בית פורומים ספרים וסופרים

פירורים משולחנם של גדולי ישראל

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/10/2009 10:54 לינק ישיר 

מעשה ריאז"ם הרב קוק והדחיפה נזכר כאן בעבר מתוך הספר פירורים וכו' וכבר העירו שם כי מעשה זה מאומת גם ממקורות נוספים (ולא פירטו)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2009 11:04 לינק ישיר 

יישר כח ספרן

"לדעת קנאים אקטיביסטים, אשר אינם בהכרח תלמידיו של ריא"ז מרגליות, או מכירים את האידאולוגיה שלו לפרטיה, כעס מהווה היתר לפגוע פיזית ומילולית ברבנים כדוגמת הראי"ה קוק והרב שטיינמן."

זה עדיין לא אומר שהוא עצמו סבר כך ופעל כך. וגם, יש הבדל קטן בין פגיעה פיזית ולבין נסיון לרצח. כל אחד מבין שאם מישהו נופל מגג בנין, יש סיכוי שימות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2009 12:08 לינק ישיר 

אליהוא הזכיר לי את אבידתי באשכול שאלייעזר הפנה אליו - מה שכתבתי שראיתי את זה בספר נוסף, הוא אכן בספר שאליהוא התכוון אליו, 'אמרי שפר' שי"ל ע"י ר' יצחק דדון לזכר הגר"א שפירא. דא עקא, שהמקור המובא שם בהערה לאישוש הדברים, אינו אלא ספרו הנ"ל של הר"ש הכהן-וינגרטן... וחזרנו איפוא לנקודת המוצא.

אבל בעצם העניין, אחר שניערתי זכרוני, קרוב הוא אצלי שהסיפור מוזכר ע"י הגרי"ל זוסמן ברשימותיו שנדפסו בספר 'מבחירי צדיקיא'. ואם הוא זה שמסר מה אמר הריאז"מ אחר שחזר לביתו וכו', סביר מאד להניח שיציין זאת בשם אחד מבאי חוגו של הנ"ל (כמו הרבה שמועות ועדויות שמוסר במכתביו ורשימותיו בספר הנ"ל), ולכך התכוונתי (במה שכתבתי קודם לכן שהדברים רמוזים וכו'). אלא שהספר אינו תחת ידי ולא אוכל עתה לברר זאת.

ולגוף העניין, מתפעל, כבר אמרתי שצריך לבדוק היטב את הסיפור (ואפילו אם הוא אכן מובא ע"י הגרי"ל זוסמן) כדי לדעת את מידת נכונותו, אבל באופן עקרוני האם מן הנמנע הוא שאדם שקנאותו נעשתה לקו המנחה של אישיותו, יבוא לידי דמיונות והשוואות מסוג זמרי ופנחס וידמה לעצמו שבמעשה זה הריהו מציל את עמ"י מהסיטר"א וכדומה? (וכבר נזכר כאן, אם אינני טועה, אותו רב רפורמי שנרצח ע"י קבוצת קנאים - אולי אלייעזר יסייענו)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2009 12:37 לינק ישיר 

צירקוס,
של מי כתב היד ? של ר' אשר זעליג ?
מה כתוב שם ?

תכלת
ספר לנו קצת על אותו רי"ל זוסמן. מי היה ? הספר מבחירי צדיקיא מעניין ? יישר כח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2009 13:00 לינק ישיר 

בהקשר זה חובה לציין את הקשר עם של הרב זוסמן עם הרב חרל"פ, תלמידו המובהק של הרב קוק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2009 13:35 לינק ישיר 

מתפעל, האמנם לא שמעת שמעו? בקצירת האומר ממש - משפירי ירושלים, צדיק ומקובל, גדל בישיבת 'שער השמיים' ונחשב לאחד מגדולי תלמידיו של הגרי"מ חרל"פ (אף שהיה בסה"כ בן 30 בפטירתו. גם ערך הרבה מכרכי 'מי מרום'). נפטר ד' שבט תשנ"ט.
בספר 'מבחירי צדיקיא', שיצא בתשס"ז, נדפסו הרבה מכתביו, וביניהם רשימות ומכתבים רבים גדושי מידע היסטורי מעניין ביותר, שכמה מהם ציטטתי כאן בעבר (כאן למשל). ושם תמצא גם תולדותיו.

