בית · פורומים · הרשם · התחברות · פתח ונהל פורום · כניסה למנהלים
בית · פורומים · זקא בשטח ·

חייל נהרג בגבול לבנון

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/10/2003 00:02 לינק ישיר 
חייל נהרג בגבול לבנון

חייל צה"ל נהרג אחר הצהריים בתקרית ירי בגבול לבנון, סמוך למטולה. שמו של החייל טרם הותר לפרסום, הודעה נמסרה למשפחתו.

התקרית אירעה סמוך לשעה 17:00. יריות נורו מהצד הלבנוני של הגבול לעבר כוח חיילי גולני מגדוד 13 שהיו בפעילות מבצעית שגרתית בין שער פטמה למטולה. הירי בוצע מתוך בית בכפר כילה, ככל הנראה בידי צלף שירה מטווח קצר. החייל נפצע אנושות, ומת זמן קצר לאחר מכן מפצעיו. החיילים השיבו אש מנשק קל תוך כדי טיפול בפצוע. לא ברור אם יש נפגעים בקרב המחבלים. צה"ל הכחיש דיווחים בלבנון, לפיהם בוצע ירי של מרגמות וממסוקים. סוכנות "רויטרס" דיווחה כי ארגון החיזבאללה הכחיש כל מעורבות בירי.

גורמים צבאיים מסרו לקול ישראל כי החיזבאללה אחראי למארב הירי, שבוצע בתגובה לתקיפת חיל האוויר ביום שבת בסוריה. לטענת המקורות, החיזבאללה משמש ככלי בידי הסורים. דמשק מעדיפה להשתמש בלבנון כמגרש משחקים לפעילות נגד ישראל, מאשר לפעול מתוך סוריה ולהסתכן בהסלמה שתביא למלחמה. המקורות מסרו כי על ממשלת לבנון לחשוש, כיוון שהיא אחראית על המתרחש בגבולה הדרומי.

בגלי צה"ל דווח כי במשך הערב התקיימו בפיקוד צפון הערכות מצב בעקבות התקרית החמורה. מדובר בפעם הראשונה שבה החיזבאללה מרחיב את פעילותו מאזור הר דב לאזורים אחרים בגבול הצפון. גורמים מדיניים מסרו לערוץ 1 כי המתיחות בגבול הצפון עלולה לפגוע בעסקת השבויים המתגבשת בין ישראל לארגון.

בעקבות התקרית כינס אלוף פיקוד הצפון, בני גנץ, מסיבת עיתונאים בה שלח אזהרה חמורה לסוריה ואיראן, שלדבריו מארחות בתחומן מפקדות טרור שמפעילות שלוחות בשטחים ובדרום לבנון. גנץ הזהיר את דמשק וטהרן כי תמיכתן בטרור עלולה לדרדר את המצב באיזור. לדבריו, "מדובר במהלכים מסוכנים מאוד של סוריה, איראן ולבנון, ואם שלוש המדינות לא ינהגו במשנה זהירות, הן עלולות לגרום להידרדרות חמורה במצב".

גנץ הבהיר כי הירי נפתח מן הצד הלבנוני, ולא מצד חיילי צה"ל כפי שדווח בלבנון. הוא מסר כי מטרת תקיפת ישראל בשטח סוריה היתה להבהיר כי המשך תמיכתה בטרור יגרור תגובות חריפות מצד ישראל. לדבריו, תקרית הירי היום היתה פעולה מקומית, ואין לה קשר לתקיפת צה"ל בסוריה.

בכוח שמירת השלום של האו"ם, יוניפי"ל, מסרו כי במהלך חילופי האש נפגעה משאית של האו"ם שהובילה מים בגבול לבנון, מירי מהצד הישראלי של הגבול. פקיד בכוח מסר כי לא היו כל נפגעיםדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/10/2003 05:54 לינק ישיר 

הותר לפרסום שמו של החייל שנהרג אמש בתקרית הירי בגבול לבנון: סמ"ר דוד סולומונוב, בן 21 מכפר סבא.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/10/2003 06:46 לינק ישיר 

מצורף קובץ

סמ"ר דוד סולומונוב הי"דדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/10/2003 06:48 לינק ישיר 

מצורף קובץ

נט''ן מפנה את החייל

http://news.lycos.com/news/photo.asp?section=WorldPhotos&photoId=437208&captions=offדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-7/10/2003 07:31 לינק ישיר 

מצורף קובץ

http://story.news.yahoo.com/news?tmpl=story&u=/031006/ids_photos_wl/r3007780928.jpgדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > זקא בשטח > חייל נהרג בגבול לבנון
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר