הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · חינוך בגיל הרך · אשכול ל"ג בעומר
שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-4/5/2009 14:17 לינק ישיר 
אשכול ל"ג בעומר

יצירה לל"ג בעומר

(מפורום "חינוך תורני")

פעילויות ומשחקים (לכיתות גבוהות) לל"ג בעומר (מתוך אתר "כיפה")

ל''ג בעומר

למה בכלל חוגגים את ל"ג בעומר ? מה מסתתר מאחורי המדורה ? - מערך פעילות לכיתות ה'-ו'

ט"ו שבט ה´תשס"ג -

קהל היעד: גילאים 10-12
אורך הפעילות: 45 דקות

מטרה:  שהחניכים יבינו למה חוגגים בל'ג בעומר
[ בכדי למשוך תשומת לב- אפשר לכנס עם 2-3 קרשים ביד ]

מהלך הפעילות:
1.      פונים אל הילדים בשאלה- מי התחיל לאסוף קרשים למדורה? האם משהו יודע למה חוגגים בכלל?

2.      המדריך ישאל שאלות על ל'ג בעומר, בכל פעם יקריא שלוש תשובות, (בכל תשובה ילבש כובע אחר וינסה לשכנע כי זו התשובה), החניכים יצטרכו להחליט איזו תשובה נכונה-
א.      ע"י הרמת כרטיס, כל אחד, שבצדו האחד כתוב "נכון" ובצדו השני "לא נכון".
ב.       חלוקת החניכים לשתי קבוצות- תחרותיות.
דוגמא לשאלה:
מה הסיבה ששמחים בל'ג בעומר?
א.      ביום זה פסקו תלמידי ר' עקיבא למות במגיפה.
ב.       תשובה א' נכונה אבל ישנה עוד סיבה- ביום זה ר' שמעון בר יוחאי נפטר והתגלו לו סודות רבים והוא הפיץ את אור התורה.
ג.       בספר הזוהר שכתב ר' שמעון בר יוחאי כתוב שיום זה יום סגולה ולאותיות ל'ג בעומר יש משמעות גדולה ביהדות.

3.      תולים לכל אחד על הגב דף חלק עם שמו, מסתובבים בחדר, על כל חניך לכתוב על הדפים של כל האחרים תכונות טובות שהוא מוצא בהם. והמסקנה- אם נסתכל על הדברים החיוביים בחברינו, כך תהיה יותר אהבת חינם ולא שנאה שגרמה למותם של 24,000 תלמידי ר' עקיבא.
  4. להקריא קטע על אהבת הזולת.

5.       סיכום- המדריך יסכם בכמה מילים למה אנחנו חוגגים בל'ג בעומר, וידגיש את החשיבות להוסיף אהבה- לשחק באיך לאהוב אנשים ולא להיפך.

"לא תשנא את אחיך בלבבך..ואהבת לרעך כמוך " 
(ויקרא, קדושים)

הפעלות סביב המדורה (מתוך "כיפה")

צרור רעיונות לפעילות סביב מדורה - קומזיץ

מטרה : לעסוק בתכני ל"ג בעומר באמצעות פעילויות קבוצתיות מגוונות.

י"ז אדר ב´ ה´תשס"ג - מחלקת הדרכה

עזרים:  עצים לשרפה
            נפט
            גפרורים

פנס חירום
            ציוד לכיבוי אש
           סיר
           מכלים עם מים לשתיה
           מצקת
           קפה, סוכר
           כוסות חד פעמיים
           בצלים, תפו"א, מרשמלו, תירס
           מלח
           שירונים
           כלי נגינה
           נרות / פנסים

מטרה : לעסוק בתכני ל"ג בעומר באמצעות פעילויות קבוצתיות מגוונות.

מהלך ההפעלה:
הכנות: רצוי לבצע חלוקת תפקידים מראש לגבי ציוד ומזון וכן לגבי תכנית הערב. יש לבחור מקום מתאים לקומזיץ ולאסוף עצים למדורה.

רעיונות לפעילות:

משחקי שירה:
*כל קבוצה בתורה מובילה את השירה.
*המנחה מכריז על אות והקבוצה תשיר שיר המתחיל
 באות זו
*השיר הבא צריך להתחיל באות בה הסתיים השיר הקודם.
          *המנחה יכריז על נושא (מדורה/ים/ילדות/אהבה/וכו').
            על הקבוצות לשיר שיר מתאים לנושא.
          *שירי קנון (כגון: בים לבן קבוצת שחורים קוטפת), כאשר       
              כל קבוצה מנסה לגבור על השניה בקולה.

משחקי משכון:
לדוגמא: עוטפים סיר בנייר, על החלק הפתוח של הסיר (המכוסה בנייר), מניחים אבן, בעזרת קיסם לוחש, מנקב כל חניך בתורו חור בנייר, החניך שבתורו נופלת אבן זו לסיר, נותן משכון.
את המשכונים פודים ע"י משימות משעשעות שמבצעים המשתתפים כגון:
          - סיפורים משעשעים
          - בדיחות
          - צ'יזבטים
          - חוויות ממדורות קודמות ("פספוסים").
          - ריקודים
          - מערכונים
          - וכו'

פעילויות נוספות:
- המשתתפים מתחלקים לזוגות וכל זוג בוחר שם של בע"ח מסוים. המנחה פותח בספור  ומדי פעם הוא מזכיר שם של בעל-חיים. ברגע זה על הזוג שבחר בבעל-חיים זה להשמיע  את הקול המיוחד לאותו בע"ח. כאשר מזכיר המנחה את המילים "תיבת נוח" פורצים כולם יחד בקריאותיהם.
- יש להכין כלי מלא בחול ונר לכל משתתף. כל אחד בתורו מספר ספור/חלום/אירוע הקשור לאש, בסיום הסיפור מדליק את נרו ונועץ
  בחול.

דוגמאות לצ'יזבאטים:

(רצוי להימנע מסיפור צ'יזבאט ארוך מדי ומחיבור צ'יזבאט תוך כדי מהלך הסיפור)

1. בהיותי בבריגדה. באחד מתורנויות השמירה הליליות שלי אותם "ביליתי" בפירמידות  במצרים, שמעתי קול רחש מכיוון אחת הפירמידות. לאחר האזנה ממושכת לרחש התחלתי לחפור בעזרת חברי מתחת לפירמידה. ככל שחפרנו הלך הרחש והתחזק. תוך כדי החפירה  ירדנו לבור עמוק בסיוע חבלים פנס וכיוצא בזה... תוך התקרבות אל מקור הרחש עברנו מסדרונות אפלים שקורי עכביש חוסמים אותם. ככל שהעמקנו לרדת הרחש נעשה ברור  יותר ויותר עד שהתקרבנו אל דלת ברזל ענקית. פתחנו את הדלת במאמץ רב, כשאל פתיחת הדלת מתלוות חריקות חזקות שהגבירו את פחדינו. לעינינו נתגלה אולם ענק שבמרכזו ארון מתים ומתוכו בוקע הקול:
   "הפוך אותי". התקרבתי לארון המתים ופתחתי אותו. בתוכו שכבה מומיה (חנוט מצרי)    ומתוך פיה הפעור נשמע הקול "הפוך אותי". תוך פחד עצום ועל סף איבוד חושים  הפכתי את הגופה ופתאום שמעתי בלחש קול מתוך המומיה: ועכשיו שק לי...
(*חשוב לספר את הקטע המתחיל ב"הפוך אותי" בצעקה ואת המשפט האחרון בקול שקט יותר).

