בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · הנה ימים באים ·

כת הנקראת ''בני ברוך'' זהירות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/5/2009 20:38 לינק ישיר 
כת הנקראת ''בני ברוך'' זהירות

מיכל ומרקו הצטרפו למרכז "בני ברוך" ללימוד קבלה, ומצאו את עצמם חיים לפי חוקים משונים, עובדים בחינם, ואפילו נפרדים זה מזו - הכל בשם תורה וקבלה

 הופעל הלחץ להחליף את המכנסיים בחצאית     מיכל ומרקו (שמות בדויים), ישראלית ואיטלקי שהתאהבו בהודו, הוקסמו כשפגשו לראשונה את קבוצת לימודי הקבלה "בני ברוך": הקבוצה עורכת שיעורים לרבבות תלמידים בישראל ובעולם, בין תלמידיה נמנים ידוענים כמו שחקן תיאטרון גשר סשה דמידוב, השחקן שמואל וילוז'ני והזמר ארקדי דוכין, וחברי הקבוצה שמשמשים כמורים שבו והצהירו כי הקבלה היא מדע לכל דבר וכי אין קשר בין לימודי הקבלה לבין חזרה בתשובה. ומעל כולם בלטה דמותו הכריזמטית של הרב מיכאל לייטמן, פרופסור לכימיה שמציג עצמו כממשיכו של הרב יהודה אשלג "בעל הסולם" – שם מעורר כבוד בעולם הקבלה.

"אולי זו הידידותיות שלהם, אולי זה האופן שבו הם קיבלו את מרקו בלי להתחשב בכך שהוא קתולי – אולי זה החיפוש שלנו אחרי רוחניות, אבל משהו גרם לנו להצטרף אליהם, ולהרוס שם את חיינו", אומרת מיכל.

במהלך יותר משנתיים שבהן למדו בקבוצת בני ברוך, נכנסו מיכל ומרקו לגרעין הפנימי של חברי הקבוצה, ונחשפו שם לעולם סגור, נוקשה שובניסטי, שגבה מהם כספים רבים, וניתק אותם מהעולם החיצון וזה מזו. "אני לא יודעת איך לא יצאנו משם קודם. ממש מפחיד אותי להיזכר בתקופה הזו" מספרת מיכל. "יש הבדל בין מה שמספרים לך על הקבוצה בהתחלה, לבין מה שמתברר לך בכל שלב ושלב, עד שאתה מצטרף לגרעין המרכזי ומגלה את האמת" אומר מרקו. "מה שנקרא, 'שקר מועיל'".

"הגענו למרכז אחרי שנתקלתי בדוכן שלהם בשבוע הספר" מספרת מיכל. "הם היו היחידים שלא עניין אותם שמרקו אינו יהודי והצהירו שהלימוד אצלם הוא ללא תשלום ושלא מדובר בחזרה בתשובה". מיכל ומרקו, שנמשכו אחרי ההבטחות ללמוד את סודות הקבלה ולדעת להפעיל אותה כפי שפיזיקאי מפעיל ידע מדעי, החלו ללמוד במרכז בתל אביב, ופגשו שם לשמחתם מורים צעירים, פתוחים ופלורליסטים. "עד עכשיו אני לא מבינה למה, אבל בין הדברים הרבים שהם מסתירים, הם משום מה מסתירים גם את העובדה שהם דתיים" אומרת מיכל.
 
לא מחזירים בתשובה?

 החברים נדרשים ל"תשלום מעשר" ממשכורתם (צילום: רויטל פוסטצי)    כעבור תקופה קצרה הם עברו ללמוד במרכז "בני ברוך" בבני ברק, והחלו להצטרף לקהילת "בני ברוך", המונה כ-120 משפחות. 120 משפחות אלו חיות כקהילה סגורה ושיתופית. המשפחות החברות בקהילה חוגגות ביחד את השבתות והחגים, ומחזיקות על כתפיהן את מפעל לימודי הקבלה של "בני ברוך".

"עטפו אותנו בהמון אהבה ותמיכה, בכל תחום ומכל הכיוונים" מספרת מיכל. "ובינתיים הרגשתי איך מופעל עלי לחץ לשנות את סגנון לבושי ממכנסיים לחצאית. אחר כך התבקשנו לשמור כשרות, שבת ונידה. מהר מאוד גילינו שמה שחברי הקבוצה מספרים בראיונות לעיתונות, על כך שאין קשר בין קבלה ויהדות, ועל כך ש'דתיים לא מתקבלים לקבוצה שלהם' – כל זה לא נכון. ומהר מאוד אחרי כן החלו החוקים הפנימיים".

