הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · בחדרי חרדים · מעריב: חנוך קס (יזם גבעת זאב החדשה) "הפנטזיונר"
שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/9/2008 01:54 לינק ישיר 
מעריב: חנוך קס (יזם גבעת זאב החדשה) "הפנטזיונר"

הפנטזיונר

עוד כשהיה חנוך קס בן 13, נער חרדי צנום משכונת רמות בירושלים, החל את צעדיו הראשונים בעולם העסקים. בזמן שילדים בני גילו תהו מה יעשו בדמי הכיס שלהם, הוא היה מארגן בחודשי הקיץ הסעות המונים אל החוף המופרד, היום הוא הבעלים של חברת חיש - נופי ישראל ומגלגל מיליונים

*--
עידו אפרתי | 12/9/2008 6:37 *--upper kit*הוסף תגובה שמור במזוודה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר *-- >Article, Credits, Toolbar **-- >Article, Credits, Toolbar * ******* src="/online/nrg/include/js/wmv_player_small.js" type="text/">******* src="/online/nrg/include/js/slider.js" type="text/">*--global_section_pic********>*--art_global_gallery_picture*עוד כשהיה חנוך קס בן 13, נער חרדי צנום משכונת רמות בירושלים, החל את צעדיו הראשונים בעולם העסקים. בזמן שילדים בני גילו תהו מה יעשו בדמי הכיס שלהם, הוא היה מארגן בחודשי הקיץ שיירות של עשרות אוטובוסים, דחוסים לעייפה במשפחות חרדיות, מירושלים אל החוף הנפרד של צפון תל-אביב, ומשלשל לכיסו רווחים. כבר אז התקשו נהגי האוטובוסים להאמין שאת כל המערך הזה מנהל ינוקא צעיר, שבקושי הגיע להם אז לגובה המותניים.
חנוך קס, מנכל חברת הבניה נופי ישראל
חנוך קס, מנכל חברת הבניה נופי ישראל צילום: פלאש 90

כיום קס הוא הבעלים של חברת חיש - נופי ישראל, המשווקת הבלעדית של 800 דירות בהיקף של כמיליארד שקל בשכונת "אגן איילות" בגבעת זאב ומחזיק ב-150 דונם קרקעות להקמת אלפי יחידות דיור בשלב ב' של הפרויקט.

במקביל הוא עוסק בשיווק פרויקט של 480 דירות, בסמוך לשכונת ארנונה, ומקדם פרויקטים יזמיים בהיקפים של מאות מיליוני שקלים, בהם הקמת בית מלון בית מלון ומאות יחידות נופש בצפת, שכונת קוטג'ים ומאות צימרים ביבניאל. אם לא די בכך, הוא גם בעליה של רשת בתי ספר וגנים תורניים, הנחשבת לשם דבר באליטה החרדית.

הסיפור הזה יכול היה להיות אחד מסיפורי הצלחה של איש עסקים ישראלי, למעט עובדה אחת יוצא דופן -  קס הוא רק בן 25.

הקהילה העסקית היהודית בארץ ובתפוצות משופעת בלא מעט כישרונות עסקיים צעירים, מצליחנים - "מטאורים" שצברו הון ומעמד. אולם קס הוא תופעה בכל קנה מידה. לא תמצאו כאן אבא עשיר, עסק משפחתי מצליח שהתגלגל לידיו או בעל ממון שלקח אותו תחת חסותו. נדמה שעבור קס - בן לאם מורה ואב סופר סת"ם מניו-ג'רסי, וחמישי מבן עשרה ילדים -  עשיית עסקים זו מהות קיומית. אחרי הכול, באיזו דרך אחרת ניתן לעשות את המיליון הראשון שלך כבר בגיל 17.

במשרד צנוע בבנין "שערי העיר" בירושלים הוא יושב, חנוט בחליפה מחויטת, עניבה, משקפיים וכיפה גדולה שגולשת על מצחו. פני הנער שלו, לא רק שמסגירים את גילו הצעיר, הם גונבים" לו שנים. "בלי זקן אני בכלל נראה בן 18" . בצניעות ואיפוק, שאינם אופייניים לצעירים בני גילו, הוא חושף צעד צעד כיצד הפך מחרדי "חוצניק" אנונימי לאחת התופעות המרתקות בעולם העסקים.

"אתה יודע, מה הסקופ הכי גדול שלך בריאיון הזה?", הוא שואל, "הגיל שלי - אני לא חושף את הגיל שלי, בטח שלא בעיתון", הוא אומר. שנים של התמודדות עם גילו הצעיר, ניסיון עסקי עשיר ורצינותו התהומית, מצליחים לטשטש במעט את גילו מול מי שנטו תחילה לזלזל בו. גם 130 העובדים המועסקים על ידו, שהמבוגר שבהם בן 54, מתייחסים אליו ביראת כבוד. אך לא תמיד היה זה המצב.
*--global_section**--<<>>***--header*
הפנטזיונר שנוסע בקאדילאק

מאז ומתמיד הקדימה התנהלותו העסקית את גילו הביולוגי, דבר שלא נתקבל תמיד בזרועות פתוחות בקרב הסובבים אותו. בתור ילד זכה מחבריו לכיתה ולישיבה לכינוי "פנטזיונר" כששיתף אותם בתוכניות העסקיות שלו. "שמענו עליך ועל האוטובוסים שלך..", היו אומרים לו בגיחוך.

בשלב מסוים, הבין שהוא "חריג" והחל מציג עצמו כשכיר - כעובד של מישהו אחר. כך למשל עד לאחרונה הציג עצמו כסמנכ"ל החברה שבבעלותו.

"קשיים ברור שהיו, אבל כיום זו בעיית תדמית שנפתרת אחרי 10 דקות. בהתחלה מתביישים לשאול בן כמה אתה. נכנסים לפגישה, אחרי 10 דקות נשבר הקרח. זה סרט שחוזר על עצמו בקביעות. אני מבין אותם - לרוב מדובר בהרבה כסף ואנשים שמשקיעים חסים על ממונם.

המראה שלי לא נראה להם מבוגר מספיק ביחס להיקף העסקה".

את הקאדילק המפוארת שלו רכש, לטענתו, בדיוק מהסיבה הזו. "עד לא מזמן נהגתי במאזדה, עד שהבנתי שיש לזה חשיבות - קרה לא פעם שקבלנים שלא הכירו אותי וחשבו שאני ילד בתחילת הדרך, באו איתי לחניה כדי לראות באיזה רכב אני נוסע. אחד שהיה צריך לשלם לי אמר לי: 'בשביל מה אתה צריך את הכסף עכשיו? בשביל לרוץ ולקנות מרצדס?', עניתי לו : 'לא, יש לי קאדילק בחניה' והוא שתק. אני רוצה להגיע למצב שזה כבר לא ישנה איזה רכב יש לי".

את היקף הונו האישי הוא מסרב בתוקף לחשוף. הערכות, הנשענות על שיחות עם מכריו וגורמים עסקיים מדברות על 50-45 מיליון שקל, לא רע בשביל בחור בגילו.
חנוך קס, מנכל חברת הבניה נופי ישראל
חנוך קס, מנכל חברת הבניה נופי ישראל  פלאש 90

*--global_section**--<<>>***--header*
המושיע

לפני שלוש שנים וחצי, כשהוא בן 22, הסתובב קס בין קבלני מתחם שכונת אגן איילות בגבעת זאב וחילק צ'קים בהיקף של מאות אלפי שקלים, תמורת בלעדיות בשיווק הפרויקט. היה זה האתגר הנדל"ני הראשון שלו.

שכונת אגן איילות, שתוכננה ביוזמת משרד השיכון בשנת 2000, נשענה על חזון להקמת "שכונת סביון לשמנה והסלתה הירושלמית" וכללה תכנון של 800 דירות במפרט טכני גבוה כשלב א' ותוספת של אלפי דירות בשלב מתקדם יותר.

לרוע מזלם של עשרות הקבלנים שרכשו קרקעות במתחם - האינתיפאדה, המציאות הביטחונית הקשה והשפל בענף הנדל"ן- לא אפשרו את שיווק הדירות והקבלנים אף תבעו את מהמדינה לקחת בחזרה את הקרקעות ולהשיב להם את כספם. מה שנראה אז ככישלון כלכלי חרוץ, הפך במוחו הקודח של קס להזדמנות חד פעמית ולתחנה חשובה בקריירה העסקית שלו.

"המצב במתחם היה מצב קשה - אף דירה לא נמכרה וחלק מהקבלנים הגיעו למצב של כינוס נכסים", מספר קס, המתגורר גם הוא, עם אשתו ושני ילדיו בגבעת זאב. 

"אני השכלתי להבין שברגע שפרויקט כזה נופל יש רק דרך אחת להרים אותו - התאגדות משותפת של כל הקבלנים במתחם. עברתי קבלן קבלן ונתתי לכל אחד סכום של 150-100 אלף שקל, אמרתי לו: 'אתה נותן לי בלעדיות על שיווק הדירות - אם לא הצלחתי למכור, הכסף נשאר אצלך'".

לצורך כך הקים קס את חברת חיש-נופי ישראל בבעלותו הפרטית והרים את הפרויקט הכושל על רגליו. "עשיתי את כל העבודה לקבלנים - היתרי בנייה, חשבונות לווי , הסכמי פיתוח. היו שם שני פרויקטים בכינוס - הבאתי שני משקיעים מאירופה שרכשו את הפרויקטים כדי לסיים את מאגר הדירות".

בתוך שנה שיווק קס כ-600 דירות במתחם, כ-60% מהן לתושבי חוץ ממעמד סוציו אקונומי גבוה, המתכננים לגור בדירות בפועל. הדירות ששווקו אז במחירים של 650 אלף שקל לדירת 4 חדרים, משווקות כיום ב-900-850 אלף שקל לדירה. על פי הערכות, הניב לו המהלך העסקי הזה כ-20 מיליון שקל. "חלק מהקבלנים אומרים לי שאני עושה יותר כסף מהם בפרויקט", הוא מספר.

פעילותו של קס לא הסתכמה בשיווק הדירות. הוא נחשב לסמכות העליונה בכל הקשור להקמת השכונה - הוא מנהל בין היתר את פיתוח השכונה, מכניס את בתי הספר וה"חיידרים" ‏(חדר הלימוד החרדיים‏) הנחשבים ביותר, מה שנחשב בקהילה החרדית לערך מוסף אדיר.

http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/786/117.html#5589297

*--

דווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מעריב: חנוך קס (יזם גבעת זאב החדשה) "הפנטזיונר"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר