בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · הנה ימים באים ·

בעל הסולם , מה אומרים גדולי הדור על לימוד כתביו ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/4/2011 21:50 לינק ישיר 
בעל הסולם , מה אומרים גדולי הדור על לימוד כתביו ?

שמעתי שהרב עובדיה יוסף שיבדל לחיים ארוכים  אמר  שאסור ללמוד זוהר עם פרוש הסולם
וכן גם הרב קנייבסקי שליט"א  אסר  על לימוד זוהר עם פירוש הסולם  .  
מה דעתכם  ?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2011 22:21 לינק ישיר 

אם תשאל אותם אז הם יגידו הרבה דברים,הם גם יגידו שלא ללמוד קבלה ,אז מה נשמע להם?

חלילה לנו להישמע להוראות כאלו,

אחד מעיקרי זירוז הגואל וביאת המשיח היא לימוד סודות התורה!!!

היום בדור שלנו אין חובה להישמע גם לגדולי הדור,

והסיבה היא מאוד פשוטה לדעתי

הציווי ''להישמע לרב ואפילו אם יאמר לך על ימין וכו' ועל שמאל שהוא ימין וכו'

לא תקף לדורנו

אנו בדור נחות יתמי דיתמי

עשה לך רב והסתלק מן הספק זה כן תמנה לך רב ותשאל אותו את כל ספקותיך וכל אשר יאמר לך עשה
ואפילו גדול הדור אומר אחרת אתה לא מחוייב להישמע לגדול הדור נקודה

עכשיו אם תשאל לדעתי
פשוט עדיף ללמוד ספרי קבלה המבוססים על הקבלה הספרדית

מי שבאמת רוצה להיכנס לעולם הקבלה ומחפש ספר שבאמת ידריך אותו כמו שצריך בלי כל מיני דמיונות

זה הספר ''אוצרות חיים '' עם פירוש ''מתוק מדבש''

צאו קנו ותתחילו להיכנס לעולם הקבלה

למי שממש רחוק ממושגי הקבלה לגמרי

יתחיל עם הספר ''ידיד נפש'' מושגים יפים ומוסברים עם הרבה משלים למי שממש רחוק ולא היתקרב מעולם לתורת הסוד

ובאמת מי שחשוב לו ואכפת לו הגאולה חייב להשתדל לגרוס לפחות דף או שתיים זוהר (עם פירוש בלי פירוש העיקר שיגרוס)
למעשה אתה לא מחדש כלום כל גדולי המקובלים הספרדים אומרים שלא להיתקרב לספריו

אבל אני חושב שהוא עשה עבודה נפלאה רק שתראה מה שיצא מאלו שלמדו אצלו ה' ירחם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2011 22:39 לינק ישיר 

תסלח לי אבל זה ידוע שהתורה נצחית ולא תשתנה בשום זמן ואין דבר כזה איו מצווה היום לשמוע לגדולים
בקשר למקובלים הספרדים  אתה מדבר על הרב בניהו שמואלי שיבדל לחיים ארוכים ?
אמר רב אבדימי דמן חיפה  אף על פי שבטלה נבואה מן הנביאים מן החכמים לא בטלה  . 
אין דור יתום ובוודאי יש בעלי רוח הקודש בדור שלנו ומן הסתם אלו הגדולים ביותר בתורה . כי זה הגדלות האמיתית .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2011 08:22 לינק ישיר 

אז אתה סותר את עצמך מכאן לפוסט על הרב ניר בן ארצי
אז תחליט איפה אתה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2011 16:54 לינק ישיר 

ראיתי את הסרטון שניר בן ארצי היה ליד הגאון המקובל עטרת ראשנו הרב מרדכי אליהו   זצוק"ל .
אני לא סגור סופית על בן ארצי .  אני  אחכה לשמוע מה יגידו גדולי ופוסקי  הדור האמיתיים  עליו .
רבי נחמן מברסלב זצוק"ל אמר שהוא מאוד מפחד ממפורסמים של שקר  , ויש מפורסמים של שקר השם ירחם על הטועים אחריהם .
עזבתי את כל קטני הדור  ואני נצמד לגדולים האמיתיים שלהם בוודאי יש רוח הקודש
כמו הרב עובדיה יוסף שליט"א  הרב בניהו שמואלי שליט"א גדולי המחזירים בתשובה כמו רבינו דניאל זר שליט"א
הרב אמנון יצחק שליט"א הרב בן ציון מוצפי שליט"א    גדולי ופוסקי  הדור האשכנזים שליט"א  והדרשנים הגדולים האשכנזים .

וכל אשר יגידו לי אעשה , אפילו יגידו לי על ימין שמאל ושמאל ימין  אשמע להם   . חוץ אם ידברו נגד ברסלב . לא אשמע להם איך אנשים מעדיפים לחלוק ולבוז לאנשים גדולים בתורה בהלכה בקבלה ובכל מכמני התורה וללכת אל הספק ?  כמו כתבי בעל הסולם  או ללכת לניר בן ארצי  שעדיין לא הראה גדולה בתורה חוץ ממידות טובות שזה אפשר למצוא אפילו אצל הדיוטות.
אם כן מה הוא\הם יועילו לי  ? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2011 00:34 לינק ישיר 

חזרתי בי מהמחלוקת על בעל הסולם  , לפי תשובה של מרן מאיר מזוז שליט"א

שאלה: הביאו לבית כנסת ספרי זוהר עם כריכה בצבע כחול ועם פירוש הסולם.
אח"כ אמרו שאסור לקרא בהם מאחר והודפסו ללא רשות המוציא, או אמרו שאחד המינים כלומר כופר הדפיס אותם.
מה נכון לעשות?

השואל:
רחמים
תשובה: צריכים המו"ל לתבוע את ד"ר ברג לדין תורה או לפרסם שאסור לקנות ממנו. לגבי "הכופר" שהדפיס אותם- אם לא שינה כלום בפנים, מותר לקרוא בהם.

הרב המשיב:
מרן ראש הישיבה, הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/4/2011 00:34 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/4/2011 10:52 לינק ישיר 
סליחה אדון יהודה,

יש גדולים בתורה שאין להם רוח הקודש, ולא משנה כמה יעסקו בתורה!
 רוח הקודש נותן הקב"ה קודם כל בגלל מידות ומעשים! ברור שצריך להיות קדוש וטהור וללמוד תורה,
אבל שוב, יש כאלה שיהיו ענקים בתורה ולא יקבלו רוח הקודש, ולהיפך.
 הרב ניר אמר שיש 11 צדיקים בארץ שיש להם מלאך מגיד שמדבר איתם, והם לאו דווקא מהמפורסמים.
  ובקשר לר' ישראל שאמר שצריך להזהר מהמפורסמים, יש לי בטן מלאה על זה כי יש כת כזאת בתוך ברסלב שהחליטו שסבא ישראל זה המשיח, כל הסרטונים המגוכחים שמצלמים אותו ומאלצים אותו לומר שוב ושוב דברים, מושכים אותו בלשונו ומובילים אותו לומר דברים, והוא בקושי שומע... ולהגיד על חב"ד שזה שקר, וצריך להפיץ את זה, ועכשיו הכת הזאת שלושת המשפטים שלה זה: כולם שקרנים, ר' ישראל המשיח בירושלים, נ נח נחמן מאומן, ובזה מסתיימת התורה המצומצמת שלהם,
אין להם אהבת ישראל, אני נתקלת בהם בפורומים והם מקללים ומגדפים, ורק סבא, ורק סבא.
  גם משיח כשיגיע יהיה מפורסם, ואני רואה אותם צורחים עליו שקרן!
לא בעיה לבחון מה אמת, כמה שאומרים שזה קשה היום.
 קודם כל שהכל יהיה ע"פ הלכה ותורה, ואחר כך, מה שמאחד -אמת! מי שקורא לאהבת ישראל- אמת! מי שלא מקלל בחיים אף יהודי- אמת! מי שמקרב יהודים לאבינו שבשמים בנועם ולא בהפחדות - אמת!, בקיצור הרב ניר בן ארצי אמת צרופה. כי שום רע לא יוצא ממנו, וד"ל!

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי

בית > פורומים > דת ואמונה > הנה ימים באים > בעל הסולם , מה אומרים גדולי הדור על לימוד כתביו ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר