בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · בחדרי חרדים בני ברק ·

פדופיליה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/2/2012 10:32 לינק ישיר 
פדופיליה

 

 

בס"ד 

פדופיליה – כיצד להתמודד

 

לצערנו הרב, הינו עדים לאירוע מצער של פדופיליה, האירוע אירע ברחובות בקהילה חרדית ע"י פדופיל שפגע בילדים במשך שנים, אותו פדופיל כיום נמצא במעצר בית, ממתין למשפט, הפדופיל ישב בעברו בכלא למשך 3 שנים על פגיעה בילדים, שוחרר, לאחר שגילה שהמגזר הלא דתי אינו מתאים לו, התחיל תהליך של "חזרה בתשובה" (בכול אופן למראית עין: גידל זקן ארוך מאוד, הניח על ראשו כיפה שחורה, לבש בגדים כחרדי לכל דבר וכו'),

והמשיך לפגוע בעשרות ילדים ! ואף אנס נער בתוך מבנה בצמוד לבית כנסת! מזעזע!!! בנוסף לאותו פדופיל, היה פדופיל אחר באותה קהילה שפגע בילדים במשך עשרים שנה!!! (רק לאחר עשרים שנה כאשר הורה פנה למשטרה הסיפור נפסק, שימו לב עשרים שנה ורק לאחר התערבות המשטרה) תארו לעצמכם בכמה ילדים אותם פדופילים פגעו,  כמה ילדים גדלו עם בעיות נפשיות שלא ניתנות לתיקון – נזק בלתי הפיך!!! כמה ילדים גדלו ןפרקו כל עול תורה ומצוות בגלל אותן תחושות של תיסכול וכעס על העולם החרדי.  כמה מקרים היו נמנעים באם היו מתלוננים במשטרה במקרים הראשונים.  שורות אלו נכתבו על מנת לעזור ככול האפשר להורים ולילדים אשר עברו אירוע דומה ואינם יודעים כיצד להתנהג, כך קורה בתחילת האירועים המצערים האלו – לא יודעים מה לעשות! התפרציות של בכי, כעס ותסכול על כל מי שידע ולא גילה, דרך אגב "רבנים" שהכרתי ידעו על המקרים הנ"ל ולא הצליחו להפסיק את התופעה כל פעם אותם "רבנים" פנו לפדופיל בבקשה להפסיק והלה מבטיח להפסיק וממשיך לפגוע בילדים שלא עוול בכפם, כאשר רב מסוים נשאל מה אתה עושה לגרום לפדופיל בקהילתך להפסיק וזה תשובתו: "הוא כבר שנים הבטיח לנו שהוא יפסיק והוא עדין לא מפסיק". חוכא והתלולא! – משחקים בחיי ילדים. אם היו "מלטפים" את ילדי הרב נראה איך הוא היה מגיב, הוא בטח היה שוכח את כל מנהגי הנימוסים והיה קולט למה הוא גורם בכך שהוא מנסה להשתיק את התופעה בקהילתו. וישר היה פונה למשטרה. אבל כל עוד זה לא הילדים שלו, נו, העיקר שלא יהיה חילול שם שמים – אך בהתבוננות לטווח ארוך הוא כבוד "הרב" הוא הגורם לחילול שם שמים הגדול ביותר בכך שילדים ממשכים להיפגע בגללו.

 

הורה אחד שבנו נפגע מהפדופיל (בנו כיום בחור בגיל העשרים ואינו יכול "להסתכל" על חרדים) סיפר לי שכל תפילה הוא מקלל את כל מי שידע ולא סיפר מבחינתו הוא שותף לעברה. ונכרים דברי אמת.

כמובן שלא כל האירועים דומים אך עיקר הדברים מובאים כאן:

1.    ראשית לכל דבר יש להגיב בתבונה! לא לכעוס בשום פנים ואופן על הילד/הילדה כי באמת הם לא אשמים באירוע המצער שהם חוו וקרוב לודאי שהאירוע נחרט חזק מאוד בנפשם – לצערנו הרב, במידה והאירוע סופר ע"י הילד הנפגע יש לעודדו על כך שגילה אומץ רב ובזכותו ילדים אחרים לא יפגעו והמעשה אשר נעשה – הפגיעה ע"י הפדופיל היא מעשה רע והוא לא אשם!!! (ילדים רבים מרגשים רגשי אשמה שפגעו בהם, הם חושבים שיש להם חלק במעשה והיה עליהם להגיב אחרת, מצער הוא שמרבית הילדים קופאים כאשר נוגעים/פוגעים בהם והם לא מסוגלים אפילו לצעוק, לאחר מעשה הם מגלים שהם טעו שלא צעקו, אך שוב זה לא באשמתם).

 

2.    לגשת למשטרה ולפתוח תיק על הפגיעה, עדיף לא לספר על כך לבני אדם נוספים על פתיחת התיק מכוון שמידע זה עלול להגיע לפדופיל והוא יכול להעלים ראיות, בדרך כלל במחשב של פדופילים יש מלא סרטים/תמונות של קטינים הם גם מחזיקים בבתם משחקים וכל מיני צעצועים בכדי לפתות ילדים, אולי כאן המקום לציין במידה ויש התלבטות האם לפנות למשטרה? התלבטות זו קיימת בעיקר במגזר החרדי/דתי, בשיחות שערכנו עם רבנים, רבנים מוכרים ממלצים ללכת למשטרה ולפתוח תיק, הרי פסוקים מפורשים מובאים בתורה: לא תעמוד על דם רעך - ברגע שאתה יודע על אדם הפוגע באחרים ואתה מתעלם מכך אתה למעשה שותף לדבר עברה וגורם לפגיעה בילדים נוספים, ואהבת לרעך כמוך: כפי שאתה לא רוצה שילדך יפגעו כך תעשה שילדים אחרים לא יפגעו ועוד פסוקים רבים המתארים את חשיבות שמירה על אדם אחר, נציין כי רב הטוען שאין צורך ללכת למשטרה, אותו רב לא מבין במאומה בהשלכות האירוע על הילד והתוצאות בהם ילדים נוספים יפגעו ע"י אותו פדופיל באם לא יתפס, ודמם של אותם ילדים תלוי בצוארו ובצואר הוריו, שהרי לעיתים פשוט נוח להורים לשאול באופן מסוים בעצת רב ולשמוע תשובה מסוימת בכדי לא לעשות מעשה. וסוף דבר הכול נשמע את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור.

3.    מומלץ כי ילד/ה הנפגע ע"י פדופיל יחקר ע"י מכון בית לין (כותב שורות ביקר במכון לין בביה"ח שיבה ושוחח עם החוקרות- בלבוש רגיל וצנוע (לא מדי משטרה) ותשאלו את הילדים באופן מאוד נעים), המכון הינו ידידותי מאוד ויש במכון חוקרות המתאימות לכל המגזרים, למגזר החרדי יש חוקרות חרדיות, המדובבות את הילדים באופן מאוד נעים ובכך הילד מתאר את אשר אירע לו ובמידה מסוימת זה מקל עליו – עצם הדיבור על האירוע משחרר את הילד, לאט, לאט, מהתחושות שנגרמו לו כתוצאה מהפדופיל. חשוב להורים לדעת כי החקירה במכון לין עולה עשרות מונים לחקירה ע"י חוקרת נוער, הרבה המקום גורם, מכון לין נראה גם חזותית כמקום לילדים. אותה חקירה במכון לין גרמה לנו כהורים הקלה מסוימת, בתום החקירה החוקרות הסבירו לנו בדיוק מה קרה עם הילדים.

4.    לאחר האירוע חשוב תמיד לדבר עם הילד ולהזכיר לו שיש לו למי לספר וכל דבר! ולעטוף אותו בחום ואהבה, ילדים רבים לאחר אירוע פגיעה מפדופיל נהפכים לסגורים, פוחדים לשון לבד, בורח להם שתן בשנה, חלקם אף מתחילים לפתח בעיות נפשיות היכולות להמשך עד סוף חייהם ר"ל ומצריכות טיפול פסיכולוגי מתאים.

5.    ילדים אשר חוו אירוע ע"י פדופיל בעל חזות חרדית, אירוע זה יכול לגרום להם לשנוא את הדת, לשנוא חרדים ולהתרחק קיצונית מכל סממן דתי – לכן חשוב להבהיר לילד כי אותו פדופיל למעשה לעולם לא היה אדם דתי אלא פשוט מתחזה, והוא לא מיצג את כל הדתים/חרדים, קיום שיחות נפש מהווה משקל גדול להוציא את הילד מאותם תחושות בהם הוא חי כתוצאה מאותו אירוע מצער.

6.    חשוב ביותר למצוא מטפל אשר יקיים שיחות עם הילד/נער (לילד תגידו שזה פגישה עם יועץ עדיף שלא להזכיר את המילה פסיכולוג, מטפל, אלא יועץ) מתאים אשר יכול לסייע לילד לפרוק את תחושותיו, כיום, כתוצאה מריבוי מקרה פדופיליה ניתן לקבל שירות זה ממוסדות הרוחה בחינם (קיים ארגון בשם אלי היכול לסייע ואצלם יש מטפל דתי בשם אוריאל).

7.    לאותם פדופילים ברצוננו לומר אתם פשוט הורסים ילדים – הורסים להם את החיים, תתפללו על עצמכם והרבה אולי זה יכול לעזור (תוכלו להעזר בספרים בגן האמונה/ בשדה יער של הרב שלום ארוש המסביר כיצד לצאת מהתמכרויות), ואם אתם לא מסוגלים להפסיק עם אותם מעשים רעים – פגיעה בילדים חפים מפשע עדיף שתתאבדו – הצער שאתם גורמים לעתים קרובות הוא בלתי הפיך.

8.    מייל זה נכתב לסייע במקרה של פגיעה בפדופיליה, אנא העבירו תוכן מייל זה לרשימת התפוצה שלכם.


מצ"ב מכתב תודה ששלחתי לבית לין :

 

ב"ה

כ"ג שבט תשע"ב

 

 

הכרת הטוב

 

לרויטל ארגוב ולצוות בית לין בביה"ח שיבא, כידוע לכם, ילדנו נפגעו ע"י פדופיל אשר התחבר אל קהילתנו, הגענו אלכם לאחר שסיפרנו על האירוע המצער לרב התלמוד תורה והרב הודיע לנו כי מחובתנו המוסרית להתלונן על הנעשה בכדי למנוע הישנות מקרים כאלו – פגיעה בילדים נוספים אשר אין עוול בכפם הרב הגדיל ואמר לי במידה ויפגעו חלילה ילדים נוספים דמם תלוי בצוארך והוסיף "לא תעמוד על דם רעך". האירוע ציער אותנו מאוד ולא ידענו כיצד להתמודד ומהם ההשלכות וגם כאשר עודדו אותנו להתלונן על האירוע במשטרה, חששנו שילדנו יצטרכו להיחקר בתחנת המשטרה מול חוקרים. לאחר ששוחחנו עם עובדת הרווחה באזור מגורנו, ושטחנו בפניה שילדנו קטנים ואין אנו רוצים שיעברו מסכת חקירות במשטרה והספיק לנו הצער שאותו פדופיל גרם. עובדת הרווחה הודיעה לנו כי קיים מקום מיוחד אשר נבנה ואויש ע"י חוקרות בעלי הכשרה ובלבוש חיצוני רגיל המתאים במיוחד למקרים כאלו הנקרא "בית לין", ואכן דבריה לא נפלו. נציין כי לפני הגעתנו למקום הסברתי לילדים שנעשה להם יום מיוחד, שאנו הולכים למקום שעורכים בו שיחות עם ילדים ואחר כך ניסע לבני ברק לקנות להם ספרי קריאה ומשחקים. כאשר הגענו עם הילדים ל"בית לין" בביה"ח שיבא, עשינו הכרות עם הצוות הנפלא, הילדים מאוד נהנו מהיחס המיוחד, עצם השיחה שנערכה עם החוקרות הקל במידה מסוימת על הילדים אשר הרגישו יותר בנוח לספר לאדם שאינו חלק מהמשפחה. בתום השיחה עם הילדים הצוות סיפר לי בדיוק מה קרה עם אותו פדופיל, ידיעות אלו הורידו חששות נוספות רבות, שמא אותו פדופיל עשה מעשים נוספים והילדים פשוט מתבישים מלספר. לאחר האירוע הסתבר כי ילדים נוספים נפלו קורבן לאותו פדופיל אשר פגע בילדים במשך שנים.

תודתנו נתונה לכם על ההכונה והגברת המודעות כיצד לתקן את הנעשה.

בברכה,

      

דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/6/2012 02:49 לינק ישיר 

לילה טוב השם שציינת אינו מופיע באתר ,ומה הקשר לחבד?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/2/2013 11:43 לינק ישיר 
פדופיליה ברשת

בהמשך לאמור, שכחתי לציין כי בשיחה שערכתי עם אותו מטפל באל"י נאמר לי כי כל ילד אשר יל לו פייס בוק - נתקל בוודאות בפדופיל !!! -

כלומר פדופיל יצר עימו קשר בוודאות!!! לכן חשוב מאוד להזהיר את הילדים הגולשים באינטרנט (נראה כי עדיף לא לתת להם להיות שם לבד) ובכלל העולם הוירטואלי מאוד מסוכן - הורים באחריותכם הדבר - שמרו על ילדכם - ונשמרת מכל דבר רע!!!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/2/2013 22:15 לינק ישיר 
לשושו1 - תודה רבה על המידע

שושו1 שלום,

תודה רבה על המידע שאתה מפרסם.
ללא מידע זה לא היינו יכולים באפקה ורמת אביב לפעול
להוצאת האיש הזה ממקומותינו.

אני רוצה לשתף את ציבור קוראיך כיצד עשינו זאת.  (לנו האזרחים הפשוטים אין מעמד בבית המשפט) לכן פעלנו בכמה מישורים:-
א. אנשי חב"ד משכנים את "הנ"ל" בדירות/בתים שכורים
יש לאתר את בעלי הדירות/המשכירים ולהפעיל עליהם לחץ.
לחץ אומר, להסביר להם שבשום פנים ואופן לא יכול פדופיל
לשהות במקום. ב- 90% מהמקרים זה עוזר
ואז, אנשי חב"ד הם אלה הפונים לבית המשפט בבקשה להעבירו למקום אחר.

ב. לפנות למשטרה במקום ולידע את רכז המודיעין + מפקד המרחב
ושוב להפעיל לחץ - כמה שיותר מהתושבים במקום שיתקשרו למשטרה.

ג. להפגין מול בית חב"ד בעיר - הורים וילדים 
לא לשכוח להזמין את העתונות המקומית + TV מקומית וארצית .

מקווה שזה יעזור לאחרים

שושו1 שוב תודה רבה
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/2/2013 23:14 לינק ישיר 

נראה לי שהורים שלא מתלוננים,זה לא בגלל ש"הרב " אמר להם 'לא להלשין'.
אלא כי הם פשוט מחפשים לשקם את הילד/ה שלהם בשקט,ולא צריכים שכל העולם יידע מהמקרה.
דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-24/2/2013 23:46 לינק ישיר 

נכון, אך כשמדובר בילדים, חל איסור על כל פרסום שהוא מצד התקשורת. (אולי מפרסמים לצורך אזהרה בלבד, בלי שמות וכו' וגם, כדי שנפגעים אחרים יגיעו להתלונן). לכן, זה לא פותר את המבוגרים מלהגיש תלונה במשטרה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-25/2/2013 00:09 לינק ישיר 

אבל תמיד יש את החשש הזה שזה יתפרסם,וידעו,וכו',
אז כל עוד יכולים לשלוט עלזה,הם בטח מעדיפים ככה.

כמובן שזה לא מצדיק בכלל.
אבל א"א לדון אף אחד.
וה' ישמור ולא יביא אף אחד למצבים כאלה! אמאלה...מפחיד!!אנשים חרדים עם זקן וכובע ושחור לבן מה הם מסוגלים!דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-25/2/2013 00:21 לינק ישיר 

מסכים. אך לא הייתי מגדיר אותם כחרדים בגלל שזהו לבושם. מה שקובע אם האדם חרדי או לא, זו היראת שמיים והמעשים.


תוקן על ידי קונטרול ב- 25/02/2013 00:22:13
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-25/2/2013 00:37 לינק ישיר 

ברור!
אבל עדיין מפחיד לראות כאלה ש"לבושים כחרדים" שמתנהגים ככה..כאילו א"א להאמין עליהם..דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-26/2/2013 10:44 לינק ישיר תוקן על ידי קונטרול ב- 27/10/2014 23:44:55
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/2/2013 11:00 לינק ישיר 

ל-מבריקה

כאב לי לקרוא את תגובתך שיש הורים שרוצים לטפל בשקט - נכון נתקלתי בכ- 7 הורים כאלה מהמקרה המצער, אבל מה עם ואהבתך לרעך כמוך, אם הורה שלא ילך למשטרה - הוא גורם בעקיפין לילדים נוספים להפגע, וכתוב לא תעמוד על דם רעך - לא ניתן להתעלם מהנזק שיכול להגרם.

תוקן על ידי קונטרול ב- 27/10/2014 23:46:55
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/2/2013 10:28 לינק ישיר 

עוד אירוע מצער של פדופיליה בעיר אלעד: 

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/106/621.html

לכל מי שקשור לעניין ויכול לסייע לילדים חשוב שהילדים יקבלו טיפול פסכולוגי מתאים - ומומלץ מאוד להפנות את הילדים לארגון אל"י.

להגדלת המוגנות על הילדים ומכוון שחרדים רבים רואים ובצדק את החשיבות לשמיעת דעת תורה,

עקב ריבוי מקרי פדופיליה בעיר אלעד - עד אשר מרדכי לביא מקריא סקר כי: אלעד המקום המסוכן ביותר לגדל ילדים בישראל, ולשיפור רווחת תושבי העיר ולמניעת מקרים נוספים אשר צצים חדשים לבקרים אולי הנהלת העיר אלעד תעשה מעשה קרי: ראש העיר או אחד מסגניו או עסקן חשוב אחר יכול לפנות לרב הראשי באלעד או למספר רבנים שיוציא פסק הלכה מנומק על החשיבות להסגרת פדופילים למשטרה ועל גודל המצווה הטמונה כאן ושיש לרדוף אחריה כמו שרודפים אחרי החיים וזה הצלת נפשות ממש !!! - ממיתה רוחנית וגשמית כאחד,  ואין ספק שפסק הלכה זה מצד אחד יעודד את התושבים להתלונן ומצד שני ירתיע את הפדופילים, ושכר רב יש בצידה מאת ה' יתברך שהרי זה חסד שאין כדוגמתו עם ילדים חסרי ישע שאין לאל ידם להנצל מאותם חולי נפש הפוגעים ללא שום רחמים בילדים וילדות. 

וכל העוסקים לביעור הנגע הרע הזה יבורכו מפי עליון.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/3/2013 10:54 לינק ישיר 

שלום רב,

בכדי להקל על נפגעי פדופיליה מצורף בזאת קישורית ל-בית לין

וכן קישוריות היכולות לסייע:

כמו כן קראתי עלון הסכמות של רבנים ובהם האדמו"ר שלום יהודה גראס בדבר החובה!!! לפנות למשטרה על כל פגיעת פדופיל, בכדי למגר את התופעה המבהילה הזאת, תקראו את ההסכמות באתר המצורף בזאת.

http://www.molsa.gov.il/Populations/Youth/ChildrenAtRisk/InvestigationsChildren/Pages/InvestigationsChildrenPage.aspx

http://www.molsa.gov.il/Pages/HomePage.aspx

http://www.ha-zohar.info/?p=2639


מוקד נוגה

http://moked.noga.org.il/
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/3/2013 21:32 לינק ישיר 

זה מטורף כמה נפגעים מזה אני בעצמי בילדותי נפגעתי על ידי כמה אנשים בעיר הקודש בני ברק.....דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/3/2013 21:35 לינק ישיר 

אתה בעלה של מאיהפריד?דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-3/3/2013 22:55 לינק ישיר 

אתה בעלה של מאיהפריד? לא אני לא.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים בני ברק > פדופיליה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 6 7 8 לדף הבא סך הכל 8 דפים.