בית פורומים בחדרי חרדים

יהודה משי זהב מתפרע לכל כיוון

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/8/2011 21:17 לינק ישיר 
יהודה משי זהב מתפרע לכל כיוון

יהודה משי זהב מוריד כפפות – מאת יוסי איתן ולאה כהן.

01/08/2011קטגוריות: חברה

כשדיברתי עם אנשים על משי זהב לפני הראיון איתו, כבר הספקתי לשמוע עליו את כל סוגי הדעות כמגוון צבעי הקשת. החל מזה שהוא ליצן חילוני בתחפושת של חרדי, ועד שהוא אחד האנשים האחרונים ביהדות החרדית שנשארו אותנטיים, עושה את מה שהוא רוצה ולא עושה חשבון למה שיגידו עליו בקהילה החרדית.

מה שמשך אותי לראיין אותו, זה המהפך האידיאולוגי שהוא עשה כשהפך מקמב"צ העדה האחרית לפעולות נגד הציונים, לאיש שמשת"פ עם הציונים. בעולם החרדי לשנות את השקפתך בניגוד למה שחונכת, זו תופעה כל כך נדירה, שכל אדם שיש לו סקרנות לחקור את טבע האדם, והשפעת החברה על האדם חייב לחקור אותה לעומק.

המחיר האישי שמשלם אדם כשהוא סוטה אפילו קלות ממה שהרגילו אותו לחשוב הוא עצום. דומה שהאיסור לחשוב אחרת מההחוג שהוא גדל בו , זה איסור התורה הכי חמור שיש. יחרימו אותו וינדו אותו, וימלאו את הקירות בפשקוולים.  אם אדם יעבור על כל איסורי התורה אבל למראית עין ישמור על התדמית הנכונה על פי תו התקן של אותו חוג, אף אחד לא יוציא עליו פשקווילים, אלא הוא ימשיך להיות מקובל בחברה כאחד מאנ"ש. הרי זה אבסורד. גם אם תמשיך להיות יהודי ירא שמיים ושומר על קלה כחמורה, ברגע שאתה מתחיל לחשוב קצת אחרת ממה ששכניך רוצים שתחשוב, גיליוטינת התו תקן תערוף את ראשך בכיכר העיר, ללא בדל נקיפת מצפון. אבל אם תמשיך לשמור על חזות של אחד משלנו, גם אם תעבור על איסורי תורה, וגם אם כולם ידעו, אתה תוכל להמשיך לצאת ולבוא ולהיות מקובל באותו חוג כאילו כלום.

וזו עוד הוכחה למשפט שאני מרבה להשתמש בכתיבה לעיתון. שהפחד מהשכנים חשוב יותר מהפחד מהשכינה.

כששמעתי שהוא מתלבט אם להיכנס לאח הגדול, וכשראיתי את התגובות הרבות באינטרנט, זה עורר בי מחדש לפגוש את האיש הזה, שעשה מהפך נדיר בחייו. מה שנדיר פה זה לא שהוא חושב בניגוד למה שחינכו אותו. יש רבים וטובים כאלה. מה שעושה את סיפורו לנדיר בחברה החרדית, זה האומץ לב לא להסתיר את המהפך. להצהיר את דעותיו החדשות בראשי חוצות.

הוא כבר דור 11 בארץ, גדל בבית של נטורי קרתא, 13 אחים ואחיות שתי בנות, הוא השני  בסדר. למד מגיל שנתיים בעץ חיים. ועם חלב אימו הוא ינק את השנאה לציונות. אח סבו היה רב עמרם בלוי, האיש שהנהיג והוביל את המאבקים מול הציונים. וכך הוא אומר:

" חינכו אותנו כמו שמחנכים ילדים. כשרוצים להגיד לך אל תעשה משהו רע, תמיד מוסיפים, ככה הציונים הרשעים עושים. הציוני נחשב בעינינו יותר גרוע מהשטן. ואנו הילדים אף פעם לא ידענו מה זה הדבר הרע הזה שנקרא ציונות, היינו נתקלים בציונים בהפגנות. סבי שימש כמזכיר העידה החרדית, כשהייתי קטן הייתי חייל קטן במערכה. התחלתי בגיל צעיר מאד 6-7. מה משחקים בחיידר? אצל אחרים בכאילו שוטרים וגנבים, אצלנו על אמיתי שוטרים וחרדים."

