הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · בית שמש ·

סקר בחירות: תרדמה במחנה וקנין

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/8/2008 15:32 לינק ישיר 

<>

05/08/2008 19:59 מאת: שופינג מקומי, משה שפיבק

התעוררות במחנה שלומי ברוש, שבשבוע שעבר הכריז על התמודדות

על פי תוצאות סקר תושבים שנערך באתר sun4u, בו נשאלו הגולשים, למי יצביעו בבחירות הקרובות לראשות העיר, זכה במפתיע, מועמד 'קדימה', עו"ד שלומי ברוש, ב-50% מקולות הגולשים. במקום השני, דורג נתן שטרית, עם 29%. מועמד ש"ס והגוש החברתי, משה אבוטבול, דורג שלישי עם 16%. ראש העיר, דניאל וקנין, וסגנו, שלום לרנר, זכו כל אחד בשני אחוזים. 1% מהגולשים הודיעו כי לא יצביעו, או שיטילו פתק לבן. בסקר השתתפו 814 מצביעים ושוב נציין, מדובר בסקר אינטרנטי, לא בסקר רחוב, בו מוצבים קלפיות בפריסה המייצגת את חתכי האוכלוסייה.

המסקנה הבולטת היא, מעבר לעובדה שככל הנראה הולכים לסיבוב שני, כי אסכולת 'רק לא דני' זוכה לתמיכה של 98%! תומך של וקנין, שנשאל לגבי התוצאה העגומה, אמר: "תמכתי בדני ואמשיך לתמוך בו. יש לי ביקורת עליו אך אני עדיין חושב שהוא הטוב ביותר וניתן לו עוד צ'אנס לתקן. התוצאות עגומות. קשה לי להאמין שזה משקף. זה לא סקר מסודר, כמו שחברות סקרים גדולות מבצעות עבור עיתונים גדולים. עם זאת, יש כאן אמירה. אני בטוח שבתוצאות האמת מצבו יותר טוב, אם כי הוא עדיין רחוק מהניצחון. בוא נגיד כך, הוא יותר קרוב לתוצאות שהוצגו כאן, מאשר לתוצאה שתיתן לו עוד קדנציה".

ומה לגבי ההפתעה של הסקר, עו"ד שלומי ברוש? כאמור, הוא האחרון שהציג מועמדות ועדיין לא גיבש סביבו מחנה פוליטי, כמו למשל הגוש החברתי שגיבש סביבו משה אבוטבול. גם אם נניח שכל העולים דוברי הרוסית, שם עשה ברוש 'חריש עמוק' בשלוש השנים האחרונות, עדיין הוא זקוק לתמיכת 'יהדות התורה' על מנת להגיע לתוצאה האסטרונומית שהשיג בסקר. ברוש יודע ואף מודה בכך, כי על מנת שהחרדים ישימו את הפתק שלו בקלפי, הוא קודם כל צריך לקחת פתק ולעמוד בתור אצל הרבנים, בדיוק כפי שעשו וקנין ואבוטבול. בשיחה עם כתב 'שופינג מקומי' אמר ברוש: "נכון לרגע זה, טרם גיבשתי תמיכה ממפלגות אחרות, כך שהתוצאות אכן, לפחות נכון לעכשיו, אינן משקפות. אני מקווה שבסוף אגיע למספרים הללו ואני מאמין שאגיע, אחרת אין טעם להתמודד. המסקנה היחידה שאני בינתיים מסיק מהתוצאות הללו, היא שיש היענות בקרב מחנה תומכיי ויש גיבוש ושיתוף בין כולם. נראה כי פשוט העניין של הסקר עבר מפה ואוזן וכולם נרתמו. זה מעודד אותי, כי אני יודע שיש לי גב חזק של פעילים שיירתם לכל אתגר ומשימה".

בש"ס, כמו בש"ס, מעולם לא התרגשו מסקרים. "16% זה בקושי משקף את שלושת המנדטים שכבר יש לנו", אמר בשיחה עם כתב 'שופינג מקומי', אסף מטרי, עוזרו של אבוטבול, "אנחנו יכולים להשיג את הרביעי ויש לרב משה כבר תמיכה רחבה בקרב מצביעים ממפלגות אחרות, כפי שבא לידי ביטוי בהסכם האחרון עם 'העבודה' ו'דור אחר', שחברו לגוש החברתי. בש"ס העשייה מדברת, לא הסקרים, מבחינתנו, הסקר האמיתי הוא תוצאות האמת של יום הבחירות ואני בטוח שהן תיראינה אחרת מאשר הסקר הזה".

ומה קורה אצל הדתיים? אם ניקח את הקולות המצטברים של לרנר ושטרית, הרי שציבור זה כבר אוחז בכמעט שליש מן הקולות וזה עוד בלי 'יהדות התורה'! "זה משמח וגם מעציב", אומר גורם במחנה הדתי לאומי, "קודם כל ניתן לראות שיש לנו כוח בזכות עצמנו, אבל כל אחד מן המועמדים שלנו יודע, שאם לא נתאחד, אנחנו יכולים לשכוח מהחרדים. במצב העניינים הנוכחי אנחנו לא מנצחים והחרדים יילכו רק על הקלף המנצח. בנוסף לכך, אני בטוח שהפיצול אצלנו הבריח קולות למועמדים אחרים. אם נתאחד, לא רק שהקולות האבודים יחזרו, אלא אף 'יהדות התורה' עשויה לתמוך במועמד המוסכם שלנו ואז הניצחון קרוב לוודאי מובטח. הגיע הזמן, שלטובת הציבור הדתי בפרט ובית שמש בכלל, שני האישים, שאותם הציבור מכבד ומוקיר, ייכנסו לחדר סגור, ישברו את הראש ויחליטו מי מוותר ומי ראש העיר הבא".

שלום אדרי חוזר לדני?
אין ספק, כי הירידה בכוחו של דני, כפי שבא לידי ביטוי בסקר, הינה תוצאה של עזיבת שלום אדרי את סניף 'הליכוד' והחיים הפוליטיים. לאן הלכו קולות מחנה אדרי? לאבוטבול? לברוש? לדתיים? זאת לא ניתן לדעת, אך שמועות שמתרוצצות לאחרונה באוויר מדברות על כך ששלום אדרי עשה 'אברשה חזור הביתה' היישר אל חיקו 'החם והאוהב' של דני וקנין. אדרי, בשיחה עם כתב 'שופינג מקומי', מכחיש: "ביום שאחזור לדני, אם וכאשר, אעשה זאת בקול ובלי בושה, בלי שושו ובלי שמועות". האם השמועה, או התגשמותה, תהפוך ל'ספין' שתהפוך את תוצאות הסקר, לפחות מבחינתו של וקנין? לא ברור. אותו תומך שהתבטא בעניין התוצאה שהשיג וקנין בסקר, אמר: "מבחינת רבים וטובים בעיר, הנזק כבר נעשה. בבחירות הקודמות שלום רק הצהיר, הפעם הוא רק חתם. תומכים רבים של דני מאוכזבים ולא יצביעו לו. החתימה של שלום אדרי עם בלעיש הייתה מסמר אחרון. גם אם הוא יחזור לדני, זה כבר יהיה מאוחר ומי שלא התאכזב מדני, יתאכזב משלום. נגמרו הימים ששלום מביא גדודי מצביעים לדני".

"נו טוב"
בסקירה על הרחוב החרדי בעירנו, נכתב, כי בתוך 'יהדות התורה' החרדית יש ים של סיעות ופלגים ובימים אלו נעשה מאמץ להגיע להסכמה על רשימה משותפת ותמיכה במועמד אחד. כמו כן נכתב, כי בקרב הציבור החרדי, ישנו אחוז לא מבוטל של אנשים מתונים, שקטים, לא קיצוניים. חלקם אפילו מוגדרים כ'ליברליים' ו'מודרניים'. בסקירה על מצב העולים, נכתב כי חלקם הגדול עולים מצרפת וממדינות דוברות אנגלית וכי עובדות אלו עשויות להשפיע על פני הפוליטיקה החרדית. עימות זה, בין החרדים המתונים יותר ובין המתונים פחות, בא לידי ביטוי בעיקר בסיעת 'דגל התורה', שרוב החרדים העובדים, המתונים והמשכילים נמנים על תומכי סיעה זו.

בתקופה האחרונה, מסתבר, כי אותם מודרניים הקימו סיעה משל עצמם 'טוב' שמה. מסתבר, כי ה'מודרניות' הייתה להם לרועץ בכל הקשור לקבלת ילדיהם למוסדות חרדיים 'אליטיסטיים'. מי שיסתכל על קשת המקצועות של הורי התלמידים במוסדות המוגדרים 'חרדיים', כמו למשל בית הספר היסודי 'מגן אבות' והתיכון לבנות 'כה תאמר', עשוי לחשוב שמדובר בבית ספר ברמת השרון או בהרצלייה פיתוח.