2. באחד הימים הוזמנתי לביקור בבית-חולים סגור לחולי רוח אי-שם. כשהגעתי למקום  המתנתי בחוץ מול שער חשמלי ענק שחומת מגן בגובה 6 מ' מקיפה את המוסד ומעל  חומה זו גדר תיל סבוכה. מעל לגדר התיל היתה גדר חשמלית. לאחר המתנה ארוכה  למדי. נפתחו לפתע דלתות המוסד ואת פני קיבל מנהל המוסד שהחל לסייר איתי. עברנו בין תאי המוסד שאכלס מקרים קשים ביותר. בכל תא שעברנו, קבלתי הסבר מקיף על  המקרים שחלקם היו כבולים בשרשראות ברזל בידיהם וברגליהם. בתא האחרון נתקלנו בדמות שגבהה כ2- וחצי מ'. כתפיים מוצקות, גוף שרירי, פנים   מפלצתיות עם שיניים גדולות ובולטות וזקן עבות מכסה את פניו. חולה זה היה כבול בשרשראות ברזל ענקיות כשתאו מלא בכמויות גדולות של פחם. הוא   עסק כל הזמן בהסקת התנור שהיה בחדר. הוסבר לי שזו הדרך היחידה להרגיעו ע"י העסקתו בעבודה מאומצת 24 שעות ביממה.
   לאחר סיום הסיור שנמשך עד שעות אחר הצהרים המאוחרות נפרדתי ממנהל המוסד. בעוד כולי מבולבל והמום ממראה עיני, מיהרתי אל שער הברזל החשמלי מאחר ונאמר שדלתות אלה עומדות להינעל תוך מספר דקות. תוך כדי הליכתי המהירה לשער, כששבילי המוסד שוממים מאדם, שמעתי לפתע קול צעדים מאחורי. הסתובבתי לאחור, ונכנסתי להלם, לבי החל לדפוק בחוזקה. במרחק 15 מטר מאחורי אני רואה את אותה דמות מפלצתית מהתא האחרון, מתקרבת אלי בריצה, כל עוד נשמתי בי התחלתי לרוץ בטרוף לשער כשהדמות המפלצתית הולכת ומתקרבת אלי. השערים החשמליים החלו  להסגר, באותו רגע הדמות המפלצתית נוגעת בכתפי מסתובבת לאחור ומשמיעה לעברי קול: "תפסתי אותך... ועכשיו תורך לתפוס אותי..."

(מפורום "חינוך תורני") פעילויות ומשחקים (לכיתות גבוהות) לל"ג בעומר (מתוך אתר "כיפה") הפעלות סביב המדורה (מתוך "כיפה")

עוד קישורי ל"ג בעומר
http://www.lod.muni.il/pisgalod/show_item.asp?levelId=45596

חומרים בנושא כללי של ספירת העומר ניתן למצא  באשכול על ספירת העומר
http://bhol.co.il/forum/topic.asp?cat_id=22&topic_id=2612778

תוקן על ידי טףטיפה ב- 08/05/2009 0:23:50

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/5/2009 14:57 לינק ישיר 

עמוד גדוש קישורים  לל"ג בעומר מאתר מכללת קיי באר שבע

http://kaye7.school.org.il/lagbeomer2.htm

אתר דע-גן עם חומרים ורעיונות כללים לתקופה

http://www.schooly.co.il/da-gan/

תוקן על ידי טףטיפה ב- 08/05/2009 0:25:14

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/5/2009 01:08 לינק ישיר 

הורדות, שירים , הרצאות וסרטונים הקשורים לל"ג בעומר

http://www.webix.name/prakti/%EC%E2.asp

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2009 23:32 לינק ישיר 

וכאן, הכל על כללי הבטיחות שיש לנהוג במדורות ל"ג בעומר

http://bhol.co.il/forum/topic.asp?cat_id=22&topic_id=2619856

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2009 02:22 לינק ישיר 

רעיונות מתוך מדור צרכנות בערוץ 7

ל"ג בעומר

לפני מיקום המדורה בדקו את כוון הרוח, במטרה למנוע ממנה לשאת את הלהבות והגיצים למקומות שאין אנו רוצים שיגיעו. מומלץ לשבת עם הגב לכיוון הרוח, ולפחות במרחק של 2 מטר מהמדורה.

מקמו את המדורה הרחק ככל הניתן מכל חומר דליק ונפיץ כמו בלוני גז, מיכלי דלק וקווי חשמל.

