בית · פורומים · הרשם · התחברות · כניסה למנהלים
בית · פורומים · בחדרי חרדים ·

פרש בודד - הכתבה המלאה אשר צוקרמן

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/2/2003 08:43 לינק ישיר 
פרש בודד - הכתבה המלאה אשר צוקרמן

פרש בודד

באמצעות שלל עיתונים החדיר אשר צוקרמן את האידאולוגיה הדתית-לאומנית לעשרות אלפי חרדים.

"סיימתי את משימתי, הציבור החרדי כבר ימני, ואין יותר שמאל בארץ", כך נימק השבוע אשר צוקרמן, עורך העיתון החרדי האולטרה ימני וחסר המשמעת "השבוע", את החלטתו לפרוש מעריכת העיתון. צוקרמן, הפרובוקטור הגדול של העיתונות החרדית,אשר עיתוני הימין המסומן כקיצוני מצטיירים לעומת עיתונו כעלונים חביבים, היה נתון בתקופה האחרונה להתקפות קשות מצד אנשי חסידות גור, דבר שגרם למניעת ההוצאה לאור של עיתונו העצמאי בשלושת השבועות האחרונים. כמו כל חרדי טוב,הוא מצהיר שכעת ברצונו לחזור ללמוד תורה ומציג דמות כמעט פייסנית, שצוקרמן של פעם בוודאי היה תוקף אותה ומאשים אותה בריקוד "מה יפית".

במובנים רבים סיפורו של אשר צוקרמן (54), הוא סיפורה של העיתונות החרדית הבלתי מפלגתית, אשר משגשגת בשנים האחרונות לצדם של העיתונאים הממסדיים,"המודיע" הוותיק של אגודת ישראל, "יתד נאמן" הליטאי ובמידה מסוימת גם "המחנה החרדי" של חסידות בעלז, "יום ליום" של ש"ס ובטאוני חסידות חב"ד. במובנים אחרים סיפור פועלו העיתונאי של צוקרמן הוא סיפור הקשור קשר הדוק להליך הציוניזציה הלאומנית שעבר הציבור החרדי עד שהגיע למצב שבו יכול צוקרמן לבשר לקוראיו לפני שבועות אחדים, בהבלטה ובגאווה לא מוסתרת, על כך שממחקר של פרופ' עמי פדהצור עולה שמייסד תנועת כך, הרב מאיר כהנא, פופולרי במגזר החרדי יותר מבכל מגזר אחר. "כשקראתי את הדבר הזה, זה נתן לי את אחת
ההבנות הגדולות ביותר שעשיתי כבר את שליחותי. אני לא צריך שהחרדים יהיו דווקא בעמדות כהנא. אגב, אני לא תומך בעמדות האלה, אבל צריך שיבינו שהדרך היחידה שיהודים לא ייהרגו כאן וערבים לא יהרגו כאן, גם זה חשוב, זה שיחיו מעבר לשני צדי הנהר".

קשה להמעיט במשקלו של צוקרמן בתהליך הפיכת הציבור החרדי לימני ביותר בישראל. גם הממעיטים בהערכת תפוצת "השבוע" מדברים על כ5,000- עותקים, שמגיעים ל5,000- בתי אב. בהתחשב במבנה המשפחה החרדית הנורמטיבית מדוברבחשיפה לעיניהם של לפחות 30,000 חרדים, שחלקם מתחלפים מדי שבוע ואשר ספגו מצוקרמן מנות גדושות של אידאולוגיה דתית-ימנית קיצונית, שאפילו "ממלכתיות" מבית מדרשה של הציונות הדתית אין בה. צוקרמן עצמו מקפיד לנסות ולבדל את הימניות החרדית ואומר: "אנחנו בכלל לא ימנים בדעה, אנחנו ימנים בפרקטיקה. אף פעם לא נקטנו עמדה בנושא ארץ ישראל השלמה, הדעו ת שלנו רק בגלל פיקוח נפש. למיטב ידיעתי זו גם עמדתו של הרב שך שאני הייתי תלמידו".

לא רק דרך "השבוע" פעל צוקרמן. את הקריירה העיתונאית שלו הוא החל בתחילת שנות ה70- ככותב מאמרים בביטאון פא"י (פועלי אגודת ישראל) "שערים", "שם החל המסע שלי להפיכת הציבור החרדי לימני. עד מהפך 77' החרדים כבר הפכו לימנים יותר מבגין". "שערים" דעך בתחילת שנות השמונים, אבל צוקרמן כבר היה בדרכו לקחת חלק באחד האירועים הכי משמעותיים בעיצוב הציבור החרדי, הקמת העיתון העצמאי המשמעותי הראשון, "יום השישי". עשרות אלפי העותקים שחולקו חינם ב83-' שברו את ההגמוניה של עיתון "המודיע" שהופץ באלפי עותקים בלבד ובישרו על סדר יום חדש, שבכללו פתיחת נושאים שבעבר הודחקו על ידי החברה החרדית, דוגמת אפליית הבנות הספרדיות בסמינרים, בעיית נוער השוליים החרדי, השבאבניקים,ועוד ועוד.

ב87-' הקים צוקרמן את הירחון "משפחה", שהפך מאוחר יותר לשבועון. "זה היה גיליון די מהמם, עיתון צבע 80 עמוד, עמדתי ליד קיוסק, נכנס אברך, הסתכל, לקח את העיתון ומיד זרק אותו כמי שנשכו נחש, לוקח, זורק, לוקח, זורק. בסוף הוא קנה את העיתון ואז הבנתי שזה תפס" , הוא מספר.

תמיכת ש"ס בהסכמי אוסלו הוציאה את צוקרמן, שונא השמאל המושבע, משלוותו והוא יצא למסע התקפות חריף נגד יו"ר ש"ס דאז אריה דרעי, את מסע ההתקפות ההוא הוא מסביר בכך ש"מה שמגיע לשמאל מוציא אותי מהכלים. בילדותי גדלתי בעיירת פיתוח,שאבא שלי שימש בה ככלי קודש ויש לי את הזיכרון הזה שחותכים לילדים התימנים את הפאות. מי שראה דבר כזה חייב לתעב את השמאל לעולמי עד. כילד הבטחתי לעצמי 'כשתהיה גדול תילחם בשמאל'. כאב לי שש"ס שקמה נגד מה שעשה השמאל לספרדים עוזרת להם". המסע נגד ש"ס ואריה דרעי הסתיים בפרידתו של צוקרמן מ"משפחה",

לטענת מקורביו כתוצאה מלחצים שהפעיל דרעי. צוקרמן המשיך לתחנתו העיתונאית האחרונה והקים את עיתונו הפרטי "השבוע" בקיץ 93'. מאז הוא הוציא כ500- גליונות.

הלוויה פיקטיבית

"בשמחה רבה אנו מודיעים על מותו של הברנש רע המעללים... אשר צוקרמן שר"י (שם
רשעים ירקב)" הכריזו מודעות האבל, שכיסו אחרי הבחירות האחרונות לכנסת את רחובות השכונות החרדיות, תחת הכותרת "באבוד רשעים רינה". לבאי ההלוויה הפיקטיבית הובטח כי בין המספידים יהיו ברוך מרזל "אשר המנוח נלחם למענו תוך ביזוי כל גדולי ישראל" וח"כ יוסי פריצקי משינוי. צוקרמן משך אליו הרבה אשבתקופה האחרונה, הוא הוביל קמפיין תמיכה ב"חרות" של ברוך מרזל וגרוע מכך, נכנס לתוך לוע המחלוקת בתוך חסידות גור ונקט עמדה ברורה בעד הצד הלא נכון.

"המאמר שלו שנגע במחלוקת הפנימית בגור היה מאמר בלתי לגיטימי בעליל", אומר מו"ל העיתון החרדי העצמאי "בקהילה", דודי זילברשלג, "במושגי החברה החרדית זה כמו שעיתון ישראלי יחשוף את כל מבנה המוסד ויפגע בבטחון המדינה".

צוקרמן התערב במאבק בתוך חסידות גור בין שני בני הדודים, האדמו"ר הנוכחי הרב יעקב אריה אלתר, השביעי בשושלת אדמו"רי גור, בנו של האדמו"ר החמישי "הלב שמחה" (הרב שמחה בונם אלתר) והרב שאול אלתר, בנו של האדמו"ר השישי "הפני מנחם" (הרב פנחס מנחם אלתר). "הלב שמחה" ו"הפני מנחם" הם שניים משלושת האחים, בניו של האדמו"ר השלישי בשושלת גור - "האמרי אמת" (הרב אברהם מרדכי אלתר), ששימשו בתפקיד האדמו"ר בחסידות מאז פטירתו ב48-'. האח הנוסף הוא "הבית ישראל" המיתולוגי, ששימש בתפקיד עד פטירתו ב77-'. לאחר פטירתו של "הפני מנחם" ב96-', מונה הרב יעקב אלתר לתפקיד האדמו"ר, אך בחסידות נותרו גרעיני אהדה קטנים לבן דודו, הרב שאול אלתר המכהן כראש ישיבת "שפת אמת"
וזוכה להערכה יוצאת דופן על למדנותו.

במוצאי אחת השבתות, לפני כחודשיים, היה מי שהתיז מים על הרב שאול אלתר. לטענת אנשי החסידות, שגם חלק מתומכיו של הרב שאול (עם חולם, כמו שול)) מצדדים בה, נעשה הדבר בטעות על ידי ילדים. צוקרמן דבק בגרסתו כי מדובר במעשה מכוון ופרסם כתבת שער "בעקבות הנבלה שנעשתה בישראל" תחת הכותרות: "כי מן המים משיתיהו" ו"אם יהיה בדור זה מי שראוי לאצטלה של תלמיד חכם זה אדם כמו בני ר' שאול". הכותרות הללו נתפשו כניסיון להמליך את הרב שאול אלתר ולערער על מעמדו של האדמו"ר הנוכחי של גור, ועל פי מקורביו של צוקרמן זו
הסיבה האמיתית לפתיחת המערכה נגדו, זו, ולא התמיכה בברוך מרזל.

לתמיכתו של צוקרמן בבן דודו הצעי ר של האדמו"ר מגור, שהתפרשה כהתגרות באדמו"ר, שדי בהתבוננות בחזותו החיצונית ובדרך הילוכו כדי להיאחז בחרדת קודש, קדמו התקפות חוזרות ונשנות על האיש החזק בגור, ח"כ ליצמן, שהואשם על ידי צוקרמן בכוחנות, ואיך לא, בשמאלנות יתר. כך, למשל, הכותרת של אחד מגליונות "השבוע" סמוך לבחירות היתה: "ליצמן ישתמש בקולות החרדים, שלפי כל הסקרים הם הימנים ביותר, כדי לאפשר פינוי ישובים ובהם הישובים החרדים".

ידיעה בולטת נוספת באותו גיליון בישרה לקוראים כי חבר כנסת אחר של יהדות התורה, הרב משה גפני, תומך במדינה פלסטינית. ארבעה עמודי ראיון עם מיכאל קליינר, מועמדה של "חרות" לכנסת, ושתי תמונות של ברוך מרזל "דער חברו'נר איד" (היהודי מחברון), לא הותירו מקום לספקות במי תומך צוקרמן.

המערכה של גור נגד צוקרמן החלה מיד לאחר הבחירות בהטרדות טלפוניות שהובילו לניתוק קו הטלפון בביתו, המשיכה בפשקווילים שבהם נדרש צוקרמן לקחת את מטלטליו ולעזוב את בני ברק תוך 30 יום, וכאמור, במודעות אבל שהכריזו על מותו של צוקרמן. אחר כך הגיע תור ביקורי הבית. בשבת לפני שבועיים פקדו את ביתו של צוקרמן ברחוב הרב שך, לשעבר רחוב הרצל, ב בני-ברק עשרות חסידי גור. לטענתו הם בעטו בדלת ביתו תוך צעקות "דם יישפך פה". בשבת שאחריה הותקף אחד מכתבי העיתון בבית הכנסת של מוסדות שטפנשט בבני-ברק.

למערכה של גור הצטרפו עוד ועוד רבנים שפרסמו ב"המודיע" מודעות שהזהירו שלא לקרוא או לקנות את "השבוע". בעלי המכולות ומוכרי העיתונים בריכוזים החרדיים נתקלו בדרישה להפסיק ולמכור את "השבוע". כך, למשל, פקדו שני חסידי גור את המכולת הקטנה ברחוב ראב"ד בבני-ברק, הם דרשו מבעל המכולת להפסיק למכור את עיתון "השבוע" ואיימו כי יוציאו עליו חרם אם לא יעשה כן. כשטען כי הדבר יגרום לו נזק כספי, הציעו לפצות אותו ולשלם לו את הסכום שאותו הוא מפסיד.

משהסכים, עזבו את המקום ולאחר מספר דקות שבו עם מספר טלפון שאליו התבקש בעל המכולת להתקשר כדי לבטל את הזמנת גליונות "השבוע".

צוקרמן רודף

צוקרמן מקפיד לומר כי הצהרתו על פרישה מעיתונות אינה קשורה לחשש מהתקפות חסידי גור, אלא לעובדה שלטענתו, לאחר משא ומתן ממושך מכר את "השבוע" לקבוצת משקיעים חרדים מבריטניה ומקנדה, שיפתחו אותו בקרוב מחדש, כעיתון סולידי יותר שיימנע מכניסה למחלוקות פנים חרדיות ולא ימהר לבקר פוליטיקאים חרדים, אם כי "השיקול הכלכלי יביא אותם להיות לא בשמאל, כי הקוראים ימנים". למרות זאת נוקט צוקרמן אמצעי זהירות, ממעט ביציאה לרחוב ומקפיד כי צלם "מעריב" יצלם אותו בצורה שלא תאפשר את הפצת תמונתו העדכנית על ידי מתנגדיו. לסכסוך עם ה"גערער'ס", כפי שמכונים חסידי גור, הוא מסרב להתייחס ומקפיד לומר כי מדובר ב"חסידות נפלאה".

רק כששואלים אותו על מושא ההתקפות הגדול של "השבוע", ח"כ יעקב ליצמן, הוא מתקשה להתאפק: "אין לי דבר נגד ליצמן אישית, ודאי שכאדם הוא איש טוב מאוד, שקם מוקדם בכל בוקר ויושב ללמוד בבית המדרש של גור. היתה תפיסת עולם כוחנית שלא הביאה ברכה, ועל כך נמתחה הביקורת, ועל כך באה הנקמה עכשיו, נקמה שהוכיחה את הביקורת בדיוק והצדיקה אותה במלואה. חשבנו שההתנהלות הכוחנית שלו גרמה נזק לציבור החרדי מול ה חילונים ומול החרדים פנימה. תופעה מוזרה כמו עלייתו של לפיד, שהוא מין היידר ישראלי, זכתה לתרומה אדירה של עסקנים חרדים.

התנהלות שאינה ידידותית מול הציבור החילוני לא מביאה ברכה".

שמעו אותך אומר שאגודת ישראל יותר גרועה משינוי.

"חס ושלום, אני לא מדבר על האנשים שהם יותר גרועים משינוי. אמרתי שהתנהלות כוחנית מסוג מסוים גורמת יותר נזק מאשר שינוי, ולדעתי ההתנהלות הזו היא זו שיצרה את שינוי".

הביקורת הזו על התנהלות לא ידידותית כלפי החילונים, בשל העובדה שהיא מעוררת את שנאתם לחרדים, קצת מפתיעה כשהיא נשמעת מפיו של צוקרמן, במיוחד בהתחשב בעובדה שמדובר באחד האישים החרדים שניפק שערוריות לא מעטות במבחר התבטאויות קשות כנגד ערכים ואישים חילוניים. בין היתר כתב צוקרמן על נשיא בית המשפט העליון, "המטרה: אהרן ברק", הגדיר את החילונים כ"מכונות בשר" וגולת הכותרת: נטל חלק חריף בהתקפות החריפות נגד ראש הממשלה יצחק רבין, לפני וגם אחרי הרצח.

ב"השבוע" תאוריית הקונספירציה מופיעה כמעט כעובדה מדעית (צוקרמן: "לא צריך להגזים, לא כעובדה, כאפשרות סבירה"), כותרות כמו זו שפורסמה לקראת יום השנה השלישי לרצח, "האם רבין הרג את רבין?", מתקבלות בטבעיות, יגאל עמיר מוצג כקורבן ("אינני יודע אם הוא רצח או לא רצח, לטעמי לא נעשה ניסיון אמיתי לבדוק מה באמת קרה באותה שעה אפלה בתולדות ישראל"), וצוקרמן לא מתבייש להתנאות באחת מכותרות העיתון לפני הרצח ומתאר, "היתה ססמה, 'אם שותים לא נוהגים', לקחנו ושמנו על השער תמונה של רבין וכתבנו 'אם שותים לא מנהיגים'".

לעומת זאת דוחה צוקרמן את הביקורות בדבר הפרסומים ב"השבוע" בהם כונה רבין יודנראט וקאפו ומסביר: "זה נאמר על ידי פוליטיקאי מהימין שהתראיין וצוטט.
היתה ב"השבוע" ביקורת חריפה על רבין, קיצונית ביותר, זה נכון. אבל "בוגד", למשל, לא נאמר, מה שכן, היו ראיונות עם אנשים מהימין שדיברו בצורה מאוד קשה".

איש תקשורת חרדי בולט אמר על צוקרמן השבוע: "הוא עשה מהלך של רודף נגד הציבור החרדי. אחרי רצח רבין הוא כתב דברים שהימין הקיצוני לא העז לכתוב ושהמיטו קלון על כל הציבור החרדי וגרמו להשנאתו". הביקורת נגד "השבוע" לאחר רצח רבין גרמה לסגירתו, אך הוא שב ונפתח לאחר שבועות מעטים.

צוקרמן עצמו מסביר את הפער בין דרישותיו מהעסקנים החרדים לבין התבטאויותיו הוא, על ידי קריטריון שהוא קובע, כי הוא מאפשר לחרדים את חופש הדיבור הבוטה. הוא מסביר שהביקורת על רבין "לא היתה ביקורת על רקע דתי-חרדי, זו ביקורת על רקע פוליטי, חצי מדינה חשבה כך".

לכן כתבת שאחרי הרצח, בירושלים היתה שמחה ספונטנית, כמו אחרי ניצחון של בית"ר ירושלים?

"באותו יום היו התפרצויות שמחה, זה נכון, לא נתנו דעתם על הרצח הנורא. אני לא זוכר שכתבתי על בית"ר ירושלים, כתבתי על רבין".ז"ל?
"אני כתבתי על מישהו אחר ז"ל? מה אתה שואל אותי שאלות כאלה? אני לא לא כתבתי על אף אחד ז"ל, גם לא על פוליטיקאים חרדים. אני מצטער שרבין נרצח, רצח הוא דבר מתועב, אבל לא מצטער על האמירות".

עיתונות חופשית

מה בעצם ניסית להעביר לציבור החרדי?

"שאנחנו צריכים להבין שהיום החרדים הם כוח בריא, כוח עולה שמתפתח בצעדי ענק, החרדים היום לא צריכים את המלחמות כדי לשרוד. היום אנחנו צריכים לדבר,האידאות של החילונים, הימין והשמאל נשברו. הציבור החרדי צריך להבין שהיום הוא בעליונות מוסרית ורוחנית והוא יכול להוביל. יש לנו את הנוסחה שתציל את הציבור הישראלי מהריקנות שאוחזת אותו, שהיא המולידה את כל השלום עכשיו למינהו, את הסרבנות".