בגיל צעיר מאוד הוא כבר הפך למנהיג המהומות ונהיה הקמב"ץ של העדה החרדית.

מה גרם לך שתבלוט, עניין הייחוס. האופי? היית יותר קרבי?

אינני יודע. הייתי בולט. אולי יותר כריזמטי, היו לי יותר חיילים , בהמשך הרבה חיילים. היינו עושים הכל לבד, מדביקים מודעות, פשקיוולים, ואחר כך הדביקו לי את השם קמב"ץ. ואני מתרגם את זה קצין מדורות בלוקים וצבע. ולא קצין מבצעים.

בגיל 16 הפכתי להיות העורך של עיתון העדה של העדה החרדית, לא ביידיש בעברית. לאחר מכן הוצאתי גם את השבועון הראשון הצבעוני של הציבור החרדי שנקרא עולם התורה והיהדות. נעצרתי 34 פעמים על הפגנות, מתוכם ישבתי 5 פעמים על קשת, ראשי תיבות קבוצה שלא תשלים. החלטנו להקים מחתרת שתדבר עם הציונים בשפה אחרת שיבינו. בקשת עשינו הרבה מאד פעולות מבצעיות, והשגנו הישגים עצומים . 

כמו?

כל הרכס של רמת שלמה, הוקם בזכותנו. טדי קולק ראש העיר בזמנו, הבטיח לאוהדי ביתר, שהוא יבנה להם אצטדיון אולימפי בשטח של הרכס. טדי בכוונה עשה זאת דווקא שם, כדי לעצור את התפשטות החרדים בצפון ירושלים. 

מתי התחתנת, עם מי, כמה פגישות עד שהחלטת?

התחתנתי בגיל 18.  כל השידוך שלי היה ב 20 דקות.

וואו,  20 דקות מספיק לך כדי לקבוע שזו האשה לשארית חייך?

הייתי צריך במוצ"ש לצאת לטיול לשבוע לסיני. אמא אמרה לי יש פגישה .. איך? אמרה לי חצי שעה אמרתי טוב. מוצ"ש נפגשתי עם הבחורה, אני מסתכל על השעון, עוברים עשרים דקות, מה אתה עושה מה את עושה, מה החזון שלך? אמרתי את כל המילים היפות שלימדו אותי להגיד. והיא אמרה את המילים שלמדו אותה. וכל רגע השדכן נכנס ושואל אפשר לסגור? אמרתי כן. מה ידענו מה זה שידוך זה היה עוד מבצעון קטן. 

מאיזה חוג היא?

היא מאגודת ישראל, מבית יעקב, בית יעקב שייך לעולם הפוליטי של אגודת ישראל.

עד כמה שידוע לי זה לא דבר מצוי לעשות שידוך בחוגים החלוקים בהשקפותיהם?

נכון זה יוצא דופן, אם זה לא היה יוצא דופן זה לא היה מעניין.

כן אבל אני מחפש לדעת את הסיבה האמיתית המסתתרת מתחת לפני השטח. הרי חייב להיות סיפור יוצא דופן, כדי ששידוך נדיר כזה יתבצע בהסכמת שני הצדדים? איך אביך הסכים, מה גרם לו להסכים?

עובדה שהוא הסכים, אחרת זה לא היה בא אלי. אמנם גם פעם זה היה לא רגיל, אבל זה לא כמו היום ששידוך כזה זה דבר נדיר. היא היתה הפאה הראשונה אצלנו בבית. שאלו אם אני מסכים. אמרתי שחשבתי שאני הולך להתחתן עם בחורה ולא עם פיאה.

ואז באיזשהו שלב, התהפך לך הראש ב 180 מעלות. מתי זה קרה ומה גרם לשינוי הקיצוני?

כן, זה היה בתאריך מעניין 6,7,89.  היה פיגוע ההתאבדות הראשון בארץ. בקו 405. רצנו בואדי רצינו לעזור, לא רק שלא עזרנו אלא גם קלקלנו, לא היה לנו מושג של זיהוי וטיפול, לא עשינו את זה נכון. אני זוכר את התמונות הקשות חולפות לנגד עיני כמו סרט נע, ואני אומר לעצמי שההתלהמות עם החילונים הכל טוב ויפה,  עד שאתה מגיע למשפחה שכולה.  מגיע זמן ופתאום אני מבין שצריך לחיות אחד עם השני ואתה מקבל נבוט על הראש. חברה תהיו מאוחדים, רק כך נוכל לשרוד..

זה צעד אחד. הצעד השני היה סינדרום סטוקהולם, השבוי שאוהב את השובה. זה התחיל בזה שנעלם  בחור ישיבה מישיבת מיר. שבוע שלם התעסקתי עם החיפושים אחריו. כל חיי חינכו אותי שהציונים כולם רשעים ויותר גרועים מהשטן. ופתאום אני מוצא את עצמי איתם משתתף בחיפושים, ורואה את המסירות שלהם להציל בחור דתי. זו הייתה תקופת הקטיף של הקיבוצניקים. במקום לקטוף הם עזרו בחיפושים והפסידו הרבה מאד כסף. פתאום אני מוצא את עצמי ממש מתאהב בהם. סיפרתי להם את הסיפור, כמה הזהירו אותי מהם. ואמרתי להם מבחינתי אתם ממשיכי דרכו של אברהם אבינו. לאברהם אבינו, היה אוהל של בדואים וחיכה לעוברי אורח לעשיית חסד. ודרך ארץ שקדמה לתורה זה לא סתם נאמר, אלא כל התורה כולה עומדת על הדרך ארץ. אני יכול להיות המבקר הכי גדול של החילונים וגם המליץ יושר שלהם…

אחר כך ראיתי שכמו שאני רוצה לחזור הביתה בשלום מההפגנות, גם השוטרים הקצינים המפקדים. וכך הפכתי להיות חבר שלהם, ראיתי שהרבה דברים אפשר לפתור על ידי ישיבה על השולחן, וגם אם לא נסכים – גם זה יהיה בהסכמה.

ואיך קיבלה הסביבה את השינוי?

האידיאולוגים שבעדה החרדית הבינו את הסכנה שבהקמת זק"א, שמטבע העבודה זו התחככות יומיומית עם החילונים והוציאו נגדנו פשקווילים, במהפך הזה לא הייתי אדם בודד, היה זה נגד זק"א ואני בראשם. הם התחילו להתנכל לרכבים לחתוך צמיגים לנפץ שמשות. השיא היה ב שנת 2003 שכיבדו אותי להדליק את המשואה. כן להגיד או לא להגיד לתפארת מדינת ישראל, כאילו על המילה הזאת עומד העולם. והיו איומים ופשקווילים כמיטב המסורת החרדית. מי שלא שמע את הצעקות בבית של סבא שלי אז, לא שמע צעקות מימיו. מבחינתם זה היה כמו לחזור בשאלה. כל המשפחה שלי, כולם היו איתי בנתק יותר משנתיים. כמעט ישבו עלי שבעה. ביקשו ממני להחליף את שם המשפחה. זה לא רק כל המשפחה גם כל החברים שגדלתי איתם. אני הלכתי בדרך אחרת האמנתי במה שאני עושה. היו מחנכים אותנו שהשטיבלך במאה שערים זה מרכז העולם, ומי שחורג מהשורה כבר לא שם, לא ידענו שיש יהודים אחרים טובים.. אני מכיר אנשים דתיים עם זקנים ופיאות ומבחינתי הם הרשעים הכי גדולים ומכיר חילונים שהם הצדיקים הכי גדולים. היום אני מכפר על חילולי השם שעשיתי בעבר.