לאחר קביעת המיקום, נקו את השטח וסלקו כל מפגע בטיחותי.

הימנעו מבניית מדורה לגובה מכיוון שלאחר הדלקתה היא עלולה להתמוטט על הסובבים.

מומלץ להקיף את המדורה באבנים גדולות.

על מנת להגביר את האש, הוסיפו זרדים וענפים באופן מבוקר וזהיר.

בשום פנים אין לשפוך חומר דלק נוזלי על האש.

מומלץ לבדוק שאין חרקים ומעקצצים למיניהם העלולים להשבית את השמחה, לנעול נעליים גבוהות וללבוש מכנסיים ארוכים וחולצה בעל שרוולים ארוכים.

אם אתם מרכיבי עדשות מגע, מומלץ להחליף למשקפיים, מפני שהחום גורם להתייבשות העדשות ולכאבי עיניים.

חשוב שתהיה במקום ערכת עזרה ראשונה הכוללת פלסטרים, משחה נגד כוויות כמו פניסטיל ג'ל, עקיצות ושריטות ודליי מים במקרה של ליבוי האש.

בסיום, כבו את המדורה ע"י כיסויה בעפר וסלקו כל חומר דליק מהשטח. וודאו שהאש כובתה לחלוטין.

זני תפוחי אדמה המתאימים למדורה: מונדיאל, ניקולה, אלמרה, ויולדי ולור, בעלי קליפה בהירה, לבנה צהבהבה. מומלץ לבחור תפו"א בגודל בינוני ולעטוף כל אחד בנייר כסף.

זמן הכנתם במדורה הוא כחצי שעה עד 45 דקות. חשוב להניחם בתוך הגחלים ולא באש גלויה.

אם אין די זמן להכנתם במדורה, אפשר לבשלם במי מלח כ-10 דקות ואז להעבירם למדורה. בדרך זו מתקצר זמן ההכנה בשליש.

זמן האפייה של תפו"א מתקצר, אם שמים אותם על האדמה ומניחים עליהם במהופך סיר או מחבת.

זמן האפייה יתקצר בכ-15 דקות אם בכל תפו"א נועצים שיפוד פלדה.

לקיצור זמן ההכנה של תפו"א במדורה, אפשר לאפותם במיקרוגל, לעוטפם בנייר אלומיניום מחורר ולהניח לכ-10 דקות במדורה.

נכוויתם קלות? חטאו את אזור הפגיעה ומרחו משחה אנטיספטית כגון 'ויטה מרפן'. לחילופין מרחו חלבון ביצה ולבן קר או הניחו על הכוויה פרוסות תפוח אדמה לא מבושל, מקולף ורחוץ, ועליהן תחבושת רטובה עם מי קרח. הימנעו ממריחת חומר שומני.

במקרה והוכתמתם בפיח, הימנעו מלהרטיב את האזור. ניעור טוב של הבגד, זריית מלח באזור הכתם, השהייה של כשעה והברשה במברשת מספיקים להסרת הכתם.

(תודה לחברת 'נובארטיס', 'מפעלי אבשלום' ול'מועצת הצמחים', על סיועם בטיפים).

http://www.inn.co.il/Besheva/Article.aspx/8262

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2009 02:51 לינק ישיר 

כאן תמצאו שירים וניגונים ממגוון עדות, בהקשר לל"ג בעומר

http://jnul.huji.ac.il/dl/music/lagbaomer/#omer

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2009 15:45 לינק ישיר 

קישורים רבים, גם לקבצים רבים, מאתר חינוך וגן

http://www.blabla4u.com/sites/blabla4u/ShowMessage-eng.asp?LangCode=Heb&ID=3229797

קישורים מאתר הגננת

http://www.haganenet.co.il/default3.asp?GanId=3281

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2009 15:49 לינק ישיר 

תודה רבה על האוסף.