איזה תוקף מוסרי יש לך כחרדי לתקוף את הסרבנים?

"אוי, עכשיו נפלתי, אני מתכוון לכך שהסרבנות היא ביטוי של אנשים שאינם רואים את עצמם כחלק מעם ישראל ומצדיקים את עמדת האויב באמצע קרב דמים אכזרי".

גם מתנגדיו החריפים של צוקרמן מודים כי עורך "השבוע", אשר מסרב לחתום על ידיעותיו והגיגיו בשמו, ובין היתר משתמש בשמות העט א. ארצי, א. צוק וא. רימון, הוא בעל משקל יוצא דופן בעיצוב העיתונות החרדית החדשה.

בוא נדבר קצת על העיתונות החרדית. היה משהו שרצית לכתוב ולא כתבת?

"את מה שרציתי לכתוב כתבתי. חשיפות על התנהגות אישית של כל מיני אנשים לא כתבתי. לא רוצה לתקוף אנשים באופן א ישי, כל דיני לשון הרע חלים על זה. אנחנו גם לא עוסקים בנושאים של צניעות".

אתם לא מדווחים על מקרי אונס, למשל.

"אל תשאל אותי על המילה הזאת, תגיד דברים בתחום הצניעות. התקשורת הישראלית סוחרת בתועבה כי היא רוצה להגביר את מספר לקוחותיה. אחד הדברים שגורמים להרס החברה החילונית, זה שעוסקים בתחומים האלה ומכניסים מושגים של אלימות, ברוטליות ותועבה. מה שנכנס לבחור הצעיר זה הסיפור ולא הגינוי שלו".

בניגוד לעמדה הזו של העיתונות החרדית, ספרי ההלכה היהודים מלאים בדוגמאות מהסוג שאתה טוען שמכניסים רעיונות לראש, למשל, שאסור לגבר להתייחד עם ילדה מעל גיל שלוש.

"יש הבדל בין הלכה לבין עיתונות. התורה, בניגוד לנצרות, שמתנהלת כאילו היצרים אינם קיימים, אומרת מה לעשות ואיך לעשות ושאתה אדם ולבך אינו עשוי מפח. גם מעשים כמו רצח אנחנו לא נפרסם, גניבה אולי כן, רצח נוגע ליצרים יותר עזים. כשזה חד משמעי נורא, כמו הילדים שרצחו את נהג המונית בהרצליה, אנחנו מפרסמים כדי להביע עמדה".

הכאת נשים?

"לא כותבים על זה. אני לא יודע אם יש דבר כזה בחברה החרדית, אני חושב שזה כמעט לא קיים ואם מישהו עושה את זה, זה כמו חרדי שמחלל שבת, הוא לא חרדי".

בעיתונות החרדית לא מפרסמים תמונות נשים.

"כי זה מביא... עזוב אותי מהשאלה הזאת, תרד ממני, מה אתה רוצה שאני אתחיל לנתח לך את זה? זה לא מכובד. הדברים ברורים, זה לא טוב".

פעילים חרדים בולטים ששמעו השבוע על הודעת הפרישה של צוקרמן סירבו להתייחס אליה ברצינות וטענו כי צוקרמן יפציע שוב במהרה בשמי העיתונות החרדית, במסגרת "השבוע", או במסגרת אחרת. ח"כ יעקב ליצמן סירב להתייחס להאשמותיו של צוקרמן ואמר, "מתחת לכבודי להגיב על דבריו". בכירים בחסידות גור טענו כי כלל לא מתקיימת מחלוקת בין האדמו"ר לבין בן דודו הרב שאול אלתר, וכי אנשי החסידות לא הפעילו אלימות אלא התכנסו לקריאת תהילים סמוך לביתו של צוקרמן. בכיר מאוד בחסידות טען כי האשמתו של ליצמן בכוחנות היא מגוחכת שכן זהו תפקידו. הבכיר טען כי "ליצמן ניצל את תפקידו כיו"ר ועדת הכספים בצורה מושלמת והציל לישיבות
מאות מיליוני שקלים שרצו לקחת מהם", וכי ליצמן "פעל בדיוק כמו שציפו ממנו הגדוילים (במלעיל)". חלק מהכותבים בעיתונים החרדיים הבלתי מפלגתיים הבולטים.("משפחה", "בקהילה" ו"קו עיתונות דתית") הביעו השבוע חשש כי לאחר ההצלחה עם "השבוע", יהיו הם הבאים בתור לעמוד תחת עינם הפקוחה של הגערע'ס.

בגור אמרו: "אין עיתונים נוספים על הכוונת, אבל אל תכתוב את זה, שייבהלו קצת".

(מעריב - סופשבוע)

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 09:20 לינק ישיר 

חבל אל דאבדין דלא משתכחין

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 11:00 לינק ישיר 

נוצח האיש !!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 11:07 לינק ישיר 

מה אתם מבסוטים שהוא נוצח. עוד תגעגעו אליו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 11:14 לינק ישיר 

טודרוס :יאשער כויאח, מאינע זיסער קינד ...!

ת.נ.צ.ב.ה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 11:17 לינק ישיר 

http://images.maariv.co.il/cache/ART441556.html

רק אני שמתי לב, שהתמונה בכתבה מעל הכיתוב אשר צוקרמן,היא בכלל של ליצמן?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 11:18 לינק ישיר 

ובכלל תהרגו אותי ,אבישי בן חיים עבר לכתוב במעריב???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 11:20 לינק ישיר 

מנדיס, כנראה שזה עוד פרובוקציה מביתו של ליצמן

טודרוס? מה נשמע בבית????

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 12:24 לינק ישיר 

בעיתונות החרדית לא מפרסמים תמונות נשים.

"כי זה מביא... עזוב אותי מהשאלה הזאת, תרד ממני, מה אתה רוצה שאני אתחיל לנתח לך את זה? זה לא מכובד. הדברים ברורים, זה לא טוב".

תשובה צוקרמנית אופינית: 'תרד ממני..'

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 12:50 לינק ישיר 

ציטוט - אתם לא מדווחים על מקרי אונס, למשל...

הוא לא שמע על בחדרי חדרים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 13:27 לינק ישיר 

טודרוס
על מה ההתבכינות?

צוקרמן חוזר (מתחיל?) ללימודים, חזקה על דף גמרא שיישר את ראשו.

כולי תקוה שאתה לא תעזוב אותנו לאנחות, היית מאד מענין, למדנו ממך הרבה.

(בציניות) איך לא להתנהג בשעת כעם ותסכול.

(ברצינות) מה האמת!! ותשאל איך???

ובכן, כל פעם שנתת לנו סקופ, ידענו, ואחרי ברור גם נוכחנו, כי ההפך בדיוק הוא האמת.

אתה מרתק (???) "אל תעזבנו ואל תטשנו" לפחות עד לאחר פורים.!!

שלום חבר!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 13:39 לינק ישיר 

טודרוס

מי יתגעגע? אף אחד!!!!

על זה נאמר מי שטרח בערב שבת יאכל בשבת

מר צוקרמן קנה את כל זה ביושר ממש ביושר ואת זה אומרים האנשים הכי קרובים אליו.

אנשים אלו גם הזהירו אותו מפני זה ולא שעה אליהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 14:12 לינק ישיר 

גור יתגעגעו , על ידי מי הם יתפרקו ( מכל ) האגרסיות שלהם ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/2/2003 20:08 לינק ישיר 

מנדי,

התמונה מעל הכיתוב היא של יעקב ליצמן!

(כנראה לכן רק אתה שמת לב... )

תוקן על ידי - elmk - 2/28/2003 8:33:29 PM

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2003 19:15 לינק ישיר 

כמה אני אוהב את המציאות, היא היחידה שאף אחד לא דורש ממנה להתחשב במציאות. גיבוריה גרוטסקיים או עלובים לעתים.

כמה נחמד...

(וגלי ההערצה כאן, פשוט להתמוגג...)

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > פרש בודד - הכתבה המלאה אשר צוקרמן
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר