בית · פורומים · הרשם · התחברות · כניסה למנהלים
בית · פורומים · עצור כאן חושבים ·

מחברות בענייני אמונה של הרב מיכאל אברהם

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/5/2016 11:51 לינק ישיר 
מחברות בענייני אמונה של הרב מיכאל אברהם

שלום לכולם,
הרב מיכאל אברהם הסכים לפרסם את מחברות האמונה שהוא כותב לאחרונה (גרסת טיוטה). הרב ישמח לקבל הערות על המחברות ישירות למייל שלו: mikyab@gmail.com.

בהזדמנות זו, אם למישהו יש התכתבות (בפורום או במייל) עם הרב מיכאל שהוא מוכן שתפורסם (אפשר בעילום שם) באתר בחלק השו"ת, אשמח שתעבירו לי את ההתכתבות למייל: orenmarg@gmail.com.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 12:03 לינק ישיר 

הפסקתי לקרוא כאן:
שלא יקרא ושבכלל יפסיק לחפש. אם הוא מצא דרך להגיע לוודאות כזאת הוא כנראה טעה (בוודאות! :-) ).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 13:17 לינק ישיר 

מישהו עוד בכלל סומך על הטענות המופרכות של מיכאל אברהם (ותלמידו המהולל משה רט שאת ההוכחות שלו לקיום האל ועוד אפשר למצוא בדף הפייסבוק שלו ובאתר שלו מיסטריום )

הנה דוגמה קטנה מתוך אשכול השדים שלו :

"  רק כדוגמא, שאינה עוסקת ממש בענייננו: אני אישית שמעתי מסבתא של אשתי (ממרוקו), שהיא אישית ראתה פעמיים תינוק שנולד מדבר עברית (לשון הקודש, בשביל 'דעת אמת'), האחד מת והשני שכח את תלמודו כשהגיע הרב ו'כישף' אותו."

כדאי לקרוא את  כל האשכול כדי לעמוד על טיב ההוכחות של האיש.

(הקליקו "שדים" בחיפוש דיון בפורום)

תוקן על ידי אפריםבן ב- 10/05/2016 13:37:35

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 14:07 לינק ישיר 

שלישישי, אני אשמח לשמוע מה הבעיה באמירה שציטטת. 
אפריםבן, אם יש לך ביקורת על הטיעונים המופרכים של הרב, נשמח לשמוע אותם. סתם להגיד שהטיעונים שלו מופרכים זה לא מקדם את הדיון ממש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 14:35 לינק ישיר 

הבאתי לך את דוגמת הסבתא המרוקאית של אשתו כהוכחה לרמה הכללית של האיש. תוכל גם לקרוא את  כל אשכול השדים כהוכחה. אם זה טיב ההוכחות בעניין השדים אז סימן שיש בעיה באינטליגנציה שלו. ניתן גם לקרוא  ביקורות על ספרו שמאששות  את טענתי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 14:51 לינק ישיר 

אורן,
יש לך וודאות שקראת משהו שכתבתי?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 15:22 לינק ישיר 

שלישישי,
תשובתי היא לא. אני מבין שזה נשמע מוזר. אבל זאת האמת. להרחבה ראה שו"ת בעניין .
כדי לסבר את האוזן, תנסה לחשוב על אפשרויות כמו שאדם יכול להעלות על הדעת שיש לו חלום שהוא קורא בעצכ"ח את ההודעה שלך, אבל לא באמת קורא אותה. לאפוקי מודאות מוחלטת. אמנם רמת ודאות הראיה היא הרבה יותר חזקה מרמת ודאות האמונה, אבל כשהרב מתייחס לודאויות הוא מתייחס אליהן במובן המתמטי-לוגי, ולא ב"שפת בני אדם".

תוקן על ידי orenikole ב- 10/05/2016 15:32:53

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 15:23 לינק ישיר 

אפריםבן, נראה לי שאתה מתבלבל בין שני אנשים, הרב מיכאל אברהם ומשה רט. אתה אמנם הבאת ראיות נגד משה רט, שאפשר לדון בתוקפן, אבל מה זה קשור לרב מיכאל?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 15:27 לינק ישיר 

אורן

תודה רבה על המקור המרתק! אם לא זכינו למיכי עצמו, לפחות נזכה ללינק אל דבריו.

אפרים

אני מצטרף לבקשה להביא ראיות עם לינקים לכל ביקורת על מיכי. ממה שזכיתי להכיר את חשיבתו, הוא כן מקפיד על יושר אינטלקטואלי  ועל מאמץ להבין ולשמוע דעות אחרות. ואף אני יכול לציין אישית שלמדתי ממנו דברים רבים. מצד שני, איכשהו נוצר אצלי רושם שיש בפורומנו כמה שדעותיו וכתיבתו אינם נושאים חן בעיניהם. זה בסדר גמור. כל מי שמגיע לכאן זה על מנת שיאותגר ויבוקר. אבל הביקורת צריכה להיות, כמו הכתיבה עצמה, מנומקת ועם ראיות במידת האפשר.

שומר פיו ולשונו - שומר מצרות נפשו < type="text/">document.write("");

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 16:04 לינק ישיר 

לא יאומן!
בא מישהו וכותב דיון על הוכחה לקיומו של אלוהים. בא מישהו אחר שהמסקנה לא מוצאת חן בעינין, אבל היכולת האינטלקטואלית שלו לא מאפשרת לו בכלל לקרוא מה שכתוב, וטוען טענות אד הומינם. ומה בכלל הטענה - שהכותב חושב שהעובדה שאנשים מעידים שראו דברים מהווה ראיה מסוימת לקיומם. וכעת שישו ושמחו - במקום לדון בתקפות ההוכחות לקיומו של אלוהים אפשר לדון בשאלה אם הוא חכם או לא, ממש דיון מעניין. אולי נעשה פה דיון כזה על כל אחד, וראשית נבחן את רמתו האינטלקטואלית של אפריםבן על פי הודעותיו המחכימות באשכולות שונים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 16:21 לינק ישיר 

אני מצטרף לתמיהה של יש3, ובכלל, הציטוט של אפריםבן על התינוקות שמדברים עברית הוא לא של הרב מיכאל, אלא של משה רט, אלא שני אנשים שונים ואין לבלבל ביניהם. אציין שגם אם הרב מיכאל היה אומר את הטענה של משה רט, אני לא חושב שהדרך הראויה לדון בטענותיו של אדם היא לפסול את רמתו מתוך ציטוטים אחרים. עדיף לדון בצורה עניינית לגופם של דברים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 16:39 לינק ישיר 

אורן
דווקא הציטוט הוא כן שלו, אלא שאפרים אפילו לא מסוגל לתת לינק - http://goo.gl/XLCJEe

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 17:17 לינק ישיר 

סליחה ומחילה (גם מאפריםבן וגם ממשה רט). לא שאני רומז לכך שהציטוט בעייתי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 17:46 לינק ישיר 

orenikole כתב:
שלישישי,
תשובתי היא לא. אני מבין שזה נשמע מוזר. אבל זאת האמת. להרחבה ראה שו"ת בעניין .
כדי לסבר את האוזן, תנסה לחשוב על אפשרויות כמו שאדם יכול להעלות על הדעת שיש לו חלום שהוא קורא בעצכ"ח את ההודעה שלך, אבל לא באמת קורא אותה. לאפוקי מודאות מוחלטת. אמנם רמת ודאות הראיה היא הרבה יותר חזקה מרמת ודאות האמונה, אבל כשהרב מתייחס לודאויות הוא מתייחס אליהן במובן המתמטי-לוגי, ולא ב"שפת בני אדם".

תוקן על ידי orenikole ב- 10/05/2016 15:32:53

אורן
מחילה על מה שאני כותב, זה לא אישי.
אני לא מאמין לתשובה שלך, אמור לי את האמת, אם לא הייתה לך וודאות שקראת משהו שכתבתי, היית מגיב?.
מאחר והגבת, אני מציע לך לעמוד על התשובה שלך - לא - ובליל שבועות אל תקדש עד שיהיה לילה וודאי. 
עם כל הכבוד ל-"מתמטי-לוגי", כל עוד אתה בן-אדם אתה חייב לחיות במצב של וודאות. אתה רוצה להיות במטוס שהטייס נכנס לורטיגו?.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 18:06 לינק ישיר 

(הנדון עורר אותי לרגע מ"שנת החורף" שלי, מבטיח לחזור לישון מייד לאחר התגוביות הבאות:)

קודם כל אני חייב להצדיע לכותב על העוז והמאמץ בכתיבת המניפסט הגדול הזה. מטבע הדברים, מחברות כאלו מזמינות ביקורת מעמיקה, אלא שמה שהלב חושק וכו'. אז זו ההתרשמות הראשונית שלי לפחות:

ארבע המחברות הראשונות לא ממש מעניינות, ונניח שנקבלן כפי שהן – יש 'אלוהים'! (לשון רבים, משום מה...)
המחברת החמישית היא העיקר, כמובן, ולגביה יש להגיב לכותב בקצרה ובארוכה:
בקצרה - צא ולמד ביקורת המקרא (לעומק) + אנתרופולוגיה (אפילו שטחית).
בארוכה - מייד...

תוקן על ידי אברם_העברי ב- 10/05/2016 18:06:42

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 18:08 לינק ישיר 

א) המחברות מבוססות על הנחות יסוד 'פילוסופיות-מערביות' ומתעלמות לגמרי מהמציאות הקיימת מחוץ לעולם הצר הזה, ובהן:
1. הצורך באמונה בכוחות עליונים קיים בכל תרבות, ומתגשם בה בצורה שונה. היהדות היא אחת ההתגשמויות האלו.
2. אין כל ייחוד ביהדות – כל תרבות (אני בכוונה לא משתמש במונח 'דת') היא ייחודית, וחלקן טוען למסורות עתיקות מהיהדות.
3. אין כל יסוד מוסרי 'בסיסי' – לכל תרבות ה'מוסר' שלה, שבחלקו לא היה מתקבל אצלנו כמוסר כלל וכלל.
4. ההיסטוריה האנושית (של מיליוני השנים האחרונות) רצופה באירועים חריגים-להדהים, ביניהם התפתחות ההומו-סאפיינס עצמו – הישרדות היהדות היא לכל היותר אחד מהם, ובמונחי משך זמן, היהדות בשלב זה היא זניחה לחלוטין.
5. ממצאים ארכיאולוגיים ואנתרופולוגיים מוכיחים שהמין האנושי קיים הרבה מעבר ל'גבולות' המותווים בתורה – ומכאן שהתורה מוסרת מידע שקרי לגבי מוצא האדם. הייתכן?...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > מחברות בענייני אמונה של הרב מיכאל אברהם
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.