"ד ור"מ דק"ק פרעשבורג שאמר בפני רבים מתלמידיו אלו היה יכולת ביד אדם להעמיד מדרשי רשב"י על טהרתן לבררם מתוך מה שנתחבר אליהם מחכמי הדורות שאחריו לא יהיה כולו רק ספר קטן הכמות מאוד מחזיק דפים מעוטים. (ספר מי מנוחות לרא"ל מנייזאטץ מ"ג ע"ב מובא בספר הזכרון אהל שרה לאה עמוד תר"ג הערה 61)דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/7/2008 12:25 לינק ישיר 

הקדמת המגיה אינה אלא בסגנון פשקוויל ירושלמי אופייני נגד הזוהר הקדוש ומאמיניו:
אכן גישה מחקרית אקדמית למופת
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/7/2008 12:36 לינק ישיר 

צדקת, עין.
יש לו גם שגיאות של בורות, למשל דבריו בעמ' 94 (ליד ההערה המטושטשת) נכתבו תוך התעלמות מהמעשה באונקלוס הגר (בע"ז יא א) שאמר על המזוזה "הקב"ה, עבדיו מבפנים והוא משמרם מבחוץ".דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/7/2008 15:07 לינק ישיר 

בהקדמתו טעה כשייחס לרז"ה את סידור שיח יצחק.
וכשחשב את ביקורת הגר"א על פרדסו של רמב"ם כראיה נגד הקבלהדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/7/2008 19:09 לינק ישיר 

עין הקורא, הרי הוא עצמו מעיד על גישתו, שכתב: "ובאמת אף אני בנעורי באחזי מעשה נערות, הייתי מחרף ומגדף כל מי שהיה נוגע בכדי נימא בקדושתו של הזוהר".
מה בנערותו עומד ומגדף, אף בזקנותו עומד ומגדף. שינוי חל בו רק באשר למושא הגידוף...

התיאוריה שרמד"ל ביקש להוכיח שהיהודים "תמיד ידעו" את הפילוסופיה הניאו- אפלטונית, נראית תלושה. כדי לבסס תזה זו עליו להוכיח: א. שבזמנו של רמד"ל היתה זו הדעה השלטת בקרב מלומדי הזמן. ב. שרמד"ל כתב את הזוהר לגויים.

הוא טוען כי לא יתכן שהיעב"ץ כתב נגד הזהר רק בגלל ש"ץ, שהרי נכתב לתלמידי חכמים, ובכלל הרי  ש"ץ כבר נתפגר עשרות שנים קודם לכן! [לפי"ז באמת לא מובן מה רצה היעב"ץ מחייהם של תלמידי החכמים שחשדם בשבתאות, הרבה לאחר מות ש"ץ...] והרי דבריו נסתרים ממש"כ ריעב"ץ עצמו בעמ' 6.

עוד הוא מחלק בין ספרות ההיכלות וספר יצירה לפי שכבר הוזכרו בחז"ל ובדברי רב האי גאון, לספר הזוהר שחז"ל לא ידעו ממנו.
גם אם נניח שדברי חז"ל מכוונים לספרות ההיכלות שבידינו, מה קשורה סמכות חז"ל לענין? האם בחתימת התלמוד נעוץ הדבר? אם בסמכותם של חז"ל לקיים את מדרשי  ההיכלות, אולי גם בסמכותו של הבית יוסף לקיים את  הזוהר, ובסמכותו של המג"א לחייבנו בציות לכתבי האר"י?

תמוהה גם ההשואה בין קבלת ר"י החסיד והרוקח, לבין הקבלה המאוחרת יותר, והכרעתו לטובת הראשונה דווקא. למה, בגלל שהרוקח היה גם בעל סמכות הלכתית? בס"ח ניכרת השפעה נכרית אולי יותר מאשר בזוהר.

ועוד כמה אי דיוקים ראיתי בהעברה ואיני זוכרם עתה. וחלקם כבר צויין לעיל.

יש בדברים גם דברי טעם, ויש"כ למבקר שזיכנו בהם, אך ייאמר נא לאותו מחבר להתייחס יותר ברצינות ל"מחקרו", ולפני שכותב מאמר שכזה ראוי שיקרא גם את "ארי נוהם" ולא רק "מגן וצנה", לבל יהיה כ"קול סכל"..

תוקן על ידי צלצח ב- 09/07/2008 19:41:40
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/7/2008 20:45 לינק ישיר 

להסיר לזות אבקש להדגיש שאני אינני המגיה של אותה המהדורה ואף איני יודע מיהו.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/7/2008 17:35 לינק ישיר 

בקובץ בית אהרן וישראל גליון קלא [סיון תמוז תשס"ז] עמ' קמח כותבים הרבנים אליהו לוין ומשה איזק בלוי מכתב ובו הם מפנים את הציבור למאמרם בענין הדרדעים ששם הם מאריכים בדברי המטפחת סופרים ובבירור טענת השה"ג עליו.
האם ידוע היכן נתפרסם מאמר זה? כמו"כ הם מפנים לקובץ שיו"ל ע"י חסידי בוהוש שהאריכו הענין זה. לצערי גם לזה לא ציינו מ"מ מדויק. ואם מישהו יעזרני בזה שכמ"ה.

[דיון ארוך ומעניין בספר מטפ"ס וביחס השה"ג והחת"ס עליו נעשה בפורום עצכ"ח. בעמוד 2 סיכם אחד המשתתפים את הטענות העיקריות של היעב"ץ כנגד קדמות הזוהר. המשך הדיון סטה לקוים אחרים בשנת היעב"ץ]דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-11/7/2008 02:36 לינק ישיר 

תיקון טעות. הם מציינים לקובץ שיוצא ע"י חסידות טוהוש ולא בוהוש.
מדבריהם שם נראה שלבד מן המאמר על הדרדעים יש להם מאמר על המטפחת סופרים וגם לזה לא ציינו איזהו מקומן וכל היודע פרטים וכו'דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/9/2008 19:50 לינק ישיר 

קובץ טאהש זה מתחיל לישמע מעניין. לאחרונה שמעתי ששם התפרסמו גם השגות רי"ע על ספר מאור עינים. מעניין איך אברכים כאלו מגיעים לטאהש! ואולי זה דומה לזה שהקלים הגדולים ביותר נמצאים בקהילות הסגורות ביותר בירושלים.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/9/2008 16:17 לינק ישיר 

שמא מעניין את הגולשים סופו הטראגי של המו"ל העלום של 'מטפחת סופרים' בשנת תשנ"ה (אשר הסתתר מאחרי שם מכון אורח צדיקים כמדומה ות.ד.). והנה הוא:

 

כאשר הופיע הספר פניתי אל המו"ל במכתב ובו תהיתי על כוונותיו ומה הוא מבקש להשיג באמצעות פרסום הספר. מהירות תגובתו והתוכן הפראי והגס שהיא כלל הבהירה לי שהאיש החליט לקשור מלחמה על הזוהר. חשדתי שמא מדובר בדרדעי, המשכתי להתכתב איתו והוא הכחיש כל קשר לכת ההיא וסירב לחשוף שום פרטי אישי.

 

לאחר כשנה שנתיים פגשתי את הרב מאיר מאזוז ('הנאמ"ן') בביתו  (גאון ומבקר הידוע בדייקנותו) וראיתיו שהוגה בספר ורושם בגליונותיו הגהות וכו'. שאלתיו האם יודע הוא מי המו"ל,  אמר לי הרב מאזוז בוא ואספר לך מעשה נורא, שמענה ואתה דע לך:

 

 

לפני איזה זמן בא אלי אברך עם חבילת ספרי מטפחת סופרים וביקש שאדאג להפיצם וכו', השבותיו שאיני מעונין לחלק את הספרים אף כי ברצון רב אטול ספר אחד לעיוני.  וכך הווה.

 

לאחר זמן  בא אלי אותו אברך כשדמעתו על לחיו ואומר, 'זמן קצר אחר הופעת הספר חשתי בראשי בדיקות שונות שנערכו  גילו את הגרוע מכל, גידול קטלני בראשי', האברך הוציא חבילת כתבים ואמר לרב מאזוז אלוכל כתבי שאספתי באותו ענין של  הזוהר, אני לא מעונין יותר לעסוק  בענין זה כי יודעני שמשמיים נענשתי על כך, ואולי בזכות כך שב ורפא לי.

 

כעבור זמן קצר נסתלק האברך בקיצור ימים ושנים. רח"ל. משפחתו לא ידע דבר על כל עיסוקיו או על מהותם, ורק גונב לאוזניהם (אולי ממנו עצמו) כי כתביו נמצאים אצל הרב, הם פנו אליו והוא גילה את אוזניהם על הכל.

 

עובדה נוראה זו שמעתי כאמור מהרב מאזוז עצמו (כמובן שהלשון אינה מדויקת אבל שאר הפרטים מדויקים בתכלית) ניתן לברר ולאמת אצלו שכנים הדברים.

 

כמדומה שאין מה להוסיף.  

   

   
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-11/9/2008 12:25 לינק ישיר 

סיפור מחריד. ומכאן שהכוונה היא העיקר.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-11/9/2008 12:58 לינק ישיר 

כשיצא הספר הוא היה בחנויות לכמה ימים ואז נעלם מהחנויות. התברר שהרבנים אסרו על הספר לימכר. זמן קצר אח"כ נפטר המו"ל. לפי השמועה נפטר מקללה של איזה מקובלים ספרדים. הלכתי לבית המשפחה ובקשתי לקנות כמה ספרים. הם סירבו למכור לי עד שיבררו עם הרב שלהם אם אפשר למכור. לאחר כמה ימים ביררו וקניתי כמה כרכים שמכרתי לחברים. לפי המשוער, עד היום מאות כרכים נמצאים אצלם בבית ללא דורש.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-11/9/2008 14:05 לינק ישיר 

אני בעצמי זה שקללתי אותו, אבל זה היה בגלל שהיה לו פרצוף מעצבן. לא בגלל ה"מטפחת ספרים".דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > מהדורות שונות של 'מטפחת ספרים' להורדה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.