גוש זה לא מיוצג בהתאם לגודלו וכך כמו תושבים הנמנים על מחנה זה, כדוגמת ירמי גולד ואלי פרידמן וקמו ועשו מעשה. השאלה הגדולה היא מעין יבוא עזרם. יש המעריכים כי הם עשויים לקחת את המנדט של הרב יצחק אלון. הרב אלון הוא מוותיקי הפוליטיקאים במועצה, מוסמך לרבנות, אקדמאי ואיש חינוך וותיק. ממבט ראשון הוא נראה מתון. שי לו זקן קצר יותר מנתן שטרית וכיפה קטנה יותר מלשלום לרנר. בימים שלפני התחרדות העיר, הוא ייצג המועצה את 'אגודת ישראל', שראתה חשיבות בייצוג במועצה, זאת מאחר ולמפלגה, גם אז, היו מוסדות חינוך בעיר, עבור אלו שרצו משהו קצת יותר תורני מאשר בהיצע הממלכתי דתי שהיה אז. עם התחרדות העיר, מצא הרב אלון את עצמו מיותר ב'אגודה' והקים רשימה עצמאית שהשיגה מנדט אחד. ב-2003 חבר לרשימת 'חן לעיר' של צבי ווליצקי (דתי לאומי) כאשר לא היה ברור מה המטרה, שרידות פוליטית של השניים או האפשרות להוכיח כי דתיים וחרדים יכולים לדור בכפיפה פוליטית אחת. גורמים במפלגות שונות טוענים, כי רוב הקולות של מצביעי מפלגה זו הם אנשים של הרב אלון ויש גם את החרדים המודרניים מאמריקה, שווליצקי מצא אז חן בעיניהם, אך הפעם כנראה, מצאו פתרון 'טוב' יותר.

הפקולטה למונטגולוגיה
"אמא שלי אמרה לי 'תמיד תדאג שידברו עליך, לא משנה מה', תראה את 'קוקה קולה'. מתביעה לתביעה כוחם עולה כי כך מדברים עליהם", אמר פעם פוליטיקאי מקומי בשיחה עם כתב 'שופינג מקומי'. נכון להיום, האיש הכי מדובר ומבורבר בשדרות הפוליטיקה החרדית, הוא לא אחר מאשר משה מונטג, נציג 'דגל' במועצה. "מונטג הלך עם דני לרבנים", "מונטג אמר שהוא שונא את דני", "גרינבוים לא סובל את מונטג", "גרינברג מנסה להעיף את מונטג", "ציבור הבוחרים מאס במונטג", "החבר'ה ברמה דווקא מבסוטים ממונטג" ועוד כהנה וכהנה ציטוטים מהפורום של החרדים באתר 'הייד פארק'. לפעמים נראה כי אם תוקש המלה 'מונטג' בתפריט החיפוש, המחשב ייתקע למשך יממה. מי שייכנס לאתר עשוי להתרשם כי מונטג הוא הנותן תשועה למלכים וממשלה לנסיכים, הפודה את דניאל עבדו מחרב רעה וכו' וכו'.

אך מה לעשות, ו'דגל', גם אם ה'טובים' יפרשו, מהווה כמחצית מהאלקטורט החרדי האשכנזי בעיר ולא רק בזכות מונטג. יש שם כוחות אדירים ודמויות חזקות שכל אחת מהן יכולה להוות פוטנציאל למקום ריאלי ברשימת 'דגל' למועצה. לאחרונה נערכו שם פריימריז מסודרים, בלי המבורגרים, 'סיטי טאוור' ושאר ירקות ו'פוילע שטיק'. יש שם מועצה מסודרת ואין מצב שיקום אחד, ואפילו קוראים לו מונטג, שיקום ויעשה ככל העולה על רוחו. אה, ויש גם את הרבנים, שאם פתחו את הגמרא בבוקר על צד שמאל פלוס לחישה אחת לא במקום, הם בהחלט יכולים לשנות סדרי עולם

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2008 15:50 לינק ישיר 

מי מתייחס בכלל לסקרי האינטרנט האלו?

אני יכול להקפיץ באינטרנט את אחמד ברגותי גם. לא יותר מבדיחה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2008 15:57 לינק ישיר 

ניסיתי לפני דקה להקפיץ את הסקר.

הנה הוראות מדויקות:

מצביעים. ואז מנתקים את החייגן, מתחברים שוב, ושוב אפשר להצביע.

כנראה שלשלומי ברוש ושטרית יש איזה מישהו שטרח וניתק 200 פעמים את החייגן, וכך הקפיצו.

לפי הערכתי זה לוקח בערך שעה או שעה וחצי. לא נורא למשועממים.

הנה הלינק:
http://www.sun4u.co.il/

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בית שמש > סקר בחירות: תרדמה במחנה וקנין
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר