בית · פורומים · הרשם · התחברות · כניסה למנהלים
בית · פורומים · עצור כאן חושבים ·

קוים לדרכנו (מוקדש לגינגית)

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/3/2003 12:42 לינק ישיר 

"מענין. למה אף אחד לא פותח פורום לגילוי דברי החוכמה של הרב קניבסקי שליט"א, או הרב שך זצוק"ל?

פתחו פורום לגילוי דברי החוכמה של הרבי מליובאביץ' זצוק"ל, והרב מילר.

תמהני למה זה" (גינגית)

גינגית היקרה:

תמהני על תמיהתך:

1. תורתם של הרבנים החשובים שהזכרת (הרב שך והרב קנייבסקי), אינה זקוקה לבמה וירטואלית כגון זו שכן היא מושמעת מעל בימות הנואמים, דנים בה בהיכלי הישיבות, היא לוחשת אלינו ממאמרי המערכת, ולעיתים היא אף זועקת מקירות ערינו – וכך צריך שיהיה שהרי תורה היא וצריכים אנו ללומדה.

2. לעומת זאת, קבוצות שהשתלטו על סדר היום הציבורי של היהדות הנאמנה, משתיקים ברגל גסה ובסגנון טאליבני מובהק כל שיח מסוג השיח המתחולל בין כותלי בית מדרש וירטואלי קדוש זה ודוחקים את רגלי מבטאיו מכל פורום וזירה ציבורית. במידה ששיח זה היה קיים בעבר, הרי שהוא התרחש בחדרי חרדים, בשיחות נפש פרטיות, ובין יצולי עגלותיהם של בעלי עגלות חשובים דנן. אך הבדידות, המחתרתיות, והאויר הטחוב שמלא את חלל מרתפי אנוסי המחשבה וההוויה לא הוסיפו לבריאות האנוסים – ויצעקו אל ה' ותעל שוועתם….

3. מאמינים אנו בני מאמינים - כי מסובב כל הסיבות זימן וסובב את הנסיבות שהובילו להקמת בית מדרש וירטואלי קדוש זה בו ניתן למבקשי האמת ללמוד ולהחליף דעות. ועל משקל נהמת ליבו האי זקן שזעק ''די יסיבעס זינד די ערי מקלט פון אונזערע דור'' ניתן לומר כי הפורום הזה הוא בבחינת עיר מקלט למבקשי האמת. (נאך א מאל – די יסוד איז צו זיין המבקעש אונד המיסתוקק!!!!). מעבר לדיונים הסוערים הגלויים לעיני הציבור, רוחשת לה בתיבות הפרטיות פעילות ענפה. חברויות נפש נרקמו בין לומדי בתי מדרשות שונים מכל קצוות תבל. לידתם והורתם של חברותות ללימוד ויוזמות לימוד אחרות במקום קדוש זה. וכך מתרחש שיח מופלא בין חוקר חבד''י לאברכים בני ברקים, בין פילוסוף ורופא בחצרות מלכים ובין אנשי אשכנז יודעי דת ודין, בין אקדמאי- ם/ות ובין עקר- י/ות בית חסוד-ים/ות, בין חובשי שביסים ושטרימלים ובין סרוגי כיפה, בין סלבודקערס וקלמערס האמונים על גדלעס האודום ובין בעלי עגלות קוצקאים המבקשים את האמת מתוך הזפת ואבק הדרכים. וזהו רק קצהו של קרחון – שכן הפעילות הוירטואלית מבקשת לבוא לידי ביטוי בעולמנו הגשמי ועוד חזון למועד.

4. מטבע הדברים, הנוכחים מביאים מדברי קדמונים וגדולים במידה והם מוצאים את דבריהם רלוונטים לנושא הנידון – וכשם שפרצופיהם שונים, כך רבניהם ועיתוניהם שונים. אני לדוגמא עד לרגע זה לא מצאתי לנכון לצטט מספר מכתבים ומאמרים – שכן בקוצר הבנתי לא ראיתי בו דברים הקשורים לנושאים שהועלו מעל בימה קדושה זו. לעומת זאת חשבתי לא פעם לצטט את הספר קריינתא דאיגרתא בתשובה לשיח שהתנהל בניגוד לכללי העיון וההגיון – ועוד חזון.

5. That being said הרי שנשמח לדון בדברי הרבנים שהזכרת כמו בדברי רבנים אחרים. ויתר על כן, ראויה תורתם של אלו לעלות על שולחן מלכים ללא הפילטרים ופרשנותם המסרסת של ''המעתיקים ממעתיקי השמועה'' – ומי יתן ואת תהיי שליחת מצווה זו. אך ככל הבא בשערי היכל דעת זה, גם דברי תורתם של אריות התורה שהזכרת נתונים לביקורת בבחינת תורה היא וללמוד אנו צריכים. ראי הוזהרת.

אגב, אנו עושים מאמצים בכדי להביא לאור הפורום את ביקורת הספרים של אחד מחשובי האברכים על ספר הגר'א (עלי להבטיח שזהותו לא תתגלה וכי לא יבולע לו ממיניסטריון המחשבות).

תוקן על ידי - רב_סיינפלד - 3/25/2003 12:44:15 PM

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2003 12:55 לינק ישיר 

שפתיים ישק

דאש' איז' גוט

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2003 13:05 לינק ישיר 

הבהרה

בניגוד להודעתך, הפורום תחת הנהלתי אינו מייצג את דעת הרב מילר.

מעולם לא ראיתיו בעיני, בתמונה או בצילום רנטגן ואני מכחיש בתוקף כל קשר ישיר או עקיף עמו.

עם כל זאת, שערי היכל דעת זה יוסיפו להיות פתוחים לרווחה לכל מבקשי האמת בכללם ולא ניכנע לתכתיבים טאליבנים אלו או אחרים.

תחת ההנהלה החדשה, פורום זה אינו מייצג ''חשיבה'' זו אחרת אלא ''צורת דיון'' ואכמ''ל.

תוקן על ידי - רב_סיינפלד - 3/25/2003 1:05:53 PM

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2003 13:09 לינק ישיר 

יש אימרת כנף המשתרכת לה בשולי הדרכים, וגם בקצות בתי המדרש. ואולי אם זה בית מדרש וירטואלי-זה מתאים גם לכאן.
אומרים שעל תלמיד חכם מסוים שהוא תלמיד הגר"א. למה? מכיון שאם משהו לא מוצא חן בעיניו הרי אפשר לשנות או להחליף את הנוסח או לסרס את הכתוב.

לא מתאים לכל אלו המתיימרים להיות תלמידי הגר"א?

תוקן על ידי - ערך - 3/25/2003 1:10:57 PM

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2003 14:04 לינק ישיר 

רבינו שליט"א,

הודעתך הפותחת הוכיחה לי עד כמה נכונה היתה הבחירה ברוך הווה שהחיינו וקיימנו והגיענו לניהולך המוצלח! [זה בטח שוה הרבה שזיפים!]

לגבי הודעתך השניה, אכתוב גם אני הבהרה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2003 14:11 לינק ישיר 

הבהרה להודעה האחרונה של רבינו סיינפלד שליט"א:

בניגוד לנשמע מהודעתך, הפורום גם תחת הנהלתי לא ייצג את דעת הרב מילר, כפי שהבהרתי בעבר.

מאידך, מתהלל אני בכך שראיתיו בעיני, לא בתמונה או בצילום רנטגן ואני שמח וגאה בכך שאין לי צורך להכחיש בתוקף כל קשר ישיר או עקיף עמו.

ביטוי צורך כזה, נושא עמו ריח של פחד מחתרתי, אותו גינית בהודעת הפתיחה באשכול זה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2003 14:16 לינק ישיר 

הו"כ מרן רבינו הגדול שליט"א (זצ"ל)

באשר שמענו אומרים כי מע"כ בא להנהיגנו ביד רמה ובשכל נטוי שלא בכח הזרוע כמו שאמר האי גברא "האן אלימעס", אבוא לברכו בברכת "הטוב והמטיב" ולא שהחיינו, מאחר והיא שמחת כל בני הבית הגדול והקדוש הזה.

בתקווה לבמה לכל העדות והחוגים והשיטעס, וכל שאר ירקות הראויים לברך עליהן שהחיינו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2003 17:12 לינק ישיר 

זה ממש משעשע אותי לראות כיצד נורא חשוב לכם להבהיר חזור והבהר שזה לא פורום של הרב מילר. איזה נ"מ יש בכך אם זה כן?

ואתם גורמים לי להרגיש ממש חשובה ומכובדת בהתיחסות הרבה הזו לי. לא ידעתי שיש לי כזו השפעה עליכם. אם הייתי יודעת, הייתי נכנסת ממזמן ומביאה כמה דברי תורה ואולי גם כמה סיפורי השגחה פרטית וסיפורי סגולות שעבדו בהווה ובזכותו.

כל כך הרבה תשומי, אני בשוק, אני בהלם, אני המומה...

תוקן על ידי - גינגית - 3/25/2003 5:13:32 PM

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-25/3/2003 17:38 לינק ישיר 

הרב סיינפלד הנכבד!

יסולח לי אבל אתה טועה מאד!

דברך הם דברי טעם וחכמה אשר כל לב ירחב למקראם.

אולם הנך טועה שאתה כותבם כתשובה לאדומת הראש.

שכן למדונו חכמים (חכמים!) "ענה כסיל כעוולתו."

או: "אל תען כסיל כאוולתו".

ברכותי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2003 17:55 לינק ישיר 

פגית

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2003 19:17 לינק ישיר 

חש אני בבטני למראה מנהלנו היקר
והנכבד, מעתיק השמועה האמיתי, עושה טעויות כבר בראשית דרכו .

רב סינפלד יקירי .
בסוף תברח לה הג'ינג'ית לאור מחאותיך
ואז, במי ילחמו אבירי הפורום ?
על מי יכוונו את אשפת חיציהם ?

שמור אותה, שמור עליה מכל משמר, כי בלעדיה ובלעדי דומיה, חיי הפורום הזה אינם חיים .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2003 19:24 לינק ישיר 

גינגית,

חשוב מאד להדגיש שאנו פתוחים לכל אסכולה המשלבת יראת שמים ויושר אינטלקטואלי [שלמבין היינו הך] ולא משנה היכן הוא אוחז בסולם האסכולות [ראה אשכול הסיווגים].

ככה תמצאי גם את במה וגם כל אדם המעוניין להתקדם בחכמה ויושר מבלי שירגיש מחויב לאסכולה מסוימת. אחת מסיבות התפטרותי הרי היתה כדי להרחיב את הבמה ואדרבה -ברשות המנהל- השקי נא אותנו מדברי תורתך.

פגית,

הפעם איני יודע מה יש להיטפל לאחותנו אדומת הראש!

הלא סגנונה כאן דווקא פתוח וחברותי. הרי גם אם את מתכוונת לדון לפי רשמי עבר של סגנון קשה יותר, הרי למה שתראי את זה עכשיו כאיוולת? גם לו היה נחשב כחטא, הרי תלמיד חכם שחטא אין להרהר אחריו כי וודאי עשה תשובה בינתיים.

בכל אופן, אנא; "האמת והשלום אהבו!"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/3/2003 22:56 לינק ישיר 

אני מבקש הבהרה, ורצוי שתהיה בהודעה נפרדת. הרב סיינפלד, הרב מיימוני. האם מדובר אכן באנשים עם סמיכה לרבנות? האם השמות נכונים? האם האנשים האילו משמשים ברבנות?
חושבני שיהיה הדבר ראוי אם תתפרסם הודעה ברורה המבהירה נקודה זו מאחר והמילה "רב" יש לה משקל, משמעות וחשיבות.
להדגשה- אינני מטיל שום שבב של דופי או חשד באף אדם, אני רק מבקש להבהיר נושא מסויים.

וזאת התורה לא ימלט ממנה איש מבני יעקב לעולם. לא הוא ולא זרעו ולא זרע זרעו, ירצו או לא ירצו. הרמב"ם, אגרת תימן

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/3/2003 00:42 לינק ישיר 

למך,

זה לא 'רב' (ריש בפתח) אלא 'רב' (ריש בסגול, בית דגושה)
סלנג יידישאי שאינו זקוק לסמיכה.

בכלל נראה לי שמפלס היידיש והעגה העממית עלה כאן מאז כניסת ר' סיינפלד.

רב סיינפלד יקר,
עוד לא הפסקתי לצחוק מפתיחתך 'פייסכים בכבייד אכסאנייע',
האוכל לאמץ את זה כחתימה אישית?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/3/2003 06:19 לינק ישיר 

ווטו,
במקרה של אנשים מסויימים, זה "אל תען כסיל כאיולתו"!

תוקן על ידי - מיימוני - 3/27/2003 11:59:16 AM

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/3/2003 07:29 לינק ישיר 

אקדמאי,

הברור לך שאין המנהלים שליט"א ראויים לפת"ח הרי"ש, דהיינו שאין להם את המשקל, משמעות וחשיבות שיש למקבל פתק הסמיכה הממוסגר לעין כל?

נדמה כי לרוב הגדוילים מכל החוגים, אין להם סמיכה. איני יודע אם לחזון איש היה ובכל אופן לא זה מה שעשה אותו חזון איש. מאידך, ישנן ישיבות בארה"ב וישיבות לבעלי תשובה בארץ, שכמעט כל הבחורים מהשיעור הגבוה -שהם בגיל העשרים ומשהו- מקבלים סמיכה.

איקה,

חבל להשתמש גם בפורום הזה לזירת איגרוף-נשי!

תוקן על ידי - ווטו1 - 3/26/2003 7:55:05 AM

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > קוים לדרכנו (מוקדש לגינגית)
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.