"החוקים הפנימיים" שעליהם מדברת מיכל כללו תשלומים חודשיים לקבוצה, שהגיעו עד לכדי 20 אחוזים מהמשכורת החודשית מרקו, השקעת שעות עבודה יומיות למען הקבוצה, הוראות לגבי החיים האישיים, ביניהם ניתוק כל קשר מהוריו וממשפחתו, חוקים שונים בעלי נימוקים דתיים ביניהם איסור לשהות עם אשתו מיכל יותר מרבע שעה ביום, החרמתה המוחלטת כשהייתה במחזור, חובה להשתתף בכל השיעורים והפעילויות של בני ברוך, ואיסור מוחלט לספר על הקבוצה לזרים. "בני ברוך מלאו לי את החיים מהבוקר עד הלילה" מספר מרקו.
 
הכל בחינם?
 פרסום אורן (שם בדוי), חבר לשעבר בקבוצה, מסביר על אורח החיים בבני ברוך: "בהתחלה מקבלים שיעורים בחינם, ומדובר בשיעורים ששומעים מדי יום, בשעות שלוש עד שש לפנות בוקר, לפני יום העבודה. שם מתרחש השינוי העיקרי אצל התלמיד. האדם יושב בשעות שבהן חושיו לא מחודדים, ושומע מה ששומע, וכמובן שממליצים לו בחום לקחת דיסקים הביתה ולהקשיב להם בכל שעות היום. יש בדבר הזה מידה מסוימת של שטיפת מוח.

"בשלב מתקדם יותר, החבר, שמקבל 'שיעורים בחינם', משלם לבני ברוך עשרים אחוזים ממשכורתו: עשרה אחוזים כ'תשלום מעשר' שנועד לתרום להפצת הקבלה בעולם, ועוד כעשרה אחוזים בתשלומים קבועים נוספים שמשמשים לתשלומי חשבונות ושכר דירה במבנים של הארגון. מלבד אלה, כל חבר נדרש להשקיע כשלוש שעות עבודה ביום, מעבר למסגרת הלימודית, כתרומה לבני ברוך: ניקיון, אחזקה, שליחויות, עבודה באתר האינטרנט שלהם ועוד".

"בשלב מסוים מקבלים תקנון שמכתיב את אורח החיים" מספר מרקו. "התקנון הזה הוא שקובע שיש להקדיש לאשה רבע שעה ביום ולא יותר, או שאסור לדבר עם אף אדם מבחוץ על הקבוצה ועל מה שמתרחש בה".
 
הם אמרו לי "תחליף את הפרה"

 "אנשים שהיו קוראים לך 'אח' מתייחסים אליך כאוויר" (צילום: רויטל פוסטצי אין קשר בין במצולם לכתבה)     במהלך השנתיים שבילו בקבוצה, הקשר בין מיכל ומרקו הלך והתרופף. במהלך השבוע הוא בילה אתה רק את רבע השעה ש"הוקצתה" לכך, ומיכל, מצדה, מחתה על כך, ועל כך שכאישה לא הורשתה להשתתף בשיעורי הבוקר. כשמרקו סיפר על כך לחבריו בקבוצה הוא נתקל בתשובה מפתיעה: "הם אמרו לי שעדיף לי לעזוב אותה ולחיות בלעדיה, ובאותה הנשימה כבר הציעו לי שידוך אחר במקומה. הם אמרו לי ש'זה להחליף פרה אחת באחרת'. "זה לא ממש משנה עם מי מתחתנים משום שממילא לאחר המעבר לקבוצת הגרעין הגבר בקושי מתראה עם האישה" מוסיפה מיכל.

במהלך חברותם בקבוצה מרקו ומיכל נפרדו. משם עד לעזיבתם את הקבוצה היתה הדרך קצרה, וכיום הם עדיין פרודים. "זה לא היה קל" אומר מרקו. "כאשר אחד החברים בוחר לעזוב או 'מועזב', שאר החברים מקבלים הוראה לא ליצור עמו קשר, כך שאנשים שהיו קוראים לך 'אח' מתייחסים אליך כאוויר מרגע שעזבת. ומי שניתק כל קשר ממשפחתו המורחבת ומחבריו, לא יהיה לו קל לעזוב".

אלי (שם בדוי) החל גם הוא ללמוד בקבוצה, אולם עזב אותה בשלב מוקדם ועבר ללמוד וללמד קבלה במסגרות אחרות. "החוקים שלהם נראו לי קיצוניים מדי. אישה שנישאת לחבר בקבוצה יודעת שלא תראה הרבה את בעלה, והיא צריכה להשלים עם זה. אבל זה כמו שאישה של קצין בצבא משלימה עם היעדרותו" הוא אומר. "אבל אני אף פעם לא 'התחתנתי' אתם. אפילו שאלתי אותם מתי הם בכלל רואים את הילדים שלהם".
 
ברור שאנחנו דתיים, ואנחנו חיים לפי דרך הקבלה
"מה זאת אומרת מסתירים את זה שאנחנו דתיים? הרי כל מי שבא לשיעורים שלנו יכול לראות את המכנסיים השחורים, החולצות הלבנות והכיפות?" כך מגיב אביהו סופר, מוותיקי הקבוצה, כשהוא שומע על הטענות שמופיעות בכתבה. "בבני ברוך יש כמה מעגלים. ישנם המעגלים החיצוניים, של התלמידים שרק באים לשמוע שיעורי קבלה פעם בכמה זמן, וישנו המעגל הפנימי, של 120 המשפחות שמקדישות את חייהן, מרצון וביודעין, להפצת הקבלה בעולם".

הרב מיכאל לייטמן מוסיף: "במעגל הזה אנחנו חיים כקהילה דתית, לפי חוקים מסורתיים מקובלים, עם תשלומי מעשר כפי שנהוג בכל בית כנסת קהילתי בבני ברק, ועם הרבה שיתוף וקרבה בין החברים". לייטמן וסופר טוענים כי כל הפעולות בקבוצה נעשות בהסכמתם של החברים, מתוך מסירות גדולה למטרה של הפצת חכמת הקבלה בעולם, כאשר כל אחד יכול לעזוב ולהפסיק מתי שהוא רוצה.

בשיחה עם חדשות נענע, טוענים סופר ולייטמן כי מיכל ומרקו הם מקרה יוצא דופן של זוג שהצטרף לקהילה, אך לא הסתדר עם המסגרת של בני ברוך, ומאז מנסה להשמיץ את הקבוצה בכל מקום אפשרי: "מדובר בזוג מסכן מאוד, שעשינו למענם רבות, אולם בסוף נאלצנו להרים ידיים" אומר סופר. "האשה סובלת מבעיות אישיות שונות, והבעל, שהוא בכלל קתולי, עשה דברים שלא מקובלים אצלנו – הוא לווה כסף רב מחברים בקבוצה מבלי להחזיר אותו, והכניס אשה להריון". "אין ולא יהיה אצלנו מקום לנואפים" מוסיף הרב לייטמן.

לשאלה לגבי תקנון הקבוצה והאיסור לדבר עם אנשים מבחוץ על בני ברוך או הציווי לבלות עם האשה רבע שעה ביום בלבד עונים סופר ולייטמן: "זהו אורח חיינו. הוא בא להגשים את המצווה 'והגית בו יומם ולילה'. כפי שאנחנו לא מבקרים אתכם החילונים, אל תבקרו אותנו. אנחנו באמת מאחלים לזוג הזה את כל הטוב, וגם לכם".
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/5/2009 20:47 לינק ישיר 

מה הקטע שלהם להרוס לאנשים את החיים? אם הם רוצים כסף כבר עדיף שיגנבו מאשר להרוס את החיים.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/5/2009 22:27 לינק ישיר 

הפרד ומשול...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-4/5/2009 10:38 לינק ישיר 

בדיוק היום שאל אותי חבר על מישהו בעבודה שלו שבא מבית דתי וכיום הוא פורק עול ונפגע הרבה בחייו
והתחיל ללמוד שם ורצה לדעת אם להזהיר אותו
מצד אחד הבן אדם השתנה לטובה מצד שני יש בזה סיכון ?
יש להם ערוץ בטלוויזיה מספר 66 והם גם משדרים בשבת קודשדדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-4/5/2009 14:19 לינק ישיר 

וודאי להזהיר זו כת לכל דבר ועניין ואם לא תזהיר אותו הוא ייפגע יותר כך שלא יהיה אפשרות לתקןדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/4/2011 14:18 לינק ישיר 

הקדמה.

כת בני ברוך מנוהל ע"י מיכאל לייטמן. הם יושבים בפתח תקווה על דרך זאב ז'בוטינסקי.

מיכאל לייטמן קורא לעצמו, הממשיך דרכו של המורה שלו המקובל האלוקי הרב ברוך אשלג ז"ל, שזה שקר מוחלט מכיוון שהוא סטה לגמרי מדרכו של אשלגים.

כת נוסף מנוהל ע"י אדם סיני ונמצא בבני ברק. אדם סיני לעולם לא למד אצל ברוך אשלג.

לפי חוקי של שתי הכתות האלו, כאות הזהרה וכדי להפחיד המתלבטים, אסור לחברי הכת, לדבר עם האדם שהחליט לעזוב. ובגלל זה אח לא מדבר עם אח, נהרסות המשפחות וילדים מאבדים את הוריהם.

כל זה בגלל שתלטן ופסיכופט שנמצא בראש הכת.

 

למה קוראים ל"בני ברוך" – כת.

"כת" לפי ויקיפדיה: בימינו, כת היא קבוצה חברתית סגורה המתנהלת סביב תורה רעיונית אשר יוצרת הפרדה בין חברי הכת לעולם החיצוני. הכת פועלת בדרך כלל ללא שקיפות ציבורית, ולרוב אף חבריה ממודרים ממידע הקשור בה. במקרים רבים, הכת דבקה ברעיונות ומעשים המבוססים על אמונה, ולעתים גם כאלו הקשורים בסגידה לאדם מסוים.

 

כת "בני ברוך" כולו מנוהל ע"י מיכאל לייטמן, שבידו שליטה על כל הכספים ועל כל החוקים של הכת.

הוא המציא שיטה חדשה של הלימוד, וקורא לזה חכמת הקבלה. השיטה החדשה של לייטמן מבוססת על פוביות כלפי אדם, גם בתוך הקבוצה בגם כלפי ציבור הרחב.

כמו בכתות השטן, לייטמן משתמש בהפחדה, שכביכול אוטוטו מגיע סוף העולם, ארצות הברית יתפרקו, יהודים שבחו"ל יושמדו, גוים ילחמו זה עם זה. כי פתרון לבעיות האנושות, לייטמן טוען שצדק רק איתו, וחייבים להפיץ חכמת הקבלה בכל העולם ובכל השפות.

עוד מויקיפדיה:

קיימות כתות הפועלות בתום לב וללא פגיעה בחבריהן ובזולתם. אולם, כתות רבות משתמשות במניפולציה וטכניקות שליטה לא אתיות הפוגעות בחברים בהן כדי לקדם את תורת הכת או כדי לקדם מטרות חומריות ורגשיות של מנהיג הקבוצה.

לכבוד ההפצה ובשם חכמת הקבלה, באמצעות העוזריו, לייטמן מפעיל אנשים תמימים רבים, שחייבים להקדיש את כל הזמן הפנוי שלהם ולעבוד בשבילו במרכז הקבלה, ללא גמול ותשלום. בנוסף "מרכז לייטמן" זה בניין משכרי וכול התלמידים חייבים לשלם דמי שכירות והחזקה עבור המקום שבו הוא חיי.

גם כידוע, ממשכורת נטו של המשפחה, כולם חייבים למסור לו מעשר, ואדם שמסרב לשלם ללייטמן מעשר, מוצא את עצמו מנותק מטלפונים ניידים, מחברים, מבן או בת זוגו, וגם מילדים..

 

כל זה כדי להגיע לשליטה מוחלטת על אנשים שנמצאים גם מחוץ למסגרת של בני ברוך.

 

כדי לפרסם את שמו בעולם, על כסף שהוא מקבל, הוא קונה ערוצי טלוויזיה ורדיו, מדפיס ספרים ועיתונים, משתמש בעבודה של התלמידים התמימים שלו, שעובדים ללא תשלום, וכול זה בשם ברוך אשלג ובכותרת של חכמת הקבלה.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/4/2011 16:45 לינק ישיר 
חזק וברוך על הדברים
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/7/2011 12:27 לינק ישיר 
יש תביעה כנגדם האם מישהו יודע על זה?

מצאתי  באתר תקדין משהו חדש יחסית משנת 2011 ממש עכשיו ראיתי אולי זה יצא לאחרונה. מישהו יודע משהו על התביעה כנגד כת קבלה לעם בני ברוך?

http://www.takdin.co.il/searchg/רונן%20דבח%20עמותת%20בני%20ברוך_hd_1L3GmDJ0sDrmrDpOqE5zXT2unCM4kQ7HjR000.html
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/11/2014 08:58 לינק ישיר 
בעניין התביעות נגד בני ברוך קבלה לעם כת או לא כת

קודם כל כיום הם כבר הקימו את מפלגת ביחד כך שזה הכל פוליטיקה בעצם כבר. פעילים פוליטיים וכו, שמנסים להביא אחרים למפלגה תחת כותרות שונות אם זה קבלה, אם זה ערבות הדדית וכו. בלי קשר, האם ידוע לכם על תביעה חדשה נגדם? לפי מה ששמעתי והבנתי ממה שקראתי באינטרנט הם נתבעו ושלמו בהסכם פשרה כמה מאות אלפים (זה כסף שמגיע מהפעילים שם בעצם כי הם אלו שתורמים - חחח פרייארים) להוא שתבע אותם - ועכשיו, קבלה לעם תובעים בחזרה זה נכון? ידוע על התביעה החדשה הזו משהו? 

נ.ב. -

מה שכן, בלי קשר לכלום לא נראה לי כדאי לערב בין קבלה לפוליטיקה (למי שלומד) ובטח שלא לחשוב שיש קשר בין החוכמה הזו לשחיתות הפוליטית בישראל. חבל שהם עושים כזה נזק לקבלהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > דת ואמונה > הנה ימים באים > כת הנקראת ''בני ברוך'' זהירות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר