בית פורומים בחדרי חרדים

הרב הראשי לבחורי הישיבות: אל תיצפו בכדורגל בפיצוציות !

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/7/2013 13:12 לינק ישיר 
הרב הראשי לבחורי הישיבות: אל תיצפו בכדורגל בפיצוציות !

בשיחה עם תלמידי ישיבות, אמר הרב הראשי, דוד לאו, כי הוא מתקשה להגן על עמדת "תורתם אמונתם", בעוד צעירים חרדים ממלאים את הטרמפיאדות וצופים במשחקי כדורסל בפיצוציות: מה זה משנה לכם אם הכושים שמשלמים להם בתל אביב מנצחים את הכושים שמשלמים להם ביוון?

קובי נחשוני פורסם: 29.07.13 , 09:04
הרב הראשי החדש, דוד לאו, קורא לתלמידי הישיבות להסתגר כמה שיותר בבתי המדרש ולא להיראות בציבור כשהם בטלים מלימוד תורה, זאת כדי שלא ליצור מראית עין כאילו הדרישה לפוטרם מגיוס לצבא אינה מוצדקת.

בשיחה עם צעירים חרדים במחנה הקיץ של ישיבת "בית מתתיהו", שהוא מבוגריה, אמר הרב לאו כי הוא מתקשה להגן על העמדה הגורסת כי "תורתם אומנותם" בשעה שחלקם נמצאים מחוץ לישיבות, או חמור מכך – במקומות בילוי שאינם ראויים עבורם, ובכך למעשה הם מעניקים פתחון פה למתנגדיהם. הקלטה מדבריו פורסמה במוקד ה"נייעס" (חדשות) הטלפוני "קו החשיפות".

כדוגמה ציין הרב תחביב מוכר של תלמידי ישיבות – צפייה במשחקי היורוליג של מכבי תל-אביב בכדורסל במקומות ציבוריים, וסיפר כי כאשר הוא נדרש, כחרדי, לתת הסברים בנושא - "על זה באמת אין לי תשובה".

"יש ערבי חמישי מסוימים בחורף שבהם יש סיבה מסוימת, מעיר הולדתי תל אביב, שגורמת שבקיוסקים שיש בהם איזשהו מסך עם צבעים עליו, משום מה רוב הצופים מסביב זה ציבור שחלקם עם כובע וחליפה וחלקם רק עם חולצה, אבל אצל רובם הציציות בחוץ והכיפה שחורה", אמר הרב הראשי.

"אפילו המשגיחים שלי (משגיחי הכשרות, שזוהי עבודתם – ק"נ) מתביישים להיכנס לשם בשעות הללו", הוכיח את תלמידי הישיבות, והוסיף בבדיחות כי התחביב עצמו אינו מובן לו: "מאי נפקא מינה (מה זה משנה לכם) אם הכושים שמשלמים להם בתל אביב מנצחים את הכושים שמשלמים להם ביוון?".

הרב לאו העיר למשתתפי המחנה על כך שצמתים רבים, כמו שילת – שבו הכניסה הצפונית לעירו מודיעין,

עמוסים כמעט במשך כל היום – כולל בזמן סדר הלימוד בישיבות - בצעירים חרדים הממתינים לטרמפ, עד ש"אין מכונית שיכולה לעצור שם".

"כמה פעמים אני יכול לומר שהם הולכים לשמוע 'חבורה' (שיעור תורה)? נו, באמת", אמר, "אנחנו צריכים להיזהר. אני לא מדבר כרגע מצד האיסור, אני מדבר מצד זה שחס ושלום - תראו איך זה נראה. אנחנו נמצאים בתקופה קשה ואתם לא יודעים איך זה נראה בציבור".

הרב הראשי החדש סיים את דבריו כשטען כי אם תלמידי הישיבות לא ייראו מחוץ לבתי המדרש בהזדמנויות כאלה, אלא יפגינו גם כלפי חוץ כי לימוד התורה ממלא את כל חייהם, אזי "רוב השאלות (של מתנגדיהם) לא יהיו מעשיות".

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 13:34 לינק ישיר 

כנראה שהרב דוד לאו קורא את האשכולות כאן, כי פעמים רבות כתבתי בדיוק על שתי התופעות הללו, הבחורים בפיצוציות ובטרמפיאדות.

או שפשוט יש לו עיניים ושכל ישר!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 13:41 לינק ישיר 

יישר כח על העלאת הבעיה.הרבה פעמים זה גובל בחילול השם."איכה...תשתפכנה אבני קודש בראש כל חוצות".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 14:18 לינק ישיר 

אם זה באמת מה שכבוד הרב חושב, זה עצוב.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 14:23 לינק ישיר 

עם כל הכבוד, הרב לאו עצמו אינו דוגמא לבחורי ישיבות וד"ל. ואף אביו,רבה של תל אביב, הוזמן להיות אורח הכבוד בכינוס של בוגרי קול תורה, וכמה מראשי הישיבה ורבניה החרימו את הכינוס באומרם שאין זה דוגמא טובה לבחורי הישיבה ובוגריה לתת כבוד ל"רב" כזה. ועוד שאלה, מה יעשו בחורי הישיבות שחשקה נפשם במכדררים כושים צהובים, האם יעשו כמו בנו של הרב לאו? וד"ל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 14:43 לינק ישיר 

סקופער כתב:
עם כל הכבוד, הרב לאו עצמו אינו דוגמא לבחורי ישיבות וד"ל. ואף אביו,רבה של תל אביב, הוזמן להיות אורח הכבוד בכינוס של בוגרי קול תורה, וכמה מראשי הישיבה ורבניה החרימו את הכינוס באומרם שאין זה דוגמא טובה לבחורי הישיבה ובוגריה לתת כבוד ל"רב" כזה. ועוד שאלה, מה יעשו בחורי הישיבות שחשקה נפשם במכדררים כושים צהובים, האם יעשו כמו בנו של הרב לאו? וד"ל.

קנאי עלוב....

מה הקשר בין מי הוא הרב לאו למה שהוא אומר.
הרב לאו העלה כאן בעיה שבעיני היא דוחה וגועלית לראות בכל ימי חמישי בחורי ישיבות מפוצצים את הפיצוציות או אפילו בכל אימת שיש איזה אירוע ספורט, הדבר הזה הוא בושה וחרפה. לך תסביר את זה לאדם לא חרדי מה אותם בחורי ישיבות עושים. 

תוקן על ידי דרוש_נא ב- 29/07/2013 14:43:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 14:49 לינק ישיר 

קבל האמת ממי שאמרה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 14:52 לינק ישיר 

רודף,

לא מכיר מספיק את הנפשות הפועלות, אבל לפי מה שאני מבין מהכותבים פה:

"קבל האמת ממי שאמרה" היינו אפילו הוא קטן ממך ואדם פשוט וכו'. לא כשהוא עצמו נוהג ההיפך ממה שהוא אומר. על זה נאמרו ציטוטים אחרים כדוגמת "קשוט עצמך תחילה".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 14:58 לינק ישיר 

מה הבעיה לראות משחקי כדורסל בפיצוציות? ולמה זה גורם חילול ה'?
הרי כולם מבינים שהסיבה שלחרדים אין טלויזיה בבית זה בגלל תוכניות ותכנים פרוצים וכדו', ולא בגלל שידורי ספורט שאין בהם שום בעיה דתית.
ואך טבעי הוא שכשיש משחק כדורסל/כדורגל מעניין הם יבואו לצפות בו במקומות שמאפשרים את הצפייה, (וכמובן שכל זה בתנאי שהם מתנהגים בצורה ראוייה המכבדת בני תורה).

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 15:01 לינק ישיר 

הרב לאו צודק. גם אני נתקל בבחורים שממש עושים חילול השם וזה לפעמים מביך להיות שם כשזה קורה.

קחו עוד דוגמא: בשכונה מסוימת שמלאה בישיבות, המון בחורים מתפללים ערבית במוצ"ש בביכנ"ס דת"ל כי מתחילים יותר מוקדם. הם עומדים ומדברים (לא כולם כמובן) גם בתפילה ואני רואה את הדלי"ם מביטים וחושב מה עובר במוחם, על אותם ש'טוענים' לדתיות טובה ומדוקדקת יותר ומתנהגים בפומבי בצורה כזו, בלי שום בושה ומחשבה על איך שהם נראים מהצד. 

ועוד אחת דומה: בחורי ישיבה מסוימת באים בהמוניהם (בין 50-100 כל שבת) להתפלל בביכנ"ס חבד בשבת בשעה 10. אבל הם לא נוהגים כמו כולם. בזמן הדרשה לפני קריאת התורה, הם מארגנים להם מניין מוסף מחוץ לביכנ"ס, למורת רוחם של גבאי המקום, ואז חוזרים לשמוע קריאת התורה והולכים.

וברור שאם לי יש 2 (יש עוד אבל לא הכל זמין בראש לכתיבה כל הזמן), וכאן כבר נכתבו עוד 2, יש עוד הרבה תופעות כאלו.

אני לא יודע איך 'מלח הארץ החרדי', קרי: בחורי הישיבות, שאמורים להיות ה'מראה' של כל הציבור החרדי ודרכו, יכולים להתנהג כך, ואיך ניתן לעצור את כל התופעות הללו, אבל הקיטרוג עליהם הוא לעיתים בצדק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 15:35 לינק ישיר 

מביט, אולי הוא לא רק קורא אלא גם כותב..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 15:46 לינק ישיר 

בימי בחרותי נזדמן לי פעם לחזות במעמד קידוש ה' שאין כדוגמתו!

המקרה אירע בצומת פת שבירושלים כאשר באחד הפיצוציות שם עמד לו בשקט ובצורה מכובדת בחור ישיבה וצפה במשחק כדורגל.
הדבר לא מצא חן בעיני אברך משעומם וקנאי שעמד שם בתחנה והמתין לאוטובוס לביתר, ולפתע הוא התקרב לעבר אותו בחור והתחיל לצעוק עליו לעיני כל "אתה לא מתבייש? חילול ה'! לפחות תוריד את הכיפה".

הבחור המסכן עמד שם מבוייש כולו, ואז בעל הפיצוציה (חובש כיפה) שקלט את האירוע התחיל לצעוק על האברך המשעומם, אתה זה שעושה חילול ה'! הלוואי עלי ילד כמו הבחור הזה, איך כל פעם שהוא בא לצפות במשחק הוא מבקש ממני רשות לעמוד בפיצוציה שלי, ואיך כל פעם בסוף המשחק הוא מודה לי במילים חמות על זה שאירחתי אותו.

ובקיצור לא נראה לי שעצם הצפייה במשחק גורמת לחילול ה', אלא הכל תלוי בהתנהגות של הבחורים שעומדים וצופים.

תוקן על ידי לאמאמין ב- 29/07/2013 15:52:54

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 15:53 לינק ישיר 

לאמאמין,

בעיני הבעיה אינה התוכן כמו הבטלנות. זה בחור שתורתו אמורה להיות אומנותו והוא לא תורם למדינה בגלל זה.

בנוסף, עפעס בשנות הבחרות שיקדיש את עצמו לתורה ולא יתעניין בספורט. לזה יהיה לו מספיק זמן אח"כ. יש התאווררויות חינוכיות יותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 15:54 לינק ישיר 

מה מענין אותם הכושים מתל אביב מול הכושים מיוון...

ומה הוא נהנה למסור שיעורים ולהסתובב באירועים ולנאום
בכל מיני מקומות???

כל אחד והתחביבים שלו...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 15:58 לינק ישיר 

מביט אתה טועה  הוא כבר משלם לרב שטינמן שתמך בו גם הוא חושב שאם היינו  יותר מנצלים את הזמן, רציפות בלימוד כל הגזרות היו ,,,, 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/7/2013 16:04 לינק ישיר 

נתנאל34 כתב:

בעיני הבעיה אינה התוכן כמו הבטלנות. זה בחור שתורתו אמורה להיות אומנותו והוא לא תורם למדינה בגלל זה.

בנוסף, עפעס בשנות הבחרות שיקדיש את עצמו לתורה ולא יתעניין בספורט. לזה יהיה לו מספיק זמן אח"כ. יש התאווררויות חינוכיות יותר.

אלו ששונאים את בחורי הישיבות כגון מצביעי 'יש עתיד' למיניהם, ישנאו את בחורי הישיבה גם אם הם ישבו ספונים בביהמ"ד 24 שעות ביממה.
וחילוני נורמלי שלא שונא בחורי ישיבה, מבין שגם מי ש'תורתו אומנתו' צריך להתרענן מידי פעם.

ולא הבנתי למה צפייה בשידורי ספורט מידי פעם, היא בגדר התאווררות שאינה חינוכית.

תוקן על ידי לאמאמין ב- 29/07/2013 16:04:49

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הרב הראשי לבחורי הישיבות: אל תיצפו בכדורגל בפיצוציות !
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.