תמונה וקטע-שמיעה (מספירת העומר הידועה שלו בכותל המערבי):
http://www.yeshiva.org.il/midrash/Hmidrash.aspx?orderby=358

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2009 13:50 לינק ישיר 

מתפעל. לא. זה של הרבי מלובביץ' בקשר לעליה להר הבית ולקחתי אותו מכאן. חשבתי שהאשכול הוא שם כולל ומסתבר שהוא שם של ספר.

תוקן על ידי צירקוס ב- 12/10/2009 13:52:09

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2009 14:25 לינק ישיר 

תכלת_דומה כתב:
(וכבר נזכר כאן, אם אינני טועה, אותו רב רפורמי שנרצח ע"י קבוצת קנאים)

רב שנהרג ע"י חרדים? (ויש לי להוסיף ע"כ ואכ"מ)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2009 15:00 לינק ישיר 

אהה
הרב זוסמן מהכותל. ברור שהיכרתי אותו והייתי מזכיר אצלו שמות לרפואה יחד עם פדיון.
צדיק נשגב.
יש לי תמונה אחת שלו בעצרת כלשהיא, אחפש אותה.

והנה תמונת המקובל ר' אשר זעליג מרגליות זצ"ל.
היה יהודי צדיק ואיני מאמין לשניה אחת שחלילה ניסה לדחוף את מרן הרב קוק זצ"ל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/10/2009 15:28 לינק ישיר 

הנה התמונה היפה
הרי"ל זוסמן במיקרופון
מאחוריו, הרב אלישיב שליט"א, הגרש"ז אויערבך, הרב קוליץ רבה של ירושלים, והרב משאש רבה הספרדי של י-ם.
שורה מאחור רואים גם את מאיר פרוש.
זכר כולם לברכה.

מימין, הבעל תוקע, נדמה לי שזה מיילעך שיף הי"ו, בנו של הגבאי ר' חנינא ז"ל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2009 10:16 לינק ישיר 

מלח,
"מי מכיר את מאמרו הנוקב של הרב קוק 'על במותינו חללים', המתייחס בחומרה רבה לחלוצים "

אני לא מכיר. אולי תביא סריקה של המאמר ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2009 10:38 לינק ישיר 

מתפעל כתב:

שורה מאחור רואים גם את מאיר פרוש.
זכר כולם לברכה
.

והנה לך:
מאמרי הראיה - על במותינו חללים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/10/2009 12:59 לינק ישיר 

יישר כח זחלץ

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/11/2009 08:02 לינק ישיר 

קיבלתי תשובה מהרב אביה הכהן לגבי הסיפור התמוה עם רבי ישעיהו אשר זליג מרגליות :
וזה לשונו:

"בקשר לסיפור על הרב מרגליות, הקפדתי לכתוב 'יש שמועות'. אומנם שמעתי את הסיפור מאחד מגדולי וזקני הדור, שבנערותו למד בחברותא עם בנו של הרא"ז מרגליות (שכבר נפטר) שסיפר לו את הסיפור. לא רציתי לשאול אותו האם אני יכול לכתוב את הסיפור בפומבי מכיוון שהייתה אפשרות שהוא יבקש שלא לפרסם את הסיפור, ועל כן ציינתי זאת רק כ'יש שמועות', ובבוא היום אכתוב גם ממי שמעתי. אני מקווה שנהגתי בהגינות, בדרך זו. אגב, באחד הדברים שלא פרסמתי היה סיפור מדהים על סיכסוך בדור הקודם. אחד מגדולי האדמו"רים אמר לי שיש איש במאה שערים שיודע את הסיפור ואפנה אליו. האיש תחילה שיתף פעולה, אולם ברגע שהוא הבין שיש לי מחשבות לכתוב משהו, הוא מיד השתתק ככבשה.".

עד כאן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/11/2009 13:15 לינק ישיר 

הבחור בתמונה מאחורי הרב קוליץ זצ"ל הוא הבחור אליעזר שלזינגר הי"ד שנרצח ע"י ערביה ימ"ש.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > פירורים משולחנם של גדולי ישראל
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 סך הכל 2 דפים.