הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · בחדרי חרדים · אלון קפלן: אני שכנעתי את מש' אבי כהן ז"ל לא לתרום איבריו
שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/1/2011 09:43 לינק ישיר 
אלון קפלן: אני שכנעתי את מש' אבי כהן ז"ל לא לתרום איבריו

אתר מעריב:אלון קפלן כדורגלן בעבר וכיום חוזר בתשובה;אני זה ששכנעתי את מש' השחקן אבי כהן ז"ל לא לתרום איבריו

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 10:12 לינק ישיר 

הידיוט כמדרשו!

עוד אחד מהבעלי תשובה האלו שחזרים בתשובה בגלל הפחדות של אמנון יצחק על טביעה בצואה רותחת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 11:39 לינק ישיר 

איש_עצוב כתב:
הידיוט כמדרשו!

עוד אחד מהבעלי תשובה האלו שחזרים בתשובה בגלל הפחדות של אמנון יצחק על טביעה בצואה רותחת.

לפעמים, כשאתה לא מתאפק אתה ממש מעציב אותי!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 12:23 לינק ישיר 

אני מכיר את אלון קפלן היכרות אישית, ומדובר באדם משכמו ומעלה, שמסר את נפשו כפשוטו למען בוראו, נעים הליכות ובעל משפחה לתפארת, וממש לא מחמת איומיו של אמנון יצחק.

איש עצוב, אולי תסתום כבר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 12:30 לינק ישיר 

מכיר אותו אישית
הוא חזר בתשובה לפני שנים רבות ומגדל משפחה לתפארת.

בחור חריף ושנון ביותר, לא האמנתי שקיים כזה מח לבעל כאלה רגליים....

הוא בכלל אל נראה "בעל תשובה", נראה מתנהג וחי כמו ברסלבער וותיק מהזן הירושלמי העסיסי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 12:32 לינק ישיר 

החילול ה' שגרם קפלן מוכיח את טפשותו!

לוקחים טיפשות של שחקן כדור רגל מוסיפים לה טיפשות חרדית מוסיפים עוד קצת טיפשות מיסטית והנה מה שקיבלנו..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 12:33 לינק ישיר 

עם כל הכבוד לבעל המוח ובעל הרגליים, אם הוא היה כזה חכם ופיקח, היה לו גם את השכל לשתוק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 12:38 לינק ישיר 

בהכירי את קפלן, המופנם והשתקן בדרך כלל, אני בטוח שהוא לא הלך להתרברב בפני העיתונות על המעשה הזה. כנראה שבשיחת רעים נפלט לו הדיבור, ומשם זה הגיע ללבלרים מטופשים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 12:46 לינק ישיר 

עדויות לטיפשותו של הקפלן הזה ניתן למצוא בכתבה זו, יעויין גם בטקבקים וראו כמה חילול ה' גרם השוטה הזה

ועוד הערה: שבעה אנשים היו יכולים להציל אבריו של אבי כהן, מעניין מה היה אומר אותו קפלן טיפש אם אחד מילדיו היה ממתין בור להשתלת אברים?????

אני מניח שאז היה לו היתר מיוחד לקבל התרומה.

למה הוא לא חשב על הממתינים להשתלות??? למה לא חשב על החילול ה'?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 12:50 לינק ישיר 

אם היו מוכיחים שהמוח של כהן מת לגמרי, ואין שום פעילות מוחית אז באמת חבל שלא תרמו את איבריו.
אבל כל עוד לא סרקו את מוחו בMRI למה שיתרום מהחיים שלו בשביל חיים של אחרים?

חייך קודמים!

בכל מצב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 14:15 לינק ישיר 

ליטאית כתב:
אם היו מוכיחים שהמוח של כהן מת לגמרי, ואין שום פעילות מוחית אז באמת חבל שלא תרמו את איבריו.
אבל כל עוד לא סרקו את מוחו בMRI למה שיתרום מהחיים שלו בשביל חיים של אחרים?

חייך קודמים!

בכל מצב.

אז מה שאת אומרת זה שמבחינה רפואית את יודעת יותר מועדת הרופאים שבדקו וקבעו שהוא סובל ממות מוחי.
שמבחינה הלכתית את מבינה יותר מהרב עמאר שכבר התיר למשפחה לתרום את האיברים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 15:02 לינק ישיר 

נכון מאד.
בנקודה הרגישה והשברירית הזו האמון שאני נותנת במילות הרופאים הוא מסוייג מאד מאד.
משום שהאינטרס שלהם לקחת את האיברים הוא עצום.
אנחנו הלוא יודעים בוודאות שהבנאדם לא ישוב לחיים, ואת הערך של הדקות הספורות האלו, עם מוות חלקי או מלא בגזע המוח - אני לא מצפה מהם להבין.

וזו לדעתי הסיבה שפוסקי הדור נמנעים מלהתיר קביעת מוות על בסיס מוות מוחי.
(לפחות כל עוד אין דרך פרקטית לדעת בוודאות מוחלטת שאין כל פעילות מוחית.)

משום שאם תתיר באופן גורף, יש חשש גדול מאד שייקצרו חיים של אנשים שעדיין לא מתו לגמרי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 15:14 לינק ישיר 

ליטאית, את כמובן צודקת ברמה העיקרון. בפועל, גם בדיקת MRI איננה מדויקת מספיק כדי לקבוע שכל המוח מת במרבית המקרים (והגרש"ז אויערבאך זצ"ל הרחיב בנושא).

ובכלל, כל הפוסקים החרדים החיים עמנו קובעים את המוות אך ורק לפי הלב ולא לפי המוח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 15:23 לינק ישיר 

אזנים_לכתל כתב:

ובכלל, כל הפוסקים החרדים החיים עמנו קובעים את המוות אך ורק לפי הלב ולא לפי המוח.

הסיבה היא פרקטית.
אין ספק שאם ידוע בוודאות שהמוח מת לגמרי (כגון שניתק ראשו מגופו) אזי אין חיים, גם אם הלב עוד פועם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 15:31 לינק ישיר 

זו בדיוק הייתה המחלוקת (שדי הוצנעה) בין הגרי"ש לבין הגרש"ז, וממילא גם הגרש"ז לא פסק כך הלכה למעשה ויש אומרים שהוא מעולם לא התכוון לעשות כן ונכנס לדיונים על המוח בגלל שהרבנים-דוקטורים למיניהם לחצו עליו ולא רצה לאכזבם. ובכל מקרה גם בחייו הגרש"ז ביטל דעתו בפני הגרי"ש בעניין זה.

לדעתי הגרי"ש לא יכיר במוות מוחי בשום צורה שהיא חוץ ממקרה שבו באמת הראש ניתק פיזית לגמרי מהגוף שזה כמובן מקרה דמיוני (כי עורקי הצוואר נקרעים וכל הדם נשפך מהגוף בתוך כמה שניות ואז כמובן הלב מפסיק לפעום).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2011 15:33 לינק ישיר 

איש עצוב
בטוח תשמח כשתגיב במה שאתה מבין בו

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > אלון קפלן: אני שכנעתי את מש' אבי כהן ז"ל לא לתרום איבריו
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.