הנה משהו שמצאתי, ליקוט משיח של גננות בנושא: עיצוב לוח לל"ג בעומר ויום ירושלים.  (-רק לשים לב על התכנים שיהיו מתאימים לכם. . בגנים רבים, בעיקר חרדיים,  לא מוזכר בר כוכבא כלל. וכן האופי של יום ירושלים הוא שונה מגנים ממלכתיים וכלליים)

רעיונות לעיצוב לוח נושא לל"ג בעומר ויום ירושלים

ניצנים1 - ללוח ל"ג בעומר אפשר להכין מדורה עם זרדים שאותם מצמידים ללוח נושא,

ואת הלהבה מכינים בעזרת קרעי ניירות צלופן בגווני אש (אדום, כתום ,צהוב)

או קרעים של נייר משי בגוונים אלו.

מסביב למדורה מצמידים דמויות של ילדים שילדי הגן מכינים או שאת מכינה

(תלוי בגילאי הילדים בגנך).

ללוח ירושלים אפשר לגזור מקרטון גלי צורה של חומה ועל זה להצמיד

תמונות של אתרים שונים בירושלים (הכותל, הכנסת וכו).

הפיה הטובה - בלוח שלי מופעים גם דפים מתאימים מהשירונים - ביום ירושלים, על נייר זהב, מופיע השיר ירושלים של זהב ובלג' בעומר מופיע השיר על הגיבור האגדי - בר כוכבא- או כמו שהילדים בגן שלי שרים בכל שנה- בר כוכבא נפל בשביל....

אתי2811 -לל"ג בעומר אני תולה על הלוח תמונה של מדורה.

ליום ירושלים - אני תולה על הלוח תמונות של אתרים בירושלים כשלכל אחד יש מסגרת של זהב.

על הלוח אני כותבת עם אותיות של זהב - ירושלים של זהב - או ירושלים שלי.

בשנה אחת הילדים הביאו תמונות שלהם מטיולים בירושלים - אולי אעשה רעיוןז ה גם השנה.

טלטל41 -אפשר לבנות את הכותל מקוביות, לשים בין כמה קוביות צמחים כמו הצלף שגדל בחומת ירושלים ואפשר שהילדים יכתבו בקשה או משאלה "ויטמינו" בין אבני החומה.אפשר את אותו הרעיון להכין משמניות בריסטול דמוי קלף.

החיוך שבלב -אפשר לבנות את הכותל הגרוטאות, לעטוף אותן בלבן שהילדים יצבעו, לבנות ולהוסיף משאלות.

לל"ג בעומר ניתן להכין מדורה אמיתית בפינת הטבע עם חול, לבנים וכד'

הללויה 11-ליום ירושלים אני מכינה עם הילדים ילדים "שעולים לירושלים"
לשבועות אנו מוסיפים לילדים טנא.

מיכל51 -בל"ג בעמר אני מכסה את לוח הנושא באל-בד שחור. אני נותנת לילדים צבעי ידיים בצבעי אש ואת הדפים הצבועים אנחנו קורעים בצורה של להבות ויוצרים מהן מדורה על הלוח. סביב למדורה אני תולה דמויות שהילדים מציירים וכוכבים מנייר זהב שהם גוזרים. בצד הלוח אני תולה שלטים שהילדים כותבים, ובהם כללי זהירות מהאש. {גם מי שאינו יודע לכתוב כותב בכתב ילדי ואני כותבת מתחת את התרגום.)

אפרודיתה -אפשר להוסיף ללוח ל"ג בעומר - ילדים רוקדים מסביב למדורה, חץ וקשת וכוכבים בשמיים.

אם מדברים על השימוש של המדורות באותם ימים כדי שיהיו כמה מדורות מעל גבעות. את הגבעות אפשר ליצור על הבריסטול עם דבק וחול על ביסטול או אל בד שחור.

ליום ירושלים - חומות ירושלים מקרטון גלי .כיפת הזהב והכסף מגדל דויד. כדי לתת אפקט של ירושלים בלילה יש לתת רקע שחור ולהאיר עם מנורות לילה על הלוח מלמטה כלפי מעלה.

עוד לוח ליום ירושלים - דומה לרעיון של טלטל

לתת לילדים ליצור - על רבועי בריסטול בגדלים שונים דבק עם חול.

לחבר את כולם על לוח אחד ובניהם לפזר צמחיה ויונים,

על כל בריסטול של אותו הילד להדק את המשאלה שלו שנכתבה מראש על פתק קטן.

וכך כל הורה רואה מה משאלתו של ילדו מה"כותל".

MATTAN2 -על אותו עיקרון של רקע שחור את הלהבות אני עושה ממטפחות בצבעי האש שכוללים ,דרך אגב , לא רק צהוב, אדום וכתום אלא גם כחול, סגול בגוונים שונים

מיכל 51 - ליום ירושלים נותנים לילדים קוביות עץ קטנות שיש בהן גם כיפות, הם מסדרים אותם על בריסטול שחור בצורה שנראית להם, ואז מתיזים על הכל ספריי זהב. מסירים את הקוביות, ואת החללים השחורים שנוצרו צובעים בצבעי פנדה.

והרי לכן ירושלים של זהב.

אפרודיתה -את המשאלה אנו מקפלים ורושמים את שם הילד בלורד מה שבאמת גלוי זה השם לא המשאלה או שהופכים את הפתק.

את חושבת שזה מספיק חסוי או צריך יותר?

הרעיון שלי היה שכל הורה יוכל לדעת מה המשאלה של ילדו הפרטי

BUGGY - ליום ירושלים "בניתי" עם הילדים בגן את הכותל.

כל ילד קיבל שקית נייר חומה (שקית לסנדוויצ'ים) ועליה כתב וצייר ציור של משהו שהוא מאחל למדינת ישראל או לירושלים.אחר כך כל ילד מילא את השקית בעיתונים. את כל השקיות תליתי(אחת ליד השניה) על הלוח ובין "אבן" ל"אבן" שמתי נייר קרפ ירוק. בכותרת כתבתי ירושלים של זהב בבריסטול בצבע זהב. יצא ממש מקסים.

לל"ג בעומר, אפשר לתת לילדים לטבול את הידים שלהם בצבעי גועש בגוונים של אדום,צהוב, כתום וכ"ו, ולהשתמש בכפות הידים שלהם כלהבות של המדורה. כל הילדים ישימו טביעות של כפות הידים שלהם בחתיכת בריסטול גדולה - עדייף בצבע שחור ואפשר להדביק מתחת ללהבה הגדולה חתיכות ענפים ועצים שהילדים אספו בגינה.

סימונה - ביום ירושלים  אפשר לשוחח עם  הילדים  על  הכותל  ,וכמובן  לבנות  יחד 

מקוביות  נבובות  בשילוב  נייר  קרפ  ירוק  ( כמו  האזוב  שצומח בין  האבנים)

וממש  ליצור  את  "כותל  המשאלות" ,ולאפשר  לילדים  להביע  ולהעלות  בכתב 

את  משאלותיהם  ,ממש  לשכתב  את  משאלותיהם  ואח"כ  להכניס ולטחוב  בין  "אבני  הכותל "  שבנינו  את  בקשותיהם

נירניר - לל"ג בעומר אפשר לתת לילדים דפים לבנים שאותם יצבעו בצבעי פנדה. רצוי שהצבעים יהיו צבעי האש. אח"כ לתת להם לצבוע בגואש שחור ועל הדף השחור חורטים עם גפרור או מזלג, ראיתי בהפעלוטף הצעה לחרוט עם מפתח.

חרוזית - ירושלים הוא מקום שאפשר לדבר עליו מכל מקום בעולם!!!!!

אני תולה תמונות ומספרת על כל מקום. יש לי תמונות מאד גדולות שבזמנו קניתי מקק"ל.גודל של 80 על 50 תולה בערך כעשר תמונות בגודל הזה כך שכשנכנסים לגן מרגישים ירושלים. כל פעם מתמקדת במקום אחר. בעניין ירושלים של זהב. אני חושבת שמשפט כזה יכול מאד לבלבל את ילדים. צריך להקדיש שהמקומות המוזהבים הם מעטים ושייכים למוסלמים ולנוצרים. אני גם מסבירה אילו סימנים מזוהים עם הדתות הנ"ל (צלב, סהר לעומת מגן דוד)

הנושא הזה מלא מלא מלא!!! יש המון שירים וריקודים משתמשת בקלטת של סולקין. לדעתי מצויינת. בעניין היצירה יש לי עוד רעיונות באם תרצו אפרט. והעיקר לדעתי כשמלמדים על ירושלים צריך להתרגש וכך הילדים לומדים להעריך את המקום הזה ולייחד אותו מכל המקומות המוכרים להם... 

כרמלית11 - הרי את ירושלים אנו מזכירןת לאורך כל השנה(כך אני עושה .....בכל אופן)מסוכות ועד שבועות כשהשיא הוא יום העצמאות ויום ירושלים.לכל חג או מועד יש את הנגיעה ,....משלושת הרגלים דרך חנוכה ,(עם בית המקדש )יום העצמאות עיר הבירה וכו וכו ,לאריאלה סביר יש את הקלטת כל אבן שיר היא פשוט מקיפה עם שמות לעיר אתרים וכו'.

בקיצור פעילות אחת שמצריכה מעט הכנה .לוקחים קרטוני אריזה לא קטנים או גדולים במיוחד (שהילד יוכל לשבת ,בתוכה)את תחתיתה מוציאים או מקפלים בעזרת סכין חיתוך . בשולים העליוניים יוצרים צורת חומה(לחתוך בעזרת סכין חיתוך )

יוצרים מהקרטונים האלה שערים כמס' שערי ירושלים (נדמה לי שמונה )ניתן לקשט על ידי הילדים .

הפעילות :מזמינים ילדים שישבו בתוך השערים וילדים אחרים ברונדו מסתובבים סביב לשערים כשברקע שירי ירושלים מפורסמים וידועים או משיריה של אריאלה סביר .

אפשר לבקר בשער שכם ,או בשער אחר כשהמנגינה נפסקת (על עקרון כסאות מוזיקליים)בהצלחה.

.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2010 09:18 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/5/2010 21:45 לינק ישיר 

מוזיקה של ל"ג בעומר.

לג בעומר מצטרף לרשימה • חשיפה מוזיקלית

בית לחיים מצרפים אלבום חדש לסדרה 'לחיים טיש' • אלבום ובו מיטב להיטי הילולא דרשב"י המסורתיים • בחשיפה ראשונית קבלו את הרצועה הפותחת את האלבום • גיפולטס אלעס גיט, בזכותיה דרשב"י

ישראל חבר, בחדרי חרדים
תאריך: 29/04/2010 20:40:00

http://www.bhol.co.il/news_read.asp?id=16622&cat_id=25

מוסיקה

מאילת עד מירון: 10 שעות של מוזיקה מירונאית • מיוחד

אתר 'בחדרי חרדים' מגיש פרויקט מיוחד לכבוד ל"ג בעומר: מכל העדות ובכל הסגנונות - מיטב להיטי הילולת רבי שמעון בר יוחאי • 10 שעות של מוסיקה ברצף, שיספיקו גם לאלו העולים למירון מהעיר הדרומית ביותר • להאזנה • וגם להורדה

ישראל חבר, בחדרי חרדים
תאריך: 29/04/2010 20:22:00

:קישורים
להורדה: קליק ימני ו'שמירה בשם'

http://www.bhol.co.il/news_read.asp?id=16621&cat_id=25

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/5/2011 11:31 לינק ישיר 

אתר מיוחד ללג בעומר

http://www.breslev-midot.com/lagbaomer.html

קטגוריות באתר

גודל קדושת יום ל"ג בעומר לג בעומר טעמי השמחה ביום זה
התנא האלהי רבי שמעון בר יוחאי מנהג ההדלקה בלג בעומר