ומה קורה אחר כך איך נהיה פיוס?

כשסבא נפטר… מטבע הדברים לאחר כמעט שלוש שנים.. הדברים שוקעים, בסופו של דבר אני בדרך שלי הם בדרך שלהם, אני המשכתי לפתח את הארגון, עסוק בעשייה, לא סופר אף אחד, והם השלימו עם זה.

ואיך היום הקשר איתם?

לצערי אין לי הרבה זמן פנוי, אבל אני הולך לאמא פעם בשבוע לקחת גפילטע וקוגל. וכל הדרך אתה שומע את הלחשושים.

חוץ מפשקוולים היו דברים יותר קיצוניים? אלימות וכדומה?

לא. הוציאו את הילדים מהמוסדות, אז העברנו אותם לת"ת בשכונה בסגנון ירושלמי, ולא היו בעיות עם הילדים, ידעו להפריד ביני לבין הילדים. 

המוסדות של הירושלמים ציונים?

לא ציונים, יש מושג כזה, רשום ולא מוכר. כל הת"תים בירושלים הם כאילו מוכרים מקבלים כסף מהמדינה אבל לא רשמיים. יש הכרה כזו, ואז כשתקפו אותי החרדים הקנאים אתה מקבל כסף מהמדינה? אמרתי אני משלם כל חודש, המנהל מקבל כסף.

תשמע, בעיני חוזר בתשובה שגדל בחברה פלורליסטית שבה יושבים בליל הסדר אנשים עם חילוקי דעות מקצה אחד של העולם ועד משנהו, אבל עדיין אין חילוק בלבבות. ואצלכם, זה נראה בעיני פשוט מטורף. לא מוצא הגדרה אחרת. כאילו שהגעתי לכוכב אחר שהטירוף חוגג בו בראשי חוצות, ולאף אחד זה לא מפריע, אף אחד לא מתריע. למה זה ככה? למה כולם צריכים להיות שטאנצים? אסור לאף אחד להתלבש אחרת  לחשוב ולדבר אחרת? ולמה אם מישהו סוטה כמלוא הנימה מהקו שחינכו אותו זה מגיע לידי מצב שצריכים לשבת עליו שבעה?

כן.. תמיד זה כך. ציבור שמתבדל פוחד על עצמו. הם מתעסקים בטפל, בשטויות. ושם מכניסים את כל האידישקייט,… האם אתה יושב באוטובוס מהדרין… כל מיני שטויות שלא היו בעבר. כנגד ארבעה בנים דיברה התורה. מה זה אומר? שבליל הסדר ישבו כולם. כאיש אחד בלב אחד. 

אז אתה נכנס או לא נכנס לאח הגדול?

תראה כמה שעמום יש לאנשים. בחדרי חרדים היו כששת אלפים כניסות. ריבונו של עולם, אנשים מתעסקים בביצה שלא נולדה. 

כי זה מסקרן, זה פורץ גדר. תספר לנו בדיוק איך התחילו המגעים ומה היה?

כבר לפני יותר משנה, נפגשתי עם קופרמן, המפיק. הוא הזמין אותי לפגישה. הוא אמר אתה חייב להיכנס, אתה תיקח את המיליון. לא ידעתי מה זה האח הגדול, אמרתי שלושה חודשים להסתגר, אין לי את הזמן לזה. אח"כ הציעו שאכנס לוי איי פי, אמרו שמדובר לתקופה יותר קצרה, לחודש או משהו. בסוף לא היה וי איי פי, רק אמרו שתקבל את כל התנאים שתרצה. השנה התקשרו גם כן, רצו שאבוא לפגישה, אמרתי, אתם יודעים את התנאים  שלי, שבת כשרות וצניעות. אני לא הולך להיות נער שעשועים אלא שאוכל להעביר מסרים של אחדות וקידוש. הם הדליפו את זה ועשו מזה באזז כחלק מהפרומושן שלהם. ולאחר מכן לא הלכתי לפגישה, כי הדליפו ועשו מזה סלט, אמרתי בין כה לא תעמדו בזה. הברזתי מהפגישה. חיפשו אותי כמה פעמים.

אתה ידוע כטיפוס שאוהב הרפתקאות..בוא נעשה את הצילום מעניין,  תרים להם טלפון ונצלם את את הדו שיח.

לא מה אתה מטורף.

מה דעתך על האתרים החרדים?

האתרים החרדיים הם כמו המקווה של הדור שלנו, מקשקשים בלי סוף ותכלית. המספרים הם מאד קטנים, לא עובר את הכמה אלפים. לפי השמות של הניקים. תסתכל בחדרי חרדים אתה לא עובר את המאות. אתה לא יכול לקחת אחד שמקשקש וכותב נוח עם שבע טעויות, וזה נהפך לעובדה, הלכה למשה מסיני. זה הדעת תורה שלנו היום. אבל יש גם צד שני, מה שטוב באתרים שלעיתונות הממסדית אין כבר מונופול.  לא כפי שהיה בעבר שאם אתה לא מופיע שם, אתה לא קיים. בשורה התחתונה הם מאבדים את השליטה הבלעדית על הציבור.  

מה אתה חושב על העיתונות החרדית?

מה יש עיתונות חרדית?! איך אמר מישהו,… איך ידיעות ומעריב יודעים מה המודיע ויתד יכתבו בעוד שבועיים, הם מסתכלים בכתבות שהם מפרסמים אותם היום. לוקחים כתבות, מעתיקים, מגיירים, טובלים אותן במקווה והנה הטמא הפך לטהור. הבעיה הגדולה היא שהכל נהפך לפוליטי. אין היום צוות של רבנים שיש להם גם חוט שדרה וגם אומץ לב. הרבנים פוחדים גם על עצמם. העסקנים המנהיגים והמחנכים משחקים בהם כמו בקלפים… דוגמא: כל מוסד יש לו המלצות של כל הרבנים. בא הרב אלישיב אומר תכניס את הילדות האלו לבית הספר, זה לא עוזר לו. אני יכול לתת לך אינספור דוגמאות.

תן דוגמא…

בבחירות האחרונות עבדתי עם הרב איפרגן, היתה מלחמת עולם בינו לבין האשכנזים, הוא פעם ראשונה רץ מולם. הוציאו נגדו פסק דין, ביטויים שלא תמצא. עד שבתאי צבי הגיעו, חתומים עליהם כולם. לא עוברים ארבעה חודשים. אני לוקח יחצן חרדי, משלם לו ארבעת אלפים דולר, הוא עושה סבב אצל אותם רבנים שחתמו, והנה הם כולם כאחד חזרו בהם.

מה סיפור כזה אומר על המושג דעת תורה? האם אחרי סיפור כזה יש עדיין דעת תורה?

יש. עבדתי בגוש קטיף. עשיתי את כל המהפכה, מגיעה שמיטה ואז עלתה שאלה אם זה ארץ ישראל או לא, יש שלוש ספיקות, עצי שאינו נקוב, כיבוש בבל, גידולי חממה. שלוש ספקות שיתירו ליהודי להשתמש גם כשיהודי גידל. ביקשתי פסק שמותר, אצל הרב אלישיב אמרו אתה לא יכול להיכנס. למה? כי הסובבים אותו מקורבים למכון המתחרה. אבל רגע אני בא לשאול שאלה בהלכה. ערבבו את ההלכה עם הביזנס. ואני, בגלל שאני חוצפן, עשיתי לו מארב בבוקר והוא נתן לי פסק – מותר.

בוא נחשוב הגיונית, יכול להיות מציאות שמישהו גדול בתורה, יושב כל היום ולומד תורה, הקשר שלו עם המציאות הוא רק מאלו המלחשים לו באוזן.. האם הוא יכול לפסוק פסק שאינו נוגע לגביה הלכה, אלא הנהגות במציאות שאותה הוא אינו מכיר?

אתה צודק מאה אחוז. יש הרבה שאומרים שאת הרבנים מובילים באף . זה נכון ולא נכון. אתה רואה למשל איזו צלילות של הרב אלישיב. יש כמה דוגמאות קלאסיות שהעלו ליוטיוב.  אמרו לו שבת"ת יש נשים  אמהות שהולכות עם פאה ארוכה, האם לזרוק את הילדים מהחיידר. ואתה רואה את הנחישות של העסקנים, איך הם מנסים לכוון את הרב. ואומרים לו…. אבל הרב כך וכך… המחנכים אומרים שזה יכול לפגוע בשארית הצאן. ומנסים שוב ושוב ולא מוותרים. כאילו שהוא עובד אצלהם. ואתה רואה את הרב, איך הוא לא מתבלבל עומד על שלו בבהירות ובצלילות.

לפני שבוע נכנסו אצל הרב שטיינמן, מדובר על גבר שהתחתן נישואים שניים עם אשה שיש לה שני ילדים, והילדים של אשתו באו מסגנון קצת יותר מודרני, וברשעות שטבולה בשמן זית זך, מנסים לסובב את הרב והוא אומר להם אל תבלבלו את המוח. אתה רואה את זה ואתה אומר מי יודע עם עוד כמה דברים באים אל הרבנים. ואתה יודע איך זה בנוי, ולמי נותנים להיכנס ולמי לא ואתה נשאר רק בשאלה, אין תשובה. מי אני הקטן שאדבר על הגדולים. שאתה מתחבר אליהם אתה רואה אנשים באמת צלולים. אבל אתה רואה מה שנעשה בסביבתם…

רציתי להקים יחידת צוללים. אני עושה דברים שלא מקובלים. האנשים שלנו יודעים לצלול אולי במקווה. ידעתי אם אלך לשאול רב, צוללים בנים בנות בגדי ים, אין סיכוי, הקמתי יחידה בלי לשאול, עשינו טקס, הכנסתי את הראש מתחת לגל, היום יש צוללים, תכלס מצילים חיים, רובם חילונים, אבל אתה אומר, מה הייתי צריך לשאול? אני יודע שלא הייתי צריך לשאול. המסר שלי לך עם השכל הישר, אל תקבל שום דבר כמובן מאליו, ולא הכל זה כזה ראה וקדש. אני חתום על כרטיס אדי למשל, ואפילו התראיינתי באתר שלהם, תקפו אותי ואמרתי להם הכל תלוי איפה אתם נמצאים. אני נפגש עם אנשים במצבים קשים מאד.

יש דברים בציבור החילוני שהחרדים יכולים ללמוד מהם?

כן, הגזענות אשכנזים וספרדים, החרדים הם שיא הגזענים, ואנשים יתנו על זה את הדין. אין הבדל בין הסלקציה הזו למנגלה . אם אתה מאמין בגדול המחטיאו יותר מהורגו אז מה שהם עושים יותר גרוע מהסלקציה שעשו הנאצים. מה אמא ביקשה? להכניס ילדה לחנך אותה. אני לדוגמא יש לי כלה ספרדייה.

לא?!  אני לא מאמין?! איך זה יכול להיות? הוא גרוש, נכה, שבבניק? מה הסיפור?

לא נכה ולא גרוש. אשתי ואני אומרים הלוואי על כל עם ישראל שהיתה להם בת כזו.

איך זה התחיל?

במלחמת לבנון השניה הפעלנו מוקד גדול חוץ, מאות מתנדבים. בין המתנדבות היתה בחורה חרדית והבן שלי גם הוא התנדב וכך הם הכירו. התחילו לדבר אחד עם השנייה. הבן בא לאשתי ואמר לה שהוא רוצה להתחתן איתה. אשתי עשתה בירור, אמרה בחורה נהדרת. הבן שאל מה את אומרת, איך תהיה התגובה של אבא? אתה מכיר את אבא הוא האדם הכי פתוח. רק תנסה להבין אם אני הייתי בא לאבא שלי ואומר לו כך, שהכרנו לבד בלי שידוך וזה עוד לפני שהייתי מספר לו שהיא ספרדייה. זה היה סוף העולם.

ולך זה לא מפריע האופן שהם הכירו?

אני לא מסתיר איך הם הכירו, אני הייתי לוחם נגד המוסדות שלא קיבלו בנות ספרדיות.

מה עוד יש לחרדים ללמוד מהחילונים

הרב קוק אמר הכל מתחלק לשלוש ארץ עם ותורה כל אחד לקח חלק. אחד בלי השני לא הולך.

הרבה אמרו לי שהדחף שמריץ אותך זה הפרסום וחשיפה?

התנ"ך מתחלק לשניים מצד אחד יש את הנביאים והשופטים שכל הזמן אומרים מוסר תעשו כך וכך. מי המבוקרים אנשי העשייה, המלכים. רק מי שעושה יכול לטעות. הכי קל לשבת כמו הנביאים במשרד הממוזג ולהתחיל לבקר את כולם. אני מעדיף לאמץ את מה שמשה דיין אמר: עדיף לרסן סוסים דוהרים מאשר לדרבן סוסים עצלים. אני בצד של העשייה. ופרסומת? יש כלל עשית ולא פרסמת, לא עשית, פרסמת ולא עשית, עשית.

אבל אתה אוהב את הפרסום נהנה מזה?

אני לא הולך למקווה לשטיבל שיגידו אה, ראיתי אותך. אני יודע להשתמש בכלים, הייתי אשף של התקשורת, ואם אתה יודע להשתמש בנשק, אתה יכול לעשות עם זה המון שימוש. ומי שזה לא מוצא חן בעיניו, שישתה את המים שבים, כמו שאמר ערפת.

הילדים שלך כולם שומרי מצוות?

ב"ה.  אם היית שואלת אותי, אם הייתי רוצה שהבן שלי יתגייס לצבא, הייתי אומר לך לא. למרות שבן אחד שלי כן.

בימים הקרובים נעלה לאתר את הראיון במלואו בוידיאו.

http://www.y-or.co.il/blog/2011/08/01/%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%99-%D7%96%D7%94%D7%91-%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%93-%D7%9B%D7%A4%D7%A4%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%90%D7%AA-%D7%99%D7%95%D7%A1%D7%99-%D7%90%D7%99%D7%AA/

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2011 22:09 לינק ישיר 

קראתי עד הסוף.

לא להאמין שיהודה משי זהב יודע להתראיין

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2011 04:48 לינק ישיר 

אני חושב דווקא שהוא מתראיין מצויין

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2011 05:20 לינק ישיר 

אשכול כפול
מישהו כבר פתח אשכול בנושא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2011 06:13 לינק ישיר 

רציתי ג"כ לפתוח אשכול אבל כבר הקדימוני,
 אין מה לומר, משי זהב לכנסת!!!!!!!!!!!!!!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2011 07:07 לינק ישיר 

משי זהב לא מפחד שיעלו עליו אשכולות בבחדרי כמו שרק החברה פה יודעים???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2011 08:58 לינק ישיר 

הכי אהבתי בכתבה את הקטע שהוא מכניס לאפרתי/חיים כהן/אריה אלישיב

ומחבק חיבוק חם את הגרי"ש אלישיב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2011 09:05 לינק ישיר 

אמור לי מי מעריציך ואומר לך מי אתה.
"הכי אהבתי" פששששש....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2011 11:08 לינק ישיר 

החרדים גרועים יותר ממנגלה. חילונים שהם צדיקים הכי גדולים. יחידת צוללנים בנים בנות עם בגדי ים. גועל נפש. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2011 12:32 לינק ישיר 

מאמיןבהשם כתב:

מתי התחתנת, עם מי, כמה פגישות עד שהחלטת?

התחתנתי בגיל 18.  כל השידוך שלי היה ב 20 דקות.

עכשיו הכל מובן.....

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > יהודה משי זהב מתפרע לכל כיוון
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר