בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · ספרים וסופרים ·

צנזורע באוצר החכמה?!?!?!?!?!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/1/2009 21:17 לינק ישיר 
צנזורע באוצר החכמה?!?!?!?!?!

באוצר החכמה קיים הקובץ התורני המצויין 'צפונות'. בצפונות יז עמ' פד ואילך התפרסם מאמרו החשוב של הרב יוסף אביב"י 'עץ חיים, פע"ח ונוף ע"ח למהר"ח ויטל זצ"ל', בנספח א' יובא צילום תמונת המפתחות מתוך תוכנת אוצר החכמה המקוונת. בהערת שוליים ארוכה ומנומקת במאמר טוען אביב"י כי ספרו של הרב יעקב הלל, ראש ישיבת 'אהבת שלום', 'כתבוני לדורות', הינו פלגיאט ומעשה גנבה מספרו 'בנין אריאל'. העתק ההערה מתוך אוצה"ח בעבר נמצא כאן. תגובה רשמית מהרב הלל לא נכתבה ככל הידוע לי עד עצם היום הזה.

והנה היום, הפלא ופלא, פתחתי את אוצה"ח המקוון אשר ברשותי, וביקשתי לעיין במאמר המדובר, והילד איננו. היישר מסוף הערותיו המלומדות של הרב יעקב חיים סופר בעמ' פג, הופיע לעיני המופתעות מאמרו של ה"ה אברהם מאיר גלאנצר בעמ' צב. צילום העמודים כולל רצף המספרים מופיע בנספח ב'.

התקשרתי לחבר קרוב הנושא בכליו את התוכנה המקורית בגירסתה החדשה לברר האם נושאי הדיסק זכו לטעום גם הם את נחת זרועה של הוועדה הרוחנית, והנה שוד ושבר בגבולו, גם ממנו נמנע מלטעום טעמה של ביקרת כנגד ראש ישיבת אהבת שלום.

בנסיון אחרון ודי משעשע ניסיתי לחפש את צמד המילים 'כתבוני לדורות' המצוי בהערה המדוברת בתוך הספר הספציפי בתוספת אופציית השינויים הקלים, והנה שתי תוצאות, אולם ימנע מרשעים דכוותי אורן, ואי אפשר לצפות בהן אף דרך התצוגה המקדימה של תוצאות חיפוש. הוי אומר, העמודים המדוברים מצויים במטמונו של האוצר, ונשללו מהמשתמשים בכוח הזרוע.

‏לסיום, בטוחים אנחנו שאלו שמפתחות השמירה על אוצרות החכמה והתורה נמסרו לידם משמים, לא יעשו עוול עם מבקשיה, ויעבירו את התורה כצורתה בלי לערב בהעברה שיקולים פסולים ומאוסים.

נספח א', מפתחות הקובץ:

נספח ב', צילום העמודים הרציפים (שימו לב למספרים בתחתית העמודים):

תוקן על ידי יעקב135 ב- 13/01/2009 21:16:14

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/1/2009 21:39 לינק ישיר 

יעקב יש לי בשבילך חידוש. הזכות להתלונן על כך שמורה רק לאיש אחד, ולא קוראים לו הרב אביב"י.  קוראים לו הרב יצחק ישעיה וויס עורך צפונות. אוצר החכמה יכול לעשות עם הספרים מה שנוח לו, כל זמן שבעל הספר נותן את רשותו. ולפיכך אני מציע להעביר את הטרוניה לרי"י וויס ולבדוק את עמדתו. מבירור שערכתי עולה כי אוצר החכמה מוכן להחזיר את מלא הסכום ששולם  לכל מי שמתחרט על קניית התוכנה בשל  תופעת הצנזורה הנזכרת.   

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/1/2009 21:55 לינק ישיר 

כמדומני שהעניין אינו למי הזכות להתלונן, אלא עצם עובדת קיום הצנזורה באוצה"ח (ולא רק במהדורת 'בני תורה'), דבר שאכן ראוי שיובא לידיעת הציבור גם הוא פוגע בתדמית שאולי רווחת לאוצה"ח כבית עקד ללא פניות ונגיעות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/1/2009 22:08 לינק ישיר 

אופס. רעיון נפלא.

קניתי את התוכנה בגירסה 4. שילמתי עליה אז כ2000$, וכל פעם על העדכונים עוד כ1000 ש"ח. אני רוצה כעת לקבל את כל כספי חזרה ולהחזיר את התוכנה, כמובן בשם המחאה (הצודקת לכשעצמה, אבל נראה שמה שמעניין כאן זה הכסף ולא הצדק) על הפגיעה בחופש המידע. אחר כך תקנה אשתי את התוכנה בגירסה הנוכחית במחיר הנוכחי, ואשאר עם כמה פונדים נאים בצד.

יש הסכמה, מר "דובר-לא-ידוע-אם-רשמי-של אוצר-החכמה"?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/1/2009 22:14 לינק ישיר 

אם היה גילוי נאות, אולי זה היה נסבל.

האם באוצר החכמה מוכנים לכל תנאי של מח"ס? תכניסו חצי, תכניסו שלושת רבעי, תחליפו עמודים בעמודים אחרים?

זה הורס את כל האוטנטיות. אני מניח שמישהו לא הבין את גודל העוול.

לפחות שיהיה כתוב שם, כאן נשמטו עמודים עקב אי הסכמת המו"ל. או משהו כעין זה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/1/2009 22:34 לינק ישיר 

תשובת מליץ, מדהימה!

הוא מודה בפה מלא שיש צנזורה לספרים שאינם נוחים לבעלי אוצר החכמה! וואו!

כמובן הסיפור הגדול ההוא שאכן במפורש מצנזרים בשקט בשקט ספרים ומי שרוצה יכול לקבל חזרה הכסף!

וסתם שיבינו מכל דברי הכפירה וההשכלה רק מפריע להם מאמר זה של של אביבי? והאם אוצרות החכמה הוא שלוחה של אהבת שלום?

תוקן על ידי אתנחתא ב- 13/01/2009 22:32:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/1/2009 22:37 לינק ישיר 

כל עוד הצנזורה קיימת במימדים מזעריים כאלו, פחות משיעור עקבות החלב שיש בשוקלד מריר של עלית, אין מן החובה לדווח.  כמובן אוצר החכמה אינו קולט חצאי ספרים, אבל מנהלי האוצר ניחנו ב"ה במידת מה של תבונה המאפשר להם לשקול בכוחות עצמם היכן עובר הגבול שבין הסרת דף אחד או שניים מטעמים ואילוצים שונים לבין 'הרס כל האותנטיות'. כך קבלתי בלחישה.  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/1/2009 22:45 לינק ישיר 

כל צנזורה היא 'במימדים מזעריים'. אם מצנזרים הרבה, זו אינה צנזורה אלא התערבות גסה. ובהחלט על השוקולד צריכה להופיע אזהרה, אין כזו?

ועיקר העיקרים הוא שאין הצדקה לצנזורה הזו, היא פוליטית בלבד! אני נוטה בדרך כלל ללמד זכות על אוצר החכמה, אך במקרה זה איני רואה איך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/1/2009 22:55 לינק ישיר 

כל המצנזרים מאז ומעולם ניחנו במדת התבונה, מה מזיק לקוראים....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/1/2009 23:33 לינק ישיר 

כל חברה, בכדי שהיא תשרוד בעולם תחרותי, חייבת לבנות לעצמה בסיס לקוחות שיהיו נאמנים לחברה. בינתיים, התנהגות אוצר החכמה, אם זה המחירים המופרזים, אם זה הכנסת ספרים ללא רשות, אם זה הצנזורה, מבטיחה שמתי שתקום חברה מתחרה, ואין שום ספק שחברה כזאת אכן תקום, הרי שלא יהיה ללקוחות אוצר החכמה שום סיבה לשמור אמונים.

אוצר החכמה לא מבקשת ממני עצות, וגם, בידעי לפחות אחת מהנפשות הפועלות, אני בטוח שאין הם מעוניינים כלל לשמוע דעתי, ובכל זאת אני אומר, שהם חייבים להיות קשובים לרצונות הציבור בכדי לשרוד לטווח ארוך. חברה מפותחת כשהיא רואה שיש הרבה תלונות, לא משחקת משחקי כבוד, אלא מתאימה את עצמה וזה לא משנה מי "צודק." עוד לא ראינו שאוצר החכמה מפנימה גישה בסיסית זו. מאד יש לקוות, שהיא אכן תתאים את עצמה לפני שמפעל אדיר וחשוב זה, ירד לטמיון לגמרי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/1/2009 23:38 לינק ישיר 

המאמר המצונזר להורדה
http://rapidshare.com/files/182935766/avivi.pdf.html

תוקן על ידי ממדבש ב- 14/01/2009 0:10:05

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2009 01:23 לינק ישיר 

http://rapidshare.com/files/182954896/avivi.pdf.html

http://rapidshare.com/files/182955016/avivi.pdf.html

http://rapidshare.com/files/182955171/avivi.pdf.html

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2009 01:23 לינק ישיר 

תודה לממדבש. קראתי והבנתי.

מדהימה הגניבה בהיקפה. כך לוקח אדם עמל זולתו, מלאכה של ימים ושנים,
בשלמותה, על קרבה ועל כרעיה,
קורא אותה על שמו, ומקווה לקנות אותה בשינוי השם.

וכיצד מצטרפים אליו בעלי אוצר החכמה בצנזורה שלהם?
האם שאלו רב? האם אין כאן מחזקים ידי עוברי עבירה?

ומחר יחשוק מחבר נוסף במלאכת מישהו, שבעמל רב אסף וכתב והגיה והדפיס, וישים בכליו, 
ידפיס על שמו,
ויאמר: גם בעלי אוצר החכמה מרשים לעשות כן!
האם הותרה גניבת ספרים לבוא בקהל? ובקהל תלמידי חכמים, צדיקים וישרים עסקינן...
לית דין ולית דיין?

ושמא ניטלה החכמה והצדק והיושר מבעלי אוצר החכמה?

ואולי יודו בטעותם ויבטלו את הצנזורה המטופשת, כי היא רק מגבירה את התיאבון,
וכידוע מים גנובים ימתקו. מאוד.

תוקן על ידי נושא_ספרים ב- 14/01/2009 1:24:01

תוקן על ידי נושא_ספרים ב- 14/01/2009 1:52:01

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2009 02:24 לינק ישיר 

אתנחתא האם יש קשר בין העובדה המפתיעה שקובץ היכל הבעש"ט אינו נמצא באוצר, לבין ההתענינות הרבה שאתה מגלה בסיפור זה עד כדי הזמנת צופים מבחוץ לבוא ולהצטרף לחגיגה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2009 02:30 לינק ישיר 

ב'כפתור ופרח' עם פירוש של הרב בלומנפלד מתל אביב כתב בעמוד השער מתחת שם הספר את שנת הוצאת הספר "תשי"ח - שנה עשירית למדינת ישראל" והפלא ופלא באוצה"ח נעלמה שורה זו ותחת זאת נכתב סתם תשי"ח.

אם זה לא צינזור מהו צינזור?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/1/2009 03:01 לינק ישיר 

לפעמים זה מדהים הקונספרציות המוזרות והמעורפלות שבני אדם מוצאים בקשר בין אדם למעשיו.

אני סבור שזה סיפור בעל אופי חדשני שיש לפרסמו בצורה הכי יעילה, ומדבר מעוולה וחוצפה ממדריגה ראשונה ותו לא.

(איכפת לי על פרסום או אי פרסום באוצר החכמה של קובץ היכל הבעש"ט כשלג שבימי הלל, ורק אם יפרסמו את ההיכל וישמיטו משהו, אז שוב זה יעניין אותי מאד ואביא צופים מבחוץ)

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > צנזורע באוצר החכמה?!?!?!?!?!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 11 12 13 לדף הבא סך הכל 13